dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 256 z 256
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    a czy ja tak pisałem? wrecz wyraźnie zaznaczyłem iż interesuje mnie tylko koszt postawienia budynku w stanie developerskim bez wkładu wlasnego pracy moge go conajwyzej ocieplic nie ma mzamiaru stawiac scian czy bawić się w cieśle raz ze nie mam czasu dwa ze nie mam wiedzy.

    o
    Spokojnie powinieneś się zmieścić w tej kwocie za stan deweloperski chyba że budujesz w Warszawie bo tam to ceny o hohoho.
    Ostatnio był u mnie wujek co ma firmę pytałem się ile by chciał za wykończenie łazienki na dole,oglądał 3 razy, powierzchnia podłogi 3,8m2, do położenia płytek ok 20m2. powiedział mi 5000zł za robotę, wytargowałem przy wódce na 3500 , na to ja mu że to nie ceny krakowskie tylko mazowieckie. Mówił mi że się ceni, no to spoko zrobiłem sam, zajęło mi to 8 dni urlopu. Potem przyszedł obrażony że nie dałem mu zlecenia.
    Jak znasz się i umiesz pracować zrobisz to sam nie gorzej niż "fachowcy" ilość włożonej pracy jest wprost proporcjonalna do za oszczędzonej kasy. Jak bym miał w pracy na wypłatę 4 tyś to bym tylko nadzorował i miał wyj.........,

  2. #242

    Domyślnie

    Moja pensja to kiliukrotnosc 4 tysi ale to nie temat dyskusji. 3500 za położenie 20m2 płytek?! Ma w ogóle klientów? Znam ceny ojca i za podwarszawskie miejscowości to 50-60 zł za metr w samej wawie 70-100 ale 3500? To już jest totalny absurd

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    to nie absurd to realia, jak chcesz to przyjdź do mnie na budowę odżałuje 1300 zl i mi położysz płytki na górnej łazience, albo firma twojego taty. przy takich robotach nie opłaca się od metra brać, stracisz dużo czasu na docinkach. ma klientów i nie narzeka na brak roboty. jak tyle zarabiasz to nie opłaca się poświęcać twój drogi czas na budowie, lepiej zarobić kasę w pracy.

  4. #244

    Domyślnie

    Pytanie w wątku postawione jest bez sensu. Czy można postawić dom za 250k 120m2? Tak można. Czy każdy może postawić. Nie, nie każdy. Dlaczego nie każdy? Bo zależy to od bardzo wielu rzeczy: projektu domu, warunków lokalnych działki, wybranej technologii (murowany, szkieletowy), zastosowanych materiałów (drogich tanich, dużo izolacji, mało izolacji itp.), zastosowanych instalacji (np. pompa ciepła z odwiertami dużo droższa niż ogrzewanie prądem). I w końcu zależy od nakładu swojej pracy. Czy wszystko do wykonania zlecamy firmom, lub jednej firmie, czy sami część robimy, a może całość? A może mamy teściów, ojców, szwagrów z nadmiarem czasu i pełnych chęci do pomocy.
    Po prostu przy budowie domów jest za dużo zmiennych by odpowiedzież na pytanie z wątku.
    Jedni wybudują za 200tys. inni za 500tys i każdy będzie zadowolony.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Jedni wybudują za 200tys. inni za 500tys i każdy będzie zadowolony.
    Ja bym sprostował: "i każdy może być zadowolony lub nie."

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ja bym sprostował: "i każdy może być zadowolony lub nie."
    Dokładnie,można ten sam budynek wybudować za 200 można i za 350 tyś, nikt nie jest wróżką,

  7. #247
    Banned
    ilion

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Gdańsk/Poznań
    Kod pocztowy
    30-004
    Posty
    38

    Domyślnie

    Jak chce się wybudować za 250 tys zł, to musimy mieć kosztorys na jakieś 180 max 190 tys zł. Trzeba brać pod uwagę nieplanowane wydatki.

  8. #248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilion Zobacz post
    Jak chce się wybudować za 250 tys zł, to musimy mieć kosztorys na jakieś 180 max 190 tys zł. Trzeba brać pod uwagę nieplanowane wydatki.
    Trochę bezsensowne założenie moim zdaniem... jeśli ktoś już wybudował kiedyś sam jeden dom i mysli logicznie to stworzy dobry kosztorys własny i wie gdzie będzie musiał doliczyć więcej materiału a gdzie oszczędzi oczywiście są też ważne ceny rynkowe materiałów ale te też idzie skalkulować.

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    wie gdzie będzie musiał doliczyć więcej materiału a gdzie oszczędzi oczywiście są też ważne ceny rynkowe materiałów ale te też idzie skalkulować.
    Krzysztof Jackowski może jest w stanie przewidzieć pożar w Basfie czy ruchy na rynku stali. Zwykły śmiertelnik powinien założyć ze 30% marginesu na rzeczy nieprzewidywalne. Pomimo badań geologicznych niejeden już tu pisał, ile to niedoszacował kosztów piasku jak w ciągu kilku miesięcy zmieniła się cena styropianu czy robocizny.

    Niejeden też się zdziwił, jak to kosztowne przeszklenie projektant tak pięknie w salonie narysował czy jakie te okna połaciowe drogie.

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Wybudować i zamieszkać.Powiem tak ja swój kosztorys opierałem na kosztorysie podobnym od kolegi, po narysowaniu projektu poszedłem do architekta i konstruktora żeby mi to przeniósł na papier. Wszystko przeliczyłem dokładnie pręty, beton, pustaki, dachówki , itd. Zajęło mi to trochę czasu, miałem rozeznanie cen każdego elementu, nie liczyłem robocizny. W tabelce mam ceny ile płacił kumpel ile kto inny a jakie płace ja. Jedne rzeczy on miał droższe jedne tańsze, Do stanu SSZ tynki wylewki elektryka , wod kan wszystko szło według kosztorysu. Problem zaczął się przy wykończeniu kumpel miał płytki za 35-60 zł żonie w tej cenie nie podobają się i zmuszony byłem kupić droższe, tak samo panele on znalazł za 35zł drugi kupił za panel deska barlinecka w promocji za 89,9 a mojej kobiecie podobają się panele za 110 zł lub droższe.
    Do tej pory budowa pochłoneła174 tyś

  11. #251

    Domyślnie

    Zgadzam się z rafhi, kosztorysu trzeba się trzymać. Oczywiście trzeba zaplanować także niespodziewane wydarzenia i wydatki, ale nigdy aż tak dużo! Wystarczy przecież doliczyć maksimum 30 tys.

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Też tak myslałem przed budową pierwszego domu, teraz spokojnie przyjmuje 30% więcej bo mniej wiecej tyle zawsze wychodzi niespodziewanych wydatków, ktore często maja prozaiczny powod typu ładniejsze płytki są droższe niż się początkowo liczyło.

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    w kosztorysie liczyłem podkład pod panele za 8 zl za m2 niestety zonka wybrała ARBITON Multiprotec Acoustic 2mm za 20 zł za m2 cóż zrobić, mi pozostaje ułożyć 90m2 paneli w nagrodę.. panele liczylem na poziomie 60zl dobrze ze maja promocje -20 procent na panele do niedzieli to zakupilem, wiec 10 tys=183,800 zl.
    Ostatnio edytowane przez tkaczor123 ; 22-09-2017 o 18:28

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Krzysztof Jackowski może jest w stanie przewidzieć pożar w Basfie czy ruchy na rynku stali. Zwykły śmiertelnik powinien założyć ze 30% marginesu na rzeczy nieprzewidywalne.
    Z tego, co się orientuję, to Jackowski bierze cirka 200zł. za usługę i jeszcze domu nie wybudował.
    A czemu? Bo WIE, że się nie da.
    I tyle w temacie.

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    w kosztorysie liczyłem podkład pod panele za 8 zl za m2 niestety zonka wybrała ARBITON Multiprotec Acoustic 2mm za 20 zł za m2 cóż zrobić, mi pozostaje ułożyć 90m2 paneli w nagrodę.. panele liczylem na poziomie 60zl dobrze ze maja promocje -20 procent na panele do niedzieli to zakupilem, wiec 10 tys=183,800 zl.
    Ale żalisz się, czy chwalisz?

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Założenia były żeby się zmieścić w 200 tyś, był taki wątek na forum, teraz to może mi się nie udać na pewno przekroczę zakładany budżet, pewnie o jakieś 10%. Stan SSO kosztował mnie 68 tyś. Jeżeli ktoś zakłada że się zmieści w 250 tyś i robi ekipami to na pewno się nie uda.
    Forumowicz marcin_5 dobrze podsumował że można ale nie każdy wybuduje.

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony