dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1

    Domyślnie Dom pasywny - da radę wybudować samemu?

    Witam.
    Przymierzam się do budowy domu pasywnego, prefabrykowanego.
    Powiedzcie mi czy radę i czy jest sens wybudować taki dom samu bez udziały dewelopera.
    Pytam bo o ile wyobrażam sobie budowę domu murowanego tak przy takim nijak nie wiem czy jest to w jakikolwiek sposób po pierwsze wykonalne, a po drugie jakie może to przynieść ostatecznie korzyści finansowe.
    Będę wdzięczny za odpowiedź.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Właśnie murowany to jest swojego rodzaju bezsens.
    Pierwsze rozkładasz to w czasie bo "murarz" wymurować potem na wierzch płyta żelbetowa bo najtańsza mimo zabawy z zbrojeniem.
    Na końcu tynkowanie o środka i przyklejanie izolacji od zewnątrz, masa wilgoci roboty nie cały sezon trwają itp.

    Szkielet drewniany:
    Drewno musi być pierwszej próby, suszone i impregnowane ciśnieniowo, większe elementy klejone... aby nie pękało itp
    stanowi to od razu wykończenie wnętrza.
    http://www.linwoodhomes.com/house-pl.../vista_cruise/
    Sam pomyśl ile mniej paprania się aby wykończyć dom ?
    fasada szklana idealnie pod dom pasywny i "szkielet" rama z drewna klejonego.
    Zobacz jak środek wygląda pyszny prawda ?
    http://www.flickriver.com/photos/tag...m/interesting/
    Nie jestem pasjonatem domów "Kanadyjskich" ze względu na tą masę równoległych słupków jakieś to takie ladace geometrycznie zmienne.
    Stawiam na kratownice coś jak tu :
    http://pasivnydom.blog.cz/0904/dokoncenie-kostry oczywiście to nie są kratownice tylko jakaś krzyżówka z ramą ...
    ze względu na gigantyczne mimośrody w węzłach gdzie nie powinny jak już przekraczać 0,5 szerokości pasa ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar GE***X
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    EU
    Kod pocztowy
    33-098
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał abdiel Zobacz post
    Witam.
    Przymierzam się do budowy domu pasywnego, prefabrykowanego.
    Powiedzcie mi czy radę i czy jest sens wybudować taki dom samu bez udziały dewelopera.
    Pytam bo o ile wyobrażam sobie budowę domu murowanego tak przy takim nijak nie wiem czy jest to w jakikolwiek sposób po pierwsze wykonalne, a po drugie jakie może to przynieść ostatecznie korzyści finansowe.
    Będę wdzięczny za odpowiedź.

    Jeżeli naprawdę zamierzasz zbudować dom PASYWNY, lepiej zlecić to firmie - trzeba tylko uważać na pseudo firmy (liderów ) które się reklamują, że takie domy potrafią zrobić. Wiedza firm na pewno pomoże ci osiągnąć wymagany efekt. Nie mówiąc już o tym ze wszystkim się zajmą.

    Przy budowie domu pasywnego murowanego jest pewnie osiągalne ale jak się to rozłoży w czasie i kosztach może wyjść na to samo. Tak jak napisał מרכבה - wszystko można ale dla przykładu ściany w prefabrykacie ciężkim (nie mylić z Kanadyjczykiem) masz o grubości 300mm to aby mieć taki sam współczynnik dla murowanego musisz liczyć około 450mm. I tutaj pojawiają się dodatkowe koszty. No i dokładnie murowany wymaga znacznie więcej pracy. Na pewno do murowanego trzeba będzie włożyć więcej pracy, dużo więcej pracy. Co pewnie w ekonomicznego punku widzenia jest nieopłacalne.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaw

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Ostrów wlkp
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał abdiel Zobacz post
    Witam.
    Przymierzam się do budowy domu pasywnego, prefabrykowanego.
    Powiedzcie mi czy radę i czy jest sens wybudować taki dom samu bez udziały dewelopera.
    Pytam bo o ile wyobrażam sobie budowę domu murowanego tak przy takim nijak nie wiem czy jest to w jakikolwiek sposób po pierwsze wykonalne, a po drugie jakie może to przynieść ostatecznie korzyści finansowe.
    Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Tak, na pewno możesz wybudować dom pasywny lub energooszczędny o świetnych parametrach. Na firmy budowlane w tym temacie bym nie liczył albo są bardzo drogie albo tylko pięknie fantazjują o budowie pasywnej. Na forum muratora też często spotykasz się z działalnością typowo marketingową przedstawicieli wszelkich firm. Pamiętaj że dom pasywny to nie tylko ściany. Wszystkie takie jak wentylacja, ogrzewanie, dobór materiałów konstrukcyjnych, kształt budynku itd. muszą być wzajemnie zintegrowane. Bardzo istotna będzie optymalizacja kosztów. Temat za długi do opisywania chętnie porozmawiam na skype. Jeżeli chodzi o firmy budowlane to zadaj im proste pytanie czy zgadzają się na odbiór budynku po próbie szczelności n50

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o firmy budowlane to zadaj im proste pytanie czy zgadzają się na odbiór budynku po próbie szczelności n50

    Ty chyba chcesz aby "majster" zawału dostał panie a po co ła na co to
    Na marginesie z kolegą właśnie chcemy zrobić urządzenie do pomiarów... dla siebie aby badać robić badać robić i zejść do zera

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    najbardziej mi przypadł do gustu ten domeczek na drzewie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    to daj linka bo otwiera ogólnie
    jak najedziesz na zdjęcie to daj otwórz w nowej karcie i kopiuj do przeglądarki.

    Prawda że piękne drzewo nie dość że belka taka to konstrukcja to i ozdoba nie mała.
    A ty suporeksy czy inne pustaki taka łatwo nie zrobisz żeby zdobiły, co najwyżej jakaś awangarda z nietynkowaną ścianą
    W naszych warunkach niestety tylko budowanie samodzielne pozostało bo te firmy i inż co niektórzy to nie mają bladego pojęcia o tym

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał abdiel Zobacz post
    Witam.
    Przymierzam się do budowy domu pasywnego, prefabrykowanego.
    Powiedzcie mi czy radę i czy jest sens wybudować taki dom samu bez udziały dewelopera.
    Pytam bo o ile wyobrażam sobie budowę domu murowanego tak przy takim nijak nie wiem czy jest to w jakikolwiek sposób po pierwsze wykonalne, a po drugie jakie może to przynieść ostatecznie korzyści finansowe.
    Będę wdzięczny za odpowiedź.

    Chcesz sam zbudowac dom, jeszcze do tego pasywny?

    Życzę miłych studiów.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post

    Ty chyba chcesz aby "majster" zawału dostał panie a po co ła na co to
    Na marginesie z kolegą właśnie chcemy zrobić urządzenie do pomiarów... dla siebie aby badać robić badać robić i zejść do zera
    Niemiecka firma Draeger produkuje takie urządzonko - jego serce to mała pompa wielokanałowa i zestaw krócców z psychometrycznymi zaworami jednokierunkowymi - fajna sprawa ale ta cena !! łał jak przyzwoite auto...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zajac marcowy Zobacz post
    Niemiecka firma Draeger produkuje takie urządzonko - jego serce to mała pompa wielokanałowa i zestaw krócców z psychometrycznymi zaworami jednokierunkowymi - fajna sprawa ale ta cena !! łał jak przyzwoite auto...

    Jeżeli dali takie zawory, to tanio jak barszcz

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    No kwestia ile tego powietrza przechodzi przez dźwierza.
    Tyle zmierzyć jak to już na inny temat.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    to daj linka bo otwiera ogólnie
    http://www.flickr.com/photos/pnwra/1558924042/lightbox/
    i takie budować powszechnie

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mystery

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Też się zastanawiamy z mężem nad domem pasywnym, bo można dostac sporre dofinansowanie, ale czy taniej będzie zrobić to samemu (o ile się da) czy też wynająć profesjonaną firmę?
    Macie kogoś godnego polecenia na terenie Łodzi, łódzkiego??
    Za reklamę trzeba zapłacić

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.pibp.pl/?page_id=94#wykonawcy chyba jedyne miejsce gdzie coś można się dowiedzieć.

    Żeby zbudować pasywny trzeba tym żyć, analizować to nie jest chop siup.
    Sam się przekonałem że na chwilę straciłem rytm i pierdoły napisałem
    o mostku termicznym tak że trzeba uważać.
    Nie jest to jakaś zabawa w stylu poskładajmy stos cegieł.
    Sam polecam budowanie samodzielne bo panów a po co a na co już mam po otwory w nosie
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 14-03-2013 o 13:33

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mystery Zobacz post
    Też się zastanawiamy z mężem nad domem pasywnym, bo można dostac sporre dofinansowanie, ??
    Na dofinansowanie to się tak bardzo nie łaś. Dom pasywny oczywiście jest dobrym pomysłem, ale nie dlatego ,że jest dopłata i możesz coś na tym ugrać. Poszukaj dokładniejszych informacji o tej refundacji i o wymaganiach jakie budynek musi spełniać. Zajrzyj choćby tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...icznych-domów
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Żeby budować dom pasywny, to, wybaczcie, trzeba WIEDZIEĆ - co to jest dom pasywny i JAK on działa...
    Sama wiadomość, że taki co nic w utrzymaniu nie kosztuje - to bardzo mało!

    Ja nie wyobrażam sobie jak miałbym w takim domu mieszkać...
    Bo?
    Bo to, co się uważa za dom pasywny spełnia jedynie bilans energetyczny.
    Zero wygody i komfortu.
    Sporo ograniczeń i przymusów.
    Dom, w którym nie mogę mieszkać tak, jak lubię? - NIE!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego zero wygody i komfortu?
    Widziałam projekty domów z konkursu Muratora i mają zupełnie zwyczajne układy wnętrz, jak w domach typowych.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    niestety ja ich nie widziałem, ale na 99% mogę założyć że o pasywności mozna pomarzyć.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zwycięzca jest publikowany w numerze Muratora na kwiecień.
    Jest wiatrołap, z boku pomieszczenie gospodarcze i kotłownia, korytarzyk z którego wchodzi się do gabinetu, łazienki, na schody oraz do otwartej częsci dziennej z kuchnią, jadalnią, salonem.
    Na piętrze trzy sypialnie i dwie łazienki.

    Fikuśne w tym projekcie są jedynie systemy zbierania wody i akumulacji ciepła

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    To jest tam KOTŁOWNIA?!!!
    PO CO?!!!
    W PASYWNIAKU?!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony