dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie "Izolacje" kompleksowo cały dom

    Witam

    Moja chatka Jest w stanie surowym zamkniętym. Działkę mam pierwszą na skraju ulicy trochę na wzniesieniu więc z jednej strony nie osłaniają mnie inne budynki i niema też żadnych drzew i krzewów co może być ważne przy planowaniu ocieplenia z tej strony

    Teraz się zastanawiam jak to wszystko ocieplić.
    Fundamenty mam klasyczne jeszcze niczym nieocieplone. Wewnątrz wylewka ślepa i na niej 10cm wolnej przestrzeni na izolacje, później pójdzie 6cm wylewki na gotowo. I jakieś panele, kafelki.
    Podłogówka tylko w kuchni na parterze.

    Planowałem dać na tą wylewkę folie, 10cm Styrodur na mijankę tafelki 5cm, folia i wylewka.

    Fundamenty ocieplić 10cm Styrodur, jakiś klej i siatka ponad ziemią a pod ziemią osłonić to folią kubełkową. Styrodur dać od pierwszej papy oddzielającej ściany od fundamentu w głąb ziemi czyli nawet 120cm.

    Ściany mam z Maxa czyli teraz 29cm i na to myślę dać dobrego styropianu 15cm.

    Na poddaszu mam skosy betonowe na nich styropian 12cm układany na mijankę w tafelkach po 6cm i wszelkie szpary uszczelniane pianką izolacyjną a na to wylewka 6cm (Krokwie i dach z blachy AL )

    Co do innych rzeczy wpływających na poprawę izolacyjności to mam okna 3 szybowe 90mm grubości profili z dodatkowym wypełnieniem pianką w komorach, podobno do domów pasywnych zalecane. Planuje też żwirowy GWC żeby nim wietrzyć dom w zimie zamiast otwierać okna i latem może jako tania klima mi zadziała.

    Liczę na poradę ekspertów
    Co planuje robić dobrze a co źle?
    I ile centymetrów ocieplenia i jakiego jest obecnie sensownie dać?
    I co mogę ulepszyć na etapie w którym obecnie się znajduje?
    Bo już wstecz się cofać nie chce czyli wydzierać wylewki itd.

    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    tu nikt wróżką nie jest, chcesz porady to zdjęcia wklej, projekt architektoniczny, oraz obliczenia OZC

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    tu nikt wróżką nie jest, chcesz porady to zdjęcia wklej, projekt architektoniczny, oraz obliczenia OZC
    Projekt identyczny jak tutaj http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m3f0186a71753e
    A na obliczeniach się nie znam, nawet niewiem co to jest OZC

  4. #4

    Domyślnie

    domek pasywno podobny, w sumie warto by było go lepiej docieplić, tylko trzeba przemyśleć ten mostek termiczny od balkonu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    domek pasywno podobny, w sumie warto by było go lepiej docieplić, tylko trzeba przemyśleć ten mostek termiczny od balkonu
    Na balkon planuje dać styrodur 5cm i wylewka a od spodu jakieś 5-10cm styropianu tego co pójdzie też na elewacje.

    Od czoła balkonu myślę że już styropian nie będzie potrzebny

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę że niema żadnych porad a tym bardziej uwag czyli moje własne pomysły względem ocieplenia są poprawne

    Pozdrawiam ekspertów od ocieplania materiałami z kosmosu

    Wesołych świąt Wielkanocnych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony