dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Flizelina na pękające regipsy

    Jak sadzicie...pojawiły mi się spęknięcia na regipsach czy przyklejenie flizeliny na całości regipsów to rozwiazanie ktore moze wykluczyc w przyszlosci pekanie?
    Ostatnio edytowane przez redpradnik ; 30-01-2013 o 16:59

  2. #2

    Domyślnie

    W trakcie budowy przykleiliśmy flizelinową tapetę na płytach gipsowo- kartonowych na poddaszu i pomalowałam ją farbą. Jak dotąd- ponad 4 lata- nie ma żadnych spękań pomiędzy płytami. Spękania pojawiły się na styku skos-ściana prostopadła do skosu, tam gdzie nie ma już tapety.

    Tapetę należy kleić bardzo dokładnie na styk, unikać zakładek, gdyż wszystkie niedoróbki- zakładki i bąble są po pomalowaniu bardzo widoczne.

    Nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie, wprawdzie nie ma spękań, ale mam wątpliwości jak to z nią będzie po kilku kolejnych malowaniach skosu- chyba trzeba będzie ją zdzierać do żywego, a to już zupełna demolka.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żona Adwalka Zobacz post
    W trakcie budowy przykleiliśmy flizelinową tapetę na płytach gipsowo- kartonowych na poddaszu i pomalowałam ją farbą. Jak dotąd- ponad 4 lata- nie ma żadnych spękań pomiędzy płytami. Spękania pojawiły się na styku skos-ściana prostopadła do skosu, tam gdzie nie ma już tapety.

    Tapetę należy kleić bardzo dokładnie na styk, unikać zakładek, gdyż wszystkie niedoróbki- zakładki i bąble są po pomalowaniu bardzo widoczne.

    Nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie, wprawdzie nie ma spękań, ale mam wątpliwości jak to z nią będzie po kilku kolejnych malowaniach skosu- chyba trzeba będzie ją zdzierać do żywego, a to już zupełna demolka.
    a nie widac łączeń?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    Jak sadzicie...pojawiły mi się spęknięcia na regipsach czy przyklejenie flizeliny na całości regipsów to rozwiazanie ktore moze wykluczyc w przyszlosci pekanie?
    Absolutnie nie.

    Pęknięcia są najczęściej wychodzącymi błędami sposobu zamocowania płyt KG.
    Z mojego doświadczenia: całe poddasze, gdzie ostro trzymałem reżim (czyli ściśle w/g instrukcji) jest git. KG pękły mi w korytarzu gdzie dałem je na ścianę litą, nośną, murowaną z cegły bo wydawało mi się, że tam to przecież nic nie pracuje to popuściłem i nie dałem profili wzdłuż łączeń. G@%#$o prawda. Tam pękło i flizelina razem z siatką wklejona w łączenia nic nie pomogła.

    Próbować usztywnić łączenia, wcisnąć piankę i przykręcić na sztywno do podłoża. Później wyciąć łączenia (zrobić na nowo fazy) i dać i siatki i papier i flizelinę.
    Ratowałem się w trudnych miejscach taśmą z grupy "MidFleks" tych takich twardych. Jest tam taka troszkę ciensza, ale bardzo mocna. Ona co prawda do kątów, ale wklejana na płasko w trudnych miejscach daje radę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    a nie widac łączeń?
    Łączeń pasów tapet- tam gdzie jest to zrobione starannie, na styk, nie widać, z zakładką i owszem- niestety.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam!!!
    Proponuje flizelinę kleić na zakładkę ok. 1cm następnie w środku zakładki przecinamy wzdłuż ostrym nożykiem do tapet oby dwie części flizeliny. Usuwamy odcięte krawędzie, jak i z jednego tak i z drugiego pasa flizeliny, a resztę łączymy na styk. Flizelina usuwa pęknięcia, pajączki, gładzi powierzchnie lecz niestety nie niweluje nierówności ściany. Dlatego przed założeniem proponuje dobrze wyrównać ścianę. Proponuje też kupno flizeliny gruntowanej, zwykła wypije Wam całą farbe. Pozdrawiam!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony