dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 285

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Jaką powierzchnie ogrzewasz tym kominkiem? Kominek ma dość dobre opinie, tylko nie wiem czy zawracać sobie nim głowę bo może się okazać że jest zbyt słaby lub za mocny. Dom 180m2, instalacja gotowa do podłączenia kominka z PW, zasobnik 120l, podłogówka w 2 łazienkach, kuchni, wiatrołapie, reszta kaloryfery.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    u mnie jest mniej więcej tak samo. A czy moc dobra - to zależy jak długo jest palone w ciagu dnia. U mnie dom w tradycyjnej technologii więc ma w miarę przyzwoitą bezwładność cieplną..

    Ktoś wogóle rozbiera i czyści takie wkłady wodne z szamotem? Instrukcja podaje "raz na rok" ale jakoś ciężko spotkać opinie na ten temat.
    Czy taki widok jest standardem w PW pod szamotem?

    Zastanawia mnie trochę rdzy która się tam pojawia .. czy może to być wynikiem małej temperatury na zaworze trójdroznym?
    Jak kominek był montowany producent wymagał min 50 stopni na powrocie (i tyle jest), teraz jest 55 ale hydraulik twierdzi że zawór się na tyle wolno otwiera że tam i tak zimniejsza woda raczej nie będzie szła. Inna rzecz to to że układ otwarty, to woda w układzie ma pomiędzy 50 a 55 może przez kilka minut. Większe znaczenie ma chyba wchodząca zimna woda w trakcie rozpalania zanim się wszystko nagrzeje. Pompa się 2 razy włączy/wyłączy zanim ruszy na stałe, przez ten czas na wejściu woda ma temp pokojową.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    u mnie jest mniej więcej tak samo. A czy moc dobra - to zależy jak długo jest palone w ciagu dnia. U mnie dom w tradycyjnej technologii więc ma w miarę przyzwoitą bezwładność cieplną..

    Ktoś wogóle rozbiera i czyści takie wkłady wodne z szamotem? Instrukcja podaje "raz na rok" ale jakoś ciężko spotkać opinie na ten temat.
    Czy taki widok jest standardem w PW pod szamotem?

    Zastanawia mnie trochę rdzy która się tam pojawia .. czy może to być wynikiem małej temperatury na zaworze trójdroznym?
    Jak kominek był montowany producent wymagał min 50 stopni na powrocie (i tyle jest), teraz jest 55 ale hydraulik twierdzi że zawór się na tyle wolno otwiera że tam i tak zimniejsza woda raczej nie będzie szła. Inna rzecz to to że układ otwarty, to woda w układzie ma pomiędzy 50 a 55 może przez kilka minut. Większe znaczenie ma chyba wchodząca zimna woda w trakcie rozpalania zanim się wszystko nagrzeje. Pompa się 2 razy włączy/wyłączy zanim ruszy na stałe, przez ten czas na wejściu woda ma temp pokojową.

    W instrukcji jest napisane:

    Ochrona wymiennika przez korozją przy niskich temperaturach
    Obwód grzewczy wkładów kominkowych z instalacją wodną, należy zabezpieczyć przed powstaniem
    kondensatu na ścianach wymiennika za pomocą zastosowania termostatycznego zaworu mieszającego, który
    utrzymuje temperaturę wody na wejściu do wymiennika na wartości minimum 65°C. Środki ochrony
    przeciwko korozji przy niskich temperaturach podwyższają okres trwałości wymiennika. W celu podwyższenia
    fazy rozpalania i palenia w układach z wymuszonym obiegiem, zaleca się zainstalować dla pompy termostat
    łączeniowy.

    Minimum 65°C, więc chyba się coś zmieniło od czasu twojego zakupu ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasek2 Zobacz post
    W instrukcji jest napisane:

    Ochrona wymiennika przez korozją przy niskich temperaturach
    Obwód grzewczy wkładów kominkowych z instalacją wodną, należy zabezpieczyć przed powstaniem
    kondensatu na ścianach wymiennika za pomocą zastosowania termostatycznego zaworu mieszającego, który
    utrzymuje temperaturę wody na wejściu do wymiennika na wartości minimum 65°C. Środki ochrony
    przeciwko korozji przy niskich temperaturach podwyższają okres trwałości wymiennika. W celu podwyższenia
    fazy rozpalania i palenia w układach z wymuszonym obiegiem, zaleca się zainstalować dla pompy termostat
    łączeniowy.

    Minimum 65°C, więc chyba się coś zmieniło od czasu twojego zakupu ?
    To ciekawe, jeszcze 2-3 miesiące temu Darek B który sprzedaje i montuje te wkłady pisal o 55 stopniach, 2 lata temu było 50. Taki duzy skok byłby dość dziwny. Może są inne wartości wymagane dla układu otwartego i zamknietego ..?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    koledzy widzę że jesteście świadomi swojego kominka i instalacji. czy móglibyście podzielić się schematem podłączeniowym?
    Czy ktoś przed przed zakupem Romotopa Aquario Kratek, czy wtedy go jeszcze nie było?
    Ostatnio edytowane przez gingordon ; 29-10-2015 o 11:13 Powód: brak doświadczenia w publikacji inf. i niewłaściwy zwrot do forumowiczów. Napisałem do jednego, a czytają wszyscy
    Pozdrawiam, Gordon

  6. #6

    Domyślnie

    Kończę drugi sezon grzewczy i właściwie wszystko z kominkiem w porządku. Uszczelka w świetnym stanie, Deflektor i płyty szamotowe w w całości choć na dolnej jest jedno pęknięcie ale to chyba normalne. Właściwie wszystko byłoby o.k gdyby nie jeden mankament. Ruszt. Żeliwny ruszt jest już potwornie zdeformowany. Zrobiła się z niego beczka. Cały popękał i w żaden sposób już nie mieści się w popielniku. Wszyscy tak mają czy trafiłem na jakąś felerną partię? Właściwe od nowego roku prosi się o wymianę a że pierwszy sezon grzałem od święta to wychodzi że co sezon trzeba by go wymieniać. Słabo trochę.
    Gdzie dostać takowy? Zamawiał gdzieś ktoś online?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony