dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Najlepiej podjedz na skład budowlany i pooglądaj pustaki. Ewentualnie na pobliską budowę i zobacz ile gruzu zostaje z pustaków a z jakich budują. Zobacz który jest prosty, ma ładny czerwony kolor(ciemne plamy to przepalenie pustaka-wada). Porównaj wage i grubości ścianek w pustaku. Upuści taki pustak z 1-1,5m na ziemię, ten co jest słaby pęknie. Wtedy podjęcie decyzji będzie łatwiejsze. Nie sugeruj się zbytnio przenikalnością cieplną(dostane lincz), ale dla muru 25cm ma to małe znaczenie, bo i tak dasz na to grubą warstwę styropianu.
    W tematach co Ci przesłałem dosyć dokładnie opisałem pustaki które widziałem. Z Termoton Owczary i Porothermu murowałem, jest różnica na korzyć Porothermu. W tej chwili drugi dom budował bym z Maxa bez P+W. Dlaczego? Murowali murarze, koszta robocizny były by takie same. Koszta pustaka+zaprawy podobna do Porothermu P+W. Wytrzymałość dużo lepsza.
    Pozdrawiam.
    Dzięki tak zrobię tzn. pozwiedzam składy pod względem jakości tych pustaków. A jak oceniasz piankę do porothermu, która sami polecają? Kleiłeś na niej?
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  2. #22

    Domyślnie

    Kolega stawiał dom w systemie dryfix i ta pianka jest mocarna, jest faktycznie tak mocna jak reklamuje ją Wienerberger. Tylko pamiętaj, że do zwykłego pustaka porothermu się nie nadaje, musi to być szlifowany pustak dryfix. Pianki i tak osobno nie kupisz, dodają ją w cenie przy zakupie właśnie tych pustaków.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarn-y Zobacz post
    Pianki i tak osobno nie kupisz, dodają ją w cenie przy zakupie właśnie tych pustaków.
    Czy to znaczy, że pianka jest uwzględniona w cenie pustaka?
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  4. #24

    Domyślnie

    już nic...
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:39

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENDO Zobacz post
    Czy to znaczy, że pianka jest uwzględniona w cenie pustaka?
    Dokładnie, dostajesz ją w ilości odpowiedniej do ilości zakupionych pustaków.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Jak przeliczałem koszty dla m2 muru z różnych materiałów, to pianka wychodziła najdrożej.
    na jakiej zasadzie przyjales cenę piany skoro dają ja rzekomo za free i nie mozna jej kupić osobno?
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENDO Zobacz post
    Kolego liczyłeś jaka mogła być różnica pomiędzy rekomendowanym przez producentem klejem, a zaprawą, o której piszesz?
    Dzięki za opinię.

    ENDO
    w sumie róznicy nie było większej. W przypadku tradycyjnej zaprawy koszta i tak są bo masz piasek,cement,woda +reczna robota,wynajecie betoniarki tez kosztuje -a zaprawa była gotowa w workach do których dodawało sie odpowiedniailośc wody,proporcje były podane na opakowaniu. Ekipa rozrabiała w wiaderkach,praca szła zaskakująco szybko tu były największe oszczedności. Worki były w wielkosci 22 kg cena ok 30zł/szt ich ilośc była wyliczona tak jak zalecal producent,nie było mowy o ładowaniu zaprawy tyle ile by sobie majster chciał i zwiekszaniu kosztów. Max.1cm grubosci tynku i nie wiecej,dzieki temu nie zuzylismy więcej materiału i zachowalismy min.odstepy na łączeniach.MOzna tez kupic tansza zaprawe o takich samych parametrach z firmy BAUMIT tutaj masz linka http://www.baumit.pl/front_content.php?idcat=4367
    Co do kleju a raczej pianki DRYFIX tu koszta były zbyt duze. Za jedna taka puszke+pustak 25 trzeba było zapłacic 9,50 zł ,a koszt m2 sciany w pustaku porotherm 25 DRYFIX to ok 100zł za sam materiał. Chociaz bardzo zachwalano ten system jako nowatorski i nowoczesny nie zdecydowalismy sie .jednak koszta były zbyt wysokie, a raczej za wysokie.

    pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENDO Zobacz post
    na jakiej zasadzie przyjales cenę piany skoro dają ja rzekomo za free i nie mozna jej kupić osobno?
    Witam,

    Mam dom zbudowany ze zwyklego porothermu P+W(na zwykla zaprawe), kupilem go za namowa (w cenie betonu kom.) i drugi raz bym go nie uzyl. Mysle, ze pianka nic tu nie zmienia jezeli chodzi o pewna wade...

    otoz jak wiemy pustak jest zbudowany z pustek powietrznych ...ot odkrycie ale oznacza to ze jest przewiew -powietrza, z puszek elektrycznych mi nie wieje, bo sam je montowalem szczelnie(bez peszli) ale z TB juz tak i zabudowanego wc (przez przycisk) i generalnie uwazam, ze ten ruch powietrza jest zbedny i wychladza jezeli sa nieszczelnosci w styropianie, a mysle ze zawsze gdzies beda. Staralem sie budowac energooszczednie a tu taka wpadka. polecam inne materialy, ktore beda bardziej szczelne- co jest wyznacznikiem energooszczednosci, do wymiany powietrza sluzy wentylacja, nad ktora mozna zapanowac.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENDO Zobacz post
    Szukałem, ale na ceramiczną hierarchię nie trafiłem, a ciekawy jestem co jest wyżej, ponieważ sądziłem, że porotherm jest pustakiem premium
    Wydaj mi się że CERPOL z Kozłowic. Ja kupiłem 25P-W, oglądałem winerbergera i Kozłowice i Kozłowice wygrały grubością ścianek i lepszym wykonaniem.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał tazz Zobacz post
    Witam,

    Mam dom zbudowany ze zwyklego porothermu P+W(na zwykla zaprawe), kupilem go za namowa (w cenie betonu kom.) i drugi raz bym go nie uzyl. Mysle, ze pianka nic tu nie zmienia jezeli chodzi o pewna wade...

    otoz jak wiemy pustak jest zbudowany z pustek powietrznych ...ot odkrycie ale oznacza to ze jest przewiew -powietrza, z puszek elektrycznych mi nie wieje, bo sam je montowalem szczelnie(bez peszli) ale z TB juz tak i zabudowanego wc (przez przycisk) i generalnie uwazam, ze ten ruch powietrza jest zbedny i wychladza jezeli sa nieszczelnosci w styropianie, a mysle ze zawsze gdzies beda. Staralem sie budowac energooszczednie a tu taka wpadka. polecam inne materialy, ktore beda bardziej szczelne- co jest wyznacznikiem energooszczednosci, do wymiany powietrza sluzy wentylacja, nad ktora mozna zapanowac.
    w kazdym pustaku ceramicznym masz szczeliny i takie odczucie wiania moze być odczywalne,ale w przekroju całego domu takie gniazdko ma niewielkie znaczenie. drzwi wejsciowe,bramy garazowe tez otwierasz i wpuszczasz zimne powietrze przez znacznie wieksza powierzchnie czy to oznacza ze mamy je zamurowywać ?

  11. #31

    Domyślnie

    już nic...
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:39

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Koszt m2 muru to:
    System Dryfix:
    pustak+pianka+robocizna(jeśli najęta)

    Murowanie na zaprawe cem-wap.
    pustak+zaprawa+robocizna(jeśli najęta)

    Cena pustaka szlifowanego z gratisową pianką wychodzi drożej na m2.
    Pozdrawiam.

    jaro4 tak Kozłowice Cerkpol robią chyba najlepszy pustak ceramiczny.

    Mirabillis
    szczeliny w pustaku to raczej dobre rozwiązanie. Ale wolałbym teraz mieć dom wybudowany z maxa bez zakładek P+W, to przez nie wieje Jeśli dom nieotynkowany i nieocieplony.
    Dzięki za wyjaśnienie co do kosztów - wszystko jasne. Kwestią zasadniczą jest to czy ekipa weźmie mniej przy opcji z pianką (mniej roboty). Gdyby tak było to różnica, o której piszesz mogła by się zatrzeć.

    Jeżeli chodzi o zakładki P+W to dziwi mnie zarzut o nieszczelności. Fakty, mogłoby trochę wiać, ale kto dziś buduje bez ocieplenia i tynków? Chyba nikt, a tym samym zarzut jest mało trafny. Samo rozwiązanie P+W pozwala dokładniej kłaść mur, aby wyzbyć się nierówności.
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  13. #33

    Domyślnie

    już nic...
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:39

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    MAX ma gorszy parametr przenikania, ale pewnie tańszy. grubsze ścianki chyba ma. Ja za namową architekta pozostaje przy PORO
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Najlepiej podjedz na skład budowlany i pooglądaj pustaki. Ewentualnie na pobliską budowę i zobacz ile gruzu zostaje z pustaków a z jakich budują. Zobacz który jest prosty, ma ładny czerwony kolor(ciemne plamy to przepalenie pustaka-wada). Porównaj wage i grubości ścianek w pustaku. Upuści taki pustak z 1-1,5m na ziemię, ten co jest słaby pęknie. Wtedy podjęcie decyzji będzie łatwiejsze. Nie sugeruj się zbytnio przenikalnością cieplną(dostane lincz), ale dla muru 25cm ma to małe znaczenie, bo i tak dasz na to grubą warstwę styropianu.
    W tematach co Ci przesłałem dosyć dokładnie opisałem pustaki które widziałem. Z Termoton Owczary i Porothermu murowałem, jest różnica na korzyć Porothermu. W tej chwili drugi dom budował bym z Maxa bez P+W. Dlaczego? Murowali murarze, koszta robocizny były by takie same. Koszta pustaka+zaprawy podobna do Porothermu P+W. Wytrzymałość dużo lepsza.
    Pozdrawiam.
    Wytrzymałość lepsza czego pustaka, zaprawy, muru czy systemu nerwowego inwestora.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Endo, nooo i muszę się nadpisać

    Podaję Ci na prv numer telefonu do Regionalnego z Wienerbergra. Powie Ci dokładnie z jakiej fabryki kupować ich POROTherm. Pomoże Ci też znaleźć skład w Twojej okolicy, w którym dadzą na jego polecenie lepszą cenę (a jeżeli nie, to dzwonisz do niego i lecą łby )...

    System Dryfix - również nas do niego namawiał. Wyszliśmy jednak z założenia, że jeżeli ekipa nie ma doświadczenia w tej technice, nie ma co ryzykować.
    Cena byłą kusząca Przecież TARGETY muszą robić ! Niestety Pan Regionalny zabrał nas na dwie budowy, na których miało być cudownie pięknie, a było strasznie. Między poszczególne pustaki można było wsadzić rękę. Wszystkie takie szpary uzupełniane były pianką. Wyobrażam sobie te koszty związane z dokupieniem dodatkowej ilości pianki montażowej.

    Sam przyznał, że wybrał nie te budowy, co powinien i że przeprasza Bardzo mu PODZIĘKOWALIŚMY

  17. #37

    Domyślnie

    tak naprawde to wybór zaprawy w scianach dwuwartwowych nie jest tak istotny jak w scianach jednowarstwowych.Dlatego że i tak dajemy na takiego pustaka ocieplenie w postaci np.styropianu. Oczywiscie typ zaprawy wpływa na ciepłochronnosc ściany ale jak wiadomo w mniejszym stopniu niz w jednowarstwówkach.Wymagania odnosnie współczynnika U byłay inne przez lata dla obu typów scian,ale chyba w 2009 ujednolicone je i teraz wynosza U=0,30W/(m2K). Pustak ceramiczny poryzowany 25cm ma współczynnik przenikanai ciepła nastepujacy:
    a) bez ocieplenia 1,05
    b) 12 cm ocieplenia- 0,25
    c) 16 cm -0,20
    typowy max ma niestety gorsze parametry, i bardzo czesto dwówarstówki wykonane sa z mniejszcza starannoscia i z gorszych materiałów co w scianach jednowarstwowych jest absolutnie niewskazane.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katti Zobacz post
    Endo, nooo i muszę się nadpisać

    Podaję Ci na prv numer telefonu do Regionalnego z Wienerbergra. Powie Ci dokładnie z jakiej fabryki kupować ich POROTherm. Pomoże Ci też znaleźć skład w Twojej okolicy, w którym dadzą na jego polecenie lepszą cenę (a jeżeli nie, to dzwonisz do niego i lecą łby )...

    System Dryfix - również nas do niego namawiał. Wyszliśmy jednak z założenia, że jeżeli ekipa nie ma doświadczenia w tej technice, nie ma co ryzykować.
    Cena byłą kusząca Przecież TARGETY muszą robić ! Niestety Pan Regionalny zabrał nas na dwie budowy, na których miało być cudownie pięknie, a było strasznie. Między poszczególne pustaki można było wsadzić rękę. Wszystkie takie szpary uzupełniane były pianką. Wyobrażam sobie te koszty związane z dokupieniem dodatkowej ilości pianki montażowej.

    Sam przyznał, że wybrał nie te budowy, co powinien i że przeprasza Bardzo mu PODZIĘKOWALIŚMY
    Partactwo jest nagminne! Nic nowego. Z czego Ty budowałaś? Ekipa Jarka nie czuje blues'a układając PORO?
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jarek wpadl do nas w polowie prac, po tym, jak wywalilam partaczy z budowy! na Jarka zlego slowa nie powiem! gdybysmy trafili na nich od zera mialabym ladnych kilka tysiecy w kieszeni... Budowali od podstaw kilka domkow, ktore widzialam i dom kolegi. W tym roku startuja z domkiem naszego Przyjaciela.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zapomnialam: stawialismy z porothermu Wienerbergera P+W...

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony