dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiiz Zobacz post
    Firma zajmująca się kompleksową realizacją podłóg podczas docelowego pobierania wymiarów poinformowała mnie, że w mieszkaniu konieczne jest szlifowanie wylewki na całej jego powierzchni (za wyjątkiem łazienki, gdzie podłogi drewnianej nie będzie). Koszt to niewielki, ale wolę się upewnić, że jest to zgodne ze sztuką i nikt mnie nie naciąga.

    W mieszkaniu istotnie jest sporo pyłu, właśnie jest zamiatany, gdyż cięto w nim dużo kamienia na wykończenie łazienki, obok lokalizacji stolika kamieniarzy było go wręcz bardzo dużo. Stąd Pan reprezentujący firmę zajmujący się podłogami poinformował nas, że konieczne jest zeszlifowanie posadzki ze względu na ten pył, a gdyby tak jak należy inni kładli folię na podłogę (kamieniarze jego zdaniem powinni byli położyć folię) szlifowanie nie byłoby potrzebne.

    Spotkałem się z opinią, że jestem naciągany, gdyż szlifowanie (ma być na sucho) samo w sobie spowoduje powstanie dużej ilości pyłu i jest nielogicznym pozbywanie się pyłu poprzez szlifowanie. Z kolei przedstawiciel firmy tłumaczy mi, że jest to właściwe podejście zgodne ze sztuką parkieciarską. W ten oto sposób cała powierzchnia podłogi ma być szlifowana ze względu na kurz, pomimo że nie jest zabrudzona, nie ma tam żywic, klejów, farb itp. a po samym szlifowaniu będzie tam nowy kurz, ale chodzi o szlifowanie z odkurzaniem i zostanie on odkurzony. Dodam, że samo odkurzanie przed pracą nie wiązało się z dopłatą. Przy składaniu zamówienia, zostałem uprzedzony, że dopiero na miejscu okaże się, czy gdzieś miejscowo nie będzie konieczne szlifowanie wylewki, okazało się, że ma być wszędzie.

    Nie znam się na tym, ale trochę mi się to nie klei stąd byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, czy w istocie tak być powinno.
    Jedyny powód szlifowania to brudna powierzchnia, np. przy scianach ślady po gipsie i gruncie, na pozostałej powierzchni plamy i kleksy gipsu. Jest to tak zwany szlif czyszczący.
    Być może chodzi tutaj o nie tyle szlifowanie co usunięcie wartewki wierzchniej podłoża, która w wyniku zacierania mechanicznego stała się niechłonna i pozbawiona adhezji z głębszą warstwą podkładu podłogowego. Ten przypadek musi zostać wykonany bezwzględnie i b.dokładnie. Aby jednak doszło do takiej operacji konieczne są odpowiednie testy i pomiary wytrzymałości powierzchni. Parkieciarz profesjonalista ma w zanadrzu kilka praktycznych sposobów na sprawdzenie powierzchni a nawet całego podkładu podłogowego (przekroju). Zapytaj konkretnie dlaczego chcą szlifować!!!! Ważne brdzo jest właśnie sprawdzenie podkładu (powierzchni) czy można do niej kleić drewno i równiez precyzyjny pomiar wilgotności równoważnej twojego podkładu. Pomiar metoda CM nie daje pewności na prawidłowy wynik nawet w sytuacji gdyby parkieciarz wiedział jakiej wilgotności dopuszczalnej (równioważnej) szuka, przy której twojej podłodze nic się nie stanie. Tu mogą być problemy, a nie przy szlifowaniu pyłu!!!!. Również tam gdzie były cięte kafelki, pewnie na mokro. Uwaga te miejsca mogą być bardzo mokre!!!!
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 13-01-2013 o 22:08
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramuh Zobacz post
    Boże , nie mów takich rzeczy głośno bo gwałcisz branze parkieciarska
    hehe branża gwałci się sama chcąc szlifować pył nie byliśmy na miejscu nie wiemy jak to wygląda i jak doświadczony jest wykonawca, może po prostu ma końcówkę tarczy do szlifowania i ostatni worek w odkurzaczu i chce zarobić na nowe

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik bfc Zobacz post
    hehe branża gwałci się sama chcąc szlifować pył nie byliśmy na miejscu nie wiemy jak to wygląda i jak doświadczony jest wykonawca, może po prostu ma końcówkę tarczy do szlifowania i ostatni worek w odkurzaczu i chce zarobić na nowe
    A nawet jak masz rację, to wykonawca decyduje o warunkach gwarancji i co mu zrobisz?
    myślenie jest przyszłością

  4. #24

    Domyślnie

    Do czegoś takiego polecam https://www.diamentowe.net.pl/produk...fierka-contec/
    bardzo dobrze i poprawnie szlifuje wylewkę

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony