dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kolektory produkowane w Polsce - proszę o podawanie firm

    Witam,
    powoli myślę nad kolektorami do mojego domu. Przeczytałem sporo postów i powoli nie ogarniam. Proszę o wypisanie firm, które robią swoje kolektory w całości w Polsce. Wiem, że nie warto brać od Chińczyka, stąd moja prośba. Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Źle to chyba interpretujesz, bo nie tyle kraj pochodzenia definiuje jakość towaru, co same zasady produkcji. A chińczyk zrobi dobrze lub źle - w zależności od ceny.
    Płaski Hewalex jest robiony w PL, podobnie chyba WATT.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Źle to chyba interpretujesz, bo nie tyle kraj pochodzenia definiuje jakość towaru, co same zasady produkcji. A chińczyk zrobi dobrze lub źle - w zależności od ceny.
    Płaski Hewalex jest robiony w PL, podobnie chyba WATT.
    Widocznie kolega poczytał trochę tematów na forum, tam wniosek jest prosty: zdaniem wielu użytkowników kraj produkcji definiuje jakość wyrobu. Z polskich firm dodał bym jeszcze SunGallo no i Galmet - na pewno w Polsce, gdyż ostatnio otworzyli własną halę produkcyjną.

  4. #4

    Domyślnie

    O ile z płaskimi nie ma problemu o tyle próżniowe w Polsce chyba za dużo produkowane nie są.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał hypcio Zobacz post
    Z polskich firm dodał bym jeszcze SunGallo no i Galmet - na pewno w Polsce, gdyż ostatnio otworzyli własną halę produkcyjną.
    Jeżeli chodzi o próżniowe to SunGallo ma Chińszczyznę, sam je na zlecenie montowałem, Galmet podobnie Chińszczyzna.

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie miałem napisać, że jeśli chodzi o rurki SunGallo i Galmet, to nie wygląda mi to na rodzimy produkt tylko na typowego chińczyka. Powiedzmy sobie szczerze - chyba nikt poza Chinami nie robi dziś heat-pipea. Chyba że się mylę.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    już kilka lat temu 9 na 10 rur do kol. próżniowych na świecie robił Chińczyk. Raczej nie ma zmian w tej materii.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    już kilka lat temu 9 na 10 rur do kol. próżniowych na świecie robił Chińczyk. Raczej nie ma zmian w tej materii.
    Można powiedzieć, że u nas 10 na 10 rur robi Chińczyk Ale rura rurze nie równa. tu link do poczytania: http://www.słoneczny.com.pl/porownanie.php.
    To jedno, a drugie co z tych rur można wyczarować a można!

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    WATT wybudował fabrykę w Sosnowcu - więc na pewno produkt polski.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Można powiedzieć, że u nas 10 na 10 rur robi Chińczyk Ale rura rurze nie równa. tu link do poczytania: http://www.słoneczny.com.pl/porownanie.php.
    To jedno, a drugie co z tych rur można wyczarować a można!
    tak wiem, czytałem już jakiś czas temu.

    swoją drogą jakby ktoś nie wiedział to są produkty chińskie, Chińskie i CHińskie. Dla każdego coś się znajdzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony