dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Reduktor ciśnienia - czy warto?

    mam instalację zasilaną z wodociągów miejskich, wkręciłem sobie ostatnio manometr i na nim mam ciśnienie 5bar
    czy w takim razie warto inwestować w reduktor ciśnienia, który obniży wartość ciśnienia do 3 czy 4 bar?
    jeśli tak to jakiej firmy? mam na oku honeywell D04FS-3/4A lub caleffi 533251

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nic nie wie w tym temacie?
    może ktoś chociaż ma zainstalowany któryś z wymienionych i może polecić/odradzić zakup?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Warto, 5 barów to trochę dużo, jeśli jeszzce dojdą do tego wahania ciśnienia, może się okazać, że wężyki elastyczne (jeśli jakieś masz) tego nie wytrzymają po pewnym czasie.
    Dobierając reduktor zwracaj uwagę na przepływ, żeby Ci nie dławił za bardzo. Mam u siebie taki problem, ciśnienie z wodociągów 4-5 barów, reduktor Honeywell (niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia), ustawiony na 3,5 bara i wszystko było pięknie, póki nie uruchomiłem łazienki na poddaszu - te trzy metry słupa wody dodatkowo powodują, że na poddaszu jest trochę kiepska wydajność i z baterii wannowej (ona ma największe zapotrzebowanie) leci zbyt słabo. Obecnie zastanawiam się nad zdemontowaniem reduktora w cholerę.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Również miałem podobny problem, tak wysokiego ciśnienia lepiej unikać! Ja rozwiązałem problem trochę inaczej. Zainstalowałem u siebie taki filtr :http://www.krainawody.pl/134-filtr-honeywell-fk06.html
    On ma od razu regulator ciśnienia
    który zabezpiecza instalację przed skutkami zbyt wysokiego ciśnienia oraz powoduje zmniejszenie zużycia wody.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Robnek
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja mam podłączenie z wodociągu 3/4 c a pion w domu 1 c, i myślę założyć reduktor 1 c żeby nie dławił ( czy to coś da , jak myślisz ?), mam piętro i byłby ten sam problem .R

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robnek Zobacz post
    Ja mam podłączenie z wodociągu 3/4 c a pion w domu 1 c, i myślę założyć reduktor 1 c żeby nie dławił ( czy to coś da , jak myślisz ?), mam piętro i byłby ten sam problem .R
    A jakieś dokładniejsze dane?

  7. #7

    Domyślnie

    ostygnijcie z tymi reduktorami 5bar to nie katastrofa, najgorsze wężyki mają 6bar ciśnienia roboczego więc bez problemu to wytrzymają a niema takiego reduktora który nie zadławia przekroju rury co kończy się tym o czym pisze Jarek kiepskim przepływem przez baterie wannowe, cena reduktora jest dużo wyższa niż częstsza wymiana kilku uszczelek grzybków w bateriach
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  8. #8

    Domyślnie

    Jarek.P jeśli można, sorki za odgrzanie kotleta

    Zdemontowałeś ten reduktor ciśnienia? Jaki to był, 3/4 czy 1'?

    Pozdro

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tak, zdemontowałem, bez reduktora jest lepiej, żadnych problemów z przepływem. U mnie to był 3/4".
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony