dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 63
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1259
  1. #21

    Domyślnie

    WItam, ja tez w tym roku staje do boju. pytanie mam odnosnie zwrotu roznicy VATu za materialy budowlane w tym roku. kiedys czytalem ze nasz wspanialy rzad chce zablokowac to. czy w przyszlym roku bedziemy mogli liczyc na zwrot za materialy kupione w tym roku??

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    likamb

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Dzielnica
    Stolarzowice
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    WItam, ja tez w tym roku staje do boju. pytanie mam odnosnie zwrotu roznicy VATu za materialy budowlane w tym roku. kiedys czytalem ze nasz wspanialy rzad chce zablokowac to. czy w przyszlym roku bedziemy mogli liczyc na zwrot za materialy kupione w tym roku??

    trochę szperałam w tym temacie i gdzieś wyczytałam że jeśli w tym roku ktoś zacznie swój limit 5 letni to będzie mógł go wykorzystać w następnych latach - ale nie jest to informacja potwierdzona. Ja na tyle nie ufam naszym urzędnikom że materiały stanu 0 który postawiliśmy na jesień rozliczyłam w grudniu i jeszcze w grudniu złożyłam do US bo kto tak naprawdę nadąży za naszym kochanym parlamentem
    http://podatki.wieszjak.pl/vat/31276...-20132014.html
    Ostatnio edytowane przez likamb ; 15-01-2013 o 20:02

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kamil i Basia

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    100

    Domyślnie

    Jeżeli zacznie się budowę w 2013 roku, to rozpoczyna się swój 5 letni limit na odliczenia. Rząd chce wygasić caly program z rokiem 2018. Więc trzeba się zabrać do roboty i zaczynać budowę. Przy okazji witam rozpoczynających budowę w 2013r. Ja swoją zaczynam z pierwszymi oznakami wiosny. PnB już od wczoraj prawomocne, projekt Arnika pracowni MTM Styl, ze zmianami - brak lukarny, likwidacja okien dachowych, zmiana przeznaczenia garażu na pomieszczenie gospodarcze.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam, my również z mężem zaczynamy w tym roku budowę domu w rododendronach 6 z podpiwniczeniem (archon). Mieliśmy zacząć w zeszłym roku na jesień, ale pogoda zaczęła się robić nieciekawa więc przenieśliśmy nasze plany na wiosnę. Mamy już wyremontowaną drogę dojazdową do naszej działki więc czekamy teraz tylko na pogodę

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja również witam Bocianki 2013 i jednocześnie dolączam
    Zaczynam za dwa miesiące o ile pogoda nie spłata figla....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ja mam nadzieje ze już w połowie lutego zima odpuści

  7. #27

    Domyślnie

    Mam pytanko. Jak zamierzacie budować? Bierzecie kredyt czy próbujecie własnymi siłami powoli odkładając?

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciek87

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-635
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kasieta

    My próbujemy narazie budować własnymi siłami bez kredytu. Mamy narazie stan zero na wiosne ruszamy dalej zobaczymy ile damy rade wybudować a poźniej będziemy sie zastanawiać

  9. #29

    Domyślnie

    No to dokładnie tak jak my. W tym roku mamy zamiar zrobić fundamenty, co pochłonie trochę kasy, bo dom mamy podpiwniczony, a potem zobaczymy jaki będzie stan naszych finansów.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PRIAPOS
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-892
    Dzielnica
    Płonia
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał podlasianka77 Zobacz post
    Nam majster powiedział 12 tys. bez dachu - Dom w morelach. Zaopatrywanie sami. Myślę, że nie jest to duża cena.
    Pozdrawiam.
    Niezła cena, powiem nawet ewelacyjna! Rozpoczynam w tym roku w Szczecinie budowę podobnego domu i ceny za SSO wachają się w okolicach 50-80tys.
    Sugerowałbym dokładną analizę tej oferty bo cosik za tanio.
    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRIAPOS Zobacz post
    Niezła cena, powiem nawet ewelacyjna! Rozpoczynam w tym roku w Szczecinie budowę podobnego domu i ceny za SSO wachają się w okolicach 50-80tys.
    Sugerowałbym dokładną analizę tej oferty bo cosik za tanio.
    Pozdrawiam
    Nie bardzo mam co analizować, bo jest to znajomy, stawia domy od dawna i tylko z synem.Mój mąż chce pomagać, bo ma trochę wolnego.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Barbara i Piotr
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    WITAMY
    Dolaczamy do grona Dzialka kupiona wiosna PZB dostalismy w pazdzierniku Budowa raczej za swoje ale zawsze moze byc ale kiedy start trudno powiedziec projekt z35studia z500 wtecnologi szkieletowej

  13. #33

    Domyślnie

    Nam na podkarpaciu zaproponowali 10 tysięcy za fundamenty (piwnica) z naszą pomocą a druga firma 12 tysięcy bez naszego zaangażowania. Jeszcze zobaczymy na którą się zdecydujemy. Weźmiemy pewnie tą która pociągnie nam cały dom bo jak weźmiemy jedną ekipę to już pasuje, żeby budowała cały dom.

  14. #34

    Domyślnie

    Witam

    Razem z Żoną planujemy zacząć w tym roku budowę naszego domu
    Na razie czekamy na PnB i w tym roku chcemy zrobić stan zero.
    Budujemy w woj, świętokrzyskim około 10km od Kielc.

    Pozdrawiam

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    Z radością dołączam do bocianków, planujemy ok. czerwca(czekamy jeszcze na PNB) ruszyć fundamenty, podpiwniczenie i garaż oddzielnie-i tyle w tym roku. Podobnie jak kilka osób wybraliśmy z ARCHON-u po niewielkich modyfikacjach DOM W JONAGOLDACH, myślę, że domek optymalny, nie za duży, trochę nas piwnica będzie kosztować, ale trudno. Dom bez piwnicy jest jak bez dachu-to cytat mojego małż. Mam nadzieję, że przez tą budowę nie osiwieję...

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciek87

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-635
    Posty
    10

    Domyślnie

    Deshi

    Gdzie budujecie dom w jakiej miejscowości? my też z żoną budujemy juz mamy stan zero na wiosne ruszamy dalej. Jesteśmy z Kielc i również budujemy sie pod Kielcami za Piekoszowem kawałek . Jaki projekt wybraliście jeśli można wiedzieć ? Pozdroo..

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Rava79
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-024
    Posty
    8

    Domyślnie

    No to i ja się dopiszę.
    Własnie złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego IVO B. - Horyzont
    Istnieje mała szansa że dostane pozwolenie jeszcze w tym miesiącu. Od końca marca mam plan zacząć budowę (pierwsza łycha w grunt)
    Wykonawca prawie wybrany. Oferty na dach, okna już są. Pompa ciepła prawie wybrana. Kilku wykończeniowców bije się o pracę.
    Plan jest prosty.
    marzec /kwiecień - fundamenty
    maj - ściany
    koniec czerwca - dach
    lipiec - okna i pompa ciepła na zewnątrz
    sierpień - instalacje wewnętrzne plus pompa w domu (podłogówka)
    wrzesień - posadzki i tynki ocieplenie dachu, podłączenie się do mediów (woda, kanalizacja, prąd)
    koniec października - malowanie ścian,
    Listopad - wewnątrz płytki, panele, kuchnia, Zewnątrz - ocieplenie i może podjazd.
    grudzień 15 (na urodziny żony) - plan wprowadzenia się


    Pozdrawiam i życzę wszystkim BOCIANKOM 2013 oraz już budującym takiego optymizmu jak mój.

    Rava

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Rava - piękny plan!! Życzę powodzenia!

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Rava79
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-024
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    Rava - piękny plan!! Życzę powodzenia!

    Dziękuję
    IVO B - Horyzont, Budowany z Wienerberger, Dach z ceramiki, Pompa Ciepła, minimum zmian.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukaslukas

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    No to do dzieła. Planowany początek maj jak się uda. Powodzenia i wytrwałości

Strona 2 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony