dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaagaaga1980@gmail. Zobacz post
    w jaki sposób przechodziłby ten kondensat przez rurę do cegły bo ja nie rozumiem.
    Najważniejsze jest to, czy wiesz dokładnie, jak jest zbudowany twój komin
    i czy znasz wszystkie szczegóły konstrukcyjne

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.822

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaagaaga1980@gmail. Zobacz post
    Moc kotła 20 kW a do ogrzania koło 150 m2. Drewnem pale bardzo rzadko wiec nie tu bym szukał przyczyny i drewno sezonowane. Zawór 4D ustawiony na 7, 8 w zaleznosci od temperatury na zewnatrz w skali 10 stopnowej. Nie wiem czy chodzi o połączenie jak mam wpiety zawór?
    A nawet jakbym dokładał to drewno to jak jest kwasówka to w jaki sposób przechodziłby ten kondensat przez rurę do cegły bo ja nie rozumiem.
    Zawór 4D utrzymuj najlepiej w połowie regulacji a reguluj zmieniając temperaturę na kotle.
    Miałeś rozgraniczyć czy to kondensat z wkładu jakoś się przedostaje czy zaciek z komina ,na dach wejście o tej porze roku to niezbyt dobry pomysł ale przydały by się zdjęcia komina i blach fartuchów uszczelniających oraz obróbka z góry komina .
    Masz przejście dachowe na kominie ?
    To wentylowane

    To zwykłe

    To ocieplone
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 12-03-2013 o 10:08
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaagaaga1980@gmail.

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-109
    Posty
    27

    Domyślnie

    Nie mam takiego przejścia dachowego. Nie mogę rozgraniczyc czy to kondensat czy przeciek. moim zdaniem to przeciek dlatego chciałem wymienic ta cegłe kratówke na pełna. Tylko najbardziej zależy mi na tym, że jak juz bede to zmieniał na co jeszcze zwrócić uwagę żeby było juz wszystko w porządku i problem sie dalej nie powtarzał. Pozdrawiam

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.822

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaagaaga1980@gmail. Zobacz post
    Nie mam takiego przejścia dachowego. Nie mogę rozgraniczyc czy to kondensat czy przeciek. moim zdaniem to przeciek dlatego chciałem wymienic ta cegłe kratówke na pełna. Tylko najbardziej zależy mi na tym, że jak juz bede to zmieniał na co jeszcze zwrócić uwagę żeby było juz wszystko w porządku i problem sie dalej nie powtarzał. Pozdrawiam
    To musisz sobie założyć najpierw przejście dachowe na kominie ,po tej rurze może lać się woda i w miejscu gdzie dotyka do ścianek wewnątrz komina wsiąka w cegły ,dodam że niekoniecznie musi padać deszcz ,żeby woda po niej płynęła, zrób to zanim zainwestujesz w niepotrzebny remont .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaagaaga1980@gmail.

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-109
    Posty
    27

    Domyślnie

    Tylko jak rozumiem takie przejście trzeba montować przy przejściu komina przez dach. Więc jak zamontować jak już jest komin ?

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.822

    Domyślnie

    Na wierzchu komina się montuje ta blacha zabezpiecza kanał w którym został umieszczony wkład z blachy .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony