dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Tymczasowe podłoże

    Witam!

    Niestety dopiero w przyszłym roku będę mógł wyłożyć kostką front domu, a w tym muszę zrobić jakąś prowizorkę. Przód działki ma spory spadek, mam też teren gliniasty, czyli po każdym deszczu i roztopie robi się ogromne błoto, ciężko po tym chodzić i wjeżdżać (z rozpędu z nadzieją na nie utknięcie).

    Teraz już utwardzałem, sypałem również pozostałości żwiru, które glina wchłonęła. Na teren muszą wjechać 3 samochody, w rządku, jeden za drugim. Myślałem o czymś w stylu płyt ażurowych, żeby to rzucić pod koła. Trochę jednak tego wyjdzie i zastanawiam się czy można to zrobić tańszym kosztem, tym bardziej, że po roku wszystko stamtąd wyleci, bo będę kładł kostkę.

    Macie jakiś pomysł?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    U nas było tak: podjazd był przygotowany pod ułożenie kostki w pażdzierniku (wszystkie wymagane warstwy, łącznie z zagęszczeniem). Następnie w takim stanie przeżył zimę (kilka cykli zamrażania i rozmrażania). W tym czasie jeździliśmy po nim autem. Kostkę położyliśmy w kwietniu, po ponownym wyrównaniu i ubiciu terenu. Nic nie osiadło, wszystko jest równe do dziś.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  3. #3

    Domyślnie

    KK2012 - oglądałem fotki gdzieś w necie, są w sprzedaży membrany, które układa się na terenie błotnistym i na to sypie kamień. Zapobiega ona mieszaniu się kamienia z ziemią.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    KK2012: nie musi być ażur. Znajdź jak wyglądają różne wersje czegoś co nazywa się kamień sjenński, kamień polny, ażur polny i tak dalej. Zwykle ma wymiar 50 x 50 x 8 - wygląda niegłupio, cena z racji wagi powinna być podobna do ażurku 60 x 40 x 10 a w razie czego można z tego chodnik niegłupi ułożyć...

  5. #5

    Domyślnie

    Wykorytuj na 40-35 cm. Z tego zasyp 20 cm gruzem lub kamieniami zależnie od tego co tańsze u Ciebie. Możesz po tym jeździć aż zbierzesz kasę na górną warstwę. Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Wykorytuj na 40-35 cm. Z tego zasyp 20 cm gruzem lub kamieniami zależnie od tego co tańsze u Ciebie. Możesz po tym jeździć aż zbierzesz kasę na górną warstwę. Pozdrawiam
    To uważam za najlepszą radę. Sam tak miałem. Skoro planujesz kostkę, to po co dwa razy męczyć się z przygotowaniem podjazdu.
    Od razu można przygotować podbudowę, spokojnie po tym jeździć do bólu a potem będzie "jak znalazł" pod bruk.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony