dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 59
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1259

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Bocianki 2013 - forum rozpoczynających budowę w tym roku

    WITAM,
    Kto rozpoczyna nie długo budowe , zastanawiamy sie z meżem czy ceny beda tansze teraz na wiosne czy też latem - w końcu to ma być naprawde rok kryzysowy.
    Budujemy Z128 z firmy Z500 koło Lublina.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:05

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ceny będą podobne a nawet takie same zależy wszytko jak umiesz negocjować.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Witam,

    Ale ceny czego - materiałów czy usług? Jeżeli chodzi o ceny usług to rozbieżność jest spora, waha się od 30 do 80 tys za ten sam dom. Odrzucając najniższe oferty, zostaje przedział od 50 do 70 niby za to samo i niby z osprzętem. Skąd się biorą różnice ? Ciekawiej sprawa wygląda przy budowie z zakupem materiałów. Ekipy twierdzą, że mają rabaty w hurtowniach, ale podejrzewam, że rabaty zostawiają sobie. Przykład - wyceniam np. fundamenty - ekipa z materiałami bierze za etap 50 tyś + 8 % vat = 54 tyś, druga ekipa za robociznę bierze 10 tyś, a hurtownia wycenia grube materiały (beton, stal, bloczki, zaprawa) na 12 tyś. Taniej o 32 tyś. Oczywiście że dojdą drobne materiały typu izolacja, piasek, ale czy to aż taki koszt?

    Pozdrawiam....

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar markip
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-908
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    też się zastanawiam czy nie kupić materiałów już teraz. Hurtownie bez problemu składują takie zakupy a wszyscy handlowcy zgodnie twierdzą że teraz jest najtaniej.
    Co do ekip to najczęściej mają rabaty nieosiągalne dla normalnego kupca i większość rabatu zostawiają dla siebie (występuję tu w charakterze klasycznego dealera) dlatego warto samemu spróbować negocjować.

    pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Witam,

    Kilka lat temu w dobie rosnących cen i boomu budowniczego byłem na targach budowlanych interesując się tematyką. Hurtownicy zachęcali mnie do zakupu materiałów budowlanych już w tej chwili, co byłoby gwarancją cen, bo ceny miały oczywiście wzrosnąć. Oczywiście musiałbym zapłacić za całość z góry... Tymczasem po kilku miesiącach ceny spadły, firmy importowały materiały z Niemiec i Czech. Co więcej znam osoby, które zakupiły materiały, zastawiły place swoich budów na grube tygodnie przed danym etapem budowy. A nie dość, że materiały potaniały, to jeszcze im z czasem niszczały. W zakupach i w wydawaniu własnych pieniędzy polecam spokój i brak emocji.

    Pozdrawiam...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Witam sie i ja Mam nadzieję, że tej wiosny rozpoczniemy budowę. Wszystkim zaczynającym życzę powodzenia i zero problemów ( oby )

  8. #8

    Domyślnie

    Witam cieplutko

    Na więc i ja postanowiłam w dołączyć do Bocianków z 2013 W dniu dzisiejszym właśnie dokonaliśmy z mężem zakupu projektu Miniaturki N
    Teraz czekamy na pozwolenie i myślę że na wiosnę zaczniemy zabawę w Boba Budowniczego
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4e2426dcaa0e8

    Pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    To i ja sie przywitam z wszystkimi

    Witajcie!

    Jeszcze do niedawna tylko sobie czy talem przeglądałem fora, katalogi strony. Myślałem, ze tylko pomarzyć o własnym kacie.
    Wydawało mi się, ze już wszystko przeczytałem i wszystko wiem o materiałach i technologiach, a teraz co się kogoś spytam to inna opinia
    A to ci radzą poroterm vs suporeks, a to pompa ciepła vs ekogroszek , a to podłogówkę vs zwyczajne kaloryfery itd.

    Tak wiec życzę wszystkim trafnych wyborów i jak najmniej niemiłych niespodzianek w trakcie budowy!!!


    Ja zaczynam w tym roku, teraz jestem na etapie adaptacji projektu.

    Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar alcia
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gardeja
    Kod pocztowy
    82-520
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Podobnie jak my również życzymy powodzenia Wszystkim zaczynającym

  11. #11

    Domyślnie

    Ja również witam.
    Mamy pozwolenie. Teraz staramy się o kredyt. Chcielibyśmy zacząć na wiosnę.Majster też już jest.
    Pozdrawiam.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Witam,

    A jakie wrażenia z rozmów z ekipami budowlanymi? Bierzecie ekipę z materiałami w cenie, czy też sami bawicie się w logistykę i zaopatrywanie budowy?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zazwyczaj ekipa za logistyke dolicza sobie ok 10% do tego nie masz pewnosci za ile i co kupią - tj moga np jeszcze zyc z rabatu takiego rozwiazania raczej nie polecam - chyba ze ktos naprawde nie ma czasu i ma kase

  14. #14

    Domyślnie

    Nam majster powiedział 12 tys. bez dachu - Dom w morelach. Zaopatrywanie sami. Myślę, że nie jest to duża cena.
    Pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Poddlasianka77 to wy placicie bardzo mało my budujemy Z128 z firmy Z500 i nasz majster zakosi od nas 25tyś.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PRIAPOS
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-892
    Dzielnica
    Płonia
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał podlasianka77 Zobacz post
    Nam majster powiedział 12 tys. bez dachu - Dom w morelach. Zaopatrywanie sami. Myślę, że nie jest to duża cena.
    Pozdrawiam.
    Niezła cena, powiem nawet ewelacyjna! Rozpoczynam w tym roku w Szczecinie budowę podobnego domu i ceny za SSO wachają się w okolicach 50-80tys.
    Sugerowałbym dokładną analizę tej oferty bo cosik za tanio.
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRIAPOS Zobacz post
    Niezła cena, powiem nawet ewelacyjna! Rozpoczynam w tym roku w Szczecinie budowę podobnego domu i ceny za SSO wachają się w okolicach 50-80tys.
    Sugerowałbym dokładną analizę tej oferty bo cosik za tanio.
    Pozdrawiam
    Nie bardzo mam co analizować, bo jest to znajomy, stawia domy od dawna i tylko z synem.Mój mąż chce pomagać, bo ma trochę wolnego.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Barbara i Piotr
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    WITAMY
    Dolaczamy do grona Dzialka kupiona wiosna PZB dostalismy w pazdzierniku Budowa raczej za swoje ale zawsze moze byc ale kiedy start trudno powiedziec projekt z35studia z500 wtecnologi szkieletowej

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara i Piotr Zobacz post
    WITAMY
    Dolaczamy do grona Dzialka kupiona wiosna PZB dostalismy w pazdzierniku Budowa raczej za swoje ale zawsze moze byc ale kiedy start trudno powiedziec projekt z35studia z500 wtecnologi szkieletowej
    Witajcie,
    kolejna ciekawa propozycja z500 Gratulacje!

    My juz zakupilismy jeden super projekt z202 tej pracowni 07/2011, dostalismy pozwolenie 09/2012 i zaczynamy budowe na wiosne 2013.

    Budujemy dom niskoenegrochlonny i jestem ciekaw jak mozna uzyskac doplaty za dom budowany w takiej technologii (podobno program rusza w 07/2013).

    pozdrawiam,

  20. #20

    Domyślnie

    Pytaliśmy w firmach budowlanych i mówili 35 tys.,a to jest właściwie firma dwuosobowa, więc może dlatego.

Strona 1 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony