dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 26
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 505
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pokal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-471
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam, ja w dniu wczorajszym odebrałem wezwanie do sądu. Będę walczył, jeśli ktoś posiada już jakieś doswiadczenia sądowe to będę wdzięczny za pomoc.
    mail: [email protected]

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam,
    również należę do grona osób, od ktorych Expol próbuje wyłudzić pieniądze. I podejrzewam, że u mnie tez sprawę będzie musiała rozstrzygnąć Temida.
    W związku z powyższym mam pytanie – jak wyglądaja wezwania do sądu, które Państwo otrzymaliscie? Czy jest to wezwanie na rozprawę w konkretnym terminie, jeśli tak to jak brzmi tytuł pozwu? Czy po prostu sądowy nakaz zapłaty, od ktorego można złozyć sprzeciw droga pocztową bez konieczności stawiania się Płonsku?
    Z góry dziękuje, bo będę wiedziała na co sie szykować.

    P.S. Swoją drogą - czy oni nadal praktykuja tę "promocyjna" działalność czy zaprzestali? A może te hurtowe wezwania do sądu to próba odzyskania zapłaconego od wystawionych faktur VAT-u

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pokal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-471
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ja jak na razie otrzymałem sadowy nakaz zapłaty do którego przygotowuje sprzeciw

  4. #44

    Domyślnie

    Wysyłany jest sądowy nakaz zapłaty. Standardowo 14 dni na odpowiedź. Wysyłają na formularzach sądowych i na takich samych wymagają napisania sprzeciwu.

  5. #45

    Domyślnie

    Witam!
    Proszę mi powiedzieć czy pozew zbiorowy jest gotowy? Napisałam na e-maila, który otrzymałam do prawnika ale niestety nie otrzymałam iformacji zwrotnej. Proszę o kontakt!

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaszczenko

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kętrzyn
    Kod pocztowy
    11-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Mam podobną sytuację z Expolem, dostałem już trzy faktury, z czego dwie opłaciłem. Po znalezieniu tego forum powiedziłem dość i więcej nie zamierzam płacić tym oszustom. Czy ktoś wie coś w sprawie pozwu zbiorowego i co jest podstawą. Ja z kolegą prawnikiem napisałem wypowiedzenie ( po otrzymaniu 1 fv, bo Pani "zapomniała" przypomnieć o kończącej się promocji) w związku z nierzetelnym wykonaniem usługi. Straszą mnie KRD i sądem. Chciałbym skontaktować się z kimś kto mógłby mi pomóc.

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sebi Gd

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Dołączyliśmy z żoną do grona naciąganych.
    Już jesteśmy po propozycji ugody. Pytania do forumowiczów: Czy kogoś pociągnęli do sądu za niezapłacenie? Czy ktoś wygrał z nimi w sądzie albo prostu nie płacił? Zastanawiamy się co zrobić, a czasu mamy mało jeśli chcemy przyjąć ich "ugodę".

  8. #48

    Domyślnie

    Witam,
    Moja żona ma sprawę w sądzie. Nie zamierzamy płacić. Już nasz adwokat napisał sprzeciw i wysłaliśmy do sądu. Czekamy teraz co będzie dalej. Moja rada to nie iść na ugodę.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sebi Gd

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    A sprawę macie w sądzie w Płońsku czy w miejscu waszego zamieszkania? Na dużą kwotę was walnęli?

  10. #50

    Domyślnie

    Sprawę mamy w Płońsku. Proszę napisać do mnie na adres [email protected]

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Odradzam pójście na ugodę czy też płacenie jakichkolwiek faktur. Tego rodzaju działania mogą zostać zinterpretowane przez sąd jak uznanie długu i wtedy trudniej będzie się wyplątać.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olaqqq

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy kogoś już oskarżyli do sądu?
    Też mam problem z tą firmą.

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    melodia62

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    mam taki sam problem z ta firma bylam juz u mecenasa chcialabym sie skontaktowac z panem i ludzmi oszukanymi przez ta firme

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    melodia62

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    musimy zrobic z nimi porzadek tak nie moze byc to jawne okradanie

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merekkocz

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-017
    Posty
    47

    Domyślnie

    napisz do kolegi na emeil [email protected]

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eryk.F

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja również zostałam oszukana. Zasady te same tylko w bazie noclegowej polecanenoclegi.com Chętnie dołaczę się do zbiorowego pozwu. Okazuje się, że mniej więcej drugie tyle ludzi zostało oszukanych.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merekkocz

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-017
    Posty
    47

    Domyślnie

    napisz do kolegi na emeil [email protected]

  18. #58

    Domyślnie

    Zapewne większość osób otrzymywało faktury mailem. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów przesyłanie faktur drogą elektroniczną może się odbywać wyłącznie po uzyskaniu zgody pisemnej lub elektronicznej odbiorcy faktur. My nie udzieliliśmy firmie expol takiej zgody, a mimo tego faktury otrzymywaliśmy na maila. Pewnie dlatego, że expol nie stać na drukarkę, papier, koperty i znaczki.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

    Rozporządzenie Ministra finansów ws przesyłania faktur elettronicznych z dn 20 grudnia 2012 r.

    http://sejmometr.pl/prawo/127156

    § 3. Przesyłanie, w tym udostępnianie, faktur w formie elektronicznej wymaga akceptacji ich odbiorcy.

    § 8. Akceptacja przesyłania faktur w formie elektronicznej, wyrażona na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra
    Finansów z dnia 14 lipca 2005 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przecho wywania
    oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. Nr 133, poz. 1119)
    i rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad
    ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz. U. Nr 249,
    poz. 1661), zachowuje ważność na potrzeby stosowania § 3.

    § 9. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.


    Rozporządzenie Ministra finansów ws przesyłania faktur elektronicznych z dn 17 grudnia 2010

    § 3. 1. Faktury mogą być przesyłane, w tym udostępniane,
    w formie elektronicznej w dowolnym formacie
    elektronicznym, pod warunkiem uprzedniej akceptacji
    tego sposobu przesyłania faktur przez odbiorcę
    faktury, zwanej dalej „akceptacją”.
    2. Akceptacja albo jej cofnięcie może być wyrażona
    w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

    Proponuję wysyłanie skarg indywidualnych do URZĘDU KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ

    Infolinia konsumencka: 801 900 853 lub tel. 22 534 91 74

    e-mail: [email protected]

    Poniżej link do Formularza Elektronicznego za pośrednictwem, którego można złożyc skarge:

    http://www.uke.gov.pl/kontakt/

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dobrze, że Pan podał linki do rozporządzenia, zawsze to coś, co może być przydatne w argumentacji przed sądem. Faktycznie nigdzie w umowie nie znalazłam zapisu, że zgadzam sie na przesyłanie FV droga elektroniczna, a umowę podpisałam po dacie wejścia w życie rozporządzenia.

    A teraz drodzy Forumowicze, proponuję o wykonanie zrzutu z ekranu powyższych postów z dzisiejszą data.
    Mając na uwadze, ze >>>>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<<<< lub jego ludzie śledzą wpisy na tym forum proszę się spodziewać że kolejne faktury zaczną do Państwa przychodzić także pocztą
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 14-10-2014 o 12:14

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Trochę poczytałam na ten temat i znalazlam cos takiego:

    "Wraz z początkiem 2013 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące przesyłania faktur w formie elektronicznej, które liberalizuje stosowane dotychczas zasady. Zgoda odbiorcy na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną nadal jest wymagana, ale jest to zgoda domniemana, tzn. że nie trzeba jej uzyskać przed wysłaniem dokumentu. Oznacza to, że sprzedawca może przesłać nabywcy fakturę drogą elektroniczną i jeśli ten opłaci ją, uznaje się, że wyraża zgodę. Nabywca może jednak wyrazić sprzeciw wobec faktur elektronicznych i wówczas konieczna jest wysyłka papierowych wersji dokumentów.

    Czytaj więcej na Infor.pl: http://ksiegowosc.infor.pl/zmiany-w-vat-2013/139478,W-2013-r-latwiej-wysylac-faktury-droga-elektroniczna.html#ixzz2lYFPoKm8

    Oznacza to, że Expol jak najbardziej może wysyłać FV mailem i domniemywać, ze się na nie zgadzamy. A czy my uznajemy je za zasadne i czujemy sie dłuznikiem rodziny >>Zgłoszono żądanie usunięcia danych osobowych<< to juz inna sprawa...
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 14-10-2014 o 12:14

Strona 3 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony