dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 63
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1259
  1. #1041
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    hesperius ja też nie wiedziałam, że trzeba mieć w projekcie analizę energetyczną (dokładnie jest to Projektowana Charakterystyka Energetyczna i w moim projekcie zajmuje 6 stron). Dowiedziałam się o niej, gdy ją zobaczyłam w projekcie
    Co do projektów/schematów instalacji wewnętrznych to nie ważne jak wyglądają i tak 500zł każdemu inżynierowi od tych schematów do projektu musieliśmy zapłacić (wod-kan i ogrzewanie).
    Zamierzamy wszystkie instalacje projektować i robić samodzielnie, bo w tym co dostaliśmy to goście chyba nie bardzo wiedzieli co mają robić i np. ogrzewanie podłogowe zaprojektowano bez różnicowania odległości międzu rurkami w pomieszczeniach o różnych zastosowaniu (np. i w garażu i w salonie są takie same odległości) i nie uwzględniono także zagęszczenia rurek w strefach brzegowych. Co do instalacji wod-kan, to w projekcie projektant poszedł po najniższej linii oporu - dla siebie, a nie dla tych którzy ową instalację będą wykonywali (wg. projektu trzeba się przebić przez 4 ściany wew. nośne z żelbetu, aby wyprowadzić rurę kanalizacyjną na zewnątrz, podczas gdy spokojnie można ją poprowadzić korytarzem). Jest jeszcze kilka innych "kwiatków" jak np. brak podanych dł. pętli ogrzewania podłogowego. Więc ja się pytam - po kiego grzyba te projekty jak i tak są bez sensu?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 06-08-2013 o 20:12
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    karlP i Gawor5, ostatnio dorwałam aktualne cenniki firmowe Ytong i Solbet. Solbet wychodzi taniej za m2 ściany niż Ytong. Bloczki mają w zbliżonych cenach, a dzięki temu, że Solbet ma je wyższe mniej ich wchodzi na metr kwadratowy ściany. Jeszcze muszę znaleźć cenniki H+H oraz Termalica, a później suche wyliczenia skonfrontować z cenami w hurtowniach i składach.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #1043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anita_d

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    63

    Domyślnie

    hesperius, na docelowy czeka się ok pół roku. Na tymczasowy (budowlany) podobno szybciej. Jak tylko dostaniesz warunki na docelowy to złóż wniosek o podpisanie umowy - wniosek ponieważ np w moim przypadku umowę przyłączeniową złożyliśmy w czerwcu - póki co jest sierpień i nie udało się nam jeszcze podpisać umowy. Tauron ma 3 tygodnie na jej przygotowanie, umowa dla przyłącza tymczasowego jeszcze nie jest gotowa, docelową wysłano tydzień temu pocztą (chciałam podpisać w punkcie, ale wysyłają wszystkie, które nie przygotują terminowo). Oby nie zaginęła...

    W zależności od firmy, która wygrała przetarg na Twoim terenie, mógłbyś zrobić przyłącze tymczasowe dokładnie tak jak docelowe (po konsultacji wykonawcy) aby nie płacić dwa razy za to samo, ale nie zawsze się to udaje. Mi za przyłącz tymczasowy robiony najniższym kosztem (długość ok 50m) zawołano 2k. Boję się ile będzie kosztował docelowy (jeśli dobrze podpatrzyłam, sąsiedzi za 10m płacili ok 5000)... Tymczasem wg Tauronu gdyby zdążono wykonać mi przyłącze docelowe (skrzynka w granicy), to tymczasowy można by było do niego podpiąć, co zdecydowanie obniżyłoby koszty.

    Nie wiem czy są jakieś limity czasowe, w których należy podpisać umowę o sprzedaży energii (po wykonaniu przyłącza) - w moim przypadku najprawdopodobniej będę musiała mieć taryfę budowlaną dla normalnego użytku

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    karlP i Gawor5, ostatnio dorwałam aktualne cenniki firmowe Ytong i Solbet. Solbet wychodzi taniej za m2 ściany niż Ytong. Bloczki mają w zbliżonych cenach, a dzięki temu, że Solbet ma je wyższe mniej ich wchodzi na metr kwadratowy ściany. Jeszcze muszę znaleźć cenniki H+H oraz Termalica, a później suche wyliczenia skonfrontować z cenami w hurtowniach i składach.
    Dokładnie,trzeba wszystkie ceny skonfrontować z cenami w hurtowniach i składach, co do bloczków jeszcze jest Prefabet, przyszły nieco poobijane, ale dało się robić, miałem robic z H+H, ale dali mi takie ceny na bloczki, że podziękowałem!Miłaem ostatnio tgyle pracy, że nawet nie miałem czasu odpisać na posty, może jak zamknę stan surowy!Pozdrawiam!

  5. #1045
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Czesc Ewa

    Dzieki za rozroznienie.
    Zamieszanie, jak sadze, wynika jeszcze z tego, ze poza pradem budowlanym i przylaczem docelowym, sa jeszcze takie kwiatki jak slupy tymczasowe...
    Przypuszczam, ze przylacze docelowe moze tez byc na slupach tymczasowych (ale moze sie myle?)

    Hej Moniss,
    Umowilismy sie z naszym architektem, ze w projekcie beda tylko schematy instalacji, a nie projekty wykonawcze. Nie wiem, jak to wyglada od strony praktycznej. Jesli architekt "kupuje" to od specjalistow dla pieczatki do PnB, to faktycznie jest to sztucznie rozdmuchana procedura... Jej koszty ponosza wylacznie inwestorzy - w tym przypadku - dwukrotnie. W kazdym razie dla nas byl to pretekst do wynegocjowania nizszej ceny ogolnej za projekt indywidualny, tym bardziej, ze instalacjami i tak bedziemy sie zajmowac sami.
    A rzeczona Projektowana Charakterystyka Energetyczna sluzy chyba tylko celom statystycznym...

    Pozdrawiam

  6. #1046
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesperius Zobacz post
    A rzeczona Projektowana Charakterystyka Energetyczna sluzy chyba tylko celom statystycznym...
    Nie tylko,ze ścianą przekraczającą wartość wspólczynnika przenikalności cieplnej na poziomie 0,3 W/m2K nie dostanie się PnB.
    Jak Wy budujecie te domy bez podstawowych danych dotyczących i wpływających na np.przyszłe rachunki za ogrzewanie ?

  7. #1047
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesperius Zobacz post
    Czesc Ewa

    Dzieki za rozroznienie.
    Zamieszanie, jak sadze, wynika jeszcze z tego, ze poza pradem budowlanym i przylaczem docelowym, sa jeszcze takie kwiatki jak slupy tymczasowe...
    Przypuszczam, ze przylacze docelowe moze tez byc na slupach tymczasowych (ale moze sie myle?)
    Pozdrawiam
    Dlatego trzeba tak podpisac umowe, zeby przylacze i skrzynka byla juz docelowa (zeby nie placic 2x)- pozniej to tylko roznica w nazwie taryfy i w cenie.
    U nas kabel w ziemi + skrzynka cos 2tys. Najpierw byly warunki, potem umowa na przylacz-e , teraz umowa na odbior pradu budowlanego (na ten docelowy trzeba miec odbior domu) - po 3 dniach przyjechali i podlaczyli.

  8. #1048
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Hej Ewa

    Wlasnie taka umowe mamy przygotowana, wlasnie bedziemy ja podpisywac. Lejesz miod na moje serce

    Hej Arturo
    Jak widzisz budujemy, chociaz jak dzieci we mgle Ja wiem tyle, ze material budowlany i izolacyjny, ktory zamierzam zastosowac nie uniemozliwi mi uzyskania PnB. A nasza sytuacja, dotyczaca ogrzewania jest dosyc specyficzna. Nie bedzie to dom energooszczedny. Nasze oczekiwania wobec funkcji, jakie ma spelnic dom wymuszaja kompromis miedzy zapotrzebowaniami a finansami.

  9. #1049
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał anita_d Zobacz post
    hesperius, na docelowy czeka się ok pół roku. Na tymczasowy (budowlany) podobno szybciej. Jak tylko dostaniesz warunki na docelowy to złóż wniosek o podpisanie umowy - wniosek ponieważ np w moim przypadku umowę przyłączeniową złożyliśmy w czerwcu - póki co jest sierpień i nie udało się nam jeszcze podpisać umowy. Tauron ma 3 tygodnie na jej przygotowanie, umowa dla przyłącza tymczasowego jeszcze nie jest gotowa, docelową wysłano tydzień temu pocztą (chciałam podpisać w punkcie, ale wysyłają wszystkie, które nie przygotują terminowo). Oby nie zaginęła...

    W zależności od firmy, która wygrała przetarg na Twoim terenie, mógłbyś zrobić przyłącze tymczasowe dokładnie tak jak docelowe (po konsultacji wykonawcy) aby nie płacić dwa razy za to samo, ale nie zawsze się to udaje. Mi za przyłącz tymczasowy robiony najniższym kosztem (długość ok 50m) zawołano 2k. Boję się ile będzie kosztował docelowy (jeśli dobrze podpatrzyłam, sąsiedzi za 10m płacili ok 5000)... Tymczasem wg Tauronu gdyby zdążono wykonać mi przyłącze docelowe (skrzynka w granicy), to tymczasowy można by było do niego podpiąć, co zdecydowanie obniżyłoby koszty.

    Nie wiem czy są jakieś limity czasowe, w których należy podpisać umowę o sprzedaży energii (po wykonaniu przyłącza) - w moim przypadku najprawdopodobniej będę musiała mieć taryfę budowlaną dla normalnego użytku
    Hej
    Dopiero teraz zauwazylam wiadomosc do Ciebie, dzieki
    Wlasnie dostalismy umowe do podpisania na prad docelowy (termin przylacza luty 2015..., czyli poltora roku), ale wniosek, ktory zlozylismy zaklada wlasnie, ze przylacze tymczasowe bedzie takie jak docelowe. Mam nadzieje, ze tymczasowy podepna jednak wczesniej, zakladamy, ze we wrzesniu bedzie juz skrzynka. Mamy jakies 20 m do oplacenia... Zobaczymy, co Tauron wymodzi

    Wydaje mi sie, ze nie jest mozliwa cena, o ktorej piszesz. Tauron ma konkretne stawki za metr przylacza. Oczywiscie, drozsze sa kable biegnace ziemia od linii napowietrznej. Nie wiem jak jest u Ciebie, u nas kable od skrzynki do domu beda osadzone w ziemii, wiec jest to drozsze rozwiazanie...

    Taryfe budowlana zmienia Ci na normalna po odbiorze domu dopiero... ( co wiem od Ewy )
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez hesperius ; 07-08-2013 o 23:59

  10. #1050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    To co wiem, to liczone jest od "deklaracji" w umowie ile pradu potrzebujesz (u nas to chyba 11kWh). Do 200m koszt przylacza to niecale 2tys brutto i niezaleznie czy masz 10m czy 199m do podpiecia (koszt robocizny, kabla i skrzynki) - kazdy placi tyle samo - a powyzej 200m. jest to juz rozbudowa przylacza i za to placi sie horrendalne stawki (tak nam powiedzieli).

  11. #1051
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesperius Zobacz post
    Taryfe budowlana zmienia Ci na normalna po odbiorze domu dopiero... ( co wiem od Ewy )
    Powodzenia
    To zależy gdzie. Niekiedy wystarczy, że masz stan surowy zamknęty (z rozprowadzoną instalacją elektryczna rzecz jasna
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #1052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    To zależy gdzie. Niekiedy wystarczy, że masz stan surowy zamknęty (z rozprowadzoną instalacją elektryczna rzecz jasna
    To wychodzi na to, ze w Wadowicach wszyscy tacy "popyrtani" i byle klody pod nogi...

  13. #1053
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Hej Ewa,

    Masz racje. Znalazlam w umowie zapis, ze oplata dodatkowa za kazdy dodatkowy metr przylacza powyzej 200 m wynosi 40, 68 zl od metra.

  14. #1054

    Domyślnie

    Budowaliśmy z H+H. Dostaliśmy cenę ok 5,50 zł brutto.

  15. #1055

    Domyślnie

    Hej, jakie są Wasze doświadczenia z dostawcami? Chodzi mi o to, czy lepiej kupować np ceramikę w marketach typu Leroy Merlin, sieciówkach np. Łazienki z pomysłem czy w pojedynczych punktach.

    I druga sprawa czy korzystaliście przy zakupie z porady jakiegość architekta wnętrz? Wybieracie samemu czy się zdajecie na instalatora?

  16. #1056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiosenna tęcza Zobacz post
    Hej, jakie są Wasze doświadczenia z dostawcami? Chodzi mi o to, czy lepiej kupować np ceramikę w marketach typu Leroy Merlin, sieciówkach np. Łazienki z pomysłem czy w pojedynczych punktach.

    I druga sprawa czy korzystaliście przy zakupie z porady jakiegość architekta wnętrz? Wybieracie samemu czy się zdajecie na instalatora?
    Ja chcąc murować z betonu komórkowego XXX [usunięto reklamę] skontaktowałem się bezpośrednio z firmą i już mnie tam pokierowali.
    Na bloczki nie mogę narzekać - były całe, bez obitych rogów i ekipa mówiła, że bloczki trzymają wymiar co przekłada się na dogodniejsze murowanie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-01-2014 o 14:30

  17. #1057
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiosenna tęcza Zobacz post
    Hej, jakie są Wasze doświadczenia z dostawcami? Chodzi mi o to, czy lepiej kupować np ceramikę w marketach typu Leroy Merlin, sieciówkach np. Łazienki z pomysłem czy w pojedynczych punktach.

    I druga sprawa czy korzystaliście przy zakupie z porady jakiegość architekta wnętrz? Wybieracie samemu czy się zdajecie na instalatora?
    Co do ceramiki - wiem, ze produkty specjalnie dedykowane do sprzedazy w duzych marketach sa gorsze gatunkowo (sprawdzalam u producentow, ktorzy wcale sie z tym nie kryja) tzn. takie, ktorych nigdzie indziej nie kupisz. Co do reszty produktow, to nie wiem. Sama mam dylemat w zwiazku z plytkami, ktore sa tylko w Leroy - czy warto?

  18. #1058
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Od 8 lat mam w łazience płytki z Cersanitu kupione w Castoramie - były bardzo tanie i do kupienia od ręki. Nie widzę w nich żadnych braków. Klej też był kupowany w tym markecie i wszystko się kupy trzyma
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #1059

    Domyślnie

    Pracowałem kiedyś w firmie, która była producentem materiałów budowlano-wykończeniowych.
    Firma ta sprzedawała swoje produkty zarówno do tradycyjnych hurtowni, sklepów jak i wszystkich dostępnych marketów typu obi, castorama, leroy, prekitker, majster, mrówka itp itd
    Zapewniam Was, że materiały dostępne dla marketów różnią się jakością, co więcej były dla nich osobne linie produkcyjne.
    Jakość ta była oczywiście gorsza, większa łamliwość, kruszliwość, mniejsza elastyczność itp itd

  20. #1060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anita_d

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    To co wiem, to liczone jest od "deklaracji" w umowie ile pradu potrzebujesz (u nas to chyba 11kWh). Do 200m koszt przylacza to niecale 2tys brutto i niezaleznie czy masz 10m czy 199m do podpiecia (koszt robocizny, kabla i skrzynki) - kazdy placi tyle samo - a powyzej 200m. jest to juz rozbudowa przylacza i za to placi sie horrendalne stawki (tak nam powiedzieli).
    Hej, ja mam ok 50m dla przyłącza docelowego i obliczono mi koszt przyłącza na 2700 (tauron w krakowie, kabel pod ziemią). Generalnie się cieszę ponieważ przyłącze docelowe wykonawca wyliczył mi na 2k ( robiąc instalację bardzo budżetowo).
    Dzwoniłam do firmy, która będzie robiła przyłącze i mówią, że 4-5m-cy więc nieźle. Szkoda tylko, że tymczasowy będę potrzebowała najpóźniej za miesiąc tymczasem Tauron nie wie co i jak. Jak umowy nie było widać, tak nie widać. Dzisiaj nawet złożona została reklamacja (wniosek złożony w czerwcu razem z docelowym). Ręce opadają..

    Jeśli chodzi o moją budowę to startujemy w przyszłym tygodniu Zaczynamy z przyłączem wody i szambem, na 2 września przewidziane są odwierty (tu mieli wymogi, że po szambie więc trochę zaczynam od końca); w międzyczasie lub po nich utwardzanie drogi i prąd tymczasowo. Pod koniec września robimy fundamenty.

    Ciekawe jak to wszystko wyjdzie terminowo Jestem dobrej myśli.

Strona 53 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony