dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 63
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1259
  1. #41

    Domyślnie

    Witam wszystkich zaczynających budowę w tym roku.
    Ja czekam właśnie na pozwolenie na budowę mam nadzieje, że będę je miał w połowie lutego. Projekt jaki wybrałem to Party http://www.mgprojekt.com.pl/party jest to mój drugi dom na przełomie 3 lat tak więc spokojniej podchodzę do budowy i z bagażem doświadczenia. Jak tylko będę miał pozwolenie na budowę szukam ostro ekipy na SSZ. Buduje w okolicach Szczecina
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #42

    Domyślnie

    Świetnie, że w naszym kręgu znalazł się ktoś, kto ma już jedną budowę za sobą i pełen bagaż doświadczeń.
    Będziemy wdzięczni jeśli podzielisz się czasem swoją wiedzą.
    Pozdrawiam.

  3. #43

    Domyślnie

    Będę się starał
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek87 Zobacz post
    Deshi

    Gdzie budujecie dom w jakiej miejscowości? my też z żoną budujemy juz mamy stan zero na wiosne ruszamy dalej. Jesteśmy z Kielc i również budujemy sie pod Kielcami za Piekoszowem kawałek . Jaki projekt wybraliście jeśli można wiedzieć ? Pozdroo..
    Budujemy w Chełmcach czyli bardzo niedalego od Piekoszowa Działkę mamy na lekkim wzniesieniu i Piekoszów widzimy jak na dłoni
    A jeśli chodzi o projekt to robiliśmy indywidualny na bazie domu w rododendronach 14 a to dlatego że chcieliśmy za dużo zmian wprowadzić i nikt za bardzo nie chciał nam adaptacji zrobić.

  5. #45

    Domyślnie

    Moim pierwszym domem był właśnie projekt Dom w Rododendronach 6. Jeśli ktoś jest zainteresowany mam kosztorys jaki mi wyszedł po wybudowaniu. Kosztorys zawiera ceny do stanu developerskiego bo wykończeniówki nie ma co podawać z tego względu, że jeden użyje płytek za 150zł drugi za 50zł
    Ostatnio edytowane przez aLien01 ; 23-01-2013 o 07:28
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  6. #46

    Domyślnie

    Jeśli można to ja chętnie kosztorys przygarnę Wiedzy nigdy za mało (szczególnie tej o finansowaniu budowy)

    mój mail: deshi małpka poczta.onet.pl

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Art_83
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Pawłowice
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Z żoną i małym synkiem w tym roku będziemy startować z budową. W tym miesiącu jeszcze pewnie złożymy wniosek o PnB. Budować będziemy w powiecie Cieszyńskim.

  8. #48

    Domyślnie

    Witam, czy ktos moze robil porowananie cen materialow budowlanych z 2012 z cenami z tego roku?? jest jakas tendenacja spadkowa czy raczej bez zmian?

  9. #49

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Nie mam jeszcze :
    - działki
    - projektu
    - warunków przyłączy
    - PnB
    - Kier.budowy
    - itp
    - itd


    Mam za to chęć ucieczki z bloku i zaczęcia budowy w tym roku
    Mam też sporo lat - ale tym to nie ma się co chwalić


    Pozdr.

    A i jeszcze jedno - tak powinny bocianki podchodzić do planowania budowy :

    Cytat Napisał Rava79 Zobacz post


    Plan jest prosty.
    marzec /kwiecień - fundamenty
    ...
    ...
    ...
    grudzień 15 (na urodziny żony) - plan wprowadzenia się

    Obyśmy Wszyscy tak budowali

  10. #50

    Domyślnie

    deshi

    Poproszę Twój kosztorys domu w rododendronach 6 na maila my właśnie taki budujemy tylko z piwnicą.
    [email protected]

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasieta Zobacz post
    deshi

    Poproszę Twój kosztorys domu w rododendronach 6 na maila my właśnie taki budujemy tylko z piwnicą.
    [email protected]
    Chyba chodzi o forumowicza aLien01 (który kosztorys posiada) a nie o mnie
    Pozdrawiam
    Marcin

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciek87

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-635
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał deshi Zobacz post
    Budujemy w Chełmcach czyli bardzo niedalego od Piekoszowa Działkę mamy na lekkim wzniesieniu i Piekoszów widzimy jak na dłoni
    A jeśli chodzi o projekt to robiliśmy indywidualny na bazie domu w rododendronach 14 a to dlatego że chcieliśmy za dużo zmian wprowadzić i nikt za bardzo nie chciał nam adaptacji zrobić.
    Macie już wykonawce swojego domu ? Jestem na etapie szukania dlatego pytam

  13. #53

    Domyślnie

    Oj tak sorki za pomyłkę

    aLien01 poproszę o kosztorys na maila kasieta2087 małpka gmail.com

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    My również zaczynamy budowę w tym roku, jesteśmy na etapie składania PnB.

    Szukam ekipy do SSO w okolicy Trzebnicy/Wrocławia.

    Pozdrawiam i zapraszam do obserwowania dziennika budowy.
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  15. #55

    Domyślnie

    Poniżej link do kosztorysu dla projektu Dom w rododendronach 6 - czas budowy 2009/2010

    http://dl.dropbox.com/u/23581003/Zes...B3w%20last.pdf
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rava79 Zobacz post
    No to i ja się dopiszę.
    Własnie złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego IVO B. - Horyzont
    Istnieje mała szansa że dostane pozwolenie jeszcze w tym miesiącu. Od końca marca mam plan zacząć budowę (pierwsza łycha w grunt)
    Wykonawca prawie wybrany. Oferty na dach, okna już są. Pompa ciepła prawie wybrana. Kilku wykończeniowców bije się o pracę.
    .....

    Rava
    dobry wybór - bioę ten sam projekt tylko startuje za rok, zmieniasz coś w nim czy budujesz zgodnie z projektem ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Rava79
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-024
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    dobry wybór - bioę ten sam projekt tylko startuje za rok, zmieniasz coś w nim czy budujesz zgodnie z projektem ?
    Jedyne zmiany jakie dokonałem to:
    - Usunięcie ścianki w garażu.
    - Usunięcie kominów - zostawiam tylko 1 szt do kominka. (będzie Pompa Ciepła)
    - Zamiana materiałów fundamentu bloczek betonowy
    - Zmiana ścian na cegłę Porotherm
    - Dach ceramika

    Mam już wyceny na materiały oraz na robociznę. Kosztorys z biura projektowego się pokrywa, a nawet będzie taniej.

    Jak masz pytania do pisz na PRIV

    Rava
    IVO B - Horyzont, Budowany z Wienerberger, Dach z ceramiki, Pompa Ciepła, minimum zmian.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asienka333

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. To mój pierwszy post na forum, więc witam się podwójnie
    My też bocianki 2013. Działka jest w prezencie od teściowej, projekt jest (podobny do rododendronu 6, z tym że podpiwniczony bliźniak- druga część szwagierki). Pozwolenie na budowę jest. Długo nam zajęło podłączenie prądu- 1,5 roku walczyliśmy z energetyką i w końcu udało się.
    W tej chwili szukamy kierownika budowy i czekamy na wiosnę
    Budujemy siłami własnymi- mąż się zna na tym a i na początek środki własne będą przeznaczone.
    Plan jest oczywiście piękny- w grudniu zamykamy, przez zimę wykańczamy i na wiosnę jesteśmy u siebie.
    Życzę powodzenia wszystkim budującym.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek87 Zobacz post
    Macie już wykonawce swojego domu ? Jestem na etapie szukania dlatego pytam
    Na razie wykonawcy nie mamy Zbieramy tylko telefony od znajomych którzy polecają ekipy które budowały u nich.
    W tym roku będziemy robić tylko fundamenty a stan surowy dopiero w przyszłym roku więc mamy jeszcze chwilę na szukanie wykonawcy.
    Pozdrawiam
    Marcin

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    My tak jak deshi, na razie garaż oddzielny i fundamenty-ja się niestety nie znam na budowlance, a wiem, że będę musiałą właściwie sama wszystko nadzorować. Piszcie na co najbardziej zwracać uwagę, gdzie pilnować błędów. To ze będą, to wiem na 100%, ale żeby nie przeszkadzały potem w użytkowaniu, no iżeby dom parę latek postał...

Strona 3 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony