dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Question Ceramika wienerberger - opinie

    Witam,

    Zależy mi na opiniach użytkowników tego pustaka.

    Z góry dzięki.
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  2. #2

    Domyślnie

    Mogę tylko powiedzieć, że w mojej rodzinie stoją 3 chaty na wienerbergeru, jednen na 36 P+W, dwa na 25+W i mieszkańcy sobie chwalą. Oczywiście z dociepleniem. Czekam na wiosnę i ruszam z murami, też właśnie z tego pustaka 25 P+W.

  3. #3

    Domyślnie

    już nic...
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:40

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Dobra ceramika. Są gorsze i dużo gorsze, ale lepsze też są Wszystko już było na ten temat, poszukaj
    Szukałem, ale na ceramiczną hierarchię nie trafiłem, a ciekawy jestem co jest wyżej, ponieważ sądziłem, że porotherm jest pustakiem premium
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  5. #5

    Domyślnie

    Niektórzy uważają, że pustaki EDER są lepsze.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarn-y Zobacz post
    Niektórzy uważają, że pustaki EDER są lepsze.
    Pytanie fundamentalne: pod jakim względem lepsze? EDER ciut lepsze U (0,47 vs. 0,60), wytrzymałość na ściskanie taka sama, wymiar prawie identyczny, wydajność ta sama. Być może mniej się kruszy, ale o tym musieli by opowiedzieć osoby bawiący się tym pustaczkiem. Nie bez znaczenia jest cena, EDER sporo droższy.
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  7. #7

    Domyślnie

    Mój dom stawialismy z 25+PW,dylematy były jak ze wszystkim ale jako uzytkownik z jakimś tam budowlanym bagażem i doświadczeniem mogę powiedzieć ze ten pustak jest napewno lepszy niż opinie o nim krążące. dalismy zaprawe ciepłochronną można tez klej ale koszta sa duze-inaczej chyba nie ma sensu.sasiad ma ten sam pustak ale na zaprawie tradycyjnej -lekka porażka łaczenia wyszły mu 3 cm a to nie o to chodzi w tym wszystkim-możliwe tez ze jego budowlancy nie przykładali sie do swojej pracy. wcale tez nie były krzywe ani nie pękały,choc i z takimi groźnymi opowieściami spotkalismy sie. wybudowaliśmy chate ściany są nic nie peka nie ma krzywizn ani podobnych problemów wszystko ok. tylko przy tynkach było cięzko (ale bynajmniej nie mnie)bo jednak nie jest to pustak z gładka powierzchnią. i wazne tez jest ocieplenie ale to juz inna bajka.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirabillis Zobacz post
    Mój dom stawialismy z 25+PW,dylematy były jak ze wszystkim ale jako uzytkownik z jakimś tam budowlanym bagażem i doświadczeniem mogę powiedzieć ze ten pustak jest napewno lepszy niż opinie o nim krążące. dalismy zaprawe ciepłochronną można tez klej ale koszta sa duze

    Kolego liczyłeś jaka mogła być różnica pomiędzy rekomendowanym przez producentem klejem, a zaprawą, o której piszesz?
    Dzięki za opinię.

    ENDO
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENDO Zobacz post
    Pytanie fundamentalne: pod jakim względem lepsze? EDER ciut lepsze U (0,47 vs. 0,60), wytrzymałość na ściskanie taka sama, wymiar prawie identyczny, wydajność ta sama. Być może mniej się kruszy, ale o tym musieli by opowiedzieć osoby bawiący się tym pustaczkiem. Nie bez znaczenia jest cena, EDER sporo droższy.
    Dlatego napisałem, że niektórzy, gdyż przekopałem wcześniej fora z opiniami o tym pustaku. Znalazłem tam opinie, że EDER są równiejsze i mniej kruche. Mnie to nie przekonało, tym bardziej tak jak pisałeś, są sporo droższe. Mnie się udało kupić Wienerbergera w cenie 4,40 brutto wraz z depozytem i transportem. Wydaje mi się, że jak najbardziej wart jest tej ceny. W przeszłości chyba tak niskiej jeszcze nie było.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarn-y Zobacz post
    Mnie się udało kupić Wienerbergera w cenie 4,40 brutto wraz z depozytem i transportem. Wydaje mi się, że jak najbardziej wart jest tej ceny. W przeszłości chyba tak niskiej jeszcze nie było.
    Pisałeś o pustaku 25 P+W. Nie wnikając w szczegóły ofert, allegro pokazuje ceny już od 3,5. Różnica pomiędzy Twoją ceną, a moją to transport + depozyt, aż tak drogo
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  11. #11

    Domyślnie

    Kolego, ten transport z Oleśnicy(te twoje pustaki po 3,50) to w moje okolice ponad 300km, do tego cena wyłącznie dla pełnych samochodów. Ja potrzebuje ilość ok 1,5 takiego transportu. Do tego skład, w którym kupiłem znajduje się 1k od mojej budowy. Dzwonie do nich, do godziny przywożą 6 palet stawiają na chudziaka, muruję, jak się kończą, dzwonię po kolejne 6 palet, muruję, robię strop, dzwonię po ręsztę palet, rozładunek z hds bezpośrednio na strop i jadę ze ścianami szczytowymi i kolankowymi. Podejrzewam, że ten skład budowlany też zaopatruje się w Oleśnicy, nawet jak stracę kilka stówek na marży, choć nie jest to powiedziane, musiałbym przeliczyć, to dla mnie liczy się wygoda, a nie rozpierdzielenie naraz całego transportu po całej działce i przenoszenie pustaków.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    Moje niestety nie były idealnie równe, system PW wydaje się być dobry dla idealnie równych. Widziałem że niektórzy dają piankę w szczeliny pionowe...

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarn-y Zobacz post
    Kolego, ten transport z Oleśnicy(te twoje pustaki po 3,50) to w moje okolice ponad 300km
    Ostatnio przeczytałem, że do transportu 400km jednego samochodu cegły zużywa się DWA razy WIĘCEJ energii, niż do wyprodukowania tejże cegły

    Do mnie też 300km, więcej jesteś dobry punktem odniesienia. A mają tylko jeden zakład produkcyjny?


    Cytat Napisał Pośrednik Zobacz post
    Widziałem że niektórzy dają piankę w szczeliny pionowe...
    Czysto edukacyjnie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pianka na porotherm.jpg
Wyświetleń:	426
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	172606
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    System ciekawy ale pustaki muszą być idealnie równe, wyobraź sobie jak będą rozbieżności w wymiarach...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENDO Zobacz post
    Do mnie też 300km, więcej jesteś dobry punktem odniesienia. A mają tylko jeden zakład produkcyjny?
    http://www.wienerberger.pl/kontakt-z...-produkcyjnych

  16. #16

    Domyślnie

    już nic...
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:40

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    czarny-y to skąd Ty jesteś jeżeli przy takiej siatce dystrybucji masz do siebie 300km?

    Dzięki 84 za wzbogacenie wątku
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 3daro3
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wodzisław śląski
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Ja budowałem z porothermu 44 - pustak myśle że przyzwoity, chociaż trudno się go przycina.
    Z 2,5 tyś pustaków około 150 przyjechało już na budowe uszkodzonych ale reklamacja bezproblemowa. Znalazła się też paleta pustaków z "brzuchami" ale akurat miałem je gdzie wykorzystać .
    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Moja wypowiedź dotyczyła przytoczonej Oleśnicy, napisałem wyżej również dlaczego nie odpowiada mi transport wprost z cegielni. Przeanalizowałem plusy i minusy takiego wyboru i zdecydowałem tak, a nie inaczej.

  20. #20

    Domyślnie

    już nic...
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:39

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony