dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak sie bejcuje drewno ?

    Witam

    Mam drzwi sosnowe dalszej obróbki zdecydowałam się bejcowanie bajca sintilor lakierowanie lakierem poliuretanowym samej firmy trzy razy pierwszych próbach okazało pomalowane ościeżnice przybrały niejednolity kolor tzn. często widoczne plamki nieregularności po malowaniu lakierem efekt jeszcze wzmocnił.
    Były pięknie oszlifowane do gładkości, a malując bejca starałam się robić to zwinnie nie zostawiając zbyt długo nagromadzenia jednym miejscu.
    Nie wiem co zrobiłam źle. Jak właściwie nakłada się bejce - bardziej wciera czy tez należy mazać prawnie suchym pędzlem (tu mam obawy ze zostanie większe wchłoniecie pierwszego styku pędzla z drewnem a mniejsze do którego się rozciera). A może na mokro jak farbę olejną ? Sposób w jaki robiłam to właśnie a’la farba czyli dość intensywnie, ale z umiarem bo tak mi się wydawało ze kolor się równomiernie rozprowadzi.

    Mam jeszcze podejrzenie ze te plamki moga byc z tego ze drewno wchlonelo brud i tluszcz zanim zostalo pomalowane. Dzrwi byly noszone w golych rekach i w transporcie troszke sie mogly przykurzyc.
    Jesli to ta przyczyna to jak zatem oczyscic takie podtluszczone od rąk drewno, bo kurz i brud pylisty z zewnatz przy szlifowaniu zejdzie, a tluszcz jednak wsiaka gleboko. (?)

    Proszę pomóżcie, bo nie wiem co robić z kolejnymi drzwiami

    Pozdrawiam anula

  2. #2

    Domyślnie

    Nierownosc pokrycia bejcy jeszcze moze byc spowodowana istniejaca zywica w sosnie - a co za tym idzie takze ukladem sloi w drewnie, przez to nierowno wchlonie sie bejca a po wyschnieciu powstana plamki drobne od zywicy, albo wieksze od sloi drewna, nie da sie tego obejsc, taki urok. Aby pokryc rowno drewno to juz trzeba malowac farba kryjaca, albo jakos cisnieniowo bejcowac.
    Tluszcz od rak takze zostawia plamy, ale to mozna papierem zeszlifowac i nie powinno tego byc widac.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam 5 par sosnowych drzwi. Pierwsze z nich tez bejcowalem pedzlem - porobily sie smugi i plamy. Na szczescie udalo sie to wyrownac wcierajac szmatka nasaczona rozcienczona bejce woda. Nastepne drzwi bejcowalem juz szmatka wcierajac bejce wzdluz sloi i obserwujac efekt pracy. Po wyschnieciu i leciutkim przeszlifowaniu pomalowalem lakierem poliuretanowym bezbarwnym matowym. Po polakierowaniu nie mozna niestety juz nic na bledy poradzic, nawet szlifujac, bo bejca wsiaka w drewno,

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo czesto bejcuje-w usa nazywa sie to stainowaniem wiec zrob tak-.kup bejce na bazie rozpuszczalnika ,rekawiczki gumowe i troche bawelnianych szmatek.zakladam ze drewno jest czyste,bez plam i.zamocz szmatke w bejcy i szybko zasmaruj cale drzwi z jednej stronyNie przejmyj sie zaciekami (tylko bez przesady.. ) .zaczekaj kilka minut i nadmiar bejcy wytrzyj sucha czysta szmatka bawelniana.by uzyskac bardziej rownomierny kolor mozesz uzyc tzw sealer lub wood conditioner. chyba dostepny w sklepach gdzie sprzedaja farby Benjamin Moore,zanjdz adres w wyszukiwarce.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy z lakierobejcą też są takie problemy? Na co trzeba uważać przy tej technologii?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony