dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 27
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 529
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    kalio
    Fajna fotka, ale...
    Ileż tu widać... zamiatania...
    Masakra!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ....
    Herbatniczek
    ILE daje 100kW panel schowany w piwnicy? Zapakowany?
    Zrozum...
    Panel MOŻE (w specyficznych sytuacjach) dawać tyle, ile na nim napisali...

    Adam M.
    Tak zgadza sie, ale czy przytoczony przeze mnie link nie jest konkretnym przypadkiem ? Konkretnym eksperymentem na ktorym możemy się oprzeć ?
    Powiedz jasno : uważasz że te dane są nieprawdziwe ? a może że są prawdziwe ale jak ja zrobię to samo to będę miał inne ....ale wtedy powiedz dlaczego.

  3. #23

    Domyślnie

    No właśnie obecne panele PV wykorzystują tą właśnie korpuskularną naturę światła, jednakże w fazie udanych eksperymentów są inne rodzaje paneli, to panele, których działanie tłumaczylibyśmy właśnie falowym charakterem światła. Są to nano anteny które po prostu łapią fale, jak radio (budowałem kiedyś w młodości radyjko, które działało na falach długich bez baterii dokładnie na tej samej zasadzie). Anteny są tak skonstruowane, że łapią wszystkie fale, od podczerwieni po ultrafiolet, czyli..... działają w NOCY. Ile będzie kosztować ich produkcja przemysłowa, myślę, że drogo....


    http://www.srodowisko.pl/wiadomosci-...-noca-44258-10

    Natomiast to co oferują dzisiejsze panele to zgadzam się z Adamem, będą działać w Afryce, na obszarach bez chmurek. U nas, niet.

    Panele wodne mogą natomiast latem zebrać bardzo dużo tego ciepła i warto pomyśleć nad jego schowaniu na zimę (50-100m3 wody).

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    U nas w polsce wybudowano też komercyjna elektrownie

    tu macie link.....ale pamietajcie. Ja nie chce sprzedawać prądu. Chcę rozważyć tylko ile kWh rocznie bedziemy mieć z prostego układu
    panel+inwerter+grzałka

    http://gramwzielone.pl/energia-slone...eszcze-wieksza

    Co do magazynowania prądu to wiem ze problem istnieje i skutecznie uniemozliwia sensowne zastosowania...podobnie jak i magazynowanie ciepla na zimę

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Przytoczyłeś dane "wyłącznego przedstawiciela" jakichś producentów.
    Nawet tam piszą, że wynik trzeba pomniejszyć o 8-10% przy montażu dachowym i o 25% przy słabej jakości komponentach.

    A co do tej elektrowni...
    Podaj, proszę, jakie dotacje ma do tego, że jest...
    Ona nie jest - bo prąd robi, tylko, że opłaca się brać dopłaty.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    A może by tak zamieszkać lub kupić dzialkę pod linią WN i zbudwać elektrownie indukcyjną. Wszem i wobec wiadomo ile nasze elektronie gubia prądu na liniach wystarczy tylko łapać taką energie i robić z prądem co dusza zapragnie

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    kalio
    Fajna fotka, ale...
    Ileż tu widać... zamiatania...
    Masakra!

    Adam M.
    Brawo Adam - fajny kij w mrowisko wetknąłeś

    Tylko że to dział "Wymiana doświadczeń" i niestety jak w każdym temacie tutaj wypowiadają się raczej osoby beż żadnego doświadczenia w założonej kwestii.

    Nie będę dyskutował, powiem jedno - jak się przeprowadzę do Tunezji, to pójdę za radą Herbatniczka. Do tej pory wolę herbatniczki chrupać na śniadanko najlepiej czekoladowe coby mi choć troszeczkę o Afryce przypominały

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Zatem ja może poproszę abyście podali ile kWh wyprodukuje mi rocznie system na dachu w polsce w sytuacji gdy jest to :


    panel 2kW nachylony 45% + inwerter

    Bez zastanawiania się czy to opłacalne jest czy też nie. Te dane są chyba znane ?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herbatniczek Zobacz post
    Co do magazynowania prądu to wiem ze problem istnieje i skutecznie uniemozliwia sensowne zastosowania...podobnie jak i magazynowanie ciepla na zimę
    Magazynowanie ciepła na zimę nie jest wcale problematyczne. Istnieje wiele ciekawych instalacji tego typu. Do największych należą zalane jaskinie, które są grzane solarami (wodnymi) i w zimę ogrzewa się wodą z nich domy.

    Natomiast z prądem faktycznie problem może być, ale nie zapominajmy o czystej newtonowskiej mechanice.

    Z innej beczki. W moim odczuciu od dzisiejszych PV bardziej sprawny byłby układ: solar wodny + woda ze studni, zimy strumyk -> silnik stirlinga -> prądnica. Tyle że hałaśliwy.

    Jeszcze z tanich możliwości wykorzystania słońca to zaproponowałbym zwykły silnik spalinowy zasilany holzgazem.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herbatniczek Zobacz post
    Zatem ja może poproszę abyście podali ile kWh wyprodukuje mi rocznie system na dachu w polsce w sytuacji gdy jest to :


    panel 2kW nachylony 45% + inwerter

    Bez zastanawiania się czy to opłacalne jest czy też nie. Te dane są chyba znane ?
    Policz to sam, dlaczego mamy za Ciebie liczyć?

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    ja to cały czas licze i pisze ile wychodzi...pomyślałem, że jeśli ktoś z was napisze to zaczniemy dyskutować o faktach.

    wyprodukje okolo 2MWh (z błędem nie przekraczającym 10%)

    zgadzacie się z tym ? czy nie ? bo od tego zależy moj dalszy wywód koncepcji

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Z danych tabelarycznych odlicz ze 30%
    Potem to, czego nie będziesz mógł zagospodarować.
    I - wyjdzie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Żebyś naprawdę ten problem zobaczył to...
    Przelicz to może na wiaderka węgla.
    Typowego, katalogowego, z tabel...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Ale jak to policzyłeś?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Z tabel...
    1W to 1kWh rocznie...(tak jest w niektórych).
    Wymnóż sobie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Zatem niech będzie - nie zgadzacie się na 2MWh ale zgadzacie się na 1,4 MWh ? Poszukam potem danych dokładnych...ale teraz zacznijmy od czegoś.

    ooo. znalazłem
    http://www.cire.pl/pliki/2/Nowak-Stachel1.pdf
    tutaj jest tekst. Zobaczcie czy się zgadzacie z tamtymi danymi. Od nich będzie można rozpocząć. Jest tam wynik dla paneli PV oraz dla paneli solarnych.

    Dane tam mowią o wynikach następujacych

    solar 7,6 m2 - 2MWh
    panel pv 1,1kW - 850kWh

    Czy możemy to przyjąć jako odnośnik do rozważań ?
    Ostatnio edytowane przez Herbatniczek ; 13-03-2013 o 20:07

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Tak długo - nie, dopóki nie nauczysz się czytać TAKICH opracowań.
    Znaczy - czytać ZE ZROZUMIENIEM.

    Spierasz się z nami i bronisz własnych przekonań jak Kordecki Częstochowy...
    Usiłujesz nas przekonać o poprawności Twojego rozumowania na bazie OBCYCH Tobie działań i eksperymentów.
    ONI mieli CO badać i ZA CO badać.
    Ty skazany jesteś na stosowanie tego, co w łapy wpadnie...
    Sugeruję - zrób możliwie niskonakładowy eksperyment.
    Kup panel, dołącz go do jakiego odbiornika i rejestruj uzyski.
    Rok Ci zajmie, ale nie zrujnuje...
    POTEM będziesz WIEDZIAŁ lepiej jak my.
    Wiedział z własnej praktyki a nie z tabel.

    A tak na marginesie...
    Mam dach 400m2.
    Pokryję go fotowoltaiką...
    Trochę to potrwa, ale wiem po co i wiem jak.
    WCALE nie liczę na uzysk rzędu 60kW.
    6kW będę miał, o czym wiem.
    A jak "wyskoczy" te 60kW to mam co z tym zrobić.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Chwilka...Sugerujesz zatem, że inne panele dadzą inna energię ? Bo inaczej nie rozumiem. Co chcesz powiedziec przez to, że
    ...
    Usiłujesz nas przekonać o poprawności Twojego rozumowania na bazie OBCYCH Tobie działań i eksperymentów.
    ONI mieli CO badać i ZA CO badać.
    ...
    zakładamy, że i my mamy za co. Rozważamy teoretycznie ile energi uzyskamy. Jeśli uważasz ze będzie inaczej to to wykaż a nie mow tylko ze inaczej.

    p.s nie chce nikogo przekonywac tylko prowadze dyskusje i podaje argumenty. Tak chyba powinno byc czyz nie ?

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    A dlaczego w tej gorącej dyskusji wykluczacie sprzedaż energii? Przecież to już przesądzone a ostateczna ustawa o OZE to tylko kwestia czasu (miesięcy a nie lat).
    Po to aby najpierw ustalić ile tej energii jest. Jak widzisz zdania są podzielone dlatego robimy małe kroczki aby ustalić co jest a co nam sie wydaje.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Adam zasugerował, że dane będą poprawne tylko dla sprzętu jaki jest podany w artykule. Sprubujmy zatem na początku założyć, że mamy dokładnie takie same panele a poźniej rozważymy straty lub zyski z zastosowania innego sprzetu. Wtedy mamy z 7,6m2 Paneli solarnych 2MW i aby mieć tyle samo z paneli PV musimy załozyć ich więcej czyli (2000/850)*1,1kW = 2,6 kW

    Teraz chyba moża się zgodzić z tym, że 7,6m2 paneli solarnych na dachu da tyle samo ciepła do bufora co panele PV o łącznej mocy 2,6 KW podłączone poprzez falownik do grzałek ?

    Jeśli tak, to sprubujmy rozważyć co się stanie gdy zmienimy Panele na inne, falowniki na inne etc......ale po kolei. Najpierw ustalmy czy zgadzamy się z tymi założeniami
    Ostatnio edytowane przez Herbatniczek ; 13-03-2013 o 22:13

Strona 2 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony