dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 253
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Louder

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    2

    Domyślnie Pralka - droższa czy tańsza?

    Witam. Noszę się z zamiarem zakupienia nowej pralki i mam dylemat, ceny - jak wszędzie zresztą, tak i tu - są dosyć rozbieżne. Jedne pralki kosztują kilka tysięcy złotych, a inne kilkaset. Przyznam, że nie uśmiecha mi się wydawanie kilku tysięcy złotych. Mam zatem pytanie, czy tańszy sprzęt jest z założenia gorszy (chodzi tu głównie o pralki), czy można znaleźć coś, co spełni podstawowe wymagania (solidność, bezawaryjność, w miarę cicha praca i oczywiście dobre pranie)? Proszę o opinie.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jales

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dużą masz rodzinę, mieszkasz w domu czy bloku. Masz jakieś widełki cenowe ?

  3. #3

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby cena do końca odzwierciedlała jakość. Pralka za 5 tys. może być równie dobrej jakości co taka za 2 tys. różnią się pewnie technologią i programami prania, ale pranie w każdym przypadku powinno być świeże i czyste.

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy o jakich cenach się rozmawia. miedzy pralko za 1tys a taka za 2tys roznica w jakości pewnie jest niewielka. między tą za tys. a 10tys na pewno jest. Pralka pewnie bedzie cichutka, szybciej bedzie krecila i wystarczy Ci na 20 lat a niektore elementy pewnie beda mialy dozywotnia gwarancje.
    Pytanie czy potrzebujesz takiej pralki.
    Trzeba dobierać sprzęt pod wlasne potrzeby.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    szukalismy bosha (stare nawyki). sprzedawca w sklepie z agd powiedział nam, że teraz te pralki różnia sie tylko szczegółami, i to głównie zewnętrznymi. często są składane na kontenerowcach płynących z .....Chin oczywiście, w czasie rejsu, dla oszczędności czasu. i bezawaryjna pralka to po prostu tylko i wyłącznie fuks. na dłuższą trwałość niż 5 lat nie ma co liczyć.
    z drugiej strony kolega kupił sobie pralke babelkową - nie może sie nachwalić. za dwa lata, jak moja nowa pralka juz się rozleci, też spróbuję tej bąbelkowej.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zielony ogród, nie zgadzam się że wszystkie pralki składane są w Chinach. Na mojej jest napis Made in Germany. Na suszarce - także. Podzespoły produkowane są na Węgrzech, w Czechach i Polsce. Mam boscha. Przez 4 lata użytkowałam Aristona a przez 3 Whirpoola. Ariston po 3 latach miał wymieniany programator, koszt "tylko" 700 zł, zaś wirhpool niestety nie dopierał. Mimo używania dobrych środków piorących (przywożę z Niemiec), segregowania prania na kolory, przestrzegania temperatur (zaleceń na ubraniach) niestety sporo rzeczy miałam zapranych. Od 6 miesięcy używam boscha, powoli dopieram ubrania, a te które niedawno kupiłam są dobrze doprane.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    powtarzam tylko słowa gościa ze sklepu - a mieli sporo modeli boscha - mówie oczywiście tylko o tych tańszych, do 2 tys. nie wiem jaka jest prawda, w każdym bądź razie takie np. aristony sa droższe od boscha. czym to wytłumaczyć? jestem wychowana w czasach, gdy bosch, siemens, AEG to były nr 1, teraz świat zwariował. żadnej firmie nie zależy na trwałości agd, bo i po co.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    jestem wychowana w czasach, gdy bosch, siemens, AEG to były nr 1, teraz świat zwariował. żadnej firmie nie zależy na trwałości agd, bo i po co.
    I tu się z Tobą zgodzę. Niestety kupno "markowego" sprzętu nie daje teraz gwarancji bezawaryjności.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karyzeusz

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tańsza z przedłużeniem gwarancji na 5 lat ( spokój na 5 lat, tanio ) http://jaka-pralke-kupic.pl/

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EcoEnergyPower

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-407
    Posty
    9

    Domyślnie

    Generalnie rzecz biorąc to droższe pralki mają po prostu większą ładowność,oraz szereg- dla mnie często zbędnych bajerów. Jeżeli mieszkasz sam,to spokojnie wystarczy Ci pralka do 1 tyś zł,powiedzmy nawet ładowana od góry nie od dołu.

  11. #11

    Domyślnie

    To chyba też zależy od modelu. Ostatnio oglądałam nowa serię comactowych pralek i na niektórych serwisach można ją kupić za 1000-1200 zł, a trochę tych dodatkowych opcji ma, czyli klasa zużycia A++, technologia 6 zmysł, dobre efekty prania w niższych temperaturach. W sklepach stacjonarnych jet sporo drożej. W internetowych często są promocje, wyprzedaże, dają darmową dostawę. Może nie we wszystkich warto kupować, bo różne przypadki się zdarzają, ale to wszędzie tak jest.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    I tu się z Tobą zgodzę. Niestety kupno "markowego" sprzętu nie daje teraz gwarancji bezawaryjności.
    Kup Miele z klasycznej serii, zobaczysz różnicę i prawdziwą jakość. Klasa sama w sobie. Ładowność 6 kg - cena ca. 3-3,5 tys. Produkcja w RFN.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Polecam prostą pralkę, najlepiej bez wyświetlaczy i innych bajerów których i tak się nie używa, nie ma się co psuć.
    Pralka składa się z:
    - obudowy - najczęściej jest tak że wpierw skoroduje nim inne części pralki padną - więc idealna to ocynkowana kiedyś bosch miał takie teraz nie mam pojęcia
    - silnika - element bardzo żywotny prawie nie do ukatrupienia
    - bębna - tu nie ma się co psuć
    - sterowania (czym bardziej przekombinowane tym większe prawdopodobieństwo że się zepsuje a wymiana to jak kupno nowej pralki więc bez sensu.

    Z całym handlem jest tak samo należy zaspokoić potrzebę a jeżeli nie ma potrzeby to NALEŻY JĄ STWORZYĆ.
    - Piękne programatory które przecież są od tego by się podobały bo to element który oglądają inni
    - Pralka musi być ładna bo to faktycznie element dekoracyjny
    - Fakt pralki piorą po 10 godzin jeden wkład i dlatego potrzebne jest opóźnianie startu
    - Pobieranie jak najmniejszej ilości wody bo to ona kosztuje 3zł/1000l przy programie 40l czyli tylko 25prań a nie prądu który kosztuje bardzo dużo w przeliczeniu na pranie
    - Oczywiście pralka musi posiadać 20 programów gdzie nikt nie przeczyta instrukcji obsługi bo szkoda czasu przecież to ma prać. I tak mamy 20 programów a korzystamy z góra 3-4 (mówię o bardzo zaawansowanych użytkownikach (sam się do nich nie zaliczam).

    Posiadam pralkę bosch co by nie być najgorszy kupiłem tą lepszą 2-gi mogel od najprostszego. Cena całe 934,89 zł z dostawą pod dom!

    Pierzemy i jest ok.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał astw Zobacz post
    Kup Miele z klasycznej serii, zobaczysz różnicę i prawdziwą jakość. Klasa sama w sobie. Ładowność 6 kg - cena ca. 3-3,5 tys. Produkcja w RFN.
    Rozważaliśmy MIELE, niestety nie nasze progi cenowe musiałam zakupić i pralkę i suszarkę. Zależało mi na dobrej klasie energetycznej suszarki A -50% MIELE kosztowała coś ok. 7000 zł. Za 2/3 tej sumy mam pralkę i suszarkę boscha. I jest bardzo dobrze. MIELE...może kiedyś...
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  15. #15

    Domyślnie

    Ja uważam, że trzeba zwrócić uwagę na to, jakie funkcje ma pralka. Sama szukam odpowiedniej i też nie chcę przepłacać za dodatkowe bajery, które mi się nie przydadzą. Widziałam ofertę firmy Whirlpool- nowe pralki Compactowe, nie są bardzo drogie, mają technologie 6-ty zmysł, program Kolorowe 15° dzięki któremu kolory nie wyblakną, bo pranie odbywa się w minimalnej temperaturze. Jest także funkcja Bez zagnieceń (łatwe prasowanie), która uruchamia delikatniejszy tryb prania i wirowania. Według mnie jest to ciekawy sprzęt, a do firmy mam zaufanie, bo rodzice już bardzo długo korzystają z ich pralki i nadal są zadowoleni.

  16. #16

    Domyślnie

    Też rozglądam się za czymś bez zbędnych bajerów Podstawowe funkcje (plus możliwość prania nieco wrażliwszych tkanin) i to, żeby dobrze prała - to wszystko. Jak ktoś będzie miał coś na oku, to niech się podzieli informacją.

  17. #17

    Domyślnie

    Widziałam, że są programy do prania delikatnych ubrań, wełny- jak pranie ręczne. Słyszałam, że rzeczywiście można bez obaw prać takie rzeczy.

  18. #18

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jakie masz wymagania i czego oczekujesz od sprzętu. Czy zależy Ci na oszczędzaniu prądu wody, czasu czy nie. Teraz za niewielkie pieniądze można kupić dobrą pralkę z praniem parowym, silnikiem Direct Drive itp. Do prania delikatnych ubrań to pralka z funkcja 6 Motion najlepiej się nadaje, ale ona już trochę droższa jest.

  19. #19

    Domyślnie

    No pewnie trzeba trochę dołożyć, ale niewiele. Pralki z technologią 6-ty zmysł nie są wcale takie drogie. I myślę, że każdy zwraca uwagę na to, żeby zaoszczędzić w trakcie użytkowania. Jak już mamy taką pralkę to możemy nauczyć się jak ją programować żeby oszczędności były większe, służy do tego funkcja Eco Monitor.

  20. #20

    Domyślnie

    Czytałam ostatnio, że w pralkach LG ma być (chyba, że już jest) taka opcja, że można sobie np. ściągnąć ustawienia i wgrać np. jakiś nowy program. Łatwiej dostosować funkcje do własnych potrzeb.

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony