dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Veka Softline 82 MD czy Schuco

    Stoję przed wyborem okien w promocji zimowej i mam następujący dylemat, które okna wybrać.
    Dostałem wycenę na okna jezierskiego elita termo oraz od lokalnego producenta na Veka softline 82 MD. Lokalny producent jest tylko o 200 PLN tańszy od jezierskiego ale okna robi solidne i na profilu 7 komorowym. Okna jezierskiego to elita thermo robione są na profilu 5 komorowym. Oba okna wyceniane były z pakietem 3 szybowym, niestety jezierski w wycenie nie podaje współczynnika U dla każdego okna tylko U szyby na poziomie U=0,5 i nie mogę porównać okien. Okna lokalnego producenta są z pakietem szybowym U=0,6.
    Za jezierskim przemawia marka, ale lokalny producent też ma też dobrą opinie dodatkowo ma własną ekipę monterską i wszelkie reklamacje kierowane będą pod jeden adres. Obie firmy mają dobrych monterów i dobrą opinię na rynku, więc tak naprawdę wybór sprowadza się do porównania urody i U okna. Za jezierskim może również przemawiać możliwość wykonania zgrzewów na tzw. nitkę oraz ciepła ramka w standardzie.

    1. Moje pytanie do was czy okna 7 komorowe są znacząco lepsze od okien 5 komorowych?
    2. Profil Softline z tego co wiem jest produkowany od 2012 więc można powiedzieć, że jest to nowość, ale może ktoś się podzieli opinią dotyczącą tego profilu.
    Ostatnio edytowane przez 1_Mariusz_1 ; 10-01-2013 o 09:34

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Najlepiej jest porównywać przenikalność całego okna,szkoda ze sprzedawca jezierskiego ci takiej nie podał .
    Wiem że są okna które mają 7 komór a przenikalność jest słabsza niż innych 5 komorowych.
    Nawet jak się zdecydujesz na veke zainwestuj w ciepłą ramkę !!!

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    No to dość ciekawy dylemat wybrać dobre czy dobre
    Moja opinia - skoro obie oferty spełnią Twoje oczekiwania - wspieraj lokalny rynek.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    ale veka 82mm to trochę inny system niz elita

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony