dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 15
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 285
  1. #81
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszek-murator Zobacz post
    Z Opcji otwartego układu ze względu bezpieczeństawa nie chciałbym rezygnować.

    Co do zaworu, w którym miejscu go zamontować? na rurze zasilającej bufor w ciepło (przed czy za buforem??
    Układ zamknięty c.o. nie jest bardziej niebezpieczny.
    Wszystkie wkłady wodne marki Romotop są opracowane i atestowane do układów zamkniętych .
    Zamiast kombinować z układem otwartym lepiej zastosować się do instrukcji montażu jaka zaleca producent.
    Masz wątpliwości ?
    Zadzwoń
    663443321
    Darek B

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Źle .
    Pompa powinna startować przy 45-50 stopni.
    Po co? Żeby mielić wodę na krótkim obiegu? Jaką miałbym z tego korzyść i co miałbym osiągnąć?

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Po co? Żeby mielić wodę na krótkim obiegu? Jaką miałbym z tego korzyść i co miałbym osiągnąć?
    zapytam o to samo.
    w takim razie po cholerę stosować zawór żeby kominek miał min 55 stopni na wejściu skoro przy rozpalaniu wesoło puszczamy sobie w obieg wodę która ma np 40 stopni na wejściu do kominka ?

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Macie rację. Kominek czy kocioł powinien jak najszybciej się rozgrzać, aby jak najszybciej przejść przez fazę nieefektywnego spalania. Gdzie mam możliwość, posłuch albo nikt nie widzi, podnoszę do min 60 st.
    Pompa u takiego jednego gościa startuje od 35. Pytam - po co ci w kaloryferach woda o takiej temperaturze - nic nie zagrzejesz - nie szkoda prądu (i kotła)?
    No ale u niego też jak się nie kopci z komina, to leci sprawdzić, co się stało. Po szybkiej interwencji zaczyna i wtedy jest OK - taka kontrolka, że się "pali".

  5. #85
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Dużo piszecie ale zupełnie nie rozumiecie o co chodzi .
    Chcecie sami eksperymentować wasz wybór , problemy z eksploatacją i strata na opale też po waszej stronie.
    Wasz wybór ...... utrata gwarancji też.
    Darek B

  6. #86

    Domyślnie

    A ja mam na powrocie do kominka 25-23 stopni. Na zasilaniu 40-42, całość ogrzewanie podłogowe. Brak bufora, podłogówka wszystko skutecznie "pożera". Wkład Unico Nemo 2 TopEco.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dużo piszecie ale zupełnie nie rozumiecie o co chodzi .
    Chcecie sami eksperymentować wasz wybór , problemy z eksploatacją i strata na opale też po waszej stronie.
    Wasz wybór ...... utrata gwarancji też.
    Czy Ty w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem? Po raz kolejny piszesz coś bez kompletnego zrozumienia tekstu pisanego. Napisałem, że mam zabezpieczenie powrotu na 55 stopni i że pompa rusza przy temperaturze 65 stopni. Napisz gdzie tu eksperyment, gdzie tu problem z eksploatacją i gdzie tu strata na opale bo to trochę kompromitujące co piszesz. Nieśmiało dodam, że temperatura 65 stopni, przy której rusza pompa to fabryczne ustawienie w brunerze.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dużo piszecie ale zupełnie nie rozumiecie o co chodzi .
    Chcecie sami eksperymentować wasz wybór , problemy z eksploatacją i strata na opale też po waszej stronie.
    Wasz wybór ...... utrata gwarancji też.
    napisz w takim razie ile będzie miała woda na wejściu do kominka w prawidłowej konfiguracji z zaworem i kiedy puścimy tak jak sugerujesz pompy od 40 stopni.
    30? rozumiem że nazwiesz to prawidłowymi warunkami pracy wkładu?
    włączanie pompy poniżej temperatury otwarcia zaworu mija sie z celem

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dużo piszecie ale zupełnie nie rozumiecie o co chodzi .
    Chcecie sami eksperymentować wasz wybór , problemy z eksploatacją i strata na opale też po waszej stronie.
    Wasz wybór ...... utrata gwarancji też.
    Rozumimy, rozumimy, tylko mamy inne zdanie Wbij sobie w końcu do głowy, że do Rzymu prowadzi wiele dróg i każda może być dobra. Nie na każdej czyhają zbójcy...Masz swoje zdanie to o nim pisz, nikt Ci nie broni, ale nie popisuj się żenującymi fochami, bo to nie przystoi i nic nie wnosi do dyskusji.

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A ja mam na powrocie do kominka 25-23 stopni. Na zasilaniu 40-42, całość ogrzewanie podłogowe. Brak bufora, podłogówka wszystko skutecznie "pożera". Wkład Unico Nemo 2 TopEco.
    Czujniki przylgowo?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Czujniki przylgowo?
    Nie. Czujnik wody w kominku umieszczony w fabrycznie przeznaczonym do tego miejscu. Chyba, że jest jakiś luz między czujnikiem a kołnierzem, nie byłem przy końcówce montażu. Na rozdzielaczach termometry wkręcane w belkę więc raczej wiarygodne. Jak dobrze napalę to dojdzie do około 45 stopni, tak bynajmniej wskazuje termometr przy kominku. Trochę mnie jednak dziwi jak to jest, że w kominku kupa ogika i żaru a na termometrze z bidą 42 stopnie, czyżby podłogówka tak skutecznie odbierała ciepło? Ale chociaż rurki przy pompie kominkowej (mały obwód między rozdzielaczami) powinny być sporo cieplejsze.

  12. #92

    Domyślnie

    Ja dziś napaliłem to miałem 80 stopni na kominku. Temperatura w buforze momentalnie rosła pomimo, że podłogówka na bieżąco część tego ciepła odbierała.

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ja dziś napaliłem to miałem 80 stopni na kominku. Temperatura w buforze momentalnie rosła pomimo, że podłogówka na bieżąco część tego ciepła odbierała.
    Jak bym miał tyle na kominku to by mi się chałupa zagotowała. Najciekawsze jest to, że pomimo takich temperatur jakie podałem, to w domu jest ciepło tzn. na dole 22-25, ta wyższa oczywiście w salonie a na poddaszu średnio 22-23 stopnie. Chyba, że kupiłem za słaby wkład do tej instalacji ale skoro kocioł gazowy 12 kw dwje radę bez problemu to i wkład o podobnej mocy też powinien.

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie. Czujnik wody w kominku umieszczony w fabrycznie przeznaczonym do tego miejscu. Chyba, że jest jakiś luz między czujnikiem a kołnierzem, nie byłem przy końcówce montażu. Na rozdzielaczach termometry wkręcane w belkę więc raczej wiarygodne. Jak dobrze napalę to dojdzie do około 45 stopni, tak bynajmniej wskazuje termometr przy kominku. Trochę mnie jednak dziwi jak to jest, że w kominku kupa ogika i żaru a na termometrze z bidą 42 stopnie, czyżby podłogówka tak skutecznie odbierała ciepło? Ale chociaż rurki przy pompie kominkowej (mały obwód między rozdzielaczami) powinny być sporo cieplejsze.
    Tego już nie sprawdzisz czy on tam siedzi, jeżeli teraz tak ledwo ciąganie kominek, to w większe mrozy zrobi się gnój w palenisku.
    Może kominek ma za małą moc albo obrósł od wewnątrz wymiennik.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak bym miał tyle na kominku to by mi się chałupa zagotowała. Najciekawsze jest to, że pomimo takich temperatur jakie podałem, to w domu jest ciepło tzn. na dole 22-25, ta wyższa oczywiście w salonie a na poddaszu średnio 22-23 stopnie. Chyba, że kupiłem za słaby wkład do tej instalacji ale skoro kocioł gazowy 12 kw dwje radę bez problemu to i wkład o podobnej mocy też powinien.
    U mnie tą energię odbiera bufor i stopniowo przekazuje do podłogi. Nic się nie gotuje, tym bardziej, że w chałupie jak narazie mam 15 stopni i woda na powrocie z podłogówki dokładnie tyle ma więc ciepło z bufora momentalnie znika. Czekam na dostawę drewna, żeby mocniej przyhajcować i trochę rozgrzać chałupę

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Chyba, że kupiłem za słaby wkład do tej instalacji ale skoro kocioł gazowy 12 kw dwje radę bez problemu to i wkład o podobnej mocy też powinien.
    Może na tym wkładzie tylko napisali 12kW.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak bym miał tyle na kominku to by mi się chałupa zagotowała. Najciekawsze jest to, że pomimo takich temperatur jakie podałem, to w domu jest ciepło tzn. na dole 22-25, ta wyższa oczywiście w salonie a na poddaszu średnio 22-23 stopnie. Chyba, że kupiłem za słaby wkład do tej instalacji ale skoro kocioł gazowy 12 kw dwje radę bez problemu to i wkład o podobnej mocy też powinien.
    Mam podobnie. 80 - 85 stopni, mój kominek osiąga podczas awarii zasilania (pompy stop!) . Normalna praca to 40-60 o C na wyjściu. Żadnego gnoju nie mam w mrozy. W całej tej dyskusji, często bezsensownej, nasi forumowi koledzy zapominają o odniesieniu się do rodzaju instalacji odbierającej ciepło, jaką ma dany osobnik w domu. To sedno dyskusji, a nie temperatura na powrocie i zawór trójdrożny. Romotopy 6.6.2 TV hulają aż miło bez tych "niezbędnych" atrybutów. Jeśli Bielawski odmówi obsługi gwarancji, będę sprzedawał i proponował na forum inne ustrojstwa. Aż się proszą...I jest ich coraz więcej dobrej jakości.

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Mam podobnie. 80 - 85 stopni, mój kominek osiąga podczas awarii zasilania (pompy stop!) . Normalna praca to 40-60 o C na wyjściu. Żadnego gnoju nie mam w mrozy. W całej tej dyskusji, często bezsensownej, nasi forumowi koledzy zapominają o odniesieniu się do rodzaju instalacji odbierającej ciepło, jaką ma dany osobnik w domu. To sedno dyskusji, a nie temperatura na powrocie i zawór trójdrożny. Romotopy 6.6.2 TV hulają aż miło bez tych "niezbędnych" atrybutów. Jeśli Bielawski odmówi obsługi gwarancji, będę sprzedawał i proponował na forum inne ustrojstwa. Aż się proszą...I jest ich coraz więcej dobrej jakości.
    Wlazłem tak trochę z butami w ten wątek, ja mam wkład Unico Nemo 2 TopEco. Dziękuję za odpowiedź.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Tego już nie sprawdzisz czy on tam siedzi, jeżeli teraz tak ledwo ciąganie kominek, to w większe mrozy zrobi się gnój w palenisku.
    Może kominek ma za małą moc albo obrósł od wewnątrz wymiennik.
    Jak ledwo ciągnie, jaki obrośnięty wymiennik? Przez niecały miesiąc palenia suchym brykietem z barlinka? Jak wybierałem wkład to forumowi "fachowcy" doradzali mi mniejszy a niektórzy to już przeszli wszelkie granice i doradzali 8 kw. Mój Unico ma 16 kw z czego 12 na wodę. Wkład wybrałem sam z pomocą kominkarza. Zaznaczam, że kominek zasila ogrzewanie podłogowe czyli niskotemperaturowe. Z tego wszystkiego wynika, że wkład pracuje z mocą nominalną, to chyba dobrze?
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 01-12-2016 o 06:35
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Może na tym wkładzie tylko napisali 12kW.
    A na którym wkładzie nie "napisali"?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 5 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony