dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 65
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1290
  1. #241

    Domyślnie

    Jeszcze raz o deskowaniu dachu. Decyzja podjęta. Deskowanie będzie. Na to papa. Po rozmowach ze sprzedawcami, wykonawcami i przeczytaniu wszelkich informacji na forach, z przykrością zawiadamiam, że membrana to rozwiązanie na góra 15 lat, pod warunkiem, że zostanie zachowany reżim technologiczny przy jej układaniu oraz nie przytrafią się błędy i zaniedbania wykonawcze, a także membrana nie zostanie poddana ekstremalnym zjawiskom naturalnym i fizycznym (temperatura, wichury etc.) Najciekawsze jest to, że jak się podrąży temat, to sprzedawcy przyznają rację.

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    Jeszcze raz o deskowaniu dachu. Decyzja podjęta. Deskowanie będzie. Na to papa. Po rozmowach ze sprzedawcami, wykonawcami i przeczytaniu wszelkich informacji na forach, z przykrością zawiadamiam, że membrana to rozwiązanie na góra 15 lat, pod warunkiem, że zostanie zachowany reżim technologiczny przy jej układaniu oraz nie przytrafią się błędy i zaniedbania wykonawcze, a także membrana nie zostanie poddana ekstremalnym zjawiskom naturalnym i fizycznym (temperatura, wichury etc.) Najciekawsze jest to, że jak się podrąży temat, to sprzedawcy przyznają rację.
    Czyli dobrze, że się na to pełne deskowanie zdecydowaliśmy. Mam nadzieję, że do piątku zrobią, bo w przyszłym tygodniu wchodzi dekarz z dachówką.

    A mecz to była jakaś masakra. Aż nie dało się tego oglądać na luzie.

    PS. Co myślicie o docieplaniu dachu pianą: NATRYSKOWA – POLIURETANOWA PIANKA IZOLACYJNA ? Wiem, e to droższe rozwiązanie ale warto?

  3. #243
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hatan

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    44

    Domyślnie Podciąg

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    Cześć.
    Chodzi ci o pom. 1/7 a nie 1/4, prawda? Moim zdaniem podciąg na ścianie nośnej (taki wzmocniony wieniec) rozwiązuje sprawę w 100%. I na tym bym zakończył.
    Pozdro.

    Ps. Niemcy Brazylia 7-1 !!!
    Skąd ta pewność 100%?
    W oryg. projekcie fundament w tej części jest akurat powiększony na 60 cm w przeciwieństwie do pozostałych miejsc gdzie występuje szerokość 50cm. Np. w garażu fundament na stronie bramy garażowej jest dodatkowo wzmocniony prętami, bowiem narażony jest na silne ściskanie w 2 punktach w związku z szeroką bramą 4,5m, a ma tylko 50 cm. Ściskanie w 2 punktach bez dodatkowego zbrojenia mogłoby doprowadzić do wypchnięcia fundamentu na wjeździe.

    Środkowy fundament o szer. 60cm ma znaczące zadanie w związku z tym, że opiera się na nim siła słupów więźby dachowej, a więc prawie cały dach nad powierzchnią mieszkalną.

    Pozdrawiam
    D.

  4. #244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hatan

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    Cześć.
    Chodzi ci o pom. 1/7 a nie 1/4, prawda? Moim zdaniem podciąg na ścianie nośnej (taki wzmocniony wieniec) rozwiązuje sprawę w 100%. I na tym bym zakończył.
    Pozdro.

    Ps. Niemcy Brazylia 7-1 !!!
    Chodzi mi o pomieszczenie 1/4, wg zmian daro3 załącznik 259359.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał hatan Zobacz post
    Skąd ta pewność 100%?
    W oryg. projekcie fundament w tej części jest akurat powiększony na 60 cm w przeciwieństwie do pozostałych miejsc gdzie występuje szerokość 50cm. Np. w garażu fundament na stronie bramy garażowej jest dodatkowo wzmocniony prętami, bowiem narażony jest na silne ściskanie w 2 punktach w związku z szeroką bramą 4,5m, a ma tylko 50 cm. Ściskanie w 2 punktach bez dodatkowego zbrojenia mogłoby doprowadzić do wypchnięcia fundamentu na wjeździe.

    Środkowy fundament o szer. 60cm ma znaczące zadanie w związku z tym, że opiera się na nim siła słupów więźby dachowej, a więc prawie cały dach nad powierzchnią mieszkalną.

    Pozdrawiam
    D.
    Witaj. Przepraszam, ale nie zauważyłem cytatu. Zasadniczo chodziło mi o to samo. Moja pewność wynika z tego, że kiedyś uczyłem się o tym w szkole. Wymiary fundamentów są podane przez domplan dla zakładanych warunków gruntowych tak, by obciążenie gruntu pod ławami nie przekraczało 150 kPa. Szerokość ławy ma bardziej znaczenie przy rozkładaniu obciążenia na większą powierzchnię niż na jej wytrzymałość. Gdyby było inaczej, to ławy miałyby różną wysokość. Ława pod bramą garażową jest dodatkowo zazbrojona ze względu na potężny element tworzony przez nadproże i wieniec. Działają na nią zwiększone siły powodujące rozciąganie w górnej części ławy. A jeżeli chodzi o słupy więźby, to pełnią one tylko rolę podtrzymującą konstrukcję, bo obciążenia przenoszą krokwie na ściany nośne. Zobacz sam, że pozostałe dwa słupy stoją na terrivie. Nie ma tam żadnych elementów konstrukcyjnych.
    Pozdrawiam.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał mycha3 Zobacz post
    Czyli dobrze, że się na to pełne deskowanie zdecydowaliśmy. Mam nadzieję, że do piątku zrobią, bo w przyszłym tygodniu wchodzi dekarz z dachówką.

    A mecz to była jakaś masakra. Aż nie dało się tego oglądać na luzie.

    PS. Co myślicie o docieplaniu dachu pianą: NATRYSKOWA – POLIURETANOWA PIANKA IZOLACYJNA ? Wiem, e to droższe rozwiązanie ale warto?
    Nie mam pojęcia jak się piana zachowuje z upływem czasu, ale wełna też nie jest doskonała. Od piany odizolujecie się folią paroizolacyjną, piana chyba nie nie poddaje się zawilgoceniu, parametry termiczne ma bardzo dobre, stanowi izolację ciągłą, więc chyba warto się skusić.

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    Nie mam pojęcia jak się piana zachowuje z upływem czasu, ale wełna też nie jest doskonała. Od piany odizolujecie się folią paroizolacyjną, piana chyba nie nie poddaje się zawilgoceniu, parametry termiczne ma bardzo dobre, stanowi izolację ciągłą, więc chyba warto się skusić.
    Dzięki. No właśnie obecne doświadczenia z wełną skłaniają nas ku tej wersji ocieplenia. Pomimo tego, że mąż sam skrupulatnie ją układał, przemieściła się i w jednym z pokojów czuć było zimniejsze ściany. Być może kuna miała też tu swój udział.

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hatan

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    Witaj. Przepraszam, ale nie zauważyłem cytatu. Zasadniczo chodziło mi o to samo. Moja pewność wynika z tego, że kiedyś uczyłem się o tym w szkole. Wymiary fundamentów są podane przez domplan dla zakładanych warunków gruntowych tak, by obciążenie gruntu pod ławami nie przekraczało 150 kPa. Szerokość ławy ma bardziej znaczenie przy rozkładaniu obciążenia na większą powierzchnię niż na jej wytrzymałość. Gdyby było inaczej, to ławy miałyby różną wysokość. Ława pod bramą garażową jest dodatkowo zazbrojona ze względu na potężny element tworzony przez nadproże i wieniec. Działają na nią zwiększone siły powodujące rozciąganie w górnej części ławy. A jeżeli chodzi o słupy więźby, to pełnią one tylko rolę podtrzymującą konstrukcję, bo obciążenia przenoszą krokwie na ściany nośne. Zobacz sam, że pozostałe dwa słupy stoją na terrivie. Nie ma tam żadnych elementów konstrukcyjnych.
    Pozdrawiam.
    Witam,
    Nie do końca czuję się bezpiecznie z tym rozwiązaniem. Konstruktor, który wyliczał podciągi przeliczył również fundament w tym miejscu na ścinanie. Konkluzja, jest taka, że ścinanie nie nastąpi. O ile podciągi na pewno są dobrze przeliczone i tu nie widzę zagrożenia by nie wytrzymały obciążenia stropu, to fundamentami i słupami się trochę niepokoje, by przypadkiem nie popękały. Mój kierownik twierdzi, że brak takiego odcinka ściany nośnej (4,11m) jest zbyt duży. Sugeruje, żeby zmniejszyć otwór z 4,11 na np. 3,8 i poszerzyć słupy.

    cyt." Ława pod bramą garażową jest dodatkowo zazbrojona ze względu na potężny element tworzony przez nadproże i wieniec. Działają na nią zwiększone siły powodujące rozciąganie w górnej części ławy."
    Ja widzę w tym analogię.
    Pozdrawiam
    D.

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał hatan Zobacz post
    Witam,
    Nie do końca czuję się bezpiecznie z tym rozwiązaniem. Konstruktor, który wyliczał podciągi przeliczył również fundament w tym miejscu na ścinanie. Konkluzja, jest taka, że ścinanie nie nastąpi. O ile podciągi na pewno są dobrze przeliczone i tu nie widzę zagrożenia by nie wytrzymały obciążenia stropu, to fundamentami i słupami się trochę niepokoje, by przypadkiem nie popękały. Mój kierownik twierdzi, że brak takiego odcinka ściany nośnej (4,11m) jest zbyt duży. Sugeruje, żeby zmniejszyć otwór z 4,11 na np. 3,8 i poszerzyć słupy.

    cyt." Ława pod bramą garażową jest dodatkowo zazbrojona ze względu na potężny element tworzony przez nadproże i wieniec. Działają na nią zwiększone siły powodujące rozciąganie w górnej części ławy."
    Ja widzę w tym analogię.
    Pozdrawiam
    D.
    Cześć. Konstruktor przeliczył także fundament (jak sam piszesz) więc nie ma się czym niepokoić. Kierownik zapewne wyraża swoje przeczucia i nie idzie za tym jakiekolwiek racjonalny argument. Podciągi stosuje się na większych rozpiętościach niż 4 metry i do tego one służą. Pomyśl sam, co zmienia 30 cm w długości belki?. To nie ma sensu. Nie przekracza to nawet 10% rozpiętości Analogii do bramy garażowej zupełnie nie widzę. A to dlatego, że monolityczny wieniec połączony z nadprożem w tym miejscu ma dużą masę skupioną w jednym miejscu i podpartą na dwóch końcach, przenoszących cały ten ciężar na krótkie odcinki fundamentu (z resztą o szerokości 50 cm ). Podciąg przenosi ciężar stropu dokładnie tak jak ściana nośna. Dla spokoju sumienia wydłuż punkt podparcia podciągu na zewnętrznej ścinie nośnej o 20 cm i już.
    Czym się w ogóle martwisz? Ty jesteś inwestorem. Odpowiedzialność za poprawną konstrukcję ponosi projektant i wykonawca. Jeżeli sam osobiście budujesz i zastosujesz się do projektu, to nic się złego nie wydarzy. Twoje obawy są bezpodstawne. Wrzuć na luz. Trzymaj się projektu. Kierownik ma pilnować zgodności wykonania robót zgodnie z projektem. To wszystko.
    Pozdro

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie

    ile Was wyniósl hydraulik?
    tzn ile robocizna a ile materiały?

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał cincincin Zobacz post
    ile Was wyniósl hydraulik?
    tzn ile robocizna a ile materiały?
    Cześć. Nie jestem jeszcze na tym etapie, ale mam jedną wstępną wycenę. Ok. 30-40 tysięcy zł razem z materiałem i piecem. Zależy co będziecie robili, np. podłogówka, czy kaloryfery itd. Wiadomo, że jak można samodzielnie to wtedy tylko koszt materiału.

  12. #252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    Cześć. Nie jestem jeszcze na tym etapie, ale mam jedną wstępną wycenę. Ok. 30-40 tysięcy zł razem z materiałem i piecem. Zależy co będziecie robili, np. podłogówka, czy kaloryfery itd. Wiadomo, że jak można samodzielnie to wtedy tylko koszt materiału.
    Witam,

    u nas wyniosło to 54 tys.- razem z przydomową oczyszczalnią ścieków. Cała góra w podłogówce + 2 grzejniki, dół cały podłogowka + 1 grzejnik, garaz bez podlogówki- grzejniki. piec na paliwo stałe.

    przepraszamy, ze nie piszemy, ale po prostu czasu brak... wykańczamy się dosłownie i w przenośni
    jak znajdziemy kiedys chwilę to załączymy parę fotek.

    pozdrawiamy i wytrwałości życzymy

  13. #253

    Domyślnie

    W końcu mogę pokazać naszą Galilejkę




    Dziś wszedł dekarz, więc dach nabierze powoli właściwego wyrazu.

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkam Zobacz post
    Witam,

    u nas wyniosło to 54 tys.- razem z przydomową oczyszczalnią ścieków. Cała góra w podłogówce + 2 grzejniki, dół cały podłogowka + 1 grzejnik, garaz bez podlogówki- grzejniki. piec na paliwo stałe.

    przepraszamy, ze nie piszemy, ale po prostu czasu brak... wykańczamy się dosłownie i w przenośni
    jak znajdziemy kiedys chwilę to załączymy parę fotek.

    pozdrawiamy i wytrwałości życzymy
    Mam nadzieję, że znajdziesz chwilę by pochwalić się wnętrzami. To jest dla mnie najciekawszy element budowy, do którego jeszcze u nas daleko.

  15. #255

    Domyślnie

    mycha macie piękne pokrycie wstępne. Jaka to papa? Podkładowa czy nawierzchniowa?

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    mycha macie piękne pokrycie wstępne. Jaka to papa? Podkładowa czy nawierzchniowa?
    Nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie, żeby nie wyjść na totalnego ignoranta? Wydaje mi się, że podkładowa, na to idzie dachówka.

  17. #257

    Domyślnie

    Ok. Zapytaj dekarza o szczelinę wentylacyjną (jaka duża ma być). I podaj info na forum

  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie

    dzięki za info ad. hydraulika. ja wciąż szukam mam kilku i dosyć spore między nimi rozbieżności cenowe, za tą sama usługe....

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    Ok. Zapytaj dekarza o szczelinę wentylacyjną (jaka duża ma być). I podaj info na forum
    Ostatnio mijam się z naszymi dekarzami, sorki. Jak ja mogę to ich nie ma bo popołudniowe deszcze. Być może jutro się uda. Nie jestem pewna czy pracują jutro.

  20. #260

    Domyślnie

    W trakcie naszych poszukiwań instalatora również były spore rozbieżności cenowe między firmami. Wybraliśmy najtańszego i póki co (po pierwszej części robót) jesteśmy bardzo zadowoleni. W chwili obecnej koszty bez instalacji rekuperatora, pieca i eko-szamba to 31tyś
    Dodaję najświeższą fotkę salonu z tynkami i wylewkami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00539.jpg
Wyświetleń:	833
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	270712
    Ostatnio edytowane przez M-M ; 19-07-2014 o 09:55 Powód: fotka

Strona 13 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony