dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 65
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1290
  1. #1041

    Domyślnie

    Ja daję 15 cm styro w części mieszkalnej (salon kuchnia itd) oraz 10 cm w garażu. Ale dziś jest duży wybór dobrych styropianów o współczynniku nawet 0,0331 więc tak bym się nie przejmował. Wszystko zależy od tego co na ścianach zew., pod dachem itd. Słyszałem, że w domach pasywnych dają nawet 40 cm styro w posadzce . Czyli jak robisz dach i ściany zewn jak w projekcie to bym nie zmieniał na posadzce.
    Ja delikatnie zwiększam z 15 na 20 cm styro na ścianach zew, kilka cm więcej wełny pod dachem więc daję też kilka cm więcej na posadzkę.

    Jastrychu pewnie będę miał ok 6,5-7cm , tyle jest optymalnie dla ogrzewania podłogowego, ponoć.

    A korzystając z okazji - ile płaciliście za m2 tynkowania oraz ile wyszło Wam m za cały dom ? Zaraz to mnie czeka

  2. #1042

    Domyślnie

    Witam Budujących,

    Kuba - Porotherm czy beton komórkowy, chyba nie da się jednoznacznie wskazać. Dyskusji w necie na ten temat od groma. Izolacyjność można porównać. Podobno w ceramice trudniej wiercić i wieszać szafki bo się łatwo kruszą przez strukturę pustaka, trzeba stosować specjalne kotwy, ale za to łatwiej w nich bruzdować. W komórkowym wierci się jak w cieście, ale też potrafi strzelać. Ja wybrałem beton komórkowy. Ceramika trochę tańsza.

    Odnośnie odwodnienia liniowego w garażu, czy masz jakieś konkretnie odpływy, które chcesz zastosować? Mój hydraulik zasugerował, żeby zrobić odpływ przed garażem i podłączyć go do deszczówki. Wg niego, do wnętrza musiałyby to być odpływy jak do pryszniców, i w dodatku łączone z kilku, bo dłuższe niż ok. 1m nie są dostępne. Ale tak naprawdę nie zgłebiałem tematu.

    Styropian na parterze - ja daję 18cm (na to składa się warstwa 50mm poutykana między peszlami, hydrauliką, odkurzaczem centralnym, 10cm druga warstwa, 3cm mata do podłogówki). W garażu styro ułożony ze spadkiem więc grubość schodzi do 15cm (też będzie podłogówka). Przy samej bramie na ok. 30cm będzie sam beton, bez styro. Styropian twardy dach-podłoga, chyba nie ma potrzeby pogrubiać chudziaka (?).

    Arek - za tynki płaciłem 26zł/m2 z materiałem (gipsowe). W cenie było też osadzenie parapetów. Mi wyszło ok. 650m2 ale nie tynkowałem jeszcze ścian między kuchnią, wiatrołapem i spiżarnią, gdzie będę miał drzwi przesuwne. Także ścianek kolankowych, będą w regipsie. I bez sufitu w garażu i kotłowni.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek1978 ; 20-06-2016 o 20:45

  3. #1043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gosiazwroc

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Obecnie jesteśmy na etapie czekania na okna to niesamowite jak szybko powstał stan surowy zamknięty. Zmiany jakie wprowadziliśmy to:rezygnacja z balkonów, przesunięcie kominka na środek salonu, zamknięcie kuchni od strony salonu, dodatkowe okno dachowe w małym pokoju na górze, schody żelbetonowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016.07.04 Dach + ┼Ťcianki 04.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	360228Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016.07.04 Dach + ┼Ťcianki 02.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	360229
    Pozdrawiam
    Gosia
    P.S.
    Pochwalcie się swoimi domami, szczególnie proszę tych co już mieszkają w swojej galilei .

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nasz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    232

    Domyślnie

    Gosiazwroc mogłabym prosić o kontakt na priv

  5. #1045

    Domyślnie

    Jak umiejscowiliście wyczystkę komina w salonie? Na stronę salonu?
    Troszkę średnio mi się to widzi zwłaszcza, że komin jest centralnie na przeciw wejścia do salonu...
    Zaś robiąc od strony ściany z gabinetem nie będzie dostępu do drzwiczek chcąc kominek zabudować w rogu salonu...
    Ostatnio edytowane przez Qba30 ; 22-07-2016 o 12:54

  6. #1046
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mierzwa.jg
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Dzielnica
    Czarne
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiazwroc Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Zmiany jakie wprowadziliśmy to:rezygnacja z balkonów, przesunięcie kominka na środek salonu, zamknięcie kuchni od strony salonu, dodatkowe okno dachowe w małym pokoju na górze, schody żelbetonowe.
    .
    Gosiu, czy mogę poprosić o wrzucenie fotek z kominkiem w salonie i gdzie na górze wyszedł komin na piętrze?
    Jeśli to możliwe to poproszę na mierzwa.jg[a]gmail.com
    Bardzo dziękuję z góry

  7. #1047
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mierzwa.jg
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Dzielnica
    Czarne
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieall Zobacz post
    Nasz komin na górze wyszedł w garderobie .Mamy zdjęcia ale jakoś nie mogę ich dodać na tym forum mogę wysłać na priv.Pozdrawiam
    Wrzuć mi proszę na maila mierzwa.jg[a]gmail.com
    Dziękuję z góry pięknie

  8. #1048
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PabloPikass0

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Jak umiejscowiliście wyczystkę komina w salonie? Na stronę salonu?
    Troszkę średnio mi się to widzi zwłaszcza, że komin jest centralnie na przeciw wejścia do salonu...
    Zaś robiąc od strony ściany z gabinetem nie będzie dostępu do drzwiczek chcąc kominek zabudować w rogu salonu...
    Nam wykonawca zaproponował wykonanie wyczystki na zewnątrz budynku i tak też zrobiliśmy

  9. #1049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    A u nas wyczystka jest taka, że dostajemy się do kanału dymnego przez kanał wentylacyjny w kominie, poprostu trzeba dalej rękę włożyć. Czyli drzwiczki do wyczystki są przy wyjściu na taras

  10. #1050

    Domyślnie

    Pomału rozglądam się za elektrykiem. Ceny za punkt bardzo różne od 40-80 zł. Mam jeszcze dostać dwie oferty ryczałtowe na kompleksowe wykonanie instalacji dla całego domu.
    Jeśli nie jest to tajemnicą to zdradzicie ile Was wyniosło wykonanie instalacji elektrycznej, ile mieliście tzw. punktów elektrycznych itd?
    Jakie ceny za system alarmowy?

  11. #1051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    242 punkty (to dużo, inni budowniczowie mieli mniej), 45zł za punkt na gotowo, alarm 5000-6000zł

  12. #1052

    Domyślnie

    Artol jak Ty rozumiesz pkt elektryczny i jak to było rozumiane przy rozliczeniu? dla mnie łącznik światła i miejsce gdzie będzie światło to jedne punkt, tak samo jak podjechanie kablem pod 4 puszki gdzie będą 4 gniazdka.
    Jeden z elektryków mnie usilnie próbuje uświadamiać ze punkt to każda osobna rzecz- łącznik, miejsce lampy, każda puszka (nawet szereg obok siebie)...

  13. #1053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    Ja rozumiem to tak jak Ty, czyli włącznik lampy górnej i lampa górna to 1 pkt.
    W przypadku szeregu gniazd traktowane jest to albo jako 1 punkt (z dodatkową ceną materiału) albo jako kilka punktów, z tym, że za 1. cena standardowa, a za kolejne obniżona.

    W mnie wyszło tak dużo, bo mamy trochę ledów w łazience górnej, salonie na schodach i korytarzu i w 2 pokojach dalismy jakby dwa zestawy właczników na wypadek gdyby łóżka stały w alternatywnej lokalizacji.

  14. #1054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    Ja rozumiem to tak jak Ty, czyli włącznik lampy górnej i lampa górna to 1 pkt.
    W przypadku szeregu gniazd traktowane jest to albo jako 1 punkt (z dodatkową ceną materiału) albo jako kilka punktów, z tym, że za 1. cena standardowa, a za kolejne obniżona.

    W mnie wyszło tak dużo, bo mamy trochę ledów w łazience górnej, salonie na schodach i korytarzu i w 2 pokojach dalismy jakby dwa zestawy właczników na wypadek gdyby łóżka stały w alternatywnej lokalizacji.

  15. #1055

    Domyślnie

    Dzięki

  16. #1056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gosiazwroc

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cześć
    Mam pytanie ile wyszło Wam m2 powierzchni do tynków wewnętrznych (dół + góra)?
    Ile płaciliście za tynki?
    Pozdrawiam
    Gosia

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiazwroc Zobacz post
    Ile płaciliście za tynki?
    Gosia

    970 m2 x 18 zł = (w zaokrągleniu) 17 400zł

    Włączając w to garaż i kotłownie. Góra domu ściany działowe murowane oraz żelbetowy strop czyli sufity u góry również tynkowane. Ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki (max) na całości domu.

    Pozdrawiam

  18. #1058
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gosiazwroc

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał sushi-KLMD Zobacz post
    970 m2 x 18 zł = (w zaokrągleniu) 17 400zł

    Włączając w to garaż i kotłownie. Góra domu ściany działowe murowane oraz żelbetowy strop czyli sufity u góry również tynkowane. Ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki (max) na całości domu.

    Pozdrawiam
    Wow, cena bardzo niska za tynki, czy przypadkiem jest to firma w okolicach Wrocławia, bardzo proszę o namiary na nią.
    Pozdrawiam
    Gosia

  19. #1059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cena jednostkowa faktycznie niska, ale ilośc metrów strasznie dużo. Czasem wykonawcy kuszą niską ceną jednostkową a potem próbują oszukać na ilości metrów, licząc, że klient się nie doliczy. U mnie tynków wyszło 750m2, ale cena 27zł/m2, z tym, że częściowo były tynki cementowe a częściowo megatwarde gipsowe (Baumit Power Ratio). Radzę sprawdzić jaki tynk będzie kładziony bo to także wpływa mocno na cenę.

  20. #1060

    Domyślnie

    Tynków dużo bo chałupa duża

    mi też wyszło około 800 metrów. Negocjuj liczenie okien i drzwi , u mnie liczyli otwory drzwiowe tylko z 1 strony a okna tylko małe, balkonowe nie. Dziś chyba najtrudniej o dekarzy i tynkarzy - wg mnie zbijają największą kasę w przeliczeniu na roboczogodziny (dekarze nawet 3x drożsi w przeliczeniu niż tynkarze)

Strona 53 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony