dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 40
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 781
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mordka007
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myślę, że przede wszystkim rozsądek. Niektórych stać na to żeby budować domy pasywne innych nie i budują za tyle ile mogą, bo ich nie stać. Domy pasywne fajne, bo tanie w eksploatacji, ale też kosztowne dla Polaków. Nie stać nas tak jak Niemców czy Skandynawów na budowanie domów z najnowszych nowinek. Z drugiej strony jak tu budować dom taki jak budowali nasi Rodzice...
    Trzeba znaleźć złoty środek w budowie własnego domku. Na pewno dużo trzeba poczytać przed budową, aby móc nakreślić sobie, co i za ile chce się mieć. Wiedza na temat budowy domu jest największym skarbem inwestorów. To dzięki niej można zaoszczędzić na materiale lub na niepotrzebnych później poprawkach. Oczywiście, jeśli ma się czas i wiedzę to można budować samemu i w tedy będzie najtaniej. Jeśli się jeszcze dołoży rozwiązania energooszczędne to już mamy tani super domek

  2. #22

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Jeden zbuduje mały, bardzo dobrze ocieplony dom, a drugi da mniej styropianu za to kilka m2 sobie doda. Każdy szuka oszczędności tam gdzie uważa to za najbardziej stosowne.

  3. #23

    Domyślnie

    Jak się rozejrzeć wokól albo jak sie poczyta niektóre dzienniki budowy to widać,ze nie każdy szuka oszczędności,i bardzo dobrze,jego dom,jego zycie,ważne zeby dokonać wlasciwego wyboru,jakby wszyscy budowali na jedno kopyto,to jakieś getta by powstawaly.
    Zwarta bryła,dobre okna,styrpoianu 15 cm i mozna nie martwić się o rachunki,pakowanie wszystkich drogich i nie do konca sprawdzonych wynalazków do domu jednorodzinnego wcale nie jest takie super jak niektorzy piszą,na tym forum są osoby,ktore posiadaja tzw.bezobsługowe systemy i spędzają w nich multum czasu dokręcając,odkręcając,ustawiając,mierząc,usu waja awarie itp.
    Mój dom ,123 p.u. nie żaden energooszczedny ma EP 31,54 kWh/(m2rok),200zł miesięcznie kosztuje mnie ogrzewanie,palimy drewnem,całą zimę na pół gwizdka,bo zima łagodna.

  4. #24
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Myślę, że przede wszystkim rozsądek. Niektórych stać na to żeby budować domy pasywne innych nie i budują za tyle ile mogą,
    Prawdziwy dom pasywny ( zerowe koszty ogrzewania ) jest w cenie najtańszego domu ogrzewanego np. gazem - skąd więc "nie stać"? I gdzie tu rozsądek?

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    To może zdradź tą "tajemnicę" którą posiadasz już od ćwierć wieku jak to buduje się za grosze dom zeroenergetyczny.
    Czytając twoje posty odnoszę wrażenie że "tajemnicę zamachu smoleńskiego" rozwiązałeś już 12 kwietnia 2010 roku.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    To może zdradź tą "tajemnicę" którą posiadasz już od ćwierć wieku jak to buduje się za grosze dom zeroenergetyczny..
    Witam.

    Mi się tez wydaje że kolega Tomasz Brzęczkowski WIE ALE NIE POWIE ( nie napisze) . Miałem kolesia w podstawówce który opowiadał że rzekomo wkładając jądra do termosu można zbudować bombę termojądrową no ale żeby wykonać taką bombę trzeba mieć odpowiednie jaja . Niestety jest duża szansa że kolega okaże się nie pierwszym i nie ostatnim ,,Badaczem Pisma Świętego'' na tym forum ,obym się mylił, już widzę kolejkę chętnych na bardzo tanie pasywne domy .
    pozdrawiam.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Czytając twoje posty odnoszę wrażenie że "tajemnicę zamachu smoleńskiego" rozwiązałeś już 12 kwietnia 2010 roku.
    Dobre
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    temat rzeka... można oszczędzić na wszystkim ale czy warto ? Najlepiej wiele rzeczy robić samemu. Troche jest zabawy ale oszczędności rekompensują wysiłek.
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    Najlepiej wiele rzeczy robić samemu.
    Mnie to zawsze zastanawia ta nasza mentalność: każdy Polak jest mechanikiem samochodowym, elektrykiem, hydraulikiem, specem od komputerów...
    Ja uważam, że nie można znać się na wszystkim- jedynym problemem w moim rozumowaniu to znalezienie dobrego fachowca a nie "dopreko fahofca"!
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A ja myślę że przede wszystkim komfort. Dla mnie dom zeroenergetyczny takiego nie daje.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Mnie to zawsze zastanawia ta nasza mentalność: każdy Polak jest mechanikiem samochodowym, elektrykiem, hydraulikiem, specem od komputerów...
    Ja uważam, że nie można znać się na wszystkim- jedynym problemem w moim rozumowaniu to znalezienie dobrego fachowca a nie "dopreko fahofca"!
    Oczywiście, najlepiej byłoby mieć do wszystkiego fachowców, do tego o wąskiej specjalizacji. Tyle tylko, że to nie jest tanie! A problem jest postawiony - dobrze i tanio. Ja jestem specem od wielu rzeczy, bo po prostu nie mam pieniędzy, żeby zatrudnić prawdziwego zawodowca. Na szczęście szybko się uczę, a jak narobię bigosu, to tylko sobie, a nie komuś. A jeśli zrobię coś dobrze, to i przy okazji będzie tanio
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  12. #32

    Domyślnie

    Tłumaczymy z żoną naszym dorastającym dzieciom, że w latach 70-tych i 80-tych ludzie budowali domy SAMI (ew. przy pomocy rodziny i znajomych). Musimy im to tłumaczyć, bo się dziwią, że nie chcemy brać ekipy. Pewno, że nikt nie zna się na wszystkim, ale jak nie potrafię murować z cegieł, maxów, albo porothermów, to są jeszcze szalunki tracone (izodom, thermodom itp), gdzie nie trzeba żadnych umiejętności. Fachowca (koniecznie sprawdzonego) trzeba brać tylko do tego, czego w żaden sposób nie można zrobić siłami swoimi/rodziny/znajomych.

    Inna sprawa. Przeglądnąłem setki projektów i na końcu wziąłem kartkę, ołówek i sam narysowałem dom, który nam będzie odpowiadał, pod nasze potrzeby. Prosty, prostokątny z dwuspadowym dachem. Potem przy pomocy Sketchupa sprawdziłem sobie wygląd, wnętrza, nasłonecznienie itp. Resztę "dopieścił" konstruktor. Skąd architekt, który mnie nie zna, może wiedzieć, czego mi potrzeba? Po co mi wykusze, gzymsy, okapy itd.? Mam wrażenie, że większość "udziwnień" służy temu, żeby architekt mógł dostać nagrodę, albo żeby jego projekt odróżnić od projektu kolegi. A koszty? A czy on za to zapłaci? Przepraszam architektów, ale takie jest moje zdanie.
    Jest mnóstwo nowoczesnych rozwiązań. Drogich rozwuiązań. Czy jest mi koniecznie potrzebny np. odkurzacz centralny, automatyka bramy i rolet? Czy potrzebuję podłączenie gazu, jeśli ogrzwać będę kotłem na paliwo stałe?

    Dobrze robi też na wyobraźnię zestawienie kosztów, ale takich pełnych, z gniazdkami, baterią umywalkową, płytkami elewacyjnymi, ściekiem w garażu itp.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mordka007
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niestety zdarza się, że przez naszych dobrych "fachowców" wykonana praca często odbiega od tego jak naprawdę powinna wyglądać wykonana czynność! Na dodatek trzeba jeszcze za to zapłacić. Mam pytanie do forumowiczów. Czy wszyscy podpisujecie umowę z "fachowcom" na każdy etap roboty? Bo jeśli chcemy budować tanio to jest to prawie niemożliwe. Strasznie się bronią ci nasi pseudo "fachowcy" przed podpisaniem umowy. Z drugiej strony jak nas goni czas i kredyt z banku, to raczej nie będziemy chodzić do sądu (przy małych niedoróbkach).

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zam

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Skrzeszewo Żukowskie
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    34

    Domyślnie

    Chcąc obniżyć koszty nie można lekceważyć właściwego planowania. Przykładowo instalacja pod odkurzacz centralny kosztuje grosze (szkoda, że sama jednostka już nie), o ile rozłoży się ją przed wylaniem posadzek.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał galeriaarta Zobacz post
    nie mam takiego doświadczenia
    witam.
    Ależ na tym forum wielu, w tym także ja, buduje lub wybudowało już swój dom i mamy doświadczenia i wiedzę o cenach materiałów,technologii,robocizny itp.Stąd ,,opór i zdrowo rozsądkowe niedowierzanie '' lużno rzuconym hasłom. Klawiatura wszystko przyjmie ale ludzie nie we wszystko uwierzą. Najlepszą metodą do przekonania forumowiczów jest prowadzenie dziennika budowy koniecznie ze zdjęciami i podawanie kosztorysu, wielu tak robi i czyni to ich wiarygodnymi. Drugą metodą jest przekazanie obszernej wiedzy w prosty czytelny pomocny logiczny sposób , wielu forumowiczom to się udało uczciwie zasłużyli na nasz szacunek i wdzięczność okazywaną co parę wpisów. Jest jeszcze trzecia metoda : wysłać każdemu facetowi piwo lub kwiaty kobiecie. Użytkownik Tomasz Bęczkowski nie skorzystał z żadnej w zamian rzucając kontrowersyjne hasła o kosztach budowy domu pasywnego. Pisać każdy może , jeden lepiej drugi gorzej..........
    pozdrawiam.
    ps Dezet ma oczywiście rację.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur.tc

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Żory
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie hmm...;)

    Cytat Napisał Zam Zobacz post
    Na forum Muratora Pan Tomasz też ma już status gwiazdy: http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C4%99czkowski
    Ocieplanie od środka ?! no cóż - dzięki za uświadomienie

  17. #37

    Domyślnie

    wydaje mi się że trochę odbiegliście od tematu . . . Miała to być lista oszczędności ? prosta i czytelna dla takich jak ja, którzy w pkt chcą na początek wiedzieć na co zwracać uwagę. No chyba, że się mylę

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwiatki2 Zobacz post
    wydaje mi się że trochę odbiegliście od tematu . . . Miała to być lista oszczędności ? prosta i czytelna dla takich jak ja, którzy w pkt chcą na początek wiedzieć na co zwracać uwagę. No chyba, że się mylę
    Oszczędności? Nie czytać pism branżowych! Niemal w całości są sponsorowane przez firmy i promowane są w nich produkty zazwyczaj drogie. Zdecydowanie lepiej informacji szukać na forum. Też udzielają się tu firmy, ale trudniej im tu wcisnąć marketingowy bełkot.

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar tchsoft
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Brzeg Dolny
    Kod pocztowy
    56-120
    Posty
    6

    Domyślnie

    nie polecam tanich obiadów, na mieście w ogóle przygotowywanie posiłków dla gości często wiąże się z przedziwnymi rytuałami. Kiedyś pomagałem przy obieraniu ziemniaków, na koniec obierania do wielkiej wanny z wodą i ziemniakami (było ich tam sporo, liczone w setkach kg) panowie oddawali mocz, tak dla smaku. Obrzydliwe, od tej pory zastanawiam się nim kupię jedzenie na mieście.
    Budować swój dom należy w kolejności następującej:
    Pierwszy dom dla wroga,
    drugi dom na sprzedaż,
    trzeci dom dla siebie!

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    do rzeczy Panowie, do rzeczy.

    Zbudować tanio dom, nie zawsze znaczy źle. Diabeł tkwi w szczegółach. Oprócz tu wspomnianych, dodałabym jeszcze-
    -przemyślany gruntownie projekt, również pod kątem instalacji, rozmieszczenia łazienek itp.- każda poprawka już na budowie to dodatkowy koszt
    -prosta bryła dachu- zasada jest taka- im mniej udziwnień- lukarn, wykuszy, okien dachowych- tym taniej (i cieplej)
    -sporządzenie kosztorysu i trzymanie się go, żeby nie wiem co! Szczególnie ważne jest to już na etapie wykończeniówki, gdzie mnogość wyboru materiałów kusi wydaniem większych pieniędzy na każdym kroku.
    -oglądanie każdej złotówki od wbicia pierwszej łopaty, bo później brakuje na wykończeniówkę
    -targowanie się, zakupy w internecie- baardzo duża oszczędność
    - to już było, ale powtórzę- samodzielne wykonywanie części prac- z własnego doświadczenia- nie dość, że taniej, to często jeszcze lepiej i staranniej. Zawodówek w tym kraju nie ma już od jakiegoś czasu, więc znaleźć pomocnika majstra, który wie o co chodzi, to jak szukanie dziewicy wśród 20 latek

Strona 2 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony