dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Mocowanie brodzika na styropianie

    Do okafelkowanej łazienki chcę wstawić kabinę prysznicową z brodzikiem na styropianie. I tu pytanko - czym przymocować ów styropian do podłogi aby przypadkiem któregoś dnia nie wyjechać z brodzikiem z kabiny
    W Muratorze swego czasu pokazywali mocowanie akrylowego brodzika na uchwytach przykręconych do ściany, ja mam blaszaka ale chyba zastosuję ten sam pomysł, to znaczy wkręcę w ścianę haczyki. Może jednak inne pomysły??????
    Przy okazji jeszcze jedno - jak zabudować sam brodzik? Myślę o oklejeniu go siatką szklaną (jak przy ocieplaniu styropianem) i do tego zamista tynku kafelki.

  2. #2

    Domyślnie Re: Mocoawnie brodzika na styropianie

    Cytat Napisał Ircon
    Myślę o oklejeniu go siatką szklaną (jak przy ocieplaniu styropianem) i do tego zamista tynku kafelki.
    Kafelki możesz zdaje się bezpośrednio do styropianu.

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz przykleić na klej montażowy, który nie "rozpuszcza" styropianu. Rozumiem, że do istniejących kafelek? Gdyby ich nie było, można by na np. klej do glazury lub styropianu od ociepleń. A nawet jeśli są to dobry klej powinien trzymać. Albo na piankę, tylko nie jestem pewien czy nie "rozpuszcza" styropianu?

  4. #4

    Domyślnie

    Jak na podłodze beton to klej do dociepleń będzie świetny. Poza tym zgadzam się z przedmówcami. Natomiast sam brodzik na styropian jak kładziesz to on zazwyczaj trochę sprężynuje i potrafi pękać szkliwo. Żeby temu zapobiec bierzesz piankę montażową i duży kawał cienkiej folii (np malarskiej) Psikasz pianką na styropek po wierzchu a potem przykrywasz folią. Na to kładziesz brodzik i dociskasz, pod obciążeniem zostawiasz do wyschnięcia. Dzięki temu możesz brodzik jakbyco zdjąć a jednocześnie dobrze przylega. Kafelki można kleić bez siatki. To zazwyczaj jest twardy styropian.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony