dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie 40,60...100 portali, -który wybrać przy zamieszczeniu ogłoszenia?

    Zamierzam sprzedać dwie nieruchomości. Spotkałem się z ofertą firm, które proponują zamieszczenie
    ogłoszeń na 40, 60 a nawet ponad 100-tu portalach. Czy ktoś z Was ma doświadczenie, jak to się sprawdza
    w praktyce?, na ile są to firmy wiarygodne i faktycznie to ogłoszenie będzie, aż tak szeroko rozpropagowane?.
    Jak znaleźć taką sprawdzoną firmę?
    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i porady.
    Serdecznie pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt z Was nie korzystał z tej formy?
    Serdecznie pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja skorzystałem z oferty http://40za40.pl/ a chodziło o 2 nieruchomości dom i lokal użytkowy i ani jednego zapytania .
    Serdecznie pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...C5%84sk-opinia
    Przeczytaj ten wątek a najlepiej dokładnie umowę z firmą którą będziesz współpracował.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Dzięki bardzo, ja na szczęście tego nie doświadczyłem, skorzystałem z tej oferty na początku roku- i nie miałem ani jednego zapytania
    W dalszym ciągu sprzedaję ale już bez pomocy "profesjonalistów" w obrocie nieruchomościami. Teraz otrzymuje jakiekolwiek oferty, tylko jest problem z kasą, ludziska chcą zamienić, na raty, wynająć, bo nie mają zdolności kredytowej.

    Z perspektywy kilku m-cy mogę stwierdzić, że oferty typu: 50 ...100 portali itd. można rozwalić o 4 litery . Jeżeli ktoś posiada atrakcyjną nieruchomość pójdzie od ręki, natomiast inne oferty muszą poczekać, aż uporamy się z kryzysem. Kilka dni temu znajomy wystawił 2 pokojowe mieszanie w centrum miasta na sprzedaż ( darmowa oferta na tablicy.pl ), po 4 godzinach usunął, bo nie nadążył odbierać telefonów, w przyszłym tygodniu jest umówiony u notariusza. Polecam tablicę pl., gratkę za 2,44 zł. i inne podobne za free zamiast umowy z "profesjonalistą" za kilka ... do kilkunastu tysięcy, oni i tak nie pomogą jak będzie nieruchomość średnio atrakcyjna .
    Serdecznie pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Masz rację. Kiedy wystawiałem na sprzedaż nieruchomość za pośrednictwem na kilkudziesięciu portalach, miałem mniejszy odzew niż kiedy wystawiałem na 4-5 najbardziej popularnych.
    Z klientami też jest jak piszesz albo chcieli by zamienić, albo czekają na sprzedaż swojej nieruchomości lub nie mają zdolności.
    Pozdrawiam życzę powodzenia.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  7. #7

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna możliwość na szybkie zbycie nieruchomości w czasie kryzysu a mianowicie krach finansowy nie tylko na giełdzie, wtedy ludziska uciekają z kasy, bo wiadomo "grunt to grunt", ale na to nie ma co u nas liczyć, bo by "zielona wyspa "- he he he i suchą stopą przez kryzys przeszliśmy .
    Serdecznie pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Moje doświadczenie na dzisiaj:
    Ogłaszać się tylko na miejscu!!!! tj. tam, gdzie jest zlokalizowana nieruchomość (lokalna prasa, tablica.pl, wywieszanie ogłoszeń).
    Jedną nieruchomość już wynająłem, druga czeka na sprzedaż .
    40..100..czy nawet 1000 portali nie sprawdza się. W czasie jak korzystałem z "40za40" nie było ani jednego telefonu .
    To moja subiektywna ocena .
    Serdecznie pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Podtrzymuję stanowisko jak w poście #11. Jak nieruchomość atrakcyjna niepotrzebny żaden pośrednik.
    Mniej atrakcyjna korzystaj z regionalnych portali: tablica.pl za darmo, gratka za kilka złotych itd.
    Zobacz ile ogłoszeń możesz dać w kosztach prowizji pośrednika- kilkaset albo kilka-kilkanaście tysięcy .
    Pośrednik najczęściej 3% od sprzedającego i 3% od kupującego +Vat .
    Serdecznie pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Baner i jeszcze raz baner. Miałem różne ogłoszenia a na dzień dzisiejszy podpisana umowa przedwstępna własnie dzięki banerowi na balkonie.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Baner i jeszcze raz baner..
    To też dobry pomysł . U mnie spowodował chwilowe zainteresowanie, ale niestety nie doszło do finalizacji.
    Na pewno lepszy aniżeli " 40..60...milion portali", czy tez pośrednik..... .
    Serdecznie pozdrawiam.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fifka

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czytałam w internecie jeszcze o zrobieniu strony nieruchomości i tam wrzucić wszystko - zdjęcia, filmiki, opisy itd. Tyle, że ja nie za bardzo znam się na tworzeniu takich rzeczy i chyba postawię na ogłoszenia w sieci i baner w oknie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał fifka Zobacz post
    Czytałam w internecie jeszcze o zrobieniu strony nieruchomości i tam wrzucić wszystko - zdjęcia, filmiki, opisy itd.
    Mnie to też chodziło po głowie, ale tutaj trzeba by chyba skorzystać z usługi hostingowej tj. użyczenia miejsca na serwerze?. Samo zrobienie strony
    nie jest chyba za bardzo skomplikowane, oczywiście to będzie bardzo prosta strona. Są do tego programy nie wymagające specjalistycznej wiedzy.
    Serdecznie pozdrawiam.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ant6

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-512
    Posty
    1

    Domyślnie

    Baner to dość dobry pomysł, szczególnie w okolicy, w której znajduje się ta nieruchomość, nie tylko przy samym budynku. Poza tym ogłoszenia lokalne w prasie no i serwisy internetowe, gdzie tego typu jest dość sporo, np. www.arena.pl

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katarzyna5

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    A czy ktoś korzystał może z portalu www.advertoo.pl ? też mają 100 portali .. z tego co wyczytałam mają też opcję z Wirtualnym Agentem. co to? jakaś nowość? może być ciekawe. Sprawdzę jak to działa.. Później opiszę jak ze skutecznością... hm..

  16. #16

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o pytanie z tematu to polecam www.dodawanieogloszen.com.pl .
    Korzystałem, w prawdzie w nieco innej sprawie, ale skuteczność zadowalająca.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ania_44_warszawa

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-222
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zgadzam się - baner na balkonie przyniósł oczekiwany rezultat.
    Natomiast odzew z internetu był słaby, mimo publikacji chyba na 100 portalach. Poza nielicznymi zapytaniami z gratki czy otodom nie było większego zainteresowania. Mieszkanie kupiła osoba która oddzwoniła na numer podany na balkonie - zamieściłam swoje ogłoszenie na www.odwlasciciela.pl i tam też zamówiłam baner.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania_44_warszawa Zobacz post
    Zgadzam się - baner na balkonie przyniósł oczekiwany rezultat.
    TAAAAAAAK, baner bije wszystko na łeb .
    Prosty i bezpośredni sposób przekazu.
    Serdecznie pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    Trzeba po prostu wybierać te skuteczne serwisy ogłoszeniowe, obecnie chyba najbardziej popularne są ogłoszenia lokalne typu http://warszawalokalnie.pl można szybko sprzedać / kupic

  20. #20

    Domyślnie

    Ja do tej pory nie sprzedałem , natomiast jedną nieruchomość wynająłem
    za "pośrednictwem" banera w oknie. Baner bije wszystko na łeb a już najbardziej biura nieruchomości .
    Co z tego, że mam klientów na nieruchomości, jak nie mogą przejść komitetów kredytowych
    pomimo tego, że dwoje małżonków pracuje ( etaty w administracji ), - dziwny kraj Polska.....
    Serdecznie pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony