dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 65
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1290
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Piotrku20,
    okien tarasowych nie przesuwaliśmy
    a co do kominka - pozostał w wyznaczonym miejscu mamy pomysł na kominek z szybą z frontu i z boku ustawiony na ścianie nosnej lub narożny kwestia porozgladania się w sklepach
    Pozdrawiamy

  2. #62

    Domyślnie

    Witam,
    zamieszczam kilka zdjęć. Jak będzie folia na całym dachu to wtedy dodam jeszcze kilka fotek.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 062.jpg
Wyświetleń:	696
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	225498   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	09.11.2013 (31).jpg
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	225499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	09.11.2013 (10).jpg
Wyświetleń:	526
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	225500  

  3. #63

    Domyślnie

    Cztery pytania:
    Gdzie jest wieniec?
    Gdzie są kotwy murłaty nawiązane do wieńca?
    Gdzie są nadproża?
    Czy Wasze okna mają wymiar 150 x 150 cm?
    Ostatnio edytowane przez builderhouse ; 19-11-2013 o 21:58

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Wszystko sie raczej zgadza w systemie Porotherm DRYFIX stosuje sie systemowe nadproża i osłony wieńca i pewnie tak właśnie zrobiono u Klubowiczki. Jedynie nadproże bramy garażowej z cegieł wygląda niespotykanie.
    Czekamy na wiecej fotek i mamy nadzieję że macie juz folie nad glową
    Pozdrawiamy

  5. #65

    Domyślnie

    A to dla mnie nowość. Myślałem, że dryfikx to tylko klejenie na piankę.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał builderhouse Zobacz post
    Cztery pytania:
    Gdzie jest wieniec?
    w środku
    Gdzie są kotwy murłaty nawiązane do wieńca?
    również w środku
    Gdzie są nadproża?
    w środku
    Czy Wasze okna mają wymiar 150 x 150 cm?
    tak

    budowaliśmy z Porothermu 30, wieniec mamy obudowany 8 dla uniknięcia mostków termicznych.
    Nadproże nad bramą garażową mamy z cegły, wzmocnone prętami i betonem.
    Hmm, chyba warto zamiszczać fotki, bo przynajmniej jakieś ciekawe komentarze się pojawiają
    My właśnie jeździmy po nowych domach i podpatrujemy ciekawe rozwiązania i aranżacje.
    Wciąż zastanawiam sie nad odkurzaczem centralnym, niektórzy się skarżą, ze nie ma dobrego ssania, oprócz tego długa rura, bo musi sięgać do wszystkich pokoi, od rury brudzą się ściany, a jedyną zaletą jest to, że odkurzania nie słychać i nie czuć. Jakie są Wasze opinie? Mam jeszcze 1 dylemat: pralka na górze czy na dole - ważne dla rozprowadzenia kanalizacji

  7. #67

    Domyślnie

    Alkam - dzięki Nadproża mamy gotowe również porothermu. Zamieszczę zdjęcia wnętrz, żeby udowodnić, że mam nadproża Folię mamy na połowie dachu. Brakuje mi już sił do walki z ekipą, a właściwie z jej 2-osobową delegacją, która tempem zółwim wykonuje swoje obowiązki. Obecnie robimy kanalizację i zastanawiam się nad ślepą wylewką - boje się, że przyjdą mrozy i wylewka popęka. Nie wiem czy kupować okna, bo jeśli nie mam bramy i drzwi to może nie warto ryzykować

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLUBOWICZKA Zobacz post
    tak

    budowaliśmy z Porothermu 30, wieniec mamy obudowany 8 dla uniknięcia mostków termicznych.
    Nadproże nad bramą garażową mamy z cegły, wzmocnone prętami i betonem.
    Hmm, chyba warto zamiszczać fotki, bo przynajmniej jakieś ciekawe komentarze się pojawiają
    My właśnie jeździmy po nowych domach i podpatrujemy ciekawe rozwiązania i aranżacje.
    Wciąż zastanawiam sie nad odkurzaczem centralnym, niektórzy się skarżą, ze nie ma dobrego ssania, oprócz tego długa rura, bo musi sięgać do wszystkich pokoi, od rury brudzą się ściany, a jedyną zaletą jest to, że odkurzania nie słychać i nie czuć. Jakie są Wasze opinie? Mam jeszcze 1 dylemat: pralka na górze czy na dole - ważne dla rozprowadzenia kanalizacji
    Napisz proszę, czy te okna to 150 .
    Odkurzacz centralny to bardzo dobra rzecz. Jeżeli komuś słabo ciągnie (sorry ) to ma za słabą jednostkę w stosunku do instalacji, albo źle wykonaną instalację. Spadki mocy ssania wywołuje np. stosowanie kolan o zbyt dużym kącie lub zbyt duża ilość kolan. Ogólnie to ma nieprzeliczoną instalację do jednostki. Długa rura to chyba nie jest aż taki problem. Lepsze to, niż ciągnąć odkurzacz za sobą. A ściany? Brudzą się z czasem same od siebie, można umyć, a za jakiś czas pomalować. Zalety: brak wzniecania kurzu w domu (dłużej utrzymuje się czystość), cisza, i uwaga już niedługo chyba jedyny dostępny na rynku odkurzający odkurzacz. Bo jak się okazuje, Unia chce zakazać produkcji odkurzaczy powyżej 160 W, a to spowoduje, że odkurzacze przestaną odkurzać. Mam taki 150 W w garażu i do auta się nadaje, czyli na 3 m kwadratowe, nic więcej. Co do pralki, nie podpowiem. Mam gorzej, żona zażyczyła sobie aż dwie!
    Wylewki się nie bój, zastosuj najwyżej jakąś chemię do betonu. Można układać beton nawet w temp. ujemnych. Okien na siłę nie wstawiaj, otwory zabijcie dechami i niech się buda suszy
    Ostatnio edytowane przez builderhouse ; 20-11-2013 o 22:33

  9. #69

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi
    okna sa 150na150 (odpowiedzialam "tak" ale wskoczylo w niewlasciwe miejsce )
    ooo - nie mam polskich liter - musze zrestartowac kompa Pa

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    hej,

    my juz instalacje odkurzacza mamy. Builderhouse ma racje, słabe ssanie to pewnie wina złej instalacji. Dzisiaj prawdopodobnie tynkarze będa zwozić sprzęt U nas dziś piękna pogoda, tylko zimno, rano bylo -1, oby mrozy szybko nie nadeszły. Klubowiczka my okna zamawialiśmy razem z drzwiami i bramą, okną juz sa 2 tyg. a brama i drzwi frontowe mają być w przyszłym tygodniu. Otwory zabiliśmy dechami, co by elektrykom cieplej było i ustrzec sie przed obcymi lokatorami hehe, chociaz już jakiś kot nocował w naszej pralni

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Iza&Tomek

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-276
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Galileę 2M! Zastanawiamy się poważnie z mężem nad tym projektem. Jest tylko jeden problem, który nas wstrzymuję z podjęciem tej ważnej decyzji - na żadnej stronie jaką przeglądaliśmy nie ma podanych wymiarów pomieszczeń (szer,dł). Mam związku z tym prośbę do Was forumowicze. Czy byłaby możliwość, żeby osoby mające już projekt podesłały mi skan z wymiarami na adres: [email protected] lub udostępniły je na forum? Byłabym bardzo wdzięczna. Iza

  12. #72

    Domyślnie

    Myślę, że możecie poprosić firmę DOMPLAN, bo oni mają dokładne rysunki z wymiarami i mogą przesłać inwestorom, jeszczcze przed zakupem projektu.Pozdrawiam

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    25top

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-233
    Posty
    5

    Domyślnie Galilea mała

    Witam!
    Jestem zainteresowany projektem GALILEA a właściwie GALILEA MALA. Czytam informację na ten temat z wielkim zainteresowaniem, bo muszę wybrać wreszcie projekt (2 lata poszukiwań) a projekt GALILEA MAŁA jest najbliższy moim oczekiwaniom (nie obędzie się bez przeróbek, ale mam nadzieję skorzystać też z Waszych doświadczeń). Mam prośbę do KLUBOWICZKI - aby wklejała więcej zdjęć z realizacji - najlepiej od początku, z pierwszych etapów realizacji. Można tez wysyłać zdjęcia na mojego maila - [email protected].
    Pozdrawiam.

  14. #74

    Domyślnie

    Iza&Tomek

    PARTER
    1/7 pokój 306 x 411
    1/5 salon 546 x 765
    1/3 kuchnia 341x 299
    1/6 wc 140 x 306
    klatka schodowa szer. 190
    1/8 pomieszczenie gospodarcze 299 x 306
    1/1wiatrołap 193 x 299

    PODDASZE

    2/8 strych 766 x 558
    2/6 łazienka 432 x 278
    2/2 sypialnia 432 x 411
    2/3 garderoba 432 x 190
    2/4 pokój 432 x 451
    2/5 pokój 432 x 336
    2/7 pralnia szer. 121
    Ostatnio edytowane przez builderhouse ; 23-02-2014 o 00:43

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Iza&Tomek

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-276
    Posty
    2

    Domyślnie

    Do KLUBOWICZKA i builderhouse;

    Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz na moja prosbe. Jeszcze nie zdecydowalismy sie z mezem na ten dom, ale jesli tak sie stanie to na pewno bedziemy czesto zagladac na to forum

  16. #76

    Domyślnie

    25top - ja mam Galileę zwykłą, tzn. nie małą i nie 2m, a standardową . Mąż żałuje, że niejest to 2m. Garaż na pewno musi być szerszy - my poszerzyliśmy bodajże o 0,5m, ale lepiej przynajmniej metr. Ostatnio zwiedzamy wszystkie nowe domy i byłam u koleżanki, która ma dopracowany każdy szczegół, począwszy od piwnicy, przez spiżarnię, pralnię po piękne pokoje. Byłam pod wrażeniem - zadbała o każdy szczegół domu. Kotłownia Galilei jest np. bardzo mała. My planowaliśmy palić węglem, ale węgiel niemieści się w kotłowni i gdzie go teraz dać? obok domyu, drugie pomieszczenie, dobudówka - beznadzieja. Warto spróbować zaplanować rozmieszczenie pokoi, bo mimo, że nie są bardzo małe to jednak trudne do ustawienia. Ja akurat żałuję, że nie zdecydowałam się na projekt, który kupiłam jako pierwszy i potem go oddałam, dokładnie po 30 dniach Zamieszczę zdjęcia, bo wiem, ze się fajnie ogląda, ale raczej z etapu stanu surowego otwartego, może się uda w przyszłym tygodniu. Mam już dość mojej ekipy, którą muszę cały czas pilnować, a i tak wciąż mi zaburzają moją estetykę wizulaną, ostatnio zepsuli rynny, ech. Teraz już o 16 jest ciemno i nie mam jak weryfikować ich pracy na bieżąco, jedynie w sobotę widzę efekty, ale czasem jest za późno na jakieś kroki.
    Iza&Tomek
    zaproponowałam Domplan, bo ja taki rysunki dostałam, możecie dostać każdą Galileę i porównać sobie wielkości. Ja sporo zmieniałam i kojarzę wymiary po zmianach, a na projektach mam zmiany architekta, więc rysunki nie są zbyt czytelne. Najlepiej patrzeć na oryginały, albo poszukać wybudowanej Galilei i do niej zaglądnąć
    Pozdrawiam

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    25top

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-233
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kilka pytań do KLUBOWICZKI:
    - Jak wysoką masz ścianę kolankową? W podstawowych informacjach nie ma o tym wzmianki, czy podnosiłaś ją?
    - Czy ta wysokość jaką masz jest funkcjonalna? Oglądając zdjęcia zamieszczone mam wrażenie, że drzwi balkonowe mogłyby być większe (jakie są ich wymiary?).
    - Zaintrygowałaś mnie tym oddanym projektem - mogłabyś podać nazwę?
    Pewnie wszyscy forumowicze mnie poprą- więcej zdjęć!!!!!
    Pozdrawiam!

  18. #78

    Domyślnie

    Ściankę mam na 4 pustaki (budowniczy wszystko liczy na pełny pustak Ja mam troszkę inną sytuację niż Wy, bo robiłam jaskółki i w przeciwieństwie do innych zależało mi na tym, żeby okno mieć nisko, żeby móc coś przez nie widzieć. Wydaje mi się,że ta wysokość jest ok., ale można tak jak większość osób robi - podnieść o 1 pustak. Pewnie inne jest też wyobrażenie jak zrobi się ocieplenie, regipsy i właściwą wylewkę, bo pomieszczenie sie zmniejsza, ale takie jak jest teraz jest w porządku.
    Drzwi balkonowe - my zmniejszaliśmy wszystko okna, drzwi, nie mamypotrójnych drzwi ani w salonie ani w jadalni. Jeśli chodzi o balkonowe to są 90 - też mi się wydają za wąskie, z tym, że będzie jeszcze wylewka i ocieplenie, więc może wtedy proporcje się wyrównają, bo teraz rzeczywiście są śmieszne. To co mogę popdpowiedzieć to warto je sobie postawić szerzej, żeby wykorzystać ścianę, bo w chwili obecnej najlepsza ściana nie może być zagospodarowana - ja bardzo żałuję, że nie przeanalizowałam układu pokojów, bo nie są zbyt ustawne.
    Projekt, który wcześniej kupiłam to Verona z przerobionym dachem dwuspadowym, a najlepiej obrazuje to Venturine. Stary projekt, ale wśród tysięcy, które 5 lat temuoglądałam - on wpadł mi w oko i mimo, że wybrałam kilkanaście innych - to on wciąż się przeplatał. Po 5 latach wybrałam właśnie jego, a potem w 1 dzień oddałam i kupiłam Galilee. Ja żałuję, dlatego, ze tamten układ w stosunku do mojej działki był idealny, nie musiałabym robić jaskółek, widoczność byłaby rewelacyjna, od południa byłby dłuższą ścianą, a więc korzystniej. Byłam już w wybudowanej Veronie i było tam naprawdę przytulnie, super doświetlenie klatki, miejsce na mały stoliczek na korytarzu. Super. Ale to forum o Galilei, więc Galileę też warto kupić, bo ja w końcu to zrobiłam, więc jest dobrze
    Jak tylko położą mi dachówkę zamieszcze zdjecia - strasznie mozolnie im to idzie...

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam,

    jak postępy na Waszych budowach? Z niecierpliwością czekamy na informacje na temat kosztu stanu surowego zamkniętego. Nie ma to jak info z pierwszej ręki Alkam - Wy chyba już ssz macie? Ile Was to kosztowało? Klubowiczko - Ciebie również poprosimy o podsumowanie, jak tylko zakończysz ten etap.

    Chyba nie ma na tym forum - póki co - nikogo na podobnym etapie budowy

    Pozdrawiamy

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witamy,

    My wciąż nie mamy podliczonego sso z dachem. jeszcze jakieś pierdołki na dachu (kominki) zostały to się jeszcze nie rozliczyliśmy z wykonawcą, myślę że w przyszłym tygodniu będziemy mogli już się podsumować Jeśli chodzi o postępy, to dzis zakończono tynki, jeszcze tylko obróbka drzwi jak je w końcu wstawią (prawdopodobnie w poniedziałek) Ociepliliśmy też ściany przy koszu dachu ( potrzebna była obróbka do wykończenia dachu) W garażu położyliśmy styropian na suficie i ścianie od strony części mieszkalnej. W środę wchodzą hydraulicy takze dzieje się, aura poki co nam sprzyja.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131130_153219.jpg
Wyświetleń:	737
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	227620Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131130_153311.jpg
Wyświetleń:	712
Rozmiar:	57,9 KB
ID:	227621Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131130_153808.jpg
Wyświetleń:	767
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	227622Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131130_153108.jpg
Wyświetleń:	689
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	227623Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131130_153158.jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	227624

Strona 4 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony