dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie jaką szerokość powinna mieć szafa wnękowa?

    muszę zdecydować jaką szerokość ścianki kart-gips. i nie wiem
    jaka jest optymalna szerokośc szafy wnękowej na korytarzu m.in. na wierzchnie ubrania, aby było wygodnie, nie gniotło się, ale żeby nie zajęła zbyt wiele miejsca

  2. #2

    Domyślnie

    Zmierzyłem u mnie: 67cm wewnątrz, myślę, że mogłoby być 65 ale nie mniej bo będziesz upychał przy zasuwaniu drzwi.

  3. #3

    Domyślnie Re: jaką szerokość powinna mieć szafa wnękowa?

    Cytat Napisał zone
    muszę zdecydować jaką szerokość ścianki kart-gips. i nie wiem
    jaka jest optymalna szerokośc szafy wnękowej na korytarzu m.in. na wierzchnie ubrania, aby było wygodnie, nie gniotło się, ale żeby nie zajęła zbyt wiele miejsca
    Myslisz zapewne o glebokosci szafy. Masz napewno jakas szafe w mieszkaniu to zmierz ja i zobacz jak sobie w niej plaszcze wisza, pamietaj ze szafy z drzwiami suwanymi musza byc o jakies 10 cm glebsze od szaf z drzwiami na zawiasach

  4. #4

    Domyślnie Re: jaką szerokość powinna mieć szafa wnękowa?

    Jeśli chodzi o głębokość szafy, to właśnie zabudowałem sobie własnym sumptem (a co mi tam, pochwalę się !) wnękę, używając płyt z Castoramy o szerokości 60 cm. Do tego 3 cm odstępu półek od drzwi - razem 63. Jest b. wygodnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Głębokość szafy 65 to absolutne minimum, nawet jeśli nie wiesza się w niej futra z lisów. U mnie jest 80 i to jest wygoda, drzwi nie zawadzają o rękawy ubrań.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedzi

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Podobnie jak TomekJ sam zdecydowalem sie na wykonanie szafy, gdy firmy zaproponowaly mi zbyt dlugie terminy realizacji. Ponadto zaoszczedziliem 1.000 złotych. Szafa stanowi kompletną szafe, a nie tylko zabudowe wneki.

    Szerokosc szafy to 60 cm i nie jest to za malo. Drzwi otwierane są na zewnątrz wiec nie pomniejszają tej glebokosci.

    60 cm szerokosci to wielkosc całkowicie wystarczająca dla ubran. Sprawdzcie zresztą szerokosc wieszakow. Kazdy zmiesci sie w takiej szafie. Co innego wysokosc. Mam czesc o wysokosci 180 cm i czesc o wysokosci 110 cm. Tez jest w sam raz.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Wcale nie musisz mieć szafy wnękowej tak głębokiej jak okrycie wierzchnie.
    Można przecię płaszcze wieszać równolegle do drzwi, a nie poprzecznie.
    Fajne patenty na wyposażenie takiej szafy są w Ikei mają troche inne spojrzenie na taka szafę co budzi inwencję własną.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    Można przecię płaszcze wieszać równolegle do drzwi, a nie poprzecznie.
    Jeśli masz na myśli szafę z pałąkiem wysuwanym na zewnątrz, to nie wiem, jak dla innych, ale dla mnie to dość niewygodne rozwiązanie. Ponadto mam taką wąską, wolno stojącą szafę ubraniową w pracy - op wysunięciu do końca pałąka z np. zimową kurtką szafa wykazuje tendencję do "adania na pysk"...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Rozwiązanie pewnie za wygodne nie jest, kolejność trzeba zachować na zasadach LIFO, ale jeżeli nie ma miejsca to pomysł można wykorzystać.
    Pałąki z Ikei nie wyglądają jakby po obciążeniu Viagry potrzebowały. Nie trzeba ich od razu kupować chodziło mi o sam pomysł.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #11

    Domyślnie

    Ja do głębokości szafy podchodzę w ten sposób, mierzę głębokość tej co mam teraz w domu, dodam 10 cm (bo teraz rękawy marynarek i kurtek się gniątą) i bedzie OK. Wszytsko zależy od tego ile miejsca możesz przeznaczyć. Jeśli masz nie głęboką wnękę to pomysł w listwą wysuwaną na zewnątrz można traktować jaką opcję.

  12. #12

    Domyślnie

    Dla szafy z drzwiami przesuwnymi co najmniej 70cm. Mam 65 i to jest za mało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony