dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Drzwi do mieszkania.

    Hej, mam dylemat. Całkowicie się na tym nie znam, dlatego przyszedłem do Was po poradę. Mam tanie drzwi z marketu, kosztowały pewnie z 700 zł. Zastanawiam się nad ich wymianą. Trochę mi szkoda wydawać 3-4 tys, bo te drzwi są w stanie idealnym, ale nie spełniają pewnie żadnych wymogów antywłamaniowych.

    Dodatkowo mam chyba źle dobraną górną wkładkę, bo za bardzo wystaje, na oko 4-5 mm, a drzwi są trochę źle wstawione. Pomiędzy nimi, a ościeżnicą jest także spora szpara widoczna na zdjęciu.

    I tu moje pytanie. Czy opłaca się do takich drzwi wstawić droższą wkładkę z porządną rozetą,czy wymieniać całe drzwi? Dodatkowo czy da się w jakiś sposób zmniejszyć tę lukę między drzwiami a ościeżnicą?

    Dzięki za porady!



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie1drzwi.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	461881Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie2drzwi.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	461882

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Masz tanie, chińskie drzwi. Badziew, ale w blokach dadzą radę.
    Nowa wkładka praktycznie nic nie zmieni poza Twoim nastawieniem.
    Luz po przymknięciu? Może wystarczy stuknąć młotkiem w miejscu zaczepu (zgiąć futrynę) by mocniej dolegały. Może przykręcić nowy zaczep. Magik jakiś potrzebny któremu się będzie chciało.

    Nowe drzwi nie kosztują 4 tys. Za ok 3 (z montażem) kupisz porządne polskie drzwi w klasie co najmniej RC2 i dobrą akustyką.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Luzu nie ma tylko drzwi są tak zamontowane i jest spora szpara, co mnie nie pokoi, bo bardzo łatwo tam wsadzić np. łom i je wygiąć. Już dzwoniłem do jednej firmy i ma przyjechać fachowiec na wycenę. Duża jest różnica między RC2, a RC3? Bo wiele osób poleca właśnię tę 2 opcję.

    Nowa wkładka praktycznie nic nie zmieni poza Twoim nastawieniem. - Czemu mówisz, że nic nie zmienią? Myślałem, że wkładka to najsłabsze ogniwo i mało kto w dzisiejszych czasach będzie przebijał się przez drzwi. Widziałem jakieś droższe modele, które ponoć sprawiają spore problemy przy otwieraniu wytrychem.
    Ostatnio edytowane przez BetonowyRomek ; 27-10-2022 o 18:56

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dla mnie najsłabsze widywane ogniowo w widywanych drzwiach to klamki (kompletnie bez zabezpieczeń). Może jacyś złodzieje włamują się i wytrychem. Jak się takich obawiasz, to faktycznie mało Ci będzie drzwi RC2, więc o 3 tys. zapomnij. Nie wiem czy i WC3 wystarczy byś spał spokojnie

    Chińskie drzwi są tak marnej konstrukcji, że do otwarcia wystarczy większy łom.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Drzwi na prawdę słabej jakości patrząc już po zdjęciach. Za taką kwotę możesz mieć np. jakieś drzwi płytowe (wiórowe) ze wzmocnieniami jak np. Forteca z Erkado ze stalową płytą. Albo coś klasę moim zdaniem wyżej jak np. Protect z Wikędu. Nie są to drzwi z nie wiadomo jakimi zabezpieczeniami ale na przeciętnego złodziejaszka starczą. Oczywiście miej na uwadze to, że nie ma drzwi nie do przejścia. Kwestia doświadczenia złodzieja, narzędzi jakimi dysponuje i ilością czasu jaką ma na wejście.
    P.S. patrz też na rozmiary czy nie będziesz potrzebować rozmiaru "N" czyli o 40-50 węższych drzwi. Przydatna rzecz w blokach z wielkiej płyty.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Był właśnie przedstawiciel firmy z Wawy i zaproponował mi drzwi firmy Stalprodukt:

    - Verdi RC2 ok 3300

    - Mozart 3 RC3 za ok 3800

    - Batory RC4 za 4100

    -drewniane Mikea z wkładkami Łucznik za ok 3200

    do tego 150 zł za rozete antywłamaniową

    Ceny już obejmują montaż.

    Co sądzicie?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cóż. Nic nie sądzę, bo Stalprodukt znam tylko z produkcji tanich serii dla internetowych sklepów oraz "puszek" dla innych firm robiących z nich drzwi pod swoją marką.
    Nawet bym nie zgadł, że robią coś w klasach RC i że mają(?) na to papiery. Znalazłeś odpowiednie deklaracje w ich materiałach?

    Mikea? Produkuje drzwi stalowe.... pewnie chodzi o ościeżnicę drewnianą... ale masz odpowiedź: to tylko RC2 a Ty szukasz czegoś więcej?

    WKładki Łucznik? Hmmm.. czyli jakaś chińszczyzna sygnowana starym polskim logo..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony