dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 20
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 394
  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał martat1984 Zobacz post
    w salonie okno cztero skrzydłowe roleta jedna na całej dlugosci i jest ok. okno tarasowe na 360 cm szerokości w kuchni 180 cm. )
    Dzięki Marta za odpowiedź. My w kuchni planujemy okno 230 cm, ale cały czas się zastanawiam, czy nie przesadzę.

    Czekam na zdjęcia

  2. #242

    Domyślnie

    moglaby Pani pokazac zdjecie swojej kuchni z wyspa?

  3. #243
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gyrus1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-165
    Posty
    22

    Domyślnie

    a u nas już kominek dogrzewa.poddasze całe docieplone.i kafle powoli się układaja.

  4. #244
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Mam mętlik w głowie.........mianowicie......

    W starym domku mieliśmy białe okna i rolety zewnętrzne w kol. orzechu i firany. Teraz chcemy okna i rolety antracytowe. Dziś trafiliśmy do pana, który ma nam zrobić wycenę i on zwrócił uwagę, że przy dużych oknach doradza jasne rolety, ponieważ po zasunięciu jest ciemno w domu. ......
    Fakt - nasze rolety dawały dodatkowe wrażenie ciemności, ale firanki rozjaśniały okno. Rodzice nie używają firan, ale mają białe rolety, które zlewają się z kolorem ścian i okien. Nie ma wrażenia ciemnicy.

    Oszaleje chyba......

    Białe rolety z zewnątrz nie podobają mi się i tego jestem pewna. Ale jeżeli w salonie, praktycznie dwie ściany damy z okien, to czy przy zasunięciu wieczorem nie będzie ciemnicy????

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gyrus1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-165
    Posty
    22

    Domyślnie

    KPO1 ale ty masz problemy heh jeszcze zapytaj o kolor deski klozetowej czy nie będzie za jasna lub za ciemna i nie oszalej od tego trzymamy kciuki.

  6. #246
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał gyrus1 Zobacz post
    KPO1 ale ty masz problemy heh jeszcze zapytaj o kolor deski klozetowej czy nie będzie za jasna lub za ciemna i nie oszalej od tego trzymamy kciuki.

    tak już jest jak człowiek za dużo ma czasu i za mało zmartwień

  7. #247

    Domyślnie

    Witajcie,
    przymierzam się do zakupu projektu PORANNEJ MGŁY.
    Czy może ktoś określić w przybliżeniu jakie wyszły koszty budowy domu do stanu surowego zamkniętego. Wiem , że wszystko wiąże się z rodzajem użytych materiałów itd.

  8. #248

    Domyślnie

    mam pytanie do pani ktora ma wyspe w kuchni a mianowicie czy meble ma pani na wszystkich scianach?luzno jest w miare w tej kuchni?

  9. #249
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał elina&mario Zobacz post
    Witajcie,
    przymierzam się do zakupu projektu PORANNEJ MGŁY.
    Czy może ktoś określić w przybliżeniu jakie wyszły koszty budowy domu do stanu surowego zamkniętego. Wiem , że wszystko wiąże się z rodzajem użytych materiałów itd.
    My dopiero zaczynamy, ale jedna z firm SSO wyceniła nam na 190 tyś. Mam nadzieję, że wyjdzie ciut mniej, ale to się okaże ...

  10. #250

    Domyślnie

    Dzięki KPO1 za informację.

  11. #251
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ann78

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie!
    Właśnie rozpoczynamy budowę m122a, jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Dotychczas intensywnie wczytywalismy sie w Wasze posty , szukając inspiracji . mamy kilka pomysłów, ale chcielibysmy zapytać tych , którzy już się wprowadzili do porannej mgły albo kończą budowę. Jakie zmiany uważacie z perspektywy czasu za koniecznie, może jakiś decyzji żałujecie? Będziemy wdzieczni za podpowiedzi. No i oczywiscie napiszcie jak w ogole sie mieszka, jak z funkcjonalnością domu? Może ktoś ma zdjęcia wnętrz - łatwiej planować gdy widzi się wnętrza chocby na ekranie. Pozdrawiamy

  12. #252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kondziu77

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ann78 Zobacz post
    Witajcie!
    Właśnie rozpoczynamy budowę m122a, jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Dotychczas intensywnie wczytywalismy sie w Wasze posty , szukając inspiracji . mamy kilka pomysłów, ale chcielibysmy zapytać tych , którzy już się wprowadzili do porannej mgły albo kończą budowę. Jakie zmiany uważacie z perspektywy czasu za koniecznie, może jakiś decyzji żałujecie? Będziemy wdzieczni za podpowiedzi. No i oczywiscie napiszcie jak w ogole sie mieszka, jak z funkcjonalnością domu? Może ktoś ma zdjęcia wnętrz - łatwiej planować gdy widzi się wnętrza chocby na ekranie. Pozdrawiamy
    Witaj ann78, tu kondziu77
    Co do zmian, które serdecznie polecam:
    1) na pewno połączyć łazienki 6 i 7 z wejściem z korytarza.
    2) zamurować przejście z wiatrołapu 1 do spiżarni 2.
    3) zlikwidować drzwi w korytarzu. Między pomieszczeniami 4 i 5 oraz 5 i 14
    4) wydłużyć garaż o dwa metry. Zyskuje się miejsce na rowery, warsztat, itp.
    5) zmienić okna w kuchni z narożnikowych na jedno centralne.
    Reszta to kwestia gustu.
    Zmiany 1), 2) i 3) nie musisz wprowadzać do projektu, tylko pilnować na budowie.

    Podrowienia z domu M122a

  13. #253
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ann78

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziękuję , Kondziu za konkretną odpowiedź większość zmian o których piszesz my też wprowadzamy, nie wydłużamy tylko garażu bo i tak zmiesci nam sie tam tylko 1 auto, więc miejsca zostanie sporo. najwiekszy problem mam z tym wiatrołapem. debatujemy nad zamurowaniem tego przejścia przez spiżarnię, ale czy to nie wkurzające zasuwać do kuchni zawsze przez salon? W ogóle ten wiatrołap wydaje mi się najsłabszym punktem domu,ale moze w realu wyglada to lepiej niz w projekcie. Z większych zmian planujemy jeszcze poszerzenie pokoi dla dzieci kosztem lazienki 10 ,którą przenosimy do pokoju 15, a pozostałości po 10 posłużą za niewielką pralnię z wyjściem na taras . No i chyba poszerzę okna w pokojach dla dzieci (11 i 12) bo raczej zrezygnujemy z tych bocznych okien. Kondziu, ślesz radosne pozdrowienia (ikony z M122a więc wnioskuję ,ze jesteś zadowolony z wyboru projektu i z mieszkania w gotowym już domu. mam nadzieję ,ze i my będziemy wkrótce A może w wolnej chwili wrzucisz parę zdjęć wnętrz? Ciekawa jestem szerokości korytarza , proporcji salonu i kuchni. będę wdzięczna A jak inni budujący m122a ? odezwijcie się niech to forum żyje Pozdrowienia

  14. #254
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Witajcie, dziś zakończyliśmy zasypywanie fundamentów.....pomału do przodu
    Pozdrawiam

  15. #255

    Domyślnie

    [QUOTE=ann78;6405712]Witajcie!
    Właśnie rozpoczynamy budowę m122a, jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Dotychczas intensywnie wczytywalismy sie w Wasze posty , szukając inspiracji . mamy kilka pomysłów, ale chcielibysmy zapytać tych , którzy już się wprowadzili do porannej mgły albo kończą budowę. Jakie zmiany uważacie z perspektywy czasu za koniecznie, może jakiś decyzji żałujecie? Będziemy wdzieczni za podpowiedzi. No i oczywiscie napiszcie jak w ogole sie mieszka, jak z funkcjonalnością domu? Może ktoś ma zdjęcia wnętrz - łatwiej planować gdy widzi się wnętrza chocby na ekranie. Pozdrawiamy[/Q ann78


    Witaj ann78
    Jesteśmy na podobnym etapie co Ty. My dodatkowo zaprojektowaliśmy sobie pralnie z wejściem z łazienki, kosztem części czwartej sypialni, która u nas będzie pełniła funkcję gabinetu, wiec może być trochę mniejsza.

  16. #256
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ann78

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    No wreszcie jakiś odzew Już myślałam że wszyscy zrezygnowali z budowy i sama będę musiała się zmagać z tematem.
    KPO1 - mam nadzieję ze wkrótce i ja zaleję fundamenty i że bedziesz zaglądał na forum, coby wymienić się doświadczeniami i fotkami Czy wprowadzałes jakies zmiany w projekcie?
    ANETA 16 - ja zaplanowałam pralnię w miejscu po lazience , tak żeby mieć z niej wyjscie na taras, ale Twój pomysł też wcześniej rozważałam . U nas też czwarta sypialnia bedzie gabinetem i mini pokojem gościnnym w razie odwiedzin. A jakieś inne zmiany wprowadzałaś?
    Pozdrawiam i liczę na Waszą obecność na forum No i wszystkich , którzy do tej pory udzielali sie na forum. Gdzie jestescie? Pozdrawiam

  17. #257
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Budujemy m122, wiec nasze zmiany dotycza przesuniecie scian o 1m w pomieszcz. gosp. z tylu domu i w salonie. Tym samym salon powiekszyl sie o 7 m2 , co uwazam za bardzo dobra decyzje. W salonie i jadalni beda tez dwa duze okna na 4,80. Reszta zmian jest kosmetyczna, czyli dotyczy wymiany okien w kuchni i pokojach na 2,50 szer. Zmiejszylismy kotlownie, aby powiekszyc pokoj obok.
    Przepraszam za pisownie, ale pisze na smartfonie

  18. #258
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ann78

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KPO1 Zobacz post
    Budujemy m122, wiec nasze zmiany dotycza przesuniecie scian o 1m w pomieszcz. gosp. z tylu domu i w salonie. Tym samym salon powiekszyl sie o 7 m2 , co uwazam za bardzo dobra decyzje. W salonie i jadalni beda tez dwa duze okna na 4,80. Reszta zmian jest kosmetyczna, czyli dotyczy wymiany okien w kuchni i pokojach na 2,50 szer. Zmiejszylismy kotlownie, aby powiekszyc pokoj obok.
    Przepraszam za pisownie, ale pisze na smartfonie
    KPO1 jakie wymiary ma Twoja kotłownia po zmniejszeniu?

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KPO1
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00696.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	259074Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00699.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	259075
    Cytat Napisał ann78 Zobacz post
    KPO1 jakie wymiary ma Twoja kotłownia po zmniejszeniu?
    Nasze" okna " w salonie i sypialni

    Kotłownia ma teraz szer. 223 cm. Pokoje mają taką samą szer. tj. 414 cm
    Ostatnio edytowane przez KPO1 ; 09-05-2014 o 10:17

  20. #260

    Domyślnie

    Witam

    Właśnie zaczynamy budowę domu Poranna Mgła. Czy ktoś jest również na tym samym etapie?

Strona 13 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony