dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2.malgorzata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    50-067
    Posty
    32

    Domyślnie Kratka w łazience - jak zablokować napływ powietrza z pionu

    Ostatnie piętro. Kratka wentylacyjna w łazience nad brodzikiem winna służyć mi jako odpływ zużytego powietrza. Sąsiad piętro niżej (po przeciwnej stronie pionu, czyli jakby mieszkanie po przekątnej, nie pode mną tylko obok sąsiadki pode mną) pomimo pism do administracji i wszelkich próśb/gróźb używa zakazanego wentylatora mechanicznego. Sąsiad pali papierosy w łazience i ma w nosie innych. W efekcie w łazience jest tzw. siekiera tj. nawiewa mi cały ten smród, że nie da się siedzieć 10 min by się spokojnie umyć bo się duszę od dymu...
    Sprawę zgłoszę do inspektoratu budowlanego (bo dodatkowo podejrzewam przebicia pionów wentylacyjnych), ale zanim ruszą wszelkie ich działania itp. wymyśliliśmy, że dodatkowo sami zabezpieczymy się na przyszłość przed takimi smrodami od sąsiadów.
    I teraz:
    po poprzednich właścicielach mamy typową tanią kratkę płaską ze zwykłymi dziurami typu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kratka-wentylacyjna-14x21-t-eko-awenta,big.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	160485
    czy jak zainstalujemy kratkę typu żaluzja tj. takie żeberka pod kątem 45 stopni typu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	816426_1.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	160486
    - czy jest szansa, że fizycznie zablokuje to wpływanie dymu papierosowego i smrodów z niższych pięter? Czy takie żeberka powodują blokadę, że powietrze nie cofa się na dół do mnie idąc od sąsiadów z dołu?
    A może warto zrobić coś takiego - żaluzje ręcznie regulowane:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ae13a209ddd040a741a49638ce1d9247.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	160487
    - o ile mechaniczne wentylacje (typu wentylator) są zabronione o tyle takie coś nie powinno być zakazane. Pytania:
    - czy takie zamykanie pociąganiem za sznurek faktycznie będzie odcinać realnie smrody typu zapach papierosów?
    - czy zaszkodzę sobie (temperatura, samopoczucie itp.) jeśli będę czegoś takiego używał?
    Jeśli by to miało pomóc to już przeboleję fakt dyndania idiotycznego sznurka w brodziku, który pewnie szybko straci biały estetyczny wygląd. Jesteśmy masakrycznie truci niktotyną.

    Łazienka ma napływ z dołu drzwi (po to są wycięcia w drzwiach łazienkowych) a kratka w teorii ma służyć tylko jako odpływ, więc będę wówczas sobie otwierała na czas kąpieli i 10 minut po niej (wywiew pary wodnej) czy korzystania z wc/umywalki/perfum (wywiew zapachów). Dobrze kombinuję?
    A może coś innego? Czytam o jakichś kratkach z przepustnicą, ale podejrzewam że to jakieś wynalazki na prąd, a więc zakazane w wentylacjach grawitacyjnych.
    Zanim odkryłam "kratki z żaluzją grawitacyjną" szukałam w sieci jakichś większych modułów kratkowych aby powietrze uciekało jakimś np.labiryntem do góry (bez możliwości przepływu w drugą stronę) ale nic takiego nie odkryłam, czy taka zamykana żaluzja jest dobrym rozwiązaniem? Znacie coś lepszego do wentylacji grawitacyjnej?
    Ostatnio edytowane przez 2.malgorzata ; 12-01-2013 o 00:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony