dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 98

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Jest tu może jakiś "użytkownik" smarta? Mam projekt na terivie. Wysłałem do wyceny i poprosiłem też o smarta z czystej ciekawości. Tak +/- za sam materiał wychodzi jeszcze raz tyle przy smarcie (w cenie co prawda ułożenie). Tylko, że trzeba by to liczyć całościowo, więc murarzowi zapłacić będzie można mniej niż za terivę, odejdzie też koszt zbrojenia i nadbeton. Najbardziej przemawia do mnie szybkość ułożenia. Licząc tak na szybko to sumarycznie wychodzi mi prawie tak samo, choć jestem laikiem. Liczył może ktoś tak dokładnie?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmnm Zobacz post
    Jest tu może jakiś "użytkownik" smarta? Mam projekt na terivie. Wysłałem do wyceny i poprosiłem też o smarta z czystej ciekawości. Tak +/- za sam materiał wychodzi jeszcze raz tyle przy smarcie (w cenie co prawda ułożenie). Tylko, że trzeba by to liczyć całościowo, więc murarzowi zapłacić będzie można mniej niż za terivę, odejdzie też koszt zbrojenia i nadbeton. Najbardziej przemawia do mnie szybkość ułożenia. Licząc tak na szybko to sumarycznie wychodzi mi prawie tak samo, choć jestem laikiem. Liczył może ktoś tak dokładnie?
    Ja też miałem robioną wycenę Smarta i nawet byłbym w stanie zaakceptować dość wysoką cenę, ale u mnie pojawił się problem z podjechaniem HDS na plac budowy (zaczęli robić u mnie na osiedlu kanalizację w międzyczasie). W związku z tym zdecydowaliśmy się na strop gęstożebrowy Porotherm, który był tańszy tak o 30-40%. Można go ułożyć samemu, więc powiedzmy, że koszty wykonawcze nie byłyby duże. Także zanim się zamówi smarta to trzeba sprawdzić czy nie będzie problemu z dojazdem i jakie są terminy u wykonawców, bo to też niestety "wąskie gardło". Pod tym względem stropy gęstożebrowy mają akurat dużą przewagę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony