dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 102
  1. #81

    Domyślnie

    witam czy moglbym prosić jakiś kontakt do Was bo my tez zaczeli budowac driade3 pozdrawiam

  2. #82
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemek kalita

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    wolanow
    Kod pocztowy
    26-625
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Podgladam Wasza budowe juz dluzszy czas, gdyż sam buduje driade, tylko dwójkę. Mam pytanie odnosnie ogrzewania, gdyż sam zastanawiam sie nad zastosowaniem pompy ciepla, a u was juz dziala. Czy mozecie napisac cos na temat, jej mocy, temperatury osiaganej w pomieszczeniach, marce, i ogolnie kosztach instalacji. Ciekawi mnie tez rodzaj zrodla dolnego ( odwierty pionowe czy poziome ulozenie sond ). Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam. ps. super chalpka

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Co do pompy ciepła to chyba najważniejsze znaleźć dobrego instalatora. My tylko myśleliśmy że taki nam się trafił Koszt instalacji spory, ale nam chodziło głównie o "komfort niepalenia w piecu". Koszt samej instalacji pompy to nie wszystko jeszcze trzeba zwrócić uwagę na solidną izolację i ocieplenie a to też podnosi koszty budowy. Do pary z pompą ciepła przydałaby się wentylacja mechaniczna z rekuperacją i znów kolejne tysiaki. Faktura od instalatora na 90tys niestety: Reku, pompa, podłogówka, odwierty. Czytając forum ludzie piszą o niższych kwotach jednak ja w lubelskim nie znalazłam taniej. Pewnie jakbyśmy się na tym znali to można byłoby z instalatorem negocjować a tak zaufaliśmy wszystkim jego propozycjom. Teraz już wiem że niepotrzebnie wsadziliśmy ogrzewanie podłogowe do garażu i bufor do pompy a to kilka niepotrzebnie wywalonych tysiaków. Pompa Dimplex 9kw w domku temp. 22-22.5 stopni, odwierty 3x60metrów. Pod koniec grudnia pompa pociągnęła 32kw na dzień. Od początku sezonu grzewczego 1650kw

  4. #84
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemek kalita

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    wolanow
    Kod pocztowy
    26-625
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzieki za szczera odpowiedz. Ja mam instalatora z Warszawy, ktory bufora mi nie wtykal, wiec juz jakis plus. Mozesz mi napisac, dlaczego nie macie podlogowki w garazu? Ps. mozesz mi powiedziec od kiedy zaczeliscie grzac ( miesiac, dzien ). Pozdrawiam

  5. #85
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar mati1818
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Domaniewice
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Prześliczny ten wasz domek. My też przymierzamy się z mężem do Driady. Gdyby nie był to dla was problem miło by było obejrzeć więcej zdjęć z wnętrza waszej perełki. Gratuluję budowy i życzę powodzenia.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe w garażu mamy i właśnie czytając forum dowiedziałam się że założone niepotrzebnie. Oczywiście nie jest to złe rozwiązanie tylko kosztowne i można go uniknąć. Jest nawet wątek tu na forum o ogrzewaniu garażu. Tak naprawdę to do tej pory mamy je zakręcone a w środku jest ok 10 stopni.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pompę włączyliśmy 1 października w niektóre dni oczywiście nie grzała na potrzeby CO bo było ciepło ale w porównaniu do innych posiadaczy pompy z forum to mamy dość wysokie zużycie, jednak akceptowalne przez nas więc nie panikujemy. Pompa zużyła w październiku 370kw, listopad 560kw, grudzień 720kw. To zużycie to oczywiście z podgrzaniem ciepłej wody na które miesięcznie idzie ok 80kw.
    Co do zdjęć kolejnych pomieszczeń to nie za bardzo jest co pokazywać bo nie wszystko jest skończone na 100%. Ale może uda mi się coś pstryknąć. Jak się aura troszkę poprawi to popstrykam domek z zewnątrz.

  8. #88
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemek kalita

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    wolanow
    Kod pocztowy
    26-625
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzieki balu 3939, z ta garazowka to ja sie pomylilem. Powiedz mi jeszcze jaki macie przydzial mocy, bo ja mam 14kW i zastanawiam sie, czy na potrzeby pompy nie zwiekszyc go. Czyli przez trzy miesiace zuzyliscie ten prad ( 1650 kWh ), pol zimy za nami.

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dokładnie to zużycie za 3 miesiące razem z CWU czyli na samo CO ok 1410kw. Hmm przydział mocy tzn to co nam daje np. PGE jeśli tak to my też mamy 14kw. Mamy taryfę g12w i pompa chodzi praktycznie w tanim prądzie. Teraz przy mrozach troszkę wchodziła w drogi. Myślę że to proporcje 80/20 nie mamy podlicznika dwutaryfowego do pompy więc nie wiem dokładnie.

  10. #90

    Domyślnie

    Witamy,
    jesteśmy zainteresowani budową driady3. Chcielibyśmy dowiedzieć się jaki wyszedł całkowity koszt budowy domu "na gotowo", do urządzenia i wprowadzki. Chcielibyśmy się zorientować na jakie wydatki musimy się przygotować oraz o jaki kredyt się starać.
    Pozdrawiamy.

  11. #91
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemek kalita

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    wolanow
    Kod pocztowy
    26-625
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ok. To wg moich wyliczen w skali roku mozna by zmiescic sie w trzech tysiacach liczac ogrzewanie i ciepla wode. Dzieki za pomysl z tym garazem, faktycznie nie ma potrzeba tam stalego ogrzewania i mozna zastosowac jakas nagrzewnice i uruchamiac w razie potrzeby. Bede jeszcze na pewno odzywal sie odnosnie zyzycia pradu, szczegolnie jakby pojawily sie prawdziwe mrozy (-20, -25 noc ). Ciekawi mnie jak wtedy poradzi sobie pompa z ogrzaniem domu. Ogolnie gratuluje tego postu, pomogliscie wielu budujacym driade i wielu jeszcze pomozecie. Pozdrawiam

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujacych Driade 3. Jestem na etapie przerobek projektu i to sporych aby dostosowac Driade do warunkow zabudowy w naszej okolicy
    Musze m.in przeprojektowac dach tak aby glowna kalenica byla rownolegla do drogi, chce tez poszerzyc oraz wydluzyc garaz tak jak radzicie.
    Mam pytanie ile placiliscie za adaptacje projektu? U nas w Legnicy za adaptacje z przerobkami chca ok 8tys a indywidualny ok 14tys i nie wiem czy to drogo czy nie?
    Pozdrawiam

  13. #93
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DamianoM

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-523
    Posty
    1

    Domyślnie koszt budowy

    Dzień dobry,
    na wstępie muszę przyznać, że mają Państwo piękny dom a aranżacja również odpowiada naszemu stylowi. przymierzamy się z żoną do budowy Driady 3. czy jest Pani w stanie napisać ile kosztów pochłonęła budowa wraz z wykończeniem i oczywiście instalacjami tj. do wprowadzenia? mocno myślimy nad rozpoczęciem budowy ale nie chcemy się przeliczyć. śledząc wpisy widziałem, że zlecaliście roboty konkretnym firmom i my dokładnie też chcemy tak zrobić ale bez angażowania generalnego wykonawcy czyli jednej firmy. oczywiście z uwagi na koszty.
    z góry dziękuję i pozdrawiam

  14. #94
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr112233

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Pytanie do werka 878
    Widzę ze wybraliśmy taki sam projekt do budowy w Legnicy
    Jak możesz to gdzie masz zamiar budować taki dom i masz juz wybrana ekipę?
    Czy moze wiesz czy na ul. Guminskiego tez będę miał takie problemy.?
    Pozdrawiam
    Piotr

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    A witam
    Dokładnie Driadę będziemy budować w Szczytnikach Małych!
    Musisz sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego!
    Tak ekipę mam już wybraną!

    Mamy juz ukonczony projekt driady po zmianach , postanowilismy nasza driade wydluzyc i poszerzyc o 1m dzieki temu zyskala na objetosci
    Damy tez przednie narozne okna o wysokosci 80 aby domek stal sie troszke bardziej nowoczesny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter3.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	312098
    Ostatnio edytowane przez werka878 ; 08-04-2015 o 14:28

  16. #96

    Domyślnie

    Witaj balu
    czy możesz zdradzić jak nazywają się kafle w przedpokoju?
    Pozdrawiam

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Płytki w przedpokoju to nowa gala signum kolor jasny szary

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalo.

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-990
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie deskowaliście dach w tym domku? Budujemy Driade 5 i jesteśmy na etapie stropu i podjeliśmy decyzje że deskujemy i dajemy pape... A jak u was było? Jakie opinie macie na ten temat?

  19. #99
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marti1980

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem sympatyczką domku, który wybudowaliście. Ja z mężem planujemy driadę 1. Mam pytanie odnośnie kuchni - czy jest wystarczająco miejsca do poruszania się czy też lepiej byłoby ją poszerzyć o 50cm. Będę wdzięczna za opinię.

    P.S. Wasz domek prezentuje się świetnie, super dziennik bardzo pomocny. Szkoda, że driady 1 nikt tak świetnie nie opisał.

    Pozdrawiam

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witajcie ponownie!
    Balu 3939 pisze to z ciężkim sercem bo domek jako całokształt wygląda super ale, już na etapie fundamentów twoja ekipa budowlana popełniła wiele błędów. Już od samego początku Twoja ekipa budowlana wraz z kierownikiem budowy nie myśleli o porządnie zrobionej hydroizolacji jak i narazili cie na zbędne koszty. Co do samych fundamentów to:

    -Gdzie folia pod ławami?
    -Dlaczego zbrojenie jest nie pozawijane na narożnikach?
    -Czy w ogóle dali folię lub papę na ławę?
    -Gdzie dysperbit na ścianie zewnętrznej fundamentu?
    -Gdzie folia kubełkowa przeciwwilgociowa na ociepleniu?
    -I dlaczego i po co lali ten wieniec???
    -No i pewnie tez na wieniec nie położyli izolacji

    To są polskie ekipy budowlane , byle szybciej i następna budowa. A inwestor później płacze ze dom zawilgocony i wysokie rachunki za energię

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony