dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Do tej pory nie wiem dlaczego płaciłem za ciepło części wspólnej i to drugie tyle co sam zużyłem.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  2. #22
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Wiem jedno:
    właśnie DLATEGO z bloku do domku uciekłem!!

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2.malgorzata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    50-067
    Posty
    32

    Domyślnie

    Odpowiadając na pytania - tak, mamy gaz w mieszkaniu, ta sąsiadka co ma wentylator też ma gaz w mieszkaniu, natomiast ciepła woda... idzie drugą rurą, skąd to nie wiem, mam na wykazie opłat z rachunku po prostu "opłata za podgrzanie wody".

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2.malgorzata Zobacz post
    mamy gaz w mieszkaniu, ta sąsiadka co ma wentylator też ma gaz w mieszkaniu, natomiast ciepła woda... idzie drugą rurą, skąd to nie wiem, mam na wykazie opłat z rachunku po prostu "opłata za podgrzanie wody".
    To dobrze, że macie ciepłą wodę z rury, bo sąsiad z wentylatorem się nie otruje. Jednak pewnie i Ty i ona gotujecie na kuchence gazowej, więc macie otwarte palenisko, przy którym jest zabroniona wentylacja wywiewna zwłaszcza do wspólnego kanału. Musisz powalczyć z administratorem budynku, który ma obowiązek robić przeglądy instalacji gazowej i wentylacji. Na hasło gaz administrator powinien zwrócić uwagę i zmusić sąsiada do likwidacji wentylatora. Jak to nic nie da, to zadzwoń do nadzoru budowlanego i spytaj się co z tym zrobić.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #25
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Jak to nic nie da, to zadzwoń do nadzoru budowlanego i spytaj się co z tym zrobić.
    Jeśli do PINB (nadzór budowlany), to TYLKO na piśmie, bo takich słownych zażaleń mają na co dzień "do wiwatu" i z powodu braków kadrowych nie są
    w stanie ich załatwiać.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 20-01-2013 o 21:18

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Jednak pewnie i Ty i ona gotujecie na kuchence gazowej, więc macie otwarte palenisko, przy którym jest zabroniona wentylacja wywiewna zwłaszcza do wspólnego kanału.
    Chyba coś namieszałeś, bo nie ma takiego przepisu, zabraniającego montowania wentylatora wyciągowego w kuchni z kuchenką gazową.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  7. #27
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Chyba coś namieszałeś, bo nie ma takiego przepisu, zabraniającego montowania wentylatora wyciągowego w kuchni z kuchenką gazową.
    Wszystko fajnie, póki ten wentylator "chodzi" cały czas. Bo jeśli ma przerwy w pracy i jest to jedyny kanał wentylacyjny, to ....KICHA!
    Kanał wentylacyjny przesłonięty nieruchomymi skrzydełkami wentylatora nie stanowi gwarancji dobrej wymiany powietrza na wypadek ulatniania się gazu .

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    A to inna historia.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  9. #29
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Tak więc oprócz istniejących (lub nie) przepisów zawsze potrzebny jest zdrowy rozsądek
    A i z rozsądkiem naszych przepisów ... bywa różnie
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 23-01-2013 o 20:50

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2.malgorzata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    50-067
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dramat! Zgłosiliśmy sprawę wentylacji w łazience do PINB. W odpowiedzi nakazali spółdzielni przedstawić aktualną opinię kominiarską. Spółdzielnia zrobiła kontrolę kominiarzy. Panowie weszli: pokazaliśmy, że zamiast wywiewać w 90% czasu nawiewa nam śmierdzący smród do łazienki. Panowie kominiarze na to "wiatr się zmienia". A sprawę wentylatora olali, bo wg. nich nie mam akurat z tym a tym mieszkaniem wspólnego kanału. Kpina. Tym większa, że do lokalu gdzie wentylator jest nie weszli... bo właściciele mieszkania "przypadkiem" byli "poza domem".
    Co z tym zrobić? Mąż powiedział, że absolutnie zgłasza niedrożność wentylacji oraz działanie wentylatora, mimo to wzięli "pusty podpis" i poszli mając wszystko gdzieś z komentarzem "wie pan, blok to blok".
    Teraz, jeśli napiszą opinię spółdzielni, że wentylacja prawidłowa to PINB odpisze, że nie ma podstaw do działania. Co z tym zrobić?

  11. #31
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2.malgorzata Zobacz post
    Co z tym zrobić?
    A NIE MÓWIŁEM że czasem najskuteczniejsze są metody radykalne (patrz moja propozycja na początku wątku #3 )
    Chciałaś być "praworządna" w tym bałaganie, a w tym mieszkanku może mieszka jakiś "VIP" nie do ruszenia dla zarządu Twojego bloku
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 01-02-2013 o 14:43

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2.malgorzata Zobacz post
    Dramat! Zgłosiliśmy sprawę wentylacji w łazience do PINB. W odpowiedzi nakazali spółdzielni przedstawić aktualną opinię kominiarską. Spółdzielnia zrobiła kontrolę kominiarzy. Panowie weszli: pokazaliśmy, że zamiast wywiewać w 90% czasu nawiewa nam śmierdzący smród do łazienki. Panowie kominiarze na to "wiatr się zmienia". A sprawę wentylatora olali, bo wg. nich nie mam akurat z tym a tym mieszkaniem wspólnego kanału. Kpina. Tym większa, że do lokalu gdzie wentylator jest nie weszli... bo właściciele mieszkania "przypadkiem" byli "poza domem".
    Co z tym zrobić? Mąż powiedział, że absolutnie zgłasza niedrożność wentylacji oraz działanie wentylatora, mimo to wzięli "pusty podpis" i poszli mając wszystko gdzieś z komentarzem "wie pan, blok to blok".
    Teraz, jeśli napiszą opinię spółdzielni, że wentylacja prawidłowa to PINB odpisze, że nie ma podstaw do działania. Co z tym zrobić?
    Dziwię się jak czytam takie rzeczy. W takich sytuacjach panuje ogólny tok myślenia, że jak przyjdzie kominiarz „cudotwórca” spojrzy na kratkę i da radę, która uleczy sytuację, a jak nie uleczy - to jest złym fachowcem i się nie zna, więc można mu dupę obrobić wszędzie gdzie się da, także w internecie. Dramat to jest z takimi lokatorami jak Ty. Wentylacja nie działa bo została popsuta już na etapie projektu budowlanego, w niektórych wypadkach sytuacja praktycznie nie do poprawienia, więc miej pretensje do projektanta nie do kominiarza.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    spojrzy na kratkę i da radę, która uleczy sytuację, a jak nie uleczy - to jest złym fachowcem .... więc miej pretensje do projektanta nie do kominiarza.
    Aleś mądrze doradził, szkoda gadać, jak na co dzień tak działasz to, ech szkoda pisać... Jeśli kominiarz nie sprawdził jaki jest ciąg i tylko odwalił kaszanę, to chyba nie najlepiej o nim świadczy. Nikt nie wymaga, żeby kominiarz uleczył, wystarczy że oceni co się dzieje i to jest jego zadanie.
    Wracając do tematu, 2.malgorzata, możesz zamówić sobie jakiegoś niezależnego kominiarza, żeby przyszedł, sprawdził u Ciebie ciąg i wydał opinię. Nie mów mu o co chodzi, chcesz tylko mieć opinię zgodną ze stanem rzeczy, że wentylacja nie działa (skoro nie działa) - z taką opinią będziesz mogła walczyć dalej. Ja też miałem smutne doświadczenia z kominiarzami ze spółdzielni, zewnętrzny kominiarz gładko rozwiązał sprawę. Nie zdziw się tylko, jak któryś nie będzie chciał przyjechać, bo to nie jego rejon itp., musisz go jakoś namówić, nie tego, to następnego.
    Jeszcze jedna sprawa, jeśli sąsiad nie pozwala na inspekcję przewodów wentylacyjnych przez kominiarza, to administrator możne mu nakazać odłączyć gaz.
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 03-02-2013 o 18:42
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Aleś mądrze doradził, szkoda gadać, jak na co dzień tak działasz to, ech szkoda pisać... Jeśli kominiarz nie sprawdził jaki jest ciąg i tylko odwalił kaszanę, to chyba nie najlepiej o nim świadczy. Nikt nie wymaga, żeby kominiarz uleczył, wystarczy że oceni co się dzieje i to jest jego zadanie.
    Wracając do tematu, 2.malgorzata, możesz zamówić sobie jakiegoś niezależnego kominiarza, żeby przyszedł, sprawdził u Ciebie ciąg i wydał opinię. Nie mów mu o co chodzi, chcesz tylko mieć opinię zgodną ze stanem rzeczy, że wentylacja nie działa (skoro nie działa) - z taką opinią będziesz mogła walczyć dalej. Ja też miałem smutne doświadczenia z kominiarzami ze spółdzielni, zewnętrzny kominiarz gładko rozwiązał sprawę. Nie zdziw się tylko, jak któryś nie będzie chciał przyjechać, bo to nie jego rejon itp., musisz go jakoś namówić, nie tego, to następnego.
    Jeszcze jedna sprawa, jeśli sąsiad nie pozwala na inspekcję przewodów wentylacyjnych przez kominiarza, to administrator możne mu nakazać odłączyć gaz.
    Tak, właśnie tak działam, jak coś jest popsute już na etapie projektu to jasno o tym mówię. Kratka wentylacyjna, która ma odwrotny przepływ w 90% jak pisze 2.małgorzata to nie jest normalna sytuacja, owszem może zdarzyć się tak, że jakaś kratka chwilowo lub w pewnych warunkach nie działa, ale nie non stop !

    Są sytuacje, w których nie ma prostych rad i szybkich rozwiązań technicznych, opinia zewnętrzna nawet jak jest negatywna też nie rozwiąże sytuacji. Bywają takie byki projektowe, że jedyną radą na zatrzymanie napływu zimnego powietrza do mieszkania była by budowa nowego komina.

    Jeszcze raz powtarzam, w większości przypadków to złe założenia projektowe, rzadziej błędy wykonawcze przy budowie kanałów kominowych.

    Nie oceniaj mnie swoją miarą.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Tak, właśnie tak działam, jak coś jest popsute już na etapie projektu to jasno o tym mówię.
    Przychodzi baba do lekarza, a lekarz po badaniu; " zjeb...li panią od chwili poczęcia - ma pani raka. Żegnam Panią. Następna proszę. "

    Fachowcy z bożej łaski.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Właściwie tu jest pies pogrzebany, nie w kawale, bo słaby i raczej nie na miejscu, a w toku myślenia.
    Kratka dmucha, lepiej na wiatr zwalić, ciśnienie, wentylator sąsiada... kominiarza.
    Panowie, prawidłowe założenia projektowe dotyczące kanałów również wentylacyjnych to podstawa, inaczej takie kwiatki wychodzą, ważne jest wiele kwestii np. dobór użytych materiałów, ich gęstość, prowadzenie, ocieplenie, unikanie mostków termicznych, które dają podobne efekty i inne o usytuowaniu ponad dachem i infiltracji powietrza nie wspomnę. Przecież komin to prosta rzecz, każdy się zna, a problemy jak widać istnieją. Są domy wielorodzinne gdzie układ wentylacji grawitacyjnej działa i nikt nie narzeka, są również niestety takie, gdzie co niektórzy łby (czyt. myślenie) na komputery pozamieniali przy projektowaniu i efekty są.

    Wszelkie te moje spostrzeżenia dotyczą raczej współczesnego budownictwa, ręce nieraz opadają.

    W przypadku wentylacji nie do końca zbiorczej 2.małgorzata sprawa wydaje się prosta, tak to jest jak dany temat czyta się od połowy, dosłownie przed chwilą zerknąłem, że to taki a nie inny budynek. Jak ktoś się czuje urażony to bardzo przepraszam, szczególne przeprosiny kieruję w stronę 2.małgorzaty.

    W przypadku systemu zbiorczego pobudowanego z prefabrykatów betonowych ostatnia i przedostatnia kondygnacja musi mieć zamknięty pod kratką przykanalik, czyli dwa ostatnie mieszkania mają indywidualne kanały w systemie zbiorczym, jak nie będzie tzw. deki (zatkanego kanału pod kratką) wszystkie smrody z pionu będą lądować w mieszkaniu.

    ps. a o współczesnych budynkach i wentylacji w nich projektowanych pisałem powyżej serio

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Właściwie tu jest pies pogrzebany, nie w kawale, bo słaby i raczej nie na miejscu, a w toku myślenia.
    to nie kawał - scenka taka, z której właśnie o tok myślenia chodziło.

    reszta wypowiedzi z sensem i w temacie.

    Pytanie:
    skoro ty bez oglądania wysnuwasz pewne przypuszczenia - najprawdopodobniej słuszne, to dlaczego twoi koledzy po fachu tak zlewają sprawę?

    stąd z bożej łaski

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2.malgorzata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    50-067
    Posty
    32

    Domyślnie

    kominiarzu, czy mógłbyś rozjaśnić co znaczy "jak nie będzie tzw. deki (zatkanego kanału pod kratką) wszystkie smrody z pionu będą lądować w mieszkaniu", jestem w tym zielona - nie sądzę, by chodziło o zatkanie kanału dla sąsiada z niższego piętra? Bo wówczas raczej zatkam odpływ z jego mieszkania.
    Chciałam dodać, że nie przeszkadzałby mi nawiew nawet lodowatego powietrza do łazienki przez kratkę, bo nie o sam nawiew chodzi (choć to nieprawidłowe, bo kratka jest dla wywiewu,a nie nawiewu) ale rzecz w tym, że nawiewa straszny SMRÓD - po wejściu do łazienki czuć zapach jakby ktoś palił papierosy. Jest to dość dziwny "trujący" zapaszek który nie wynika pewnie nawet z palenia przez sąsiadów, bo zbiera się też w nocy i w zasadzie o każdej porze. To tak, jakby ktoś latami nakopcił dymu papierosowego do kanału i teraz to wywiewa mi na łazienkę.
    Co gorsza obawiamy się, że ten śmierdzący pyłek jest szkodliwy dla zdrowia. Dlatego tymczasowo prowizorycznie zakleiłam kartką kratkę, teraz ewidentnie nie śmierdzi, zupełnie inny zapach w łazience.
    Ciąg powietrza do (zamiast z) łazienki jest tak mocny, że parę razy rozszczelniało mi kartkę z mozołem przyklejoną taśmą klejącą. Wystarczyło nieduże rozszczelnienie, a po parunastu minutach wchodząc do łazienki znów czułam smród typu "sala w której 15 minut temu ktoś palił fajki" nie jest to taki stricte zapach papierosów ale taki mętny zapach jakby popiołu papierosowego.
    Pół roku mieliśmy na kratce doklejoną siatkę przeciw insektom. Siateczkę zdjęliśmy, bo myślałam, że może nieco zaburza to ciąg, po zdjęciu ciąg wsteczny DO łazienki jeszcze się uwypuklił. Co ciekawe od wewnętrznej strony siateczki zebrał się pyłowy brązowy osad który jest koronnym dowodem na to, że to co cuchnie to nawiewany jakiś niezbyt zdrowy pył.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Nie wiemy, kto tam był i co robił, system zbiorczy jak nie jest popsuty (często przez lokatorów również) nie jest taki zły, wentylacja w takich starych blokach działa w zasadzie o niebo lepiej jak w nowych współczesnych budynkach, na szczęście usterki, o których pisze 2.małgorzata są naprawialne, bądźmy dobrej myśli.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    2.malgorzata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    50-067
    Posty
    32

    Domyślnie

    No dobrze, tylko kto i jak je ma naprawić, skoro wiziytujący kominarz machnął ręką na nasze skargi aby w 5 minut oblecieć całą klatkę, a spółdzielnia tym bardziej szuka powodów by nic nie robić?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony