dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nie.banglasz

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    5

    Domyślnie Ocieplenie domu 140m2

    Witam!
    W spadku dostałem dom 140m2 z ok 1965 roku (niestety nie wiem z jakich materiałów został wybudowany).
    W tym domu jest ogrzewanie gazowe (rachunek za miesiąc grzewczy 1500-2000 zł chodź wcale nie było w nim ciepło)
    Chciałbym ten dom ocieplić(myślałem nad- pompa ciepła, wymiana okien, drzwi, dachu i ocieplenie budynku z zewnątrz (być może wełna mineralna)).
    Jak Wy byście ocieplili ten dom? jakie ogrzewanie? jakie materiały na ocieplenie budynku i dachu? jakie okna i drzwi?
    Jest sens montować solary?
    Jak widzicie kompletnie się na tym nie znam. Dlatego proszę o Was o pomoc!
    Pozdrawiam
    P.S.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    hej,przy tak szeroko zakrojonej "akcji" termomodernizacyjnej chyba najlepiej zacząć od OZC.pozwoli ci to na sprawdzenie opłacalności niektórych inwestycji np.montażu okien w warstwie ocieplenia.poza tym zaczniesz eliminować mostki cieplne.zwróć się do forumowych specjalistów od OZC np.kolegi asolt
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    Nic tylko pogratulować takiego spadku
    gdybym był na Twoim miejscu, zaczął bym od remontu dachu (nie wiem czy planujesz zmieniać cały dach czy tylko chcesz go ocieplić), potem wymiana okien i ocieplenie domu z zewnątrz (tak jak pisałeś wełna lub zwykły 20cm styropian) Natomiast wstrzymał bym się z tymi wszystkimi eko rozwiązaniami. To jest stary budynek, sam nie wiesz z czego był budowany i co będzie się działo jak wprowadzisz te wszystkie eko nowinki. Zacznij od izolacji termicznej, a dopiero później myśl o zmianie sposobu ogrzewania (a kto wie może się okazać że wcale nie będzie on potrzebny)

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nie.banglasz

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dach jest obecnie z blachodachówki i jest pomiędzy nim cięka warstwa wełny mineralnej.
    Myśle nad zmiana blachodachówki na dachówke ceramiczna(myślicie że to jest dobre posunięcie?)
    Zyskam tym kilka stopni w góre w domu?
    A Piec gazowy jest firmy vaillant ma ok 23 lat.
    Dlatego myślałem o pompie ciepła albo o piecu kondensacyjnym z zasobnikiem.
    co wybrać żeby było najtaniej w comiesięcznym życiu )

  5. #5

    Domyślnie

    trudno doradzać w takiej sytuacji. jeśli zrobisz szczelne ocieplenie i wymienisz okna to pojawią się problemy z wentylacją i grzyb pewny (albo będziesz otwierał okna i tracił na ogrzewaniu). Nad tym problemem bym się zastanowił w pierwszej kolejności, zanim zaczniesz cokolwiek izolować. Jeśli chodzi o to jak ocieplić, to już zależy od Twoich wymagań i potrzeb. ja uważam, że jak już będziesz to robił, to lepiej zrób to dobrze i odpowiednio dużo. kładzenie 10 cm styro nie ma sensu. i warto zwracać uwagę na szczegóły.

    wymiana blachodachówki na dachówkę może stanowić problem np. ze względu na fundament. takie rzeczy trzeba by z jakimś konstruktorem skonsultować.

    kolektory słoneczne - zależy ile CWU zużywasz, bo do tego się nadają.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    ale co Ci da ta pompa ciepła jeżeli ciepło nadal będzie Ci uciekać np. przez nieszczelne okna, czy zimne ściany. nie nagrzejesz tego budynku jeśli go nie ocieplisz.

  7. #7

    Domyślnie

    najważniejsze jest dobre ocieplenie ścian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Wyremblewsk

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał odsłowadosłowa Zobacz post
    najważniejsze jest dobre ocieplenie ścian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
    Według mnie się mylisz... Jezeli chodzi o ocieplanie to zobacz jakie grube są mury. Może wcale nieopłaca się walić styropianu na fasadę. Tak jak wcześniej pisano takie domy uzytkuje się inaczej niż nowobudowane. Na moje: ocieplenie dachu i wymiana okien. CO do reszty to potrzeba więcej danych żeby podjąć decyzje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Wyremblewsk Zobacz post
    Według mnie się mylisz... Jezeli chodzi o ocieplanie to zobacz jakie grube są mury. Może wcale nieopłaca się walić styropianu na fasadę. Tak jak wcześniej pisano takie domy uzytkuje się inaczej niż nowobudowane
    Bzdura. Choćby ta ściana miała pół metra, to i tak będzie miała taki wspołczynnik przenikania ciepła, że po ociepleniu spadnie pewnie 5-krotnie albo i bardziej. Stary dom czy nowy - nieważne, obydwa tak samo będą się zachowywać bez ocieplenia.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Wyremblewsk

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał michcio0711 Zobacz post
    Bzdura. Choćby ta ściana miała pół metra, to i tak będzie miała taki wspołczynnik przenikania ciepła, że po ociepleniu spadnie pewnie 5-krotnie albo i bardziej. Stary dom czy nowy - nieważne, obydwa tak samo będą się zachowywać bez ocieplenia.
    Moze mury są 3-warstwowe? Moze w srodku jest juz jakas izolacja? Zrobi mu się kiszonka w domu. Czasami mam wrazenie ze najlepiej jakby obudowal sie pol metrowa warstwa styropianu to dla wielu z was wtedy bedzie idealnie.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar michalgliwice
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał odsłowadosłowa Zobacz post
    najważniejsze jest dobre ocieplenie ścian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
    Nie zgadzam się z tym. Jeżeli ociepli ściany a będzie miał słabą wentylację to momentalnie pojawi się grzyb

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Zrób jak pisze qubic. OZC wyjaśni Ci wiele niewiadomych i pozwoli następnie sensownie opanować sytuację. Może to być najpilniejszy wydatek. Zależnie od wskazań wykonasz kolejne etapy termomodernizacji, odpowiednio do potrzeb i możliwości.
    Wymiana blachodachówki, jeśli jest szczelna, to na razie raczej bezsens, masz inne znacznie pilniejsze potrzeby. Zmiana sposobu ogrzewania, może nie być konieczna jeśli zrobisz dobrą termomodernizację.
    Jeśli wymienisz okna i drzwi , to jak piszą inni userzy, możesz mieć problem z wentylacją. Kominy WG pewnie już masz, więc jeśli Cię będzie stać to rób WM, W innym wypadku nawietrzaki w oknach.
    Solary na razie sobie daruj. Długi czas zwrotu a masz ważniejsze problemy do opanowania (termomodernizacja przede wszystkim!).

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    trudno doradzać w takiej sytuacji. jeśli zrobisz szczelne ocieplenie i wymienisz okna to pojawią się problemy z wentylacją i grzyb pewny
    uprasza się do edukować jak będzie miał temperaturę ściany + 19 st to aby grzyb nastąpił musiał by mieć no stop 95% wilgotności przy +20!
    Zrób jak pisze qubic. OZC wyjaśni Ci wiele niewiadomych i pozwoli następnie sensownie opanować sytuację
    OCZ jest nie potrzebne ...
    tu chodzi zrobić konkretnie!
    ja uważam, że jak już będziesz to robił, to lepiej zrób to dobrze i odpowiednio dużo. kładzenie 10 cm styro nie ma sensu. i warto zwracać uwagę na szczegóły.
    dobrze piszesz kolego jak gościa nie stać to niech robi elewacja po elewacji i po 30cm ... da lepszy skutek niż zabawa z 10cm...
    plus zejście z izolacją aż do poziomu ław...
    rozbierałem na czynniki pierwsze jak zrobić z istniejącego budynku budynek pasywny stąd wiem

    Jeśli zastosuje jakiekolwiek ocieplenie to musi ściany dobrze wymalować dobrą farbą gazoszczelną !
    bo potem nie było że puścił gazu w mur co nie miara i na styku EPS'a i muru wody odchodzą
    Moze mury są 3-warstwowe? Moze w srodku jest juz jakas izolacja? Zrobi mu się kiszonka w domu.
    ja wam dam kiszonka ...
    przestańcie powtarzać nie swoją wiedzę -tylko IDOTÓW od oddychających ścian!

    ukiśnie na styku izolacja mur jak wspomniałem nadmiar gazu trzeba zatrzymać dobrą farbą ... a kondensacji powierzchniowej nie będzie gdyż po zaizolowaniu temperatura przegrody podniesie się do bezpiecznego poziomu ...
    jedynym zagrożeniem jest kondensacja między warstwowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CW.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	182774
    i gdzie tu coś kiśnie tylko właśnie między izolacją a murem ...
    ale idiotyczni wykonawcy robią EPS na plackach niby w celu wentylacji ... jak sposób jest znacznie bardziej prosty ... od środka farba odpowiednia
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 10-04-2013 o 18:23

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post

    Jeśli zastosuje jakiekolwiek ocieplenie to musi ściany dobrze wymalować dobrą farbą gazoszczelną !
    bo potem nie było że puścił gazu w mur co nie miara i na styku EPS'a i muru wody odchodzą
    czasami czytam i nie wierze...

    ta farba gazoszczelna to o czymś takim mowa ?? http://www.noxan.pl/higiena/powloka-...ill-frigo.html

    i tym należy malować prawie 50 letnią elewacje/mur ceglany....??

    ----------------------------------------

    Do autora wątku:

    Na podstawie OZC będziesz mógł oszacować ( z mniejszym lub większym prawdopodobieństwem) zapotrzebowanie budynku na ciepło a tym samym opłacalność poszczególnych rozwiazań. Czy jest to Ci potrzebne osądź sam.

    Jak chcesz modernizować budynek to im bardziej kompleksowo sie tym zajmiesz (czyli np. fundamenty, ściany, okna, dach itp) to tym lepsze będą efekty.

    Rozważania rozpocznij od kwoty jaką chcesz/możesz na to przeznaczyć.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Tak na spokojnie, to może warto przemyśleć czy zabierać się za tą robotę? Jeśli nie jesteś jakoś mocno związany sentymentalnie z tym budynkiem, to może sprzedaj to w jasną cholerę, dołóż to co masz przeznaczone na modernizację i postaw coś nowego.
    Kłopotów z budową będziesz miał tyle samo albo mniej, a będzie nowe, wygodniejsze, tańsze w eksploatacji!
    Warto policzyć.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.baubiologie.at/revitalisierung.html zawsze można tak zrobić ja nie widzę przeciwności.
    Najbardziej zwarty materiał izolacyjny dobra lambda 0,05 ... i cena .. 40cm kostki da U 0,12 ...

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.tanio-buduj.pl/nobiles-no...lowa-10-l.html\
    coś takiego
    i tym należy malować prawie 50 letnią elewacje/mur ceglany....??
    o środka ...

  18. #18

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    No tak spec od oddychających ścian się znalazł nie wie ale i tak wie .. pan dr inż chylę czoła

  20. #20

    Domyślnie

    wycieczki osobiste to sobie podaruj forumowy "specu"

    teorie każdy może mieć dowolne - mi to nie przeszkadza nawet jeśli mam odmienne zdanie.
    Natomiast porady tego typu dla osób które potrzebują podstawowej wiedzy są dla mnie śmieszne.
    Tak samo, że dawanie 10cm styropianu nic nie da jest gdzies na forum wykres który to doskonale obrauzje.

    50-letni dom jeśli nie był remontowany to ma pewnie boazerie, tapety i inne tego typu rzeczy w środku - i co ma to wszystko zrywać żeby malować ściany farbą która jak twierdzisz jest gazoszczelna ?? ( ciekawe czemu producent sie tym nie chwali i jej nie sprzedaje zamiast kilkunastu zł za 1.000zł )

    Są wątki dla pasjonatów gdzie toczą sie dyskusje nad wielkością straty ceipła przez klamke w drzwiach zewnętrznych itp natomiast tutaj człowiek potrzebuje podstawowych informacji a otrzymuje info w stylu nie rób OZC, 10cm sytro bez sensu najlepiej 30, jakas farba gazoszczelna itp a nikt nie zapyta ile chce na to przeznaczyć - bo od tego trzeba całą rozmowe rozpocząć. Jeśli środki są ograniczone to trzeba wybrać najbardziej efektywne rozwiązania natomiast jeśli kasa nie gra roli to czemu nie...

    teorie na temat "oddychających ścian" mnie nie interesują ani nie dyskutuje o nich a tematem wątku jest JAK OCIEPLIĆ DOM Z 1965 ROKU i tego sie trzymajmy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony