dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 319
  1. #21

    Domyślnie

    niby że jak podwarszawska to cywilizowana
    taaa...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał woprz
    niby że jak podwarszawska to cywilizowana
    taaa...
    w sumie celna uwaga ale to akurat tez jest moja "przyszla" gmina ...ta niby cywilizowana
    mam nadzieje, ze w koncu taka sie stanie ....

  3. #23

    Domyślnie

    sorry yoric
    jak mawiał Forest Gump shit hapends

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał woprz
    niby że jak podwarszawska to cywilizowana
    taaa...
    Chyba troszke przesadzasz )) Okreslenie podwarszawska mialo tylko i wylacznie znaczenie - obok miasta, gdzie np segreguje sie smieci, a w Izabelinie sie nie da (probowano kilka razy), ale mieszkancy za kazdym razem wyrzucali tam zwykle smiecie ((
    pozdrawiam
    warszawianka od pokolen - ale malo mieszkajaca w Warszawie))
    Iwona

  5. #25

    Domyślnie

    pozdrawiam
    warszawianka od pokolen - ale malo mieszkajaca w Warszawie))[/quote]

    no to jestś wyjątkiem bo większość tych których poznałem to w kankach po mleku do Warszawy dowozili

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał woprz
    W związku z tym ogłaszam drugi konkurs tym razem dla Pań na najlepszy sposób na to jakiego argumentu użyć żeby nie dać swojemu facetowi dokończyć piwa z sąsiadem.
    Drogie Panie uprzedzam, że argument „nie pij już bo zaraz przyjedzie moja mama może wbrew pozorom przynieść odwrotny skutek”.

    podpisano
    Woprz, czyli
    męska szowinistyczna świnia
    Mój mąż ostatnio posadził naszą 4'o miesięczną córeczkę w leżaczku przed TV i przełączył na Mistrzostwa w Piłce Nożnej. Stwierdził, że tylko to ją uspokaja i przez nię jest zmuszony to oglądać... i z rozbrajającym uśmiechem, bruchem na wierzchu i piwem w łapce usiadł obok niej.
    Nie znam niestety żadnych skutecznych argumentów do wybicia mojemu "staremu" piwa z głowy... dlatego piję razem z nim

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    woprz,
    moze i niektorych warszawiakow dowozili - niektorych na pewno - i Ci podobno sa najgorsi .... to Ci pusza sie pozniej w swoich siolkach i po okolicy wiesc niesie, ze wawka zmienia .... ze niedobra
    prawdziwe warszawiaki to przemili ludzie - no popatrz chocby na mnie ...hyhyhyhyhy ....a Wy ..wroclawianie ...macie jakis kompleks warszawy - jak spotkam sie z kims z Twojego miasta (bo ta chrzastka wielka to ta zlota klatka ukuta przez archipelag ? tak? ) - to od razu jest - ale warszawa brzydka ...
    ale u was costam zle ....
    albo ...ale my mamy ladny ratusz !
    sprobuj we wroclawiu przedstawic sie jako czlowiek z wawki - gwarantuje Ci ze odczujesz to
    a tak na marginesie to ratusz ladny hahahahah
    no i wroclawianki

  9. #29

    Domyślnie

    no i wroclawianki

    no i od tego bym zaczął

    a co do kompleksu warszawki to jest tak że "warszawka" generalnie ma niską opinię w kraju. Ja mam wielu znajomych w wa-wie i takich z dziada pradziada i takich dowożonych (naprawdę ciekawi ludzi) i wiem jak ich to irytuje że się "jedzie" na stolycę więc jakoś nie mogę sobie podarować (taki już ze mnie wredny gość : ). Swoją drogą czyje kompleksy to bardziej ujawnia ... zabij - nie zgadnę

    ale musisz przyznać, że paru osobom (nawet na tym forum) z Warszawy jakby tak pompkę z nosa wyciągnąć to by im w życiu lżej było.

  10. #30

    Domyślnie Re: Czy uważasz, że palenie liści i gałęźi na posesji jest O

    Wydaje mi sie, ze to zalezy od wielu czynnikow. Po pierwsze jezeli ktos mi pali ognisko przy siatce z pvc...to wrrr.....pokryje koszt wymiany i siatki i slupkow. Jezeli natomiast chodzi o palenie galezi i trawy to oczywiscie tak.Nie przesadzajmy z tym zakazem palenia ognisk. Nie pisze oczywiscie o ogniskach z opon badz petow. Poza tym, jezeli zabudowa jest gesta to moze byc problem.W moim przypadku wielkosc sasiadujacych nieruchomosci to dzialki wieksze od 20 arow, wiec z paleniem nie ma problemu. Po prostu nie dajmy sie zwariowac i wszystko w granicach zdrowego rozsadku. pozdrw.




    Cytat Napisał inwestor
    Jest to dosyć śliski temat bo z jednej strony wolno palić na posesjach tzw. szczątki roślinne (patrz Ustawa o odpadach) a z drugiej strony może to być jednak uciążliwe dla sąsiadów. Osobiście uważam, że lepiej jest mieć możliwośc palenia samemu i później wąchać dym z ognisk sąsiadów niż aby nikt tego nie mógł robić. Uważam że nie można dopuścić do tego aby w naszym kraju na wzór niektórych krajów "zachodnich" zabraniać wszystkiego i wszystkim i dążyć do zamordyzmu. Jak pies zaszczeka zbyt głośno to zaraz policja i mandat, jak na ulicy zostanie plama z oleju po samochodzie to zaraz policja i mandat, jak ktoś napali w kominku poza dozwoloną porą to zaraz mandat itd. itd. itd. Temat może nieco filozoficzny a spalanie gałęźi to tylko pretekst ale ciekawi mnie jakie jest zdanie forumowiczów na ten temat. Czy mimo wszystko bardziej cenimy sobie swobodę czy wolimy dażyć do sterylnego porzadku i zamordyzmu.
    Pozdrawiam

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    ... lubię zapach ogniska jesiennego, bo to takie swojskie, ale nie bez przesady - można sobie rozmalić rekreacyjne ognisko i po trochu wrzucać listków, żeby się fajnie paliło, ale jak ktoś wrzuci furmanke mokrych liści czy trawy i to się tylko dymi a nie pali, to już nie jest fajnie....

    Cytat Napisał Singer
    Wydaje mi sie, ze to zalezy od wielu czynnikow. Po pierwsze jezeli ktos mi pali ognisko przy siatce z pvc...to wrrr.....pokryje koszt wymiany i siatki i slupkow. Jezeli natomiast chodzi o palenie galezi i trawy to oczywiscie tak.Nie przesadzajmy z tym zakazem palenia ognisk. Nie pisze oczywiscie o ogniskach z opon badz petow. Poza tym, jezeli zabudowa jest gesta to moze byc problem.W moim przypadku wielkosc sasiadujacych nieruchomosci to dzialki wieksze od 20 arow, wiec z paleniem nie ma problemu. Po prostu nie dajmy sie zwariowac i wszystko w granicach zdrowego rozsadku. pozdrw.
    mysle podobnie jak inwestor, Magdzia i Singer - jesli szaczatki roslinne sa wysuszone to dym jest przyjemny i nie mam nic przeciw paleniu ognisk
    (szczególnie w dni takie jak dzis czyli Sobótki ...)
    natomiast woń spalonego tłuszczu i swad palonego miesa na grillu jest dla mnie nieznosny i nie lubie tych zapachów
    jestem za swoboda palenia ognisk z wysuszonych gałezi czy wysuszonych szczatków rośnin
    ale grilowanie przy bliskich odległosciach od okien... w przypadku grillowania na balkonach w blokach - tu opinia moja byłaby diametralnie odwrotna ... tego nie akceptuje
    dym ogniska a swąd palonego miesa i tłuszczu to dla mnie duza róznica

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Kiedyś gdy na swojej działce paliłem takie "sianko" to wiaterek skutecznie zasnuł dymem pobliską drogę... Szybko gasiłem ogień ...

    Weźcie pod uwagę i ten aspekt
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    jak się wyprowadze z mojego bloku najbardziej będzie mi brakowało moich sąsiadów Od kilkunastu lat żyjemy jak w rodzinie ( 10 rodzin- w tym 6 zaprzyjaźnionych) Takich w moim nowym miejscu nie będzie ,a żal.....

  14. #34

    Domyślnie

    brzoza,

    a czy moge kielbache sobie na ognisku z suszonych drewienek pierwszej kategorii upiec ? zaznaczam, ze kielbacha ekologiczna z uboju gospodarczego ....
    prawde mowiac - nie chcialbym miec Ciebie za sasiada ... bo zaraz by sie okazalo, ze drewno jest niedostatecznie wysuszone a kielbasa za tlusta
    ciekawi mnie, czy z Twojego grilla tez "zapachy" beda dla Ciebie nie do zniesienia ?
    pozdrawiam,

  15. #35

    Domyślnie

    woprz,

    oczywiscie, ze wszedzie zdarzaja sie kanalie - nawet w wawce...
    ale i we wrocku zdarzaja sie porzadni obywatele
    staram sie byc jak najdalej od uogolnien typu
    kazdy polak to pijak ---> wiec kazdy polak to zlodziej, bo kazdy pijak to zlodziej
    ale odeszlismy od glownego watku, ktory stal sie szalenie modny i wzbudza tyle emocji

    jestem ZA paleniem galezi na dzialce,
    jestem ZA grilowaniem kielbachy i tlustego boczq

  16. #36

    Domyślnie

    wszędzie jest chamstwo i wszędzie jest kultura.
    ale wracając do głównego wątku to palenie jesiennych liści nijak nie można porównywac z grillowaniem, choć dym jest dymem

  17. #37

    Domyślnie

    o czym my tak na prawdę rozmawiamy

    czy ktoś ma sąsiada, dla którego palenie ogniska to hobby i robi to codziennie przez cały rok (no chyba ze za bardzo pada to następnego dnia robi dwa ogniska)?
    czy ktoś ma sąsiada który żywi się tylko potrawami z grillia - i dzień w dzień wciąga grillowany boczek go ktoś mu powiedział, że jak z grilla to bez cholesterolu?

    Jak ktoś ma takiego sąsiada to ma problem i rzeczywiście jest o czym rozmawiać Jak ktoś w sezonie robi delikatnego grilla 3-4 to jedyny problem jaki widzę to to, że się impreza ze śpiewogrą przedłuży do białego (no chyba że mnie zaproszą wtedy problemu nie ma

    Jak ktoś raz do roku na jesień spali liście i takie tam inne organiczne sprawy z ogrodu to mu się to chwali bo jak dla mnie to oznacza, że ktoś jednak sprząta.


    Nie ma co robić afery z tego, że dziadek naszego przyszłego sąsiada w 45, w Berlinie pod Bramą Brandenburską spalił siennik jakiemuś Niemcowi (podobno bardzo porządny Niemiec) i swąd był taki że czuli to nawet na Psdamer Platz.

  18. #38

    Domyślnie

    woprz,
    imprezowanie z Tobą musi być niewątpiwie przyjemne.
    mam kolegę w Malinie - może kiedyś spiniemy się na grillowanie do wschodu słońca

  19. #39

    Domyślnie

    nie mówię nie
    co zrobić taka natura że człowiek nie potrafi odmówić

    Malin powidasz ... to musimy się spotkać w Długołęce wtedy będzieu w pół drogi

  20. #40

    Domyślnie

    ale dałem plamę,
    Chrząstawa to kierunek na Jelcz nieprawdaż?

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony