dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kto buduje d-08 lub d-24 ?

Głosujących
1. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • projekty

    0 0%
  • wymiana doswiadczen

    1 100,00%
Strona 1 z 100
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1999
  1. #1

    Domyślnie

    Witam.
    W muratorze znalazlem 2 wersje tego projektu (bez uzytkowego poddasza), jedna z tarasem przy pomieszczeniu gospodarczym (wersja na CD) i bardziej wysunietym garazem, oraz druga (bardziej mi odpowiadajaca) z pomieszczeniem gospodarczym w miejscu tarasu.
    Murator z marca prezentujacy rzut fundamentow tez odpowieda tej drugiej wersji. Niestety, biuro architektoniczne powiedzialo mi, ze jest tylko jedna (ta pierwsza) wersja projektu. A jesli bym chcial ta druga to trzeba by dokonac duzych zmian projektowych i ze wzgledu na brak czasu pozegnac sie z ulga budowlana.
    Jesli to prawda to dlaczego Murator prezentuje wersje, ktorych de facto nie ma?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    projekt gotowy Murator D08 "Przestronny" dostępny w sprzedaży ma trzy wersje:1.wersję w technologii murowanej, 2.wersję w lekkim szkielecie drewnianym i 3. D08a - wariant z użytkowym poddaszem. Wszystkie te projekty opracowano dla jednego układu rzutu poziomego, tj. z tarasem za pomieszczeniem gospodarczym.
    Natomiast publikacje na łamach Muratora, o jakich Pan napisał, dotyczyły projektu D08 zaadaptowanego dla indywidualnych potrzeb wystawy Domów Modelowych w Józefosławiu. Stąd wzieły się różnice między materiałem prezentowanym w artykułach a ofertą katalogową.
    Takie same zmiany, jakich dokonano przygotowując projekt na wystawę, są możliwe do wprowadzenia w ramach adaptacji projektu gotowego do warunków miejscowych, po uzyskaniu zgody autora. W tym celu należy przesłać do firmy W.M. MURATOR PROJEKT Sp. z o.o. wniosek (listownie lub faksem 0-58 321 73 60), skierowany imiennie na nazwisko autora, z podaniem szczegółowego zakresu proponowanych zmian. Wymieniona procedura nie wymaga żadnych dodatkowych opłat względem projektanta, ani naszej firmy. Muszę również wyjaśnić, że firma nasza nie wykonuje usług projektowych.
    Zmiany może wprowadzić wybrany przez Pana projektant z uprawnieniami, po uzyskaniu w/w zgody.
    Pozdrawiam
    Iwona Dzierżko-Bukal
    [email protected]



  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    On 2001-11-13 15:48, PawelP wrote:
    Witam.
    W muratorze znalazlem 2 wersje tego projektu (bez uzytkowego poddasza), jedna z tarasem przy pomieszczeniu gospodarczym (wersja na CD) i bardziej wysunietym garazem, oraz druga (bardziej mi odpowiadajaca) z pomieszczeniem gospodarczym w miejscu tarasu.
    Murator z marca prezentujacy rzut fundamentow tez odpowieda tej drugiej wersji. Niestety, biuro architektoniczne powiedzialo mi, ze jest tylko jedna (ta pierwsza) wersja projektu. A jesli bym chcial ta druga to trzeba by dokonac duzych zmian projektowych i ze wzgledu na brak czasu pozegnac sie z ulga budowlana.
    Jesli to prawda to dlaczego Murator prezentuje wersje, ktorych de facto nie ma?
    Kolego,

    Dylemat wersji D08 rozwiąże się sam, gdy dokonasz (wraz z bliskimi) wizji lokalnej domu modelowego koło Piaseczna (Józefosław ?!), oraz innego zbudowanego wg tradycyjnie oferowanego projektu. Skupisko paru domów modelowych i cena ziemi w okolicach Warszawy spowodowały zmiany i "upychanie" . Zaletą jest na pewno zwarta bryła - tańszy od tradycyjnego dach?, ale zmieniono funkcje. Wolę przejście z garażu do południowej części ogrodu poprzez mały taras, oraz usadownienie toalety przy holu wejściowym , a nie "wycieczki " gości do wc po mniej ekponowanej części gospodarczej.

    pozdrawiam, Jacek
    entuzjasta D08 z Bydgoszczy

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewik2002

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Podaj swojego e-maila Gjedrys, ponieważ chciałabym dowiedzieć się czego na temat budowy D08!

  5. #5

    Domyślnie

    Ja taki buduję. Mam na razie stan surowy otwarty. Zadaszony pod papą.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak pierwszy raz zobaczyliśmy z żoną D08 to powiedzieliśmy sobie, że jeżeli kiedykolwiek będziemy budować to tylko D08.
    Domek jest OK, ale jak zawsze trzeba zrobić kilka drobnych przeróbek pod indywidualne potrzeby mieszkańców.
    Ja takie patenty porobiłem u siebie (jeszcze nie mieszkam), oglądałem też zamieszkane D08 z przeróbkami.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cześć
    Czy mógłbyś podać dotychczasowe koszty?. Jestem na etapie wyboru projektu i ten równiez mi sie podoba
    Pozdrawiam
    Adam

  8. #8

    Domyślnie

    Koszty urzędowe (mapki, geodeci) 11 087,02
    Fundament 19 324,69
    Stan surowy + dach 58 851,35
    Szlichta z betonu B-7,5 728,35
    Elewacja zewnętrzna 452,91
    Ogrodzenie i podwyższenie gruntu 16 126,25
    Centralne ogrzewanie (grzejniki) 3 987,56
    Wyposażenie łazienek (komplet baterii) 1 413,99
    Instalacja elektryczna (taryfa G11) 5 500,00

    RAZEM 117 472,12 brutto

    O szczegóły (ilość i rodzaj materiału, robocizn) piszcie na Email

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-07 13:36 ]</font>

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Co rozumiesz pod pojęciem elewacja zewnetrzna, że podajesz tylko taką sumę. W jakim regionie budujesz. Załaczam adres e-mail.
    Pozdrawiam
    Adam

  10. #10

    Domyślnie

    On 2002-02-07 14:03, adaryb wrote:
    Co rozumiesz pod pojęciem elewacja zewnetrzna, że podajesz tylko taką sumę. W jakim regionie budujesz. Załaczam adres e-mail.
    Pozdrawiam
    Adam
    Buduję pod Warszawą.
    To na razie koszt ocieplenia fundamentu styropianem F-15.
    Zabawa zacznie się jak trzeba będzie wykończyć dom i mieszkać, żeby nie rozkradli.
    Grzejniki, baterie, rury kominowe i trochę innych drobiazgów kupiliśmy awansem i czekają w piwnicy u teścia na swój czas.

    Projekt jest super ale ja zrobiłem kilka zmian, a kilka jeszcze bym zrobił

    Pozdrawiam

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Czy możesz podać jakie zmiany wprowadziłeś. Chciałbym spojrzec na projekt pod katem tych zmian
    Pozdrawiam
    Adam

  12. #12

    Domyślnie

    1. Największa zmiana to przeniesienie dużej łazienki do pokoju przy salonie, a w miejsce łazienki z projektu zrobiłem garderobę z wejsciem z sypialni. Mam dzięki temu piękną łazienkę z większym oknem na ogród i można tam poszaleć wyposażając również w meble.
    2. Zlikwidowałem garderoby między pokojami i zrobił się jeden duży pokój dla córki (ten bliższy salonu), a drugi jako gabinet (ten na końcu).
    3. Małą łazienkę podzieliłem na pół (jest ślepa) i dam tam tylko kibelek i umywalkę. A między elewacją a tą łazienką dam kotłownię (piec jednofunkcyjny + zasobnik 120 l. i przyłącze wody z zegarem), która będzie miała wejście z sieni.
    Uważam, że kibel dla gości wystarczy i nie trzeba tam dawać natrysku. Oszczędzam też na oknie.
    4. Kuchnię powiększyłem trochę o małą wnękę, która wchodzi w kotłownię na 35 cm. Będzie szerszy blat i wygodniejsze stanowisko na różne sprzęty AGD.
    5. Dałem jednego maxa więcej na obwodzie. To da mi większą kubaturę i możliwość kombinowania na szlichcie. A jak nie dam za dużo to będzie wyższe pomieszczenie.
    6. Zlikwidowałem dzrzwi wyjściowe z łącznika garaż-kuchnia na taras. Dzięki temu mam pomieszczenie gospodarcze (spiżarnia i pralnia) lepiej ustawne, a taras jest bardziej funkcjonalny (można ustawić albo nawet wymurować ławę)
    7. Zlikwidowałem małe okienka w garażu (nikt nie będzie zaglądać) i dawnej dużej łazience (a dziś garderobie).

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewik2002

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jestem na etapie budowy fundamentów, w projekcie jest ława, ale doradzano mi żeby zalać fundament bezpośrednio w grunt.Planuję zmianę stropu na "Teriva" i zrobienie użytkowego poddasza.Co wy o tym sądzicie???Doradźcie mi proszę!

  14. #14

    Domyślnie

    On 2002-02-08 21:28, Ewik2002 wrote:
    Jestem na etapie budowy fundamentów, w projekcie jest ława, ale doradzano mi żeby zalać fundament bezpośrednio w grunt.Planuję zmianę stropu na "Teriva" i zrobienie użytkowego poddasza.Co wy o tym sądzicie???Doradźcie mi proszę!
    Przede wszystkim to jest tak jak z lekarzem (ten dobry co pomoże).
    Tu też jedni ławy jedni w wykop. Ja lałem fundament bezpośrednio w grunt (wykop był robiony ręcznie), ale to zależy od podłoża.
    W paru miejscach obsypała się mimo wszystko ziemia (a to trzeba wypełnić kosztownym betonem B-20). Potem bloczki 5 warstw i jest OK.
    Potem jest zabawa z wybraniem humusu i wsypaniem w fundament piachu. Idzie tego od cholery.
    Terriva jest w porządku. Zrób tak jeżeli możesz nawet jak wyjdzie drożej. Jakość tego stropu jest naprawdę w porządku.
    Natomiast jeżeli chodzi o użytkowe poddasze to zdawaj sobie sprawę z:
    1. Musisz tam wejść, czyli zabrać część powierzchni na parterze na schody.
    2. Na pewno podniesiesz elewację o około 50 cm. To Ci zaburzy bryłę budynku.
    3. Pomyśl o dodatkowych kosztach (okna, parkiety, ściany, schody, instalacja CO, elektryka, wykończenie i późniejsze ogrzewanie). Niech Cię to nie kusi, bo koszt domu wzrośnie znacznie. Jeżeli masz dużo kasy to zaatakuj projekt D08a.
    Mnie podpuszczali, ale nie posłuchałem. Mam nieużytkowe poddasze. I widzę teraz, że to nie tylko koszt dwóch warstw pustaka na obwodzie.

    Ja będę miał ściągane schody i może ustawię sobie bilard na górze tylko dla rodziny. Nie rób domu dla gości. Oni są raz na jakiś czas, Ty spędzasz tam większość życia i Tobie on ma służyć.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-08 23:52 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-08 23:53 ]</font>

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewik2002

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    On 2002-02-08 22:51, Rafter wrote:



    Przede wszystkim to jest tak jak z lekarzem (ten dobry co pomoże).
    Tu też jedni ławy jedni w wykop. Ja lałem fundament bezpośrednio w grunt (wykop był robiony ręcznie), ale to zależy od podłoża.
    W paru miejscach obsypała się mimo wszystko ziemia (a to trzeba wypełnić kosztownym betonem B-20). Potem bloczki 5 warstw i jest OK.
    Potem jest zabawa z wybraniem humusu i wsypaniem w fundament piachu. Idzie tego od cholery.
    Terriva jest w porządku. Zrób tak jeżeli możesz nawet jak wyjdzie drożej. Jakość tego stropu jest naprawdę w porządku.
    Natomiast jeżeli chodzi o użytkowe poddasze to zdawaj sobie sprawę z:
    1. Musisz tam wejść, czyli zabrać część powierzchni na parterze na schody.
    2. Na pewno podniesiesz elewację o około 50 cm. To Ci zaburzy bryłę budynku.
    3. Pomyśl o dodatkowych kosztach (okna, parkiety, ściany, schody, instalacja CO, elektryka, wykończenie i późniejsze ogrzewanie). Niech Cię to nie kusi, bo koszt domu wzrośnie znacznie. Jeżeli masz dużo kasy to zaatakuj projekt D08a.
    Mnie podpuszczali, ale nie posłuchałem. Mam nieużytkowe poddasze. I widzę teraz, że to nie tylko koszt dwóch warstw pustaka na obwodzie.

    Ja będę miał ściągane schody i może ustawię sobie bilard na górze tylko dla rodziny. Nie rób domu dla gości. Oni są raz na jakiś czas, Ty spędzasz tam większość życia i Tobie on ma służyć.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-08 23:52 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-08 23:53 ]</font>
    Dzieki za szybką odpowiedź.Chcę właśnie na poddaszu tak jak i ty wstawić stół ping-pongowy i bilard. Mam dwie latorośle w wieku gimnazjalnym i chciałabym wypełnić im wolny czas. Poddasze więc miałoby służyć tylko i wyłącznie do takich celów. Zamierzam pierwszą łazienkę przy holu zmniejszyć o połowę a w miejscu uzyskanej powierzchni tj. wiatrołapie wstawić małe schodki prowadzące na poddasze. Czy zrobiłeś identyczną ilość okien w salonie jaka jest w projekcie, czy coś zmieniłeś?
    Niestety z kasą jest cieniutko...
    Pozdrawiam Ewik

  16. #16

    Domyślnie

    Ewik,
    Wcześniej w tym wątku opisałem najważniejsze zmiany w projekcie. Za skróconą łazienką dałem kotłownię.
    Na porządny stół do bilarda (około 6 stóp)jest miejsce. Natomiast tenis stołowy zapomnij.
    Wyjście na dach jest za zakrętem korytarza nad drzwiami do małego pokoju.
    W salonie dałem tylko drzwi na ogród szerokości 270 cm i drzwi na taras szerokości 180 cm. Salon powinien być bardziej ustawny i cieplejszy.
    Zlikwiduj też wyjście z łącznika garaz-kuchnia na taras. To Ci da lepsze wykorzystanie łącznika (półki na ścianie, jakiś blat), zrobi ustawniejszy taras i obniży koszt o kolejne drzwi.
    Pozdrawiam
    Rafał

  17. #17

    Domyślnie

    [Zamierzam pierwszą łazienkę przy holu zmniejszyć o połowę a w miejscu uzyskanej powierzchni tj. wiatrołapie wstawić małe schodki prowadzące na poddasze
    Pozdrawiam Ewik
    [/quote]

    Jeżeli zrobisz w tym miejscu schodki, to będziesz musiała się wyczołgiwać na strych. Dach w tym miejscu jest na wysokości około 70 cm.

  18. #18

    Domyślnie

    Ewik, w jakim rejonie Polski budujesz?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewik2002

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    On 2002-02-09 12:25, Rafter wrote:

    Jeżeli zrobisz w tym miejscu schodki, to będziesz musiała się wyczołgiwać na strych. Dach w tym miejscu jest na wysokości około 70 cm.
    Dzięki Rafał za tak szybką odpowiedź. Moja wiedza opiera się tylko na czytaniu miesięcznika "Murator".Moje zmiany zamierzam skonsultować z architektem.Bardzo się na tym nie znam, więc sądziłam, że dając strop "Terriva" mogę podnieść dach o dwa bloczki w górę na całym obwodzie. (W planie budowa ścian jednowarstwowych z betonu komórkowego szerokści 36 cm.)
    Mieszkam w woj.Mazowieckim k.Radomia
    Co sądzicie o tym poddaszu,ścianie jednowarstwowej i betonie komórkowym?
    Z jakiego materiału Rafter wybudowałeś swój dom?
    Proszę o szybką odpowiedź!

    Ewik

  20. #20

    Domyślnie

    Z jakiego materiału Rafter wybudowałeś swój dom?
    Proszę o szybką odpowiedź!

    Ewik
    [/quote]

    Ceramiczny pustak MAX z Plecewic. Stawiany w poprzek również na ścianie nośnej. To daje 29,5 cm ściany. Dałem wyższą elewację o jeden pustak. Teraz mam swobodę przy robieniu szlichty. Mogę dać grubszy styropian, a jak nie wykorzystam tej możliwości to będę miał wyższy salon. Teraz kombinuję czy dać 12, czy 15 cm styropianu na elewację.
    Cegłę MAX (4536 sztuki) na elewację i ściany nośne kupiłem 31-03-2001 za 10 614,24 zł netto lub 11 357,24 zł brutto. W cenie był transport i rozładunek. Palety poukładane i ładnie zafoliowane.
    Transport załatw tak, żeby od razu zaczęli wyrabiać towar, bo może dostać nóg. Chyba, że teran jest ogrodzony i masz sąsiadów.
    Ja robię domek koło Milanówka.
    Z architektami nie konsultuj. Zdzierają jak skórę z węża.
    Pójdź do głównego architekta w Twoim rejonie i dowiedz się, gdzie takie D08 budują. Pojedź do ludzi i popytaj o budowlane rzeczy. Weź tylko w rękę projekt jeżeli dom jest zamieszkały, żeby nie pomyśleli, że jesteś Cyganką okradającą domki.
    Pytaj i jeszcze raz pytaj.

    Aha i jeszcze jak Ci robią fundament, to zrób fundament również na zakończeniu tarasu i przed wejściem głównym. Żeby murki na froncie i przy tarasie nie były wpuszczone klinem w działkę. Po nasypaniu piachu można wszystko dobrze ubić a to raptem około 5 mb. fundamentu.
    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-02-09 14:13 ]</font>

Strona 1 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony