dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Komentarze - domek w sadzie

    Witam i zapraszam do zamieszczania uwag i komentarzy
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam jestem pierwsza
    Piękny sad
    trzymam kciuki

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja też witam pierwszego gościa
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  4. #4

    Domyślnie

    Projekt domku fajny Lubię takie parterówki. Prosta bryła wróży w miarę "niskie koszty budowy"
    Sam osobiście też szukam małego, taniego projektu z dwuspadowym dachem, ale nie mogę się na nic zdecydować
    Powodzenia w budowaniu i prosimy o koszty

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Długo mnie tu nie było - a tu proszę drugi gość - witam serdecznie.Koszty połapię w czasie świąt , narazie moge jedynie stwierdzić, że taki dom buduje się szybko
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ciesze się , że komuś podobaja się też takie proste parterówki. W naszym przypadku , po iluś latach mieszkania w bloku taki mały parterowy dom jest idealny.Oczywiście w okolicy uchodzimy za dziwaków , bo jak się budować to wysoko, albo przynajmniej zrobić piętro na zapas (?) - choćby miało stać puste.
    Mam w rodzinie taki przypadek - duży piętrowy dom i 1 starsza osoba teraz w nim mieszka, sprzątania dużo - np. 22 okna do umycia, ogrzewanie na węgiel l itp. A nam jako że jesteśmy małżeństwem w średnim wieku zależy już bardziej na wygodzie i korzystaniu jeszcze w miarę możliwości z uroków życia. A co do kosztów - właśnie zamknęliśmy stan zero - koszt fundamentów to ok. 27 000,- ale w tym jest także mały budynek gospodarczy. Szczegółowe zestawienie mogę posłac na prv.
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Wpadłam z rewizytą

    Jak bym drugi raz budowała to też małą porterówkę !!
    Po latach zostaniemy sami z 300m2 do sprzątania. Chyba że syn będzie mieszkał z nami w co wątpię. Więc wasz pomysł jest jak najbardziej trafny i koszty o wiele mniejsze!

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, bardzo podoba mi się Wasza Santia. Jest strasznie podobna do naszego Szpaka. Tyle że u Was kosztem salonu są trochę większe pokoje a w Szpaku większy salon. My też rozmyślaliśmy nad słoneczkiem ale ostatecznie padło na Szpaka Widzę że robota wre , super! Jesteśmy na podobnym etapie także będę do Was zaglądać.
    Właśnie tak się zatsanawiam nad tym wąskim paskiem tarasu i myślę że raczej mało funkcjonalny jest , poza tym jak do zadaszyć? Niezadaszony= nieużytkowany więc i zapewne niepotrzebny. Chyba lepiej powiększyć taras od południa My powiększyliśmy swój i przenieśliśmy z zachodu na południe.
    Ps. Jak będziecie ogrzewać chałupkę? I dlaczego nie ocieplaliście fundamentów? Pozdrawiam i zapraszam do nas.
    Ostatnio edytowane przez gust ; 29-04-2014 o 18:02

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj gust - projekt Szpak tez bardzo się nam podobał i w zasadzie został na koniec głównym konkurentem Santii, zdecydowała wielkość pokoi i malutka ale zawsze - spiżarka Co do fundamentów będę miała teraz ocieplane ( dysperbit + styropian 15 cm + folia kubełkowa ) ale tylko tą cześć z bloczków ( do głębokości ławy fundamentowej).Poza tym planujemy podłogówkę wodną + kocioł elektryczny 8 kw Kospel ( docelowo ma być mała pompa ciepła).
    Taras jednak zmniejszymy - mam dość duży ogród i wole sobie tam wygospodarowąc jakieś fajne miejsce. Dzięki za zaproszenie - Wasz dziennik odwiedzałam już wcześniej , gdy myśleliśmy o Szpaku i będę napewno jeszcze często zaglądać Santia wyglądała na mały domek ale teraz jak patrze na postawione sciany , to wcale nie jest taki mała
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  10. #10

    Domyślnie

    Ja jak patrzyłam na stan zero to wydawało mi się że ten dom będzie taki mały. Pewnie to łudzenie przez to że jednak jest na dużej pustej przestrzeni. Mam nadzieję że jak obejdę w weekend już gotowe mury to dom wyda się większy . Kiedyś chodziliśmy po szpaku u zaprzyjaźnionych forumowiczów i wydawał się dużo większy niż jak patrzy się teraz na naszą wylewkę.
    Pozdrawiam.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Witam,
    podoba mi się wasz domek
    widzę dużo podobieństw - też małżeństwo w średnim wieku, domek prawie w sadzie (u nas to borówki - otaczają dom z trzech stron), dziecko się wyprowadziło, też ogrodzenie z siatki i żywopłot, też ogrzewanie elektryczne i kominek, mamy prawie identycznego psa......
    teraz jest dużo większy wybór projektów małych parterówek, jakoś to się ruszyło. kiedyś murator miał ich tylko kilka, do tego większość ze skomplikowanymi dachami.
    pozdrawiam i życzę powodzenia

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam Zielony Ogródku - fajnie , że wpadłaś z odwiedzinami - podczytuję twój dziennik od dawna i jestem nim zauroczona - dodał mi też odwagi w podjęciu wielu decyzji co budowy domu ( jak np. ogrzewanie prądem) , chciałabym mieć tez tak fajnie zagospodarowany ogród ( wielkość też chyba mamy podobną - u mnie jest to ok. 3000 m2) a co do borówek też mam w ogrodzie Wiele nauki jeszcze przede mną - szczególnie jeśli chodzi o roślinki i drzewa , które już mam na działce ( b.dużo drzew owocowych ) i te , które mi się marzą. Pomysł z tawula na ogrodzenie - rewelacyjny, tak samo jak piwniczka - super .
    Wydaje mi się , że mało jest osób ktore zdecydowały się na budowę domu w tym wieku, na forum chyba tez - większośc znajomych dziwi się, że porwaliśmy się teraz na budowę domu - ale ja naprawde uważam , że czasem warto zaryzykowac i dać szanse marzeniom.
    I jeśli dobrze pamiętam też zbudowalas dom niedaleko mamy?
    Pozdrawiam serdecznie
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    mówisz o budowie w "tym wieku" .... a cóż to za wiek? widziałam kiedyś program o małżeństwie po 80-tce, które w Anglii budowało bardzo bardzo nowoczesny dom, stal, szkło i drewno - i się odnaleźli w tym domu, odjął im lat.
    odejście dzieci to idealny moment na budowę domu - tylko dla siebie, pod swoje potrzeby i możliwości. co dorosły człowiek bez dzieci ma robić po południu w bloku?
    ja właśnie w młodości, mając małe dzieci na głowie, nie porwałabym się na budowę domu. a teraz jak najbardziej, budowałabym drugi raz. a że już nie mogę budować (ze względu na działkę - nie znajdę takiej drugiej, bo ze sprzedażą domu nie miałabym problemu) - to kombinuję....teraz chodzi za mną mała instalacja fotowoltaiczna na dachu. warunki idealne, przepisy się zmieniają, koszty są już do przyjęcia, może jakieś dofinansowanie......

    czy zbudowałam niedaleko mamy - no mam bliżej niż kiedyś, ale nie za blisko - około 10 km. bliżej mam do teściów.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zielony ogrodku - wyszło ze mnie trochę obaw czy dam rade, czy nie braknie sił i zapału - ale narazie jak widzę po sobie budowa domu daje "kopa" Nawet polubiłam organizowanie i załatwianie spraw okołobudowlanych, mąz raczej tego nie lubi i wszystko spoczywa na moich barkach.Dlatego nerwowało mnie , że nie mogłam być ciągle na miejscu gdy tyle się działo.Buduję się nie tylko blisko mamy - na tej samej drodze mieszka mój wujek i za chwilę rozpocznie budowę moja siostra - gdy będzie nas 4 możemy nadać nazwę drodze gminnej poza tym mam tutaj jeszcze dużo dalszej rodziny i czuję się tutaj po prostu dobrze.Już niejednokrotnie przekonałam się jak ważna jest pomoc znajomych czy rodziny w trakcie budowy, byłoby trudno bez tego.
    Ja też myślałam o ogniwach fotowalotanicznych, napierw kombinowałam z solarami ale po "douczeniu się" widzę , że bardziej opłacalne są ogniwa PV.Mam tez bardzo dobre warunki , usytuowanie domu korzystne , okolica jest jednym z bardziej słonecznych regionów , program dofinansowania Prosument może się rozkręci - narazie dofinansowanie dla osób fizycznych jest tylko w 4 województwach - ale niestety nie w łódzkim
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    co tam słychać u ciebie?
    bardzo ładny kolor okien - za czasów mojej budowy nie było go jeszcze. taki kolor przecudnie wygląda z jasnym szarym i czarnymi akcentami, był gdzieś kiedyś taki salon na FM, muszę go odszukać i ci pokazać.
    sprawa instalacji fotowoltaicznej chyba się przybliża - coś tam zaczyna się dziać, myślę, że 2015 rok będzie przełomowy w tym temacie.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Zgadzam się, okna super i parapety świetnie dobrane
    Napisz coś o alarmie
    pozdrawiam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i jak fajnie - mam wpisy w komentarzach Zielony Ogrodku u mnie kumulacja ; sprawy budowlane tak jak pisze w dzienniku a poza tym jestem juz zarejestrowaną w tutejszym PUP bezrobotną ( pełną wiary w znalezienie nowej pracy) czasową zameldowaną w nowym miejscu zamieszkania i teraz zjezdzam do domu na ostatnie świeta w naszym dotychczasowym mieszkaniu , wystawilismy juz je na sprzedaż. Mam 3 dzieci - chłopcy już samodzielni a córka zamieszka narazie z nami - w przyszłym roku roku planuje wyjazd za granice. Duzo zmian mnie czeka w nadchodzacym roku obym dała radę
    Kolor okien to Winchester ( albo czasem Montana) dosc trudno przynajmniej narazie dobrac do nich bramę garazową czy drzwi chociaż widziałam juz drzwi o innym kolorze niż okna np antracyt i też to fajnie wygląda .Tutaj widac roznice pomiędzy zlotym debem a winchesterem - okienka sa w kolorze winchester :

    Jesli masz jakies inspiracje salonowe zielony ogrodku to podeslij - będę wdzieczna, moge poslac tez linka do wiekszej ilosci moich zdjec budowlanych , jesli bylabys zainteresowana daj namiary na priva .
    Kasiu co do alarmu mam taki podstawowy Satel sterowany drogą radiową , na moj dom wystarczyło 8 czujek cena 2500 zł,Troche wahalam się czy zakladac alarm ale u nas jest duzo kradziezy, ostanio tez bylam na celowniku a poza tym mysle tak - skoro wiekszoś samochodów ma alarmy to dom ma o wiele wieksza wartosc a poza tym jest to jakies poczucie bezpieczenstwa. Balam sie , ze alarm bedzie wyl i cala wies postawi na nogi ale mam
    taki który sie wylacza ,jest tez dostosowany do mojego zwierzaka .Wazna rzecz - trzeba miec kogos zaufanego , rodzine w razie alarmu komu zostawisz klucze kiedy wyjedziesz.Poza tym ja mam wersję na tzw. piloty - wygladaja jak alarm samochodowy i podobnie działają .
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kasia na tym etapie , na którym jestem zwróć uwage:
    - schody na strych - lepiej od strony łazienki a nie salonu
    - rozprowadzenie hydrauliki
    - wejście do małego WC ( ja zostawiłam jak w projekcie ) ale do końca nie wiem czy dobrze zrobiłam
    -wiatrolap jest maly i ciemny (lepiej go jakoś doświetlić )
    -drzwi zewnętrzne lepiej jednak otwierane na zewnątrz
    - wyczystka z komina (albo bedziesz miała w szafie w sypialni albo w holu jak ja
    no i tyle - reszta bedzie wychodziła w praniu
    Ostatnio edytowane przez just_e ; 27-02-2015 o 20:28
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

  19. #19

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było ale widzę super zmiany! Te szare płytki w łazience wydają się super. Też myśle o szarawej łazience, może bardziej szarość i drewno...
    Powiedz mi czy pod glazure dawaliście tynk? Widzę że gładzie tylko w salonie i przedpokoju dawaliście. A tynk cementowo wapienny z zacieraniem? My myślimy o tynku gipsowym ale cały czas sie zastanawiamy co "lepsze" .
    Powodzenia w wykańczaniu i żeby wszystko szło gładko i bez usterek

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar just_e
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj gust ;
    Szarość i drewno w łazience też fajnie wygląda - taki był jeden z moich pierwszych pomysłów, mam teraz "narazie" małą wiklinową szafkę w łazience i fajnie się komponuje. Płytki w mojej łazience są długie na ok.70 cm i mają dość duże krzywizny/wypukłości, mimo tego , że są w 1 gatunku. Fatalnie się takie płytki kładzie , to że są krzywe przy tej długości dopuszczają Polskie Normy - ale nie chcielibyscie słyszeć moich płytkarzy podczas roboty.
    Pod glazurę dawaliśmy tynk ale nie był tak dokładnie zacierany.
    Natomiast jeśli chodzi o gładzie nie chciałam ich dawać w ogóle ( tynki mam cementowo-wapienne bardzo drobne, gładkie ) ale dałam się nakusić , cenę miałam promocyjną - ocieplenie stropu , sufity , gładzie robiła mi jedna firma. Tynki gipsowe większość osób mi odradzała ze względu na nietrwałość, podatność na uszkodzenia itp. dlatego cementowe- wapienne gotowe ( Dolina Nidy) chociaż teraz z tą gładzią to trochę brak konsekwencji;

    Pozdrawiam
    Dziennik
    Komentarze
    Santia zbudowana i zamieszkana
    dom 92,7 m2 pow. użytkowej , ogrzewany elektrycznie (piec Kospel 8kW, wodna podłogówka) kominek, CWU- bojler 100l. ocieplenie zewn. styropian grafit. 18 cm. rekuperator Brink Renowent Excellent 300

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony