dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 505
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gorzal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-209
    Posty
    16

    Domyślnie

    Popieram NIE PŁACIĆ. Z tym KRD to oni się ośmieszają, wejdźcie sobie na stronę KRD albo poczytajcie na forach tak aby każdy był świadomy co to jest i jak działa, mogą kogoś zgłosić ale dopiero po 3 miesiącach od terminu płatności, przedtem informując o tym pisemnie a od tego pisma jest kolejny miesiąc na opłacenie, czyli w sumie 4 miesiące zanim można kogokolwiek zgłosić co jest oczywiście płatne. W przypadku jak ktoś im udowodni że nie słusznie został zgłoszony do KRD grozi im spora grzywna. Nie ma się tu czego bać. W momencie jak ktoś zapłaci choćby część długu mają obowiązek usunąć wpis w ciągu 14 dni. Do mnie o dziwo nie dzwonią ale wiem dlaczego, ja z nimi ciągle mailuje i to dość ostro, po drugie są świadomi że mam nagraną rozmowę więc może im głupio. Mam kilku policjantów wśród znajomych, muszę znaleźć chwilkę i z nimi pogadać w jaki sposób to zgłosić tak aby Policja się za to jakoś też wzięła bo na jakimś byle-jakim komisariacie to nie wiadomo jak z nimi gadać. Ale pójdę bankowo z wydrukami mailów i nagraniem, niech tam powęszą trochę.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jagódki
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie prokuratura

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Może wspólne zgłoszenie do prokuratury?
    Jestem za, ja też dziś dostałem fakturę na 244,77 zł ... Ręce mi opadają do tej firmy PPH EXPOL z Płońska.
    Zapewniali mnie wielokrotnie że podpisując umowę moje ogłoszenie będzie na okres 3 miesięcy za darmo ! Dziś się dowiedziałem że nie.
    Jak dzwoniłem do Pani odebrała telefon i kazała mi pisać email do nich.
    Potem już zaczołęm otrzymywać pogróżki sądem,
    Poczyniłem już pewne kroki i jutro jadę do Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie na ul. Senatorskiej i potem udaję się na Policję w celu zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa poprzez próbę wyłudzenia pieniędzy !!!

    Jestem za tym aby wspólnie zgłosić do Prokuratury

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jagódki
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gorzal Zobacz post
    Popieram NIE PŁACIĆ. Z tym KRD to oni się ośmieszają, wejdźcie sobie na stronę KRD albo poczytajcie na forach tak aby każdy był świadomy co to jest i jak działa, mogą kogoś zgłosić ale dopiero po 3 miesiącach od terminu płatności, przedtem informując o tym pisemnie a od tego pisma jest kolejny miesiąc na opłacenie, czyli w sumie 4 miesiące zanim można kogokolwiek zgłosić co jest oczywiście płatne. W przypadku jak ktoś im udowodni że nie słusznie został zgłoszony do KRD grozi im spora grzywna. Nie ma się tu czego bać. W momencie jak ktoś zapłaci choćby część długu mają obowiązek usunąć wpis w ciągu 14 dni. Do mnie o dziwo nie dzwonią ale wiem dlaczego, ja z nimi ciągle mailuje i to dość ostro, po drugie są świadomi że mam nagraną rozmowę więc może im głupio. Mam kilku policjantów wśród znajomych, muszę znaleźć chwilkę i z nimi pogadać w jaki sposób to zgłosić tak aby Policja się za to jakoś też wzięła bo na jakimś byle-jakim komisariacie to nie wiadomo jak z nimi gadać. Ale pójdę bankowo z wydrukami mailów i nagraniem, niech tam powęszą trochę.
    Ja idę jutro rano do Miejskiego Rzecznika Konsumenta na ulicy Senatorskiej 27. Już rozmawiałem telefonicznie z prawnikiem rzecznika Konsumentów. Potem osobiście zgłosze u siebie na swoim komisariacie na Tarchominie o poełnieniu przestępstwa o próbę wyłudzenia a nie jest to mała kwota, razem z okresem wypowiedzenia będzie 7 może 8 miesięcy razy 244,77 ... To już jest kwota o znaczącej wartości i jest to karalne

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jagódki
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Złożył ktoś doniesienie na policję?
    Ja jutro zgłaszam na Policję

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gorzal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-209
    Posty
    16

    Domyślnie

    Apropo opinii o firmach w internecie i kasowaniu tych negatywnych dziś dostałem nastepującego maila:

    Jeżeli maja Państwo problemy z wizerunkiem Państwa Firmy w Internecie (nieprawdziwe lub obraźliwe wpisy na forach internetowych uderzające w Państwa biznes) i chcą Państwo zaistniałą sytuację w sposób szybki skuteczny zmienić lub obawiają się Państwo takowych wpisów i pragną się ustrzec przed taką sytuacją w przyszłości.



    Myślą Państwo o stałej miesięcznej kompleksowej ochronie wizerunku firmy, który zawiera:



    · Bieżące kasowanie agresywnych nieprawdziwych wpisów dot. Państwa firmy i produktów

    · Stały monitoring opinii dot. firmy i produktów

    · Identyfikacje zagrożeń.

    · Miesięczne raportowanie o opiniach nt. firmy i produktach

    · Szkolenia dot. ochrony wirtualnej reputacji





    Już od 99PLN (netto)/ m-c

    Czyli np. taki expol sobie takie coś wykupuje i możemy sobie na nich pisać opinie a ona i tak zostaną usunięte, jak tam u was jakiś odzew ?? u mnie jak narazie cisza w sprawie.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Catalina_E

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Firma P.P.H. Expol najwyraźniej działa schematycznie. Mam podobną sytuację, chociaż w moim przypadku suma narasta czterokrotnie szybciej. Podpisałam z nimi umowę w październiku na cztery opcje ogłoszeniowe. Zapytałam o ewentualne możliwe formy odstąpienia od umowy, uzyskałam mailową informację:
    Jeśli wyśle Pani wypowiedzenie poleconym za potwierdzeniem odbioru to, to
    >> jest dowód rozwiązania umowy.
    >> Przed upływem 3 miesięcy ( mniej więcej w połowie 2 miesiąca)osoba z
    >> naszej
    >> firmy ponownie się z Panią skontaktuje z przypomnieniem, że okres darmowy
    >> się
    >> Pani kończy i z zapytaniem czy chciałaby Pani dalej ( odpłatnie) z nami
    >> współpracować. Kontaktujemy się odpowiedni wcześniej po to, aby klient
    nie
    >> zadowolony z naszej oferty miał czas na wysłanie wypowiedzenia.
    Oczywiście już na początku stycznia wysłałam poleconym odstąpienie od umowy. Zapomniałam dawno o całej sprawie. Jakież było moje zdziwienie gdy w minioną sobotę 23 marca, otrzymałam mailem fakturę na 979,08 zł za "Reklama nieruchomości-okres rozliczeniowy 26 .01.13 do 25.02.13". oczywiście nikt nie odbierał telefonu, próbowałam się dodzwonić kilka razy, w końcu napisałam maila wyrażającego moje zaskoczenie i oburzenie. Dość szybko otrzymałam odpowiedź podobną do tych, które opisujecie na forum. Dzisiaj mam zamiar zgłosić sprawę na Policję i do Rzecznika Praw Konsumenta. Na wszelki wypadek zrobiła screeny postów, dołączę je do sprawy. Oczywiście jestem również zainteresowana ewentualnym pozwem zbiorowym. Jeśli nie ma nas jeszcze 10 chętnych, to z pewnością wkrótce dołączą. Widzę, że większość z nas została "naciągnięta" mniej więcej w tym samym okresie.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gorzal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-209
    Posty
    16

    Domyślnie

    A z czego niby wyliczyli aż 979,08 zł ?? kwota z kosmosu :]

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Catalina_E

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gorzal Zobacz post
    A z czego niby wyliczyli aż 979,08 zł ?? kwota z kosmosu :]
    Na podstawie umieszczenia ogłoszeń w 4-różnych opcjach. Sprawdziłam, że na ani jednym z portali z załączonej "magicznej listy" nie widnieją te ogłoszenia. W mailu, który wysłałam do firmy Expol 27. 11. 2012r. czyli miesiąc po podpisaniu umowy, pytam dlaczego nie mogę znaleźć swoich ogłoszeń ? W odpowiedzi otrzymałam 4-linki do ogłoszeń umieszczonych na stronie "otodom.pl". Aktualnie pod tymi linkami widać moje oferty umieszczone 6.11.2012r i tylko dwa z nich aktualizowane w dniu mojego zapytania, czyli 27.11.2012r. To cała ich usługa za którą życzą sobie niemal 1000 zł. Śmieszne i żałosne. Na prawdę szukają frajerów i bazują na zastraszaniu. Swoją sprawę już konsultowałam z policjantem i byłam w Biurze Rzecznika Praw Konsumenta w Olsztynie, niestety jest na urlopie. Myślę, że po świętach uda mi się z nim spotkać.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam
    Osoba niezalogowana na naszym forum poprosiła mnie żebym podał jej adres mailowy aby osoby poszkodowane prze "oferty" kontaktowały się z nią.
    [email protected]
    Prośbę niniejszym spełnam
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mnowak355 ; 09-04-2013 o 14:14
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gorzal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-209
    Posty
    16

    Domyślnie

    Sprawdź kolego poprawność tego maila bo próbowałem coś napisać i dostaje zwrotnego że taki mail nie istnieje, może jakaś literówka.

  11. #31

    Domyślnie

    Faktycznie. Przepraszam poprawiłem. pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa21

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Piotrków Kujawski
    Kod pocztowy
    88-230
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, chciałabym dołączyć do grona poszkodowanych poprzez praktyki firmy Expol. Fakturę również niedawno otrzymałam i podobnie jak Państwo nie świadczono mi usług reklamowych. Najlepszy byłby pozew zbiorowy i słyszałam, że ktoś się tym już zajął i dzwonił do mnie ale nie mam kontaktu do tej osoby. Na policji mi powiedziano,że potrzebnych by było 10 osób. Podaję kontakt :[email protected]

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa21

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Piotrków Kujawski
    Kod pocztowy
    88-230
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, chciałabym dołączyć do grona poszkodowanych poprzez praktyki firmy Expol. Fakturę również niedawno otrzymałam i podobnie jak Panu, nie świadczono mi usług reklamowych. Najlepszy byłby pozew zbiorowy i słyszałam, że ktoś się tym już zajął i dzwonił do mnie ale nie mam kontaktu do tej osoby. Na policji mi powiedziano,że potrzebnych by było 10 osób. Podaję kontakt :[email protected] . Może zna Pan osoby, które chciały by się dołączyć do pozwu. Będzie nam łatwiej wspólnie wskazać na nieetyczne, wręcz oszukańcze praktyki firmy Expol.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa21

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Piotrków Kujawski
    Kod pocztowy
    88-230
    Posty
    3

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    Pojawiła się nowa możliwość rozwiązania problemów wielu osób ze spółką EXPOL. Wiemy, że działają oni jak hohsztaplerzy i potrafimy to wykazać przed sądem. Poszukujemy osób zdecydowanych na podjęcie wspólnej walki z tymi bezwzględnymi wyrwigroszami. Obiecujemy, że nie spoczniemy nim wygramy, oraz to, że nikt kto przyłączy się do nas nie zostanie osamotniony w tym jakże często nierównym sporze. Jeżeli czujesz, że sam nie podołasz, to dołącz do nas. Nie czekaj aż polegniesz postawiony przez tych ludzi przed sądem, bo oni mają prawników, a ty, przeważnie, jesteś sam. Ale nawet gdy zrezygnowałeś już z walki, daj nam wsparcie swoim doświadczeniem, a może uda nam się namówić cię na zmianę zdania? Jeżeli już jesteś pozwany przed sąd, bo cię tam podstępnie i wbrew twojej woli zawiedli, to zwiększ swoje szanse dołączając do nas. Jest już nas całkiem spora grupa i na pewno damy sobie z nimi radę! Ewentualne koszty będą bardzo niskie i nieporównywalne w żaden sposób do wyimaginowanych, lecz żądanych na serio, przez tę wrażą dla wielu spółkę, długów. Nikt z nas nie chce na tym zarabiać i wszystkie działania zajmujących się tą sprawą osób prowadzone będą nieodpłatnie. Natomiast koszty obiektywne np. Sądowe będzie trzeba solidarnie uiścić. Bardzo zachęcamy do współpracy bez względu na to, czy masz już sprawy z tą spółką zakończone, czy nie. Wygrane, bądź przegrane. Chcesz wchodzić na drogę sądową albo nie. Może miałeś, lub słyszałeś o podobnym sporze i znasz dobry, a może lepszy od naszego, sposób na jego wygranie. Może posiadasz jakieś przydatne w naszej sprawie informacje o spółce, lub działających w niej ludziach. Chętnie i z wdzięcznością przyjmiemy twoją, nawet, najmniejszą pomoc. Gdybyś, jednak, zechciał sam rozwiązać swój problem, a mimo to potrzebował wsparcia, to również możesz na nas liczyć. Pamiętaj, że pisanie, nawet najmądrzejszych, uwag i nawet na wielu forach nie ruszy twojej sprawy z miejsca, bo tu niezbędne jest działanie. Prosimy zgłoś się!!!
    kontakt: [email protected]

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    petunia1

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-236
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, ja jestem przerażona dostałam pozew do sdu w Płońsku!!!! mam im zaplacić 1700zł. Nie wiem co mam teraz zrobić?!Umowę podpisałam z nimi w czerwcu i od wrzesnia przysylaja nam fv, myslalam, ze ta umowa sama wygasa jak jej nie przedluze. Przyznam nie doczytalam tej bezsensownej umowy dokladnie.


    Jestem załamana! Swojego ogloszenia nie widzialam na zadym portalu. Dopiero dzisiaj przegladajac strony znalazlam swoje mieszkanie na portalu,które jest wystawione od 19.01.2013 czyli pewnie z dniem kiedy zdecydowali sie na pozew.
    Rzecz w tym, ze ja juz go nie chce sprzedawac. Wypowiadalam im umowe w listopadzie ale to i tak nic nie dalo. Nadal przesylaja fv tragedia! Dzwonilam z narzeczonym do biura i mila Pani odebrala poprosilismy o kontakt z windykacja i rzuciła nam słuchawka- jestem bezradna.
    Ostatnio edytowane przez petunia1 ; 18-04-2013 o 19:46

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gorzal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-209
    Posty
    16

    Domyślnie

    Jak już pisałem straszenie i pozywanie do sądu w miejscowości w której się mieści ten ich lewy interes jest bezpodstawne, mogą pozwać ale w mieście w którym została zawarta umowa czyli zazwyczaj w miejscowości w której się mieszka, konsultowałem to z prawnikiem, więc moim zdaniem można sie od tego jakoś odwołać tylko trzeba by zasięgnąć porady jakiegoś prawnika jak to zrobić.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda88

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    1

    Domyślnie Proszę o kontakt

    Witam serdecznie,

    Wszystkie osoby, które czują się pokrzywdzone przez firmę Expol proszę o kontakt na mail: [email protected]
    Udzielę, wtedy więcej informacji i chętnie skontaktuję się również telefonicznie.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gorzal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-209
    Posty
    16

    Domyślnie

    Uwaga użytkownicy ! Nie odpisujcie na maila [email protected] osoba podający sie za Ilone Graczyk z tego konta to nikt inny jak nasz expol lub osoba z nimi współpracujące. Piszą jako niby poszkodowany z zapytaniem co sie zamierza dalej robić. Napisali do mnie twierdząc iż maja maila z forum jednak pech chciał ze pomyliły im sie maile i napisalin do mnie na mojego firmowego maila który znają ludzie z expolu a nie na tego którego używam tu na forum. Poza tym wpiszcie sobie [email protected] w google a otrzymacie to http://www.plonsk24.pl/ogloszenia-25...a+biurowa.html więc łącząc te dwa fakty wiadomo kto to jest. Jestem już umówiony z redaktorem uwagi z TVN-u na rozmowę więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,
    zalogowałam się na tym forum,ponieważ jestem osobą którą wchodzi w konflikt z firmą Expol,ze względu na ich działanie nie zgodne z prawem konsumenckim,cywilnym i nie wywiązywanie się z warunków współpracy.Umowa jest skonstruowana na ich korzyść biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku nieruchomości.Przeczytałam ze zrozumieniem każdą opinię na tym forum.Wszystkie opinie są spójne,firma działa na pewnym schemacie zastraszając ludzi.Tylko nikt nie przewidział,,że nieruchomość sprzeda się przed upływem sześciu miesięcy.Takiego zapisu nie ma,a umowa ma wady prawne która ma na celu jedynie oszołomić super kampanią sprzedażową bezpłatną oczywiśćie.Tylko że 70% tych portali nie działa i ma błąd komunikacji.Mogę pisać dużo...ale nie ma sensu tutaj.Dostalam wezwanie przedsądowe ze znanymi pieczątkami KRD itp.teraz zajmie się tym mój
    prawnik.
    Pozdrawiam Pana który podpisuje wszelkie dokumenty jako osoba reprezentująca firmę EXPOL i gratuluje pomysłu na biznes,który niestety nie jest zgodny z etyką a tym bardziej prawem którym się podpiera.
    Pozdrawiam,
    [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    Witam!
    Ja również weszłam w niefortunną "współpracę" z firmą EXPOL. Niestety, mimo wysłania listu (12 dni przed końcem terminu - priorytet polecony za potwierdzeniem odbioru) rezygnującego ze współpracy po 3 bezpłatnych miesiącach, nie odebrali go i wysyłają mi FV. Poczyniłam wiele porad ale czuję się bezsilna. Wysłali mi listę portali, na których jest moja nieruchomość - jest na 19 z 21. Większość adresów to ich własne strony zajmujące się obrotem nieruchomości. Admin: Expol, targowa 3 Płońsk. Dali mi czas do wtorku na zapłacenie. Nie wiem co robić? Niby wywiązali się z umowy... brakuje 1 portalu. Jednakże spodziewam się że to ich AS w rękawie. Czy kogoś z Was postawili przed sądem albo podali do KRD?
    Co myślicie o pozwie zbiorowym? Na jakim etapie jest przygotowanie. Jutro idę do Pani mecenas.
    Pozdrawiam!

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony