dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 313
  1. #1

    Domyślnie Podłogówka - parkiet/deska podłogowa - opinie posiadaczy

    Witam,

    Chciałbym prosić o podzielenie się opiniami, spostrzeżeniami i innymi radami osoby, które posiadają w swoich domach podłogówkę przykrytą parkietem lub deską podłogową (klejoną do podłoża). Myślę, że taki wątek zbiorczy będzie bardzo pomocndla całego forum, ponieważ w innych większość informacji jest raczej od strony teoretyków, a nie fizycznych posiadaczy takiego rozwiazania.

    W miare możwliwości prosiłbym o odpowiedź na pytania:
    1. Czy polecacie/drugi raz robilibyście takie ogrzewanie
    2. Jakie macie spostrzeżenia po eksploatacji
    3. Jakie rozwiązania materiałowe i "technologiczne" zastosowaliście.

    Jeśli był już taki wątek i go nie znalazłem to proszę o umieszczenie linka.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam i nie wyobrażam sobie osobiście innej posadzki jak drewniana w salonie, bez względu na to czy bym miał podłogówkę czy nie, uważam że nie ma to wielkiego znaczenia, są zaawansowane technologicznie produkty z drewna, są producenci produkujący deski warstwowe rewelacyjnej jakości, co tam taka podłogówka dla nich.. osobiście też nie wyobrażam sobie innego ogrzewania w domu jak podłogowe.. dlatego mam i podłogówkę i drewno
    ad1 - oczywiście że tak, ja tak bo mam dobry produkt dobrze położony i jedno i drugie było drogie, jak chcesz szukać tanich rozwiązań to później nie będziesz polecać dalej
    ad2 - rewelacja, podłoga jest ciepła, jest miło, efektownie i efektywnie..ale spostrzeżenia są subiektywne, jak odwiedzi mnie jakiś dewiant i patrzy na tą podłogę to wytyka - "łoo ale masz szparki, czyli drewno jednak nie jest dobre na podłogówkę" itp oczywiście że jest tylko pracuje, mimo warstwowej konstrukcji i najwyższej klasy producenta pracuje.. w końcu naturalny materiał, któremu jeszcze serwuję barbarzyńskie szoki termiczne, bo nie przestrzegam zaleceń powolnego rozgrzewania itd
    ad3 - można co najwyżej pamiętać nazwę producenta podłogi, gatunek drewna, ale rozwiązania technologiczne? akurat je znam mniej więcej bo zajmując się podłogami oraz ich układaniem się orientuję, ale mimo to robotę zleciłem kolegom, wyspecjalizowanym parkieciarzom, bo klejenie drewna na podłogówce wymaga profesjonalisty jak ma być dobrze zrobione, jest mnóstwo detali których zwykły śmiertelnik, czy układacz paneli a nawet słaby/początkujący parkieciarz nie będzie znał, po co w nie wnikać, brać najlepszego profesjonalistę, odpowiednio zapłacić i masz spokój
    też pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    15mm zwykła deska merbau
    polecam
    nie zamieniłbym na nic innego
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nofear Zobacz post
    ...ad2 - rewelacja, podłoga jest ciepła, jest miło, efektownie i efektywnie..ale spostrzeżenia są subiektywne, jak odwiedzi mnie jakiś dewiant i patrzy na tą podłogę to wytyka - "łoo ale masz szparki, czyli drewno jednak nie jest dobre na podłogówkę" itp oczywiście że jest tylko pracuje, mimo warstwowej konstrukcji i najwyższej klasy producenta pracuje.. w końcu naturalny materiał, któremu jeszcze serwuję barbarzyńskie szoki termiczne, bo nie przestrzegam zaleceń powolnego rozgrzewania itd
    Czyli rozumiem, że jednak efekty w postaci szpar i nieciągłości występują. Rozumiem, że w tym przypadku byly spowodowane nadmiernym i szybkim grzaniem, ale i tak ich prawdopodobieństwo jest całkiem duże.

    Pisząc rozwiązania technologiczne, miałem na myśli np. Specjalne kleje, podkłady, specjalne wykonanie wylewki. Wykonanie zabezpieczeń przeciwko nadmiernym wzroście temperatury wody ogrzewającej.

    Osobiście, byłbym "lekko" niezadowolony jakby, mi się pojawily po krótkim czasie takie szpary w podłodze, więc staram się uniknąć tego jak to tylko możliwe.

    A chciałem się jeszcze zapytać o ile mniej więcej jest droższy parkiet na podłogówce od takie na zwykłej podłodze ?

    Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodork Zobacz post
    Czyli rozumiem, że jednak efekty w postaci szpar i nieciągłości występują. Rozumiem, że w tym przypadku byly spowodowane nadmiernym i szybkim grzaniem, ale i tak ich prawdopodobieństwo jest całkiem duże.

    Pisząc rozwiązania technologiczne, miałem na myśli np. Specjalne kleje, podkłady, specjalne wykonanie wylewki. Wykonanie zabezpieczeń przeciwko nadmiernym wzroście temperatury wody ogrzewającej.

    Osobiście, byłbym "lekko" niezadowolony jakby, mi się pojawily po krótkim czasie takie szpary w podłodze, więc staram się uniknąć tego jak to tylko możliwe.

    A chciałem się jeszcze zapytać o ile mniej więcej jest droższy parkiet na podłogówce od takie na zwykłej podłodze ?

    Pozdrawiam
    Moja rada, jeżeli nie przyjmujesz powstawania i znikania szczelin między deszczułkami, to raczej zrezygnuj z drewna. Profesjonalizm parkieciarza układającego drewno na ogrzewaniu, polega na wzięciu pod uwagę wszystkich parametrów związanych z samym ogrzewaniem, Jego rodzaju, ułożeniu rurek, odstępu między nimi, upodobań użytkownika. Wilgotności drewna, gatunku drewna jego grubości i szerokości (optymalny stosunek 1:4), jego szybkości i wielkości skurczu (im wolniej i mniej, tym lepiej). Wytrzymałości powierzchni podłoża na ścinanie i zrywanie, bezpiecznej wilgotności resztkowej podłoża, jego grubości.
    Przy podłodze w trakcie grzania występują wilgotności rzędu 20-25% rH. W takich warunkach w podłodze będą zawsze szczeliny. Ważne aby nie były masowo większe, niż 0,5mm. Te szczeliny znikną w pełni lata. Wilgotność resztkowa (bezpieczna) podłoża nie może być wyższa niż 1,0%. Pomiar podłoża z ogrzewaniem podłogowym należy wykonać przy wystudzonym podłożu, przyrządem DNS. Ten przyrząd nie reaguje na żadne metalowe zbrojenia i wodę w rurkach. Zbyt wysoka wilgotność (woda) podłoża w trakcie grzania podnosi bardzo ciśnienie pary wodnej w podłożu, która musi znaleźć ujście. Wtedy dochodzi do deformacji podłogi lub jej zniszczenia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6

    Domyślnie

    jarekkur Dzięki za odpowiedź. Pisząc szczeliny miałem na myśli troche większe niż 0,5 mm Ja nie wyobrażam sobie mieć innej podłogi niż drewniana i bardziej jestem skłonny do zrezygnowania z ogrzewania podłogowego

    W miarę jak czytam informacje na ten temat utwierdzam się w przekonaniu, że można zrobić parkiet/deskę na ogrzewaniu podłogowym, zwłaszcza jeśli zaczyna się od projektu. Zastosowanie odpowiedniego drewna , zabiegów oraz odpowiedniego reżimu temperaturowego powinno zminimalizować ryzyko nieporządanych "ruchów"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodork Zobacz post
    Czyli rozumiem, że jednak efekty w postaci szpar i nieciągłości występują. Rozumiem, że w tym przypadku byly spowodowane nadmiernym i szybkim grzaniem, ale i tak ich prawdopodobieństwo jest całkiem duże.

    Pisząc rozwiązania technologiczne, miałem na myśli np. Specjalne kleje, podkłady, specjalne wykonanie wylewki. Wykonanie zabezpieczeń przeciwko nadmiernym wzroście temperatury wody ogrzewającej.

    Osobiście, byłbym "lekko" niezadowolony jakby, mi się pojawily po krótkim czasie takie szpary w podłodze, więc staram się uniknąć tego jak to tylko możliwe.

    A chciałem się jeszcze zapytać o ile mniej więcej jest droższy parkiet na podłogówce od takie na zwykłej podłodze ?

    Pozdrawiam
    Jeżeli będą Ci szpary przeszkadzały to drewno nie jest dla Ciebie, drewno to materiał naturalny i pracuje szczególnie w ekstremalnych warunkach ogrzewania podłogowego
    o rozwiązania ch technologicznych jakie musi uzględniać parkieciarz napisał poniżej jarekkur

    jeżeli chodzi o cenę to pytanie jest źle postawione w moim przypadku, parkiet na podłogówkę nie jest droższy dlatego że jest na podłogówkę,
    kupiłem renomowanego droższego austriackiego producenta bo chciałem mieć pewność odpowiedniej jakości produktu,
    to tak jak wiesz że będziesz jeździł zawodowo samochodem długie trasy to kupujesz nowe auto i bierzesz odpowiednie ubezpieczenie bo nie możesz sobie pozwolić na żadne wtopy, a jak wiesz że będziesz jeździł mało tylko po mieście, niedaleko od domu i jak auto się zepsuje wtedy nic wielkiego się nie stanie, to możesz sobie pozwolić na coś mniej pewnego, starszy, używany, ładna ale kapryśna alfa itp

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Przyłączam się do wypowiedzi poprzedników a swoje uwagi trochę teoretyczne ale oparte na zawodowych doświadczeniach zawarłem w poradach na www. parkietkomplex.eu Pozdrawiam.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodork Zobacz post
    jarekkur Dzięki za odpowiedź. Pisząc szczeliny miałem na myśli troche większe niż 0,5 mm Ja nie wyobrażam sobie mieć innej podłogi niż drewniana i bardziej jestem skłonny do zrezygnowania z ogrzewania podłogowego

    W miarę jak czytam informacje na ten temat utwierdzam się w przekonaniu, że można zrobić parkiet/deskę na ogrzewaniu podłogowym, zwłaszcza jeśli zaczyna się od projektu. Zastosowanie odpowiedniego drewna , zabiegów oraz odpowiedniego reżimu temperaturowego powinno zminimalizować ryzyko nieporządanych "ruchów"
    zgadza się. To miałem zamiar przekazać w moim poście. Trochę więcej dowiesz się na www.parpo.pl ogrzewanie p[odłogowe. Możesz także odwiedzić stronę kolegi www.parkietkomplex.eu
    Dodam jeszcze, że nowa norma PN EN 12 226 2009r. zezwala producentowi na produkcję parkietu z tolerancją +-0,5mm na szerokości. To oznacza, że podczas montażu mogą wystąpić wynikające z dozwolonej tolerancji, szpary wielkości 1,0mm!!!??? Zwróć na to uwagę! Masz prawo sobie nie życzyć takiego montażu!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Oczywiście zachęcam dalej wszystkich do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, w szczególności posiadaczy

    Czy możecie jeszcze napisać parę słów o tym jak najlepiej zrobić wylewkę pod parkiet/deskę z ogrzewaniem podłogowym ? Trochę informacji jest na podanych powyżej stronach, heh językiem baardzo technicznym

    Pozdrawiam,

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodork Zobacz post
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Oczywiście zachęcam dalej wszystkich do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, w szczególności posiadaczy

    Czy możecie jeszcze napisać parę słów o tym jak najlepiej zrobić wylewkę pod parkiet/deskę z ogrzewaniem podłogowym ? Trochę informacji jest na podanych powyżej stronach, heh językiem baardzo technicznym

    Pozdrawiam,
    Drewno na podłogówce to splot zależności i uwarunkowań, co wprowadza temat na nieco wyższą półkę techniczną. Pozdrawiam.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    a ja wszystkich tych, którzy mają podłogę drewniana na podłogówce i są z okolic Warszawy..proszę o namiary na sprawdzone ekipy parkieciarzy, którzy mają doświadczenie w układaniu parkietu na ogrzewaniu podłogowym i zrobią to fachowo
    planuję merbau w salonie i chciałabym pracę powierzyć zaufanej ekipie.. bo do drewna na podłogówce jestem przekonana (nie podoba mi się nic innego do salonu..)
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  13. #13

    Domyślnie Dabex vs. Jppromis

    Proszę o poradę.
    Mam ogrzewanie podłogowe, na które zamierzam położyć deskę warstwową (dwuwarstwową). Mam trochę ograniczony wybór, ponieważ grubość tej okładziny nie może przekroczyć 12 mm.
    Dwie różne firmy robiąc dla mnie wycenę kompleksowego wykończenia podłogi zaproponowały różnych producentów: DĄBEX i JP PROMIS. O ile o Dąbexie znalazłam jakieś opinie (nienajlepsze, jeśli chodzi o "warstwówkę") to o JPpromis nie znalazłam dosłownie nic - ani słowa od jakiegokolwiek użytkownika.
    Proszę zatem Was, wypowiadający się tutaj fachowcy, o jakiś komentarz na temat tych producentów. Co byście mi polecili?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał merenwen Zobacz post
    Proszę o poradę.
    Mam ogrzewanie podłogowe, na które zamierzam położyć deskę warstwową (dwuwarstwową). Mam trochę ograniczony wybór, ponieważ grubość tej okładziny nie może przekroczyć 12 mm.
    Dwie różne firmy robiąc dla mnie wycenę kompleksowego wykończenia podłogi zaproponowały różnych producentów: DĄBEX i JP PROMIS. O ile o Dąbexie znalazłam jakieś opinie (nienajlepsze, jeśli chodzi o "warstwówkę") to o JPpromis nie znalazłam dosłownie nic - ani słowa od jakiegokolwiek użytkownika.
    Proszę zatem Was, wypowiadający się tutaj fachowcy, o jakiś komentarz na temat tych producentów. Co byście mi polecili?
    dwuwarstwówka Dąbexu jest odpowiednim materiałem na ogrzewanie podłogowe, pod warunkiem, że położona zostanie na suche podłoże. Tutaj jest problem ponieważ jakakolwiek pomyłka w pojęciu "suche" czyli niegroźne dla parkietu deformuje te wyroby (wszystkie dwuwarstwówki) unosząc ich czoła lekko w górę. Jest to zjawisko nagminne, jak nagminny jest brak wiedzy w tym zakresie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  15. #15

    Domyślnie

    Czy użytkownicy parkietu litego na podłogówce mogliby zamieścić fotki z pracą tego drewna w zimie. Chciałbym zobaczyć czy te szczeliny są do zaakceptowania.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    u mnie brak czegoś takiego
    zobaczymy co dalej
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProMyst Zobacz post
    Czy użytkownicy parkietu litego na podłogówce mogliby zamieścić fotki z pracą tego drewna w zimie. Chciałbym zobaczyć czy te szczeliny są do zaakceptowania.
    deska lita kempas 2 lamelowa grubosc 15 mm z frezem
    deska nie jest na ogrzewaniu podłogowym.
    pod mieszkaniem w ktotym sie znajduje są garaze w ktorych temperatura zimą to około 7-10 stopni
    w tej chwili jest uszkodzona brama wjazdowa i temperatora 2 do 4 stopni

    szpary zaczęły pokazywac sie 2-3 lata po połozeniu deski.




    To najszersza szpara jaka jest w pomieszczeniu
    pomieszczenie to pokoj około 35 m2
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 08-02-2013 o 12:30
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Kempas to jeden z najtrudniejszych materiałów podłogowych i w jego przypadku szczeliny są rzeczą naturalną.
    Dodatkowo znaczna różnica i zmienność temperatur nad i pod podłogą sprzyja migracji wilgoci co w efekcie powoduje szkodliwą pracę drewna.
    Dopóki spoina klejowa posiadała swoją wytrzymałość podłoga nie posiadała szczelin, natomiast z upływem czasu spoina uległa degradacji i powstały szczeliny.
    W Twoim przypadku szczeliny to efekt zespołu przyczyn w różnym udziale. Pozdrawiam.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    deska lita kempas 2 lamelowa grubosc 15 mm z frezem
    deska nie jest na ogrzewaniu podłogowym.
    pod mieszkaniem w ktotym sie znajduje są garaze w ktorych temperatura zimą to około 7-10 stopni
    w tej chwili jest uszkodzona brama wjazdowa i temperatora 2 do 4 stopni

    szpary zaczęły pokazywac sie 2-3 lata po połozeniu deski.




    To najszersza szpara jaka jest w pomieszczeniu
    pomieszczenie to pokoj około 35 m2
    kiedy dokładnie pojawiły się szpary?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #20

    Domyślnie

    A co sądzicie o zastosowaniu parkietu (drewno lite) TEAK (15 mm) na ogrzewaniu podłogowym?

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony