dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 20
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 394
  1. #81

    Domyślnie

    wrzucam więc rzut naszych pierwszych zmian
    [
    martat1984 widzę że oboje chcemy mieć BIG łazienkę //nie zauważyłam że już pisałaś/łeś o zmianach//

    kotylozaur a wycenę to skąd ja mam wziąć by Tobie ją podać?
    a w Twoich zmianach to te pokoje 11 i 12 będą całkiem spore, co?
    Ostatnio edytowane przez lukasz69karolina ; 10-02-2014 o 10:09

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    kotylozaur a wycenę to skąd ja mam wziąć by Tobie ją podać?
    a w Twoich zmianach to te pokoje 11 i 12 będą całkiem spore, co?
    Obok pokoju 9 będziecie mieli wielką garderobę ?
    No może źle się wyraziłem, ja dostałem kosztorys robocizny i materiałów za SSZ. Nie wiem, czy u Was stawia wszystko jedna, czy kilka ekip.

    A dwa pokoje chcemy duże, bo dzieci będą tam spędzały całe godziny, my w sypialni będziemy tylko nocować, więc chcemy im dać trochę przestrzeni, z którą zagospodarowaniem nie będą miały problemów. Pewnie jesze uda się tam wydzielić jakieś małe garderoby

  3. #83

    Domyślnie

    raczej wielką łazienkę
    ja nie mam żadnego kosztorysu ile co będzie kosztowało... będzie w praktyce wychodziło...
    ogólnie to robimy sami, trochę znajomy ma pomóc jak będzie potrzeba...
    no ja w pokojach chcę szafy od podłogi do sufitu postawić i niech wszelkie ciuchy tam dzieciaki trzymają

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    raczej wielką łazienkę
    ja nie mam żadnego kosztorysu ile co będzie kosztowało... będzie w praktyce wychodziło...
    ogólnie to robimy sami, trochę znajomy ma pomóc jak będzie potrzeba...
    no ja w pokojach chcę szafy od podłogi do sufitu postawić i niech wszelkie ciuchy tam dzieciaki trzymają
    To trochę zmienia postać rzeczy Łazienka zapowiada się na ogromną
    Zmienialiście strop? My chcemy wiązary zamiast gęstożebrowego.

  5. #85

    Domyślnie

    ło matko... ja blondynka i niebardzo ogarniam te wszystkie fachowe terminy możesz mi wyjaśnić na czym polegają te stropy?? to mi się rozjaśni - chyba - i będę mogła odpowiedzieć jak u nas ma być

  6. #86

    Domyślnie

    W projekcie jest gęstożebrowy Teriva, betonowy, dzięki któremu można kiedyś zaadoptować poddasze, my chcemy wiązarowy, czyli drewniane belki, wełna i karton-gips.

  7. #87

    Domyślnie

    no to my ten betonowy by można było swobodnie chodzić na górze...
    koleżanki rodzice zrobili sobie właśnie z karton gipsu i teraz żałują - jej mama mówi że wrzuca na strych tylko torby z ubraniami blisko włazu, bo nie może wejść na niego normalnie, bo by wpadła do pokoju
    no ale oni mają mniejszy dom i okazało się z czasem że strych by się przydał na rupieciarnię i niestety teraz...
    no ale to zależy kto co lubi i potrzebuje

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kondziu77

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam,
    lukasz69karolina, dlaczego chcecie mieć wjazd do garażu z boku domu? Czy jest to uwarunkowane rozkładem domu na działce?
    A co do stropu, to też jestem za solidnym betonowym. Poranna mgła ma przecież 250 m2 powierzchni zabudowy. My nad stropem dodaliśmy jeszcze dwie cegły i na strychu możemy swobodnie się poruszać z wyprostowanymi plecami. Jest wtedy mnóstwo powierzchni nie tylko na tzw. rupieciarnie, ale właściwie drugie wielkie mieszkanie albo siłownia, klubik dla dzieci itp.
    U nas na budowie wykańczamy już instalacje i zabieramy się za tynki.
    Pozdrowienia
    Ostatnio edytowane przez Kondziu77 ; 10-03-2013 o 09:00

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martat1984

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    87
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    O jej już tynki?? )) no to super a co do stropu to ogólnie wszyscy mówią że to wielki dom i żeby dobrze spinał mury to musi byc betonowy ( wszyscy tzn kierownik budowy, budowlancy.. )i dlatego my tez zrobimy betonowy. Kondziu 77 a czy Wy sami dokonaliscie tej zmiany tzn dołożyliscie dwie cegły?? czy musieliscie nanosic zmiany w projekcie..?? jak powiedziałam kierownikowi naszej budowy że chcemy dolozyc dwie cegły to powiedział że nie bardzo tak mozna bez zmian w projekcie ale mysle ze moze sie zgodzi, jeszcze raz poromawiam z nim gdy bedziemy mieli strop. Dajcie znac jak Wy to załatwiliście Ps my sie zbliżamy do stanu zero.. dopiero.. pozdrawiam

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kondziu77

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał martat1984 Zobacz post
    O jej już tynki?? )) no to super a co do stropu to ogólnie wszyscy mówią że to wielki dom i żeby dobrze spinał mury to musi byc betonowy ( wszyscy tzn kierownik budowy, budowlancy.. )i dlatego my tez zrobimy betonowy. Kondziu 77 a czy Wy sami dokonaliscie tej zmiany tzn dołożyliscie dwie cegły?? czy musieliscie nanosic zmiany w projekcie..?? jak powiedziałam kierownikowi naszej budowy że chcemy dolozyc dwie cegły to powiedział że nie bardzo tak mozna bez zmian w projekcie ale mysle ze moze sie zgodzi, jeszcze raz poromawiam z nim gdy bedziemy mieli strop. Dajcie znac jak Wy to załatwiliście Ps my sie zbliżamy do stanu zero.. dopiero.. pozdrawiam
    Kierownik ma zawsze racje he he.
    Pogadaj z nim dobrze, powinien się zgodzić.
    Tej zmiany w projekcie nie robiliśmy. Nam właśnie budowlańcy tak polecili dołożyć cegły.
    Pozdrowienia.
    Ostatnio edytowane przez Kondziu77 ; 10-03-2013 o 09:02

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondziu77 Zobacz post
    lukasz69karolina, dlaczego chcecie mieć wjazd do garażu z boku domu? Czy jest to uwarunkowane rozkładem domu na działce?
    ...
    My nad stropem dodaliśmy jeszcze dwie cegły i na strychu możemy swobodnie się poruszać z wyprostowanymi plecami...
    w jakiś sposób jest to uwarunkowane w sumie działką... gdyż będziemy mieć jeszcze budynek gospodarczy obok i chcieliśmy by był jeden wspólny podjazd do obu - i albo w lewo do gospodarczego, albo w prawo do domu się będzie skręcało
    kondziu77 a możesz zdradzić jaka tam wysokość teraz na tym poddaszu? no i ile metrów od najwyższego miejsca można jeszcze swobodnie się przesunąć, bez schylania, do krawędzi domu??
    to się mniej więcej rozeznam w wielkości użytkowej tego strychu

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kondziu77

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    w jakiś sposób jest to uwarunkowane w sumie działką... gdyż będziemy mieć jeszcze budynek gospodarczy obok i chcieliśmy by był jeden wspólny podjazd do obu - i albo w lewo do gospodarczego, albo w prawo do domu się będzie skręcało
    kondziu77 a możesz zdradzić jaka tam wysokość teraz na tym poddaszu? no i ile metrów od najwyższego miejsca można jeszcze swobodnie się przesunąć, bez schylania, do krawędzi domu??
    to się mniej więcej rozeznam w wielkości użytkowej tego strychu
    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego wjazdu z boku... Ale może kiedyś zobaczę.
    Fotki strychu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3059_1.jpg
Wyświetleń:	707
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	175711 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3062_1.jpg
Wyświetleń:	589
Rozmiar:	67,8 KB
ID:	175712 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3068_1.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	175713Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3070_1.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	175714
    Poruszać się można swobodnie w obszarze między belkami poziomymi. Idąc w kierunku krawędzi, trzeba już sie schylać.
    Aha, jeszcze cenne wskazówka: Jak robicie strych użytkowy, to otwory w stropie na kanały wentylacyjne( i kanały wentylacyjne same w sobie też) z garderoby i spiżarni przesuńcie w stronę krawędzi domu. Zyskuje się więcej wolnej podłogi na strychu. My tak zrobiliśmy.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Kondziu77 ; 10-03-2013 o 20:35

  13. #93
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maniobe

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-700
    Posty
    3

    Domyślnie Witam

    Witam wszystkich serdecznie

    Jestem prawie zdecydowany na w. omawiany projekt.
    Modyfikacje dotyczące rozkładu pomieszczeń mam prawie rozpracowane.
    Zastanawiam się nad częściowym podpiwniczeniem domu, np. pod powierzchnią salonu oraz kuchni.
    Czy rozprawiał ktoś może w tym temacie? Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź.

    Jeszcze jedno pytanie dotyczy technologi wykonania obiektu.
    Czy rozważał ktoś może budowę domu w technologii lekkiej? np. SIP.
    Zna ktoś może jakieś przeciwwskazania?

    Pozdrawiam serdecznie
    Maniobe

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martat1984

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    87
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniobe Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie

    Jestem prawie zdecydowany na w. omawiany projekt.
    Modyfikacje dotyczące rozkładu pomieszczeń mam prawie rozpracowane.
    Zastanawiam się nad częściowym podpiwniczeniem domu, np. pod powierzchnią salonu oraz kuchni.
    Czy rozprawiał ktoś może w tym temacie? Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź.

    Jeszcze jedno pytanie dotyczy technologi wykonania obiektu.
    Czy rozważał ktoś może budowę domu w technologii lekkiej? np. SIP.
    Zna ktoś może jakieś przeciwwskazania?

    Pozdrawiam serdecznie
    Maniobe
    witam szczerze mówiąc nie słyszałam o takiej technologii... nie znam nikogo kto ma wybudowany domek tym systemem, czytajac pana post na forum odwiedziłam stronke technologi sip oto ona http://domysip.pl/technologia i jestem mile zaskoczona, tylko ciekawa jestem jakie sa te gorsze strony tej konstukcji..

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondziu77 Zobacz post
    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego wjazdu z boku... Ale może kiedyś zobaczę.
    Fotki strychu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3059_1.jpg
Wyświetleń:	707
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	175711 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3062_1.jpg
Wyświetleń:	589
Rozmiar:	67,8 KB
ID:	175712 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3068_1.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	175713Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3070_1.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	175714
    Poruszać się można swobodnie w obszarze między belkami poziomymi. Idąc w kierunku krawędzi, trzeba już sie schylać.
    Aha, jeszcze cenne wskazówka: Jak robicie strych użytkowy, to otwory w stropie na kanały wentylacyjne( i kanały wentylacyjne same w sobie też) z garderoby i spiżarni przesuńcie w stronę krawędzi domu. Zyskuje się więcej wolnej podłogi na strychu. My tak zrobiliśmy.
    Pozdrawiam.
    Kondziu77 jak tylko się będzie u nas coś znaczącego działo to pochwalę się również fotkami, więc zobaczysz nasz pomysł na garaż...
    a dajesz same dobre i cenne rady zapamiętam!!
    dzięki za fotki - świetnie wszystko widać i mój kącik szyciowy się idealnie tam wpasuje

    Maniobe a jak będziesz wchodzić do tej piwnicy? jeśli tylko pod kuchnią i salonem
    takie technologie to ja tylko widuję w tv jak budują "dom nie do poznania"
    ciekawa jestem jak z tym w zimę? czy nie jest zimno jednak... do mnie osobiście nie przemawia

  16. #96
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    renia11748

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jedlice
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    możliwe że dołączę do budujących ten projekt (już mam wybrany praktycznie inny ale ten jakoś bardziej i pasuje ) Interesuje mnie dach w systemie wiązarów prefabrykowanych. Mógłbym prosić o koszt takiego dachu jeżeli to problem z ujawnieniem tej informacji na forum to chociaż na priv bo nie chciał bym się z motyką na słońce wybierać. I jeszcze jedno może źle szukałem ale nie widzę nigdzie pow dachu.
    Witam Mąż zasięgnoł informacji na temat dachu w systemie wiązarów prefabrykowanych koszt to 22000zł kosztorys wykonany został w Kostrzyniu

  17. #97
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maniobe

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    Kondziu77 jak tylko się będzie u nas coś znaczącego działo to pochwalę się również fotkami, więc zobaczysz nasz pomysł na garaż...
    a dajesz same dobre i cenne rady zapamiętam!!
    dzięki za fotki - świetnie wszystko widać i mój kącik szyciowy się idealnie tam wpasuje

    Maniobe a jak będziesz wchodzić do tej piwnicy? jeśli tylko pod kuchnią i salonem
    takie technologie to ja tylko widuję w tv jak budują "dom nie do poznania"
    ciekawa jestem jak z tym w zimę? czy nie jest zimno jednak... do mnie osobiście nie przemawia

    Witam.
    Wejście do piwnicy można zorganizować rezygnując np. z łazienki przy "dużej" sypialni. Wejście z korytarza na wprost do pomieszczenia piwnicznego.
    Byle stół bilardowy by tam wszedł hehe

    Jeżeli chodzi o technologię SIP i kwestie termoizolacji to jest to jej największa zaleta. Istny termos. W zimie ciepło w lecie chłodno.
    Mam znajomego, który buduję w tej technologii (czyt. ma firmę, która się tym zajmuję).
    Nie ukrywam, że też mam sporo wątpliwości, ale nie dotyczą one pod żadnym względem temperatur.
    Super energooszczędna technologia. Potwierdzone.

    Chodzi mi bardziej o kwestie wytrzymałości konstrukcji.
    W Polsce buduję się tego bardzo mało, ale cała Skandynawia tym stoi. Technologia dużo tańsza od tradycyjnej. Szybsza w realizacji. Łatwiejsze posadowienie obiektu.
    Pytanie podstawowe to czy muszę wybudować dom w którym mieszkać będą moje praprawnuki czy dom, który da mi dach nad głową przez następne 50 lat. Obym tyle żył.

    Zauważyłem, że coraz więcej firm budujących konstrukcję "lekkie" wchodzi dokładnie w tą technologię.

    Pozdrawiam wszystkich

  18. #98
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maniobe

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał martat1984 Zobacz post
    witam szczerze mówiąc nie słyszałam o takiej technologii... nie znam nikogo kto ma wybudowany domek tym systemem, czytajac pana post na forum odwiedziłam stronke technologi sip oto ona http://domysip.pl/technologia i jestem mile zaskoczona, tylko ciekawa jestem jakie sa te gorsze strony tej konstukcji..
    Witam.
    Im więcej czytam na ten temat (SIP) tym bardziej jestem w stanie skłonić się do tej opcji.
    Wadą na pewno jest brak informacji z pierwszej ręki.

    Jeszcze 10 - 15 lat temu, ktoś komu zaproponowano by instalację co. czy ciepłą wodę z rury wielowarstwowej PE/AL/PE pewnie by klienta wyśmiał.
    Dzisiaj jest to 95% rynku.

    Może podobnie jest z SIPem.

    Pozdrawiam

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martat1984

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    87
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam wszystkich oto zdjęcia z naszych zaczątków:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	telefon 239.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	178793   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	telefon 243.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	178795   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	telefon 254.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	178797   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	telefon 263.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	178799  
    Ostatnio edytowane przez martat1984 ; 26-03-2013 o 18:46

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martat1984

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    87
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	telefon 267.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	178801 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	telefon 271.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	178802 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	telefon 273.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	178803

Strona 5 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony