dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kto buduje d-08 lub d-24 ?

Głosujących
1. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • projekty

    0 0%
  • wymiana doswiadczen

    1 100,00%
Strona 100 z 100
Pokaż wyniki od 1.981 do 1.999 z 1999
  1. #1981

    Domyślnie

    Dołączam się do prośby MarekGliwice. Też z chęcią obejrzałbym zdjęcia postawionych D08. U nas na razie pierwsza warstwa ceramiki stoi.

    Jakie zastosowaliście drzwi/okna tarasowe? W projekcie jest otwór o szerokości 3,6m. Dość szeroko.

    Pozdrawiam

  2. #1982

    Domyślnie

    Okno tarasowe mam podzielone na 3 równe części, boczne są stałe, a środkowa przesuwna, sprawdza się całkiem dobrze

  3. #1983

    Domyślnie

    ja wywaliłem te wielkie drzwi tarasowe ...(niepotrzebne w tym miejscu w moim przekonaniu) i dalem tam dwie witryny....a ponieważ zadaszyłem taras to dałem dam duze drzwi 2,8m
    w moim dzienniku jest wzmianka o tym




    Cytat Napisał psi
    Dołączam się do prośby MarekGliwice. Też z chęcią obejrzałbym zdjęcia postawionych D08. U nas na razie pierwsza warstwa ceramiki stoi.

    Jakie zastosowaliście drzwi/okna tarasowe? W projekcie jest otwór o szerokości 3,6m. Dość szeroko.

    Pozdrawiam

  4. #1984

    Domyślnie

    Cytat Napisał psi
    Jakie zastosowaliście drzwi/okna tarasowe? W projekcie jest otwór o szerokości 3,6m. Dość szeroko.

    Pozdrawiam
    tak to wygląda u nas:


  5. #1985

    Domyślnie

    nasz wygląda tak...lewa stronaprawa strona garażwidok z boku

  6. #1986
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kajetana

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    745
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    361

    Domyślnie

    kto z Was ma przydomową przepompownię ścieków i jaką??
    musimy wybrać do nas, a nie wiem co i jak...
    proszę o info na priva

  7. #1987
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich "Przestronnych".
    Z sentymentu zerknąłem na ten wątek bo swego czasu Przestronny D08 był moim zdecydowanym faworytem (do dziś znam na pamięć rozkład pomieszczeń ).
    Szkoda, że tu tak cicho...

  8. #1988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdziak19

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał muzykant
    Pozdrawiam wszystkich "Przestronnych".
    Z sentymentu zerknąłem na ten wątek bo swego czasu Przestronny D08 był moim zdecydowanym faworytem (do dziś znam na pamięć rozkład pomieszczeń ).
    Szkoda, że tu tak cicho...
    Też żałuję że tu taki spokój...

  9. #1989

    Domyślnie

    No to trochę go zakłócę.
    Mieszkamy - musieliśmy nie czekając na zakończenie wszystkich prac malarskich i instalatorskich bo syn szedł do pierwszej gimnazjalnej i lepiej dla niego było aby chodził w Grodzisku Mazowieckim od początku a nie przenosił się na wiosnę z Warszawy.

    Nasz D08 jest po modyfikacji stropu i więźby dachowej. Strop Teriva, na nim 16 cm styropianu i wylewka. Więźba krokwiowa i blachodachówka. Dom wymurowany z betonu komórkowego H+H 24 cm klasy 600 na klej i 12 cm styropianu. Tynki wewnętrzne cementowo-wapienne miejscami do 4,5 cm grubości. Dzięki stosunkowo suchemu wrześniowi, wentylacji hybrydowej i ogrzewaniu (gaz + kominek) udało nam się zejść z wilgotnością powietrza do 65%. Wentylowane są wszystkie pomieszczenia łącznie z wiatrołapem przyczym ten ostatni pośrednio przez małą łazienkę. Drzwi do wszystkich pomieszczeń mają na dole otwory wentylacyjne. Nie dotyczy to stalowych drzwi ppoż. z pom. gospodarczego do garażu. Terakota lub gres są w łazienkach, kuchni, salonie, korytarzu, wiatrołapie i pom. gospodarczym. Ogrzewanię podłogowe jest tam gdzie terakota ale nie ma go tylko w pom. gospodarczym. Salon ma pętle grzewcze w pobliżu dużych drzwi tarasowych ( u nas zrezygnowaliśmy z tego tarasu ale zostały 3 witrynydo podłogi i jedne drzwi - w przyszłości wyjście na rodzaj trasu ziemnego) oraz koło okna i drzwi na duży zadaszony taras. W korytarzu są położone 4 rury grzewcze - w zasadze nie są grzejnikiem podłogowym a mają powodować aby podłoga nie była zimna.
    Dom stoi zorientowany geograficznie w następujący sposób:
    - duża łazienka od wschodu,
    - garaż, kuchnia, wiatrołap i dwie sypialnie od północy
    - duży zadaszony taras od południa i zachodu
    - salon i dwie sypialnie od południa
    - pomieszczenie gospodarcze od zachodu
    Pierwsze obserwacje: pomieszczenie gospodarcze jest najzimniejszym ogrzewanym pomieszczeniem w domu, pomimo grzejnika pod oknem na zachodniej ścianie domu i drabince koło drzwi do kuchni. Pomieszczenie to ma dwie zewnętrzna ściany i trzecią od garażu, która od strony nieogrzewanego garażu jest ocieplona 5 cm styropianem. Czynnikiem wyziębiającym są dzwi do garażu - stalowe słabo izolowane oraz wyłaz na strych. Klapa wyłazu jest ocieplana ale też nie wystarczająco.
    Obydwie łazienki mają drabinki z grzałkami elektrycznymi ( ta trzecia w pom. gospodarczym też) przydatnymi poza sezonem grzewczym i nie mają grzejników podokiennych. W małej łazience jest "kotłownia" i plątanina nie zasłonietych jeszcze rur robi za grzejnik nawet poza sezonem grzewczym grzejąc c.w.u. Duża łazienka jest chłodniejsza i bez włączonej podłogówki przez ostatnie dni byłoby trudno z niej korzystać. Drabinka nie jest wystarczającym grzejnikiem dla ciepło-lubnych mieszkańców.
    Drugie chłodne chociaż ogrzewane pomieszczenie to pokój koło dużej łazienki od północnej strony. Nawet w korytarzyku przy wejściu do tego pokoju jak i dużej łazienki jest cieplej niż w tym pokoju. Prawdopodbnie grzejnik jest zbyt małej mocy. Dla tych co będa budować D08 tak zorientowany geograficznie proponuje rozważyć grubszy styropian na wschodniej i północnej ścianie.
    Kolejna obserwacja: dom jest bardzo akustyczny - wskazane są drzwi dzielące korytarz i dom na część dzienną i nocną.
    To na razie tyle, jak coś nowego zauważe to napiszę.
    Pozdrawiam "Przestronnych" - obecnych i przyszłych.
    Paweł.

  10. #1990
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafrz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam do sprzedania projekt D08 Przestronny. Projekt został zakupiony w 2006r., jednak ze względu na jak się okazało zbyt wąską działkę, nie został wykorzystany. Od obecnie proponowanego różni się tylko nieznacznie wymiarami budynku (20,5mx15,50m- więc minimalnie mniejsze) a co za tym idzie powierzchnią pomieszczeń - bryła budynku, rozkład pomieszczeń itd.- wszystko to samo. Zainteresowanych kupnem jak i wszelkimi pytaniami proszę o kontakt mailowy: [email protected] Cena do uzgodnienia

  11. #1991

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie. Fundamenty gotowe, czas na szkielet. Mam prośbę o zdjęcia zadaszonego tarasu i kontakt z przestronnymi szkieletowymi. Pozdrawiam.
    to masakra jakaś panowie

  12. #1992
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marekGl

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja buduję D08 w szkielecie.

  13. #1993

    Smile

    Cytat Napisał MarekGliwice Zobacz post
    Prośba do wszystkich mieszkających.
    Wyślijcie lub zamieście zdjęcia wnętrz. Stere wygasły a nowych brakuje. Chyba już mało zwolenników tego projektu.

    mój mail; [email protected]

    pozdrawiam

    Mało zwolenników?

    w mojej małej wsi są 4 (co najmniej, to te o których wiem...)
    Mieszkam już 6 rok
    co do wnętrz to zdjęć nie zamieszczę, ale mogę udzielić paru rad dla tych co jeszcze ścian nie mają.
    Powiększyć garaż!
    w holu przesunąć ścianę przynajmniej o tyle żeby zmieściła się zabudowa szafy wnękowej szersza niż 60 cm! 60 cm to stanowczo za mało, choć da się wytrzymać.
    W pomieszczeniu gospodarczym to samo - żeby na ścianie prowadzącej do garażu zmieściła się standardowa zabudowa "kuchenna" 60 cm głębokości.
    Zadaszony taras jest najlepszą chyba rzeczą w tym domku ... poza rozkładem wnętrz oczywiście. Jest SUPER. Mamy całość jednego tarasu zadaszoną i połączone oba - w sumie 45 metrów kw
    Wejście do toalety powinno być z holu - nie z salonu. Tak mamy, jest bardzo OK.
    W małej łazience daliśmy piec CO (gazowy) i centralkę plus naczynie do kominka z płaszczem wodnym. Właściwe naczynie wzbiorcze jest na strychu (musieliśmy opatulić wełną i kablem oporowym coby nie zamarzało w zimie - przeżyliśmy albowiem raz chwilę grozy przy -20stC )
    W tejże łazience jest wyczystka do komina do kominka.
    część "kotlowniana" jest oddzielona drzwiami przesuwnymi komandora od części "łazienkowej" w której zmieścił sie prysznic 80 cm (wystarczy), maleńka umywalka i kibelek. Jest cool.

    W domu mieszka się super!

  14. #1994

    Domyślnie

    Witam wszystkich w Nowym Roku
    ( może ktoś tu jeszcze zagląda?)

    W "Przestronnym" mieszkam już siódmy rok i jest mi dobrze.
    Mam nadzieję, że również jesteście zadowoleni...więc może ktoś coś napisze?

  15. #1995
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moniapap

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Górzyca
    Kod pocztowy
    69-113
    Posty
    12

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW PRZESTRONNEGO!!!
    W TYM ROKU Z MĘŻEM TEZ PLANUJEMY BUDOWE TEGO DOMKU, CZY KTOŚ MOŻE WYBUDOWAŁ SIĘ W OKOLICACH SŁUBIC, GORZOWA WLKP, BO BARDZO BYŚMY CHCIELI ZOBACZYĆ GO NA ŻYWO

  16. #1996

    Domyślnie

    Witaj kaśkam - My też mieszkamy już długo. Projekt fajny choć na dzień dzisiejszy zrobiłabym parę przeróbek.

    moniapap - wysłałam priv.

    Pozdrawiam wszystkich przestronnych

  17. #1997
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moniapap

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Górzyca
    Kod pocztowy
    69-113
    Posty
    12

    Domyślnie

    Malinka, jeszcze raz dziękuję Ci bardzo!
    A tak na marginesie to coś bardzo mało aktywne to nasze forum! Może na wiosnę sie troszke ruszy !
    pzdrawiam wszystkich "przestronnych"

  18. #1998
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EWA -GRZEGORZ

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam po raz pierwszy -kiedyś trzeba zacząć.Mam pytanie czy ktoś teraz buduje przestronny d08 w okolicach woj. mazowieckiego.Bo my chcemy zacząć od wiosny.

  19. #1999
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EWA -GRZEGORZ

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeżeli mogłabym prosić tych szczęściarzy którzy już mieszkają w przestronnym o parę rad lub wskazówek to bardzo bym prosiła dzięki za wszelką pomoc.
    Ostatnio edytowane przez EWA -GRZEGORZ ; 22-02-2013 o 11:18

Strona 100 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony