dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    1. Najpierw ograniczyć straty, czyli izolacja, stolarka, rekuperacja
    2. OZE ale tylko ekonomicznie uzasadnione (nie wiem czy jak ograniczysz straty opłacać Ci się bedzie stosowac pompę)
    3. Wykorzystanie jak najefektywniej paliw kopalnych (gaz)

    Ale polecam przy analizie wziąć pod uwagę nie tylko koszty budowy, ale późniejsze (30 lat) koszty eksploatacji i sprawdzanie jak ta wartość się kształtuje. Inwestowanie do momentu póki wartość ta spada (suma kosztów inwestycji i kosztów eksploatacji, które w okresie 30 lat często wynosza 50% kosztów budowy domu) jest opłacalne.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Planuję rekuperację bez GWC i jako podstawę piec na gaz sieciowy. Dodatkowo myślę o wykorzystaniu energii pompy ciepła z wymiennikiem zewnętrznym powietrznym - tak aby dogrzewać sobie gdy temperatura będzie powyżej +4C. W praktyce to chyba będzie znaczna część sezonu. Mam na myśli wykorzystanie pompy wa warunkach z dobrym COP
    Po wyżej st 4 to już kpina jak będziesz musiał grzać ... sorry ale znam dom przy 10cm epsa i stropie 5cm gdzie potrzeby grzania nie ma przy 8st
    a nie jest to jakaś rewelacja.
    Wstępnie planuję rozwiązanie w/g własnego pomysłu z tanimi klimatyzatorami np http://allegro.pl/klimatyzator-klima...004304728.html (Galanz 3,5kW za 1300PLN). Kupię takie 2-3 galanze i za 3-6 tysięcy będę miał 9-10kw ciepła. NIe znam się bardzo dobrze na HVACR, ale wydaje mi się że COP powinien być podobny jak np http://allegro.pl/pompa-ciepla-grzej...007028974.html (exotherm 3KW EXT13EVI 13kW 20kPLN) ? Podobny czy jedak ta duża pompa będzie sprawniejsza?
    z empirycznego doświadczenia wiem że taki klimatyzator nie działa dobrze już przy -1st
    na grzyba robić i komplikować sprawę ? poszukaj małej pompy ciepła podepnij pod GWC masz lepszy COP itp .

    I teraz jak bym widział grzanie tymi klimatyzatorami? Ponieważ będę budował Wentylację Mechaniczną i bedą juz rury to bym poprosił firmę o dodatkowe rurki i osobne anemostaty do pomieszczeń które będą służyły tylko do ogrzewania(w tym obiegu powietrze tylko sie bedzie ogrzewało przez parownik i wracało brudne). Alternatywa to rozebrać parowniki z jednostek wewnętrznych, i zrobic z nich wymiennik wodny - a to juz standardowo podpiąć do ogrzewania (podłogówka + kaloryfery)
    następna kombinacja coś rozbierać coś składać to działać nie będzie, bez odpowiednich nakładów
    Mnożysz cuda nie koncentrując się na dążeniu do "grzania" przysłowiową żarówką .

    Druga kwestia która mnie nurtuje to CWU - zależy mi na tym aby była ciepła bezpośrednio przy kranie bez konieczności spuszczania dużej ilość wody. Tu mam kilka pomysłów. Jednocześnie jestem kompletnym dyletantem w dziedzinie, więc ewentualne błędy w rozumowaniu i sytuacje widoczne gołym okiem w których to nie zadziała proszę od razu wytykać.

    Pomysł jest taki aby CWU puścić cienką rurką (np PEX) i żeby to były ze 2-3 magistrale, bez pionów. Rurka byłaby ocieplona otuliną.
    Przykłądowo dla rury 16mm(12mm wewnatrz) pojemność wodna 0,12dm3/m, dla 20mm 0,19, a dla 14mm(10mm wewnatrz) 0,08.

    W przypadku gdyby pracowała pompka miałbym małe straty ciepła na grzanie ścian. A przy wyłączonej pompie małą bezwładność rur.
    Co o tym myślicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6 A0 wersja.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	174465
    prosto to masz u mnie - nie skromnie pisząc .
    Zobacz że kuchnia i łazienka na jednym pionie idą a grzanie mogę dać zaraz pod czyli w garażu bo mam 0,8 metra między wjazdami itp i po 3,3 na samochód
    odległości takie nie wielkie że ... kran zrobię ... i tu patent się należy
    całość kran plus rurki jako coś w rodzaju części zbiornika z "super" izolacją tak że jak spuścisz wodę od razu masz ciepła
    gdzie długość od punktu podgrzania do czerpania do 4m-5m max i da się porządnie zaizolować bez robienia jakiś pompek srompek...

    da się tak zrobić że woda z zlewu działała jak bufor i podgrzewała wstępnie zimną wodę przed podgrzewaczem ...
    wsio jest tak krótkie że aż strach ...

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alan123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    56-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Mój sposób na ogrzewanie brak ogrzewania. IZOLACJA Über ales
    Brak ogrzewania nie sprawdza się, gdy mamy takie mrozy jak dziś (-10 stopni)
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał alan123 Zobacz post
    Brak ogrzewania nie sprawdza się, gdy mamy takie mrozy jak dziś (-10 stopni)

    Sprecyzuj.
    W przypadku dnia dzisiejszego nie masz racji!
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    alan123 idź poszerz swoje wąskie horyzonty i wróć.
    Wylej wodę z kaloryferów i podążaj za mną

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony