dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kto buduje d-08 lub d-24 ?

Głosujących
1. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • projekty

    0 0%
  • wymiana doswiadczen

    1 100,00%
Strona 2 z 100
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1999
  1. #21

    Domyślnie

    Witam.
    Na wiosne zaczynam budowe. Buduje z Ytonga 36 w Poznaniu.
    Moje zmiany dotycza glownie salonu, otoz rezygnuje z sufitu w salonie tzn chce miec nad glowa otwarta przestrzen, zwlaszcza ze salon nie jest maly. Niestety musze zmienic konstrukcje dachu zrezygnowac ze szkieletow (chyba tak to sie nazywa) na rzecz krokwi. Poza tym nieco powikszam pomieszczenie gospodarcze , przesuwam sciane od strony tarasu o 1 m (na tyle pozwala mi konstrukcja dachu), dzieki temu pomieszczenie podziele na dwie czesci jedna na pralnie i spizarnie a druga (blizej tarasu) na rowery, narty itp.

    Bardzo ciekawi mnie rozwiazanie Rafala dot. zmniejszenie lazienki na rzecz kotlowni. Tez to chcialem zrobic ale wykonawca powiedzial mi ze pomieszczenie gdzie bedzie piec gazowy musi miec minimum (juz nie pamietam dokladnie ale chyba) 7m a tyle sie nie da uzyskac z tej malej lazienki. Poza tym jestem ciekawy jak ta lazienke rafal podzieli i gdzie zrobi wejscie do kibelka. Piec gazowy musi przeciez byc przy kominie, wobec tego kibelek musi byc od frontu budynku a wejscie do niego z korytarza. Osobiscie bardzo podoba mi sie, ze wejscie do kibelka jest za kominkiem w salonie, jest do niego blisko a jednoczesnie jest przysloniete przez kominek.
    Zastanawiam sie tez nad polaczeniem tarasow ale na to mam jeszcze czas.

    Co do uzytkowego poddasza to architekt pokazal mi takie D08 (jedyne D08 jakie widzialem w realu) i wierzcie mi wyglada okropnie!!! Bryla budynku jest koslawa, mozna sie zniechecic do D08. Robie jak wy wszyscy mala drabinke a na poddaszu bede mial swoja (wreszcie!) graciarnie.

    pozdrwawiam serdecznie Pawel.

  2. #22

    Domyślnie

    Wybralam D08.Fundamenty już zalane.Kilka zmian zrobiliśmy.
    Chętnie skorzystam z doświadczeń innych,którzy wybrali też
    ten projekt.

  3. #23

    Domyślnie

    a mozna spytac o te zmiany?
    Z czegu budujesz sciany i czy dach z kratownic (tak jak w projekcie?)
    pozdrawiam, Pawel

  4. #24

    Domyślnie

    Usunelam garaz z bryly domu.Czesc garazowa ma teraz szerokosc sypialnianej.Dach jest mniej skomplikowany,ma ksztalt prawie symetrycznej koperty.Dzieki temu jest troche tanszy.Kuchnie powiekszyam.Ma teraz ok.15 m kw.Po prawej stronie kuchni mam
    przestronne pom. gospodarcze.Z niego przejscie do pom.na narzedzia ogrodowe,rowery itp.i tu wydzielam miejsce na kotlownie
    -najprawdopodobniej piec olejowy i zbiornik.Likwiduje maly taras,
    bo jest po stronie pn.-zach.-zacieniony.W tym miejscu robie pokoj-mala sale gimnastyczna.Buduje z betonu komorkowego 24 cm
    i 10 lub 12 cm styropianu.Moj maz mysli intensywnie o konstr.dachu.Czy zbijac, czy zastapic grubszymi.Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    Maga,
    minęło już trochę czasu od ostatniego postu, ciekawa jestem jak rozwiązaliście w końcu problem konstrukcji dachu ???
    My też budujemy d08, też usunęłam garaż z bryły domu, i właśnie myślimy o tych nieszczęsnych kratownicach.
    pozdrawiam
    Magda

  6. #26

    Domyślnie

    Ja buduję D08. Zmiany opisywałem wcześniej. Jak chcesz szczegóły to zapraszam do mailowni.

  7. #27

    Domyślnie

    CZy ktoś mógłby mi pozwolić na zobaczenie D08 w realu? MIeszkam w okolicach Częstochowy ale mogę dojechać o ile wchodziłby w grę centralna lub południowa Polska?

  8. #28

    Domyślnie

    Mysle rowniez o budowie D08. Dlaczego nieszczesne kratownice i niesmialo chce zapytac o mozliwosc rzucenia okiem na wybudowany D08 celem porownania rzeczywistosci z marzeniami

  9. #29

    Domyślnie

    Czy ktos moze umozliwic mi zobaczenie D08 na zywo.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jakub Burkietowicz

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie J.w. w okolicach Wawy

    też poproszę o umożliwienie obejrzenia

    JB

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jakub Burkietowicz

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Kratownice ...

    Dlaczego od razu nieszczęsne ... co do prawidłowej nazwy - wiązary.
    Po pierwsze - jeśli nie chcesz poddasza użytkowego, to:
    - tańsza konstrukcja
    - możliwość wykorzystania pasa dolnego jako stropu (brak kosztu stropu)
    - konstrukcja dużo lżejsza (redukcja o 30 - 40 % ilości drewna)
    - konstrukcja tańsza - (j.w.)
    Po drugi - jest możliwość zrobienia poddasza użytkowego, ale:
    - wiązary będą "masywniejsze"
    - poddasze b ędzie mniejsze - specyfika wiązarów, natomiast
    - nadal nie musisz wylewać stropu ... a to koszt kilkunastu tys. (tak na moje oko bankowca)

    Pozdrawiam

    JB

  12. #32

    Domyślnie

    A co z wentylacą stropu? Jak belki (?) stropu będą wyglądały za kilka...naście lat? Wydaje się że impregnowanie nie jest lekarstwem na wszystko.
    Pozdrawiam

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jakub Burkietowicz

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Wiązary

    polecam wybranie się do Niemiec, Danii, Szwecji - 99 % dachów jest robionych w tej technologii. Fakt - wyglądają trochę jak szopy, ale dlatego, że tam wszyscy robią jednakowych 15 wiązarów i mają tani, szybki dach. U nas - dach musi mieć 15 wykuszy, 25 lukarn itepe itede ... A taki dach kosztuje.
    Co do wentylacji - nie wiem, co dokłądnie masz na myśli ???
    Pozdrawiam

    JB

  14. #34

    Domyślnie

    Może jestem dyletantam i laikiem ale wydaje mi się że drewno bez powietrza, a jeszcze z odrobinką np.pary wodnej będzie gnić. Niedawno miałem możliwość poprawiania dachu w nowym domu i tzw zaimpregnowaną krokiew złamałem kolanem. Pewnie to był błąd wykkonawcy ale na moim domku wolałbym uniknąć takich błędów

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jakub Burkietowicz

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Drewno

    Wiesz - przyznam szczerze, że nie znam się zbytnio na drewnie - tyle co wyniosłem z domu. Pracuję w banku.
    Jeżeli chodzi o złamaną belkę. Nie wiem jak stara była, ale w moim odczuciu, żeby złamać belkę kolanem ze względu na jej "zgnicie" to musiałbyś być jakimś supermenem. (no chyba, że to cieniutka belka). Jedyna możliwość (ale przypominam - nie jestem w tej dziedzinie expertem), to fakt, że drewno było spruchniałe lub chore. Ale wtedy nie miało prawa trafić na dach. (pretensje do wykonawcy)
    Co do gnicia belek od wody - sinienie - nie jest to wada techniczna choć klasyfikacja takiego drewna spada do 3 klasy. Jest to wada estetyczna. Sine jest brzydkie. Natomiast jak mawia mój ojciec - sinego robak nie ruszy. Więc wiesz ... albo ładnie albo z robakami Natomiast drewno zaimpregnowane zgodnie z zasadami sztuki, też jest ochronione przed ogniem, grzybami i czymśtam jeszcze. Ale zaznaczam - zgodnie z zasadami sztuki. Dużo jest oszustów, którzy zamaczają drewno w dużej ilości barwnika (tani) a małej ilości soli impregnującej (drogiej). No i tu się pojawia problem uczciwości ... ale to już osobny temat.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie Re: Drewno

    Cytat Napisał Jakub Burkietowicz
    Dużo jest oszustów, którzy zamaczają drewno w dużej ilości barwnika (tani) a małej ilości soli impregnującej (drogiej). No i tu się pojawia problem uczciwości ... ale to już osobny temat.
    No to zobaczymy co bedzie po latach z drewnem na moim dachu Pozdrowienia dla uciekinierow

  17. #37

    Domyślnie

    witajcie,
    D08 wpadł mi w oko dawno temu i prawdopodobnie kupię ten prjekt.
    planuję "wyciągnąć" dalej dach znad salonu, by uzyskać zadaszony taras. myślę też o przeprojektowaniu sypialni z garderobami, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię. Trochę brakuje mi jeszcze jednego pomieszczenia gospodarczo-schowkowego. być moze ofiarą padnie jedna z sypialni, przynajmniej na jakiś czas, póki nie będę gorączkowo szukał jeszcze jednego pomieszczenia na sypialnię.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jakub Burkietowicz

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie D08

    Właśnie tak zrobiłem z dachem. Nawet fajnie wygląda na wizualizacji
    JB

  19. #39

    Domyślnie

    Hej Jakub,
    jak robiłeś wizualizację?
    czy jest możliwość rzucenia na nią okiem? oglądałem tego typu zadaszony taras wczoraj pod Warszawą (z tym że projekt domu zupełnie inny) i baaaardzo mi się to podoba.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jakub Burkietowicz

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie D08

    Mój ojciec, jak gdzieś kiedyś wspomniałem, ma tartak i robi wiązary. No i do tego celu wykorzystuje program projektowy, w którym widać dach z chatą No i sobie pooglądałem

Strona 2 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony