dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Drewniany blat do kuchni i łazienki

    Jeszcze chwila a będę musiała ostatecznie zdecydować jakie blaty i z czego. I do kuchni i do łazienki. Myślę o drewnianych. Do łazienki również, ale tu nie jestem pewna, choć mnie kusi.....
    Mam pytanie - gdzie takich blatów szukać? To musi być odpowiednie drewno - czy więc u stolarza czy też w jakichs specjalistycznych miejscach... Bo chodzi też o wycięcie odpowiedniego kształtu.
    Możecie coś poradzić?

  2. #2

    Domyślnie

    Mysle ze minusem drewna, zwlaszcza w kuchni jest jego miekkosc - dlatego do kuchni wybralem granit. Na wilgoc mozna wybrac drogie gatunki egzotyczne,

  3. #3

    Domyślnie

    Drewno w łazience? Pieknie wygląda na folderach reklamowych, ale licz się z tym, ze przy trzyosobowej rodzinie i normalnym myciu zacznie gnić gdzieś po 4-5 miesiącach, a potem to juz tak pięknie nie wygląda. No ale jeśli rzadko korzystasz z łazienki, to polecam.
    Pozdrowienia

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    "..jeśli rzadko korzystasz z łazienki" - dobre, dobre !
    Ale się nie obraziłam

    No tak, takie opinie panują wśród pewnej (przyznam - dużej) grupy osób, bo trochę rozglądałam się w temacie. Ale - jest też druga grupa, która twierdzi, że ma drewno w łazience, wiele lat i nic się nie dzieje (nawet nasze polskie). Chmmmmm....
    Na marmur mnie nie stać, coś wymyślę..

  5. #5

    Domyślnie ja też takie mam

    Mam drewniane blaty do łazienki, drewno merbau, można kupić w sklepach DLH w całej Polsce- koszt dwóch blatów do bardzo dużych umywalek / w zasadzie to są takie stoliczki z półką/- drewno 300 zł, stolarz 400zł.
    Jedno takie cudo z Koła z jakiejś imitacji drewna kosztuje ok 1000.
    Moim zdaniem drewno egoztyczne do łazienki to jest to- wygląda fajnie i ociepla wnętrze- wannę też będę tym miała obudowana- koszt z robocizną 1000 zł- tyle samo nam facet za płytko chciał policzyć.
    Pozdrawiam
    Iskra

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Oooo! Miałam nadzieję, że odezwie się ktoś kto zastosował takie rozwiązanie!
    Dzięki Iskra
    Będę więc szukać tego drewna u nas (we Wrocławiu - jest gdzieś faktycznie firma DLH), ale rozumiem, że u nich kupuję materiał (w jakiej postaci?) a potem robi to "zwyczajny" stolarz?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Oooo! Bardzo ciekawy wątek. Kiedyś, w przyszłości też będę chciał coś takiego zastosować i nikt mnie nie zbędzie, że gnije czy coś podobnego. To nieprawda.
    Będę śledził historię tego wątku.

  8. #8

    Domyślnie blaty

    My kupiliśmy drewno w postaci desek-15 cm, szer. 47mm, długość 3,5 m.
    Stolarz przyjechał i na miejscu sobie to przyciął, żeby wziąć do samochodu.
    My mieliśmy własnego stolarza, ale często przy sklepach są tzw. miejscowi- i takiego bierzemy do obudowy wanny, bo się na tym zna.
    Iskra
    Ja lubię takie drewno bo naprawdę dodaje dużo uroku w łazience

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć,
    mam polskie drewno w łazience i bardzo mi się podoba. Jednak zaufałem stolarzowi odnośnie drewna i po kilku miesiącach zaczyna mi pracować, pomimo że było przeze mnie starannie zaimpregnowane a łazienka ma dobrą mechaniczną wentylację...
    Dlatego radzę uważać przy wyborze materiału...
    Pozdrowienia

  10. #10

    Domyślnie

    Drewno w łazience? Bałabym się.
    Z doświadczenia wiem, że niektóre rzeczy prezentują się ładnie tylko na ekspozycjach. W normalnej eksploatacji wiele materiałów nie zdaje egzaminu.
    Nie wiem, czy drewno egzotyczne nie jest higroskopijne Zawsze myślałam, że drewno to drewno

  11. #11

    Domyślnie

    Mam część prysznica w drewnie - solidna decha z olejowanej jatoby (właśnie z DLH).
    Pluszczemy się z Misiową codziennie chlapiąc niemiłosiernie.
    Decha od półtora roku ani drgnęła.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    z uwagą czytam o drewnie w łazience- taka łazienka "kolonialna" jest moim marzeniem ( białe plytki ,meble i blaty ciemne drzewo) ale ciągle mam wątpliwości co do blatów drewnianych. chętnie poczytam uwagi dobre/zle na ten temat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony