dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 256
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TomaszKam

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Dobroszyce
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja na Waszym miejscu do kwoty docelowej jaka ma być przeznaczona na budowę domu dorzuciłbym spory "margines bezpieczeństwa". Z moich doświadczeń wynika, że nigdy nie udaje się zmieścić w zamierzonej kwocie. Zawsze wyskakują "niepsodzianki", które znacząco podnoszą koszt budowy. I to zwykle nie jest kilkaset złoty, ale idzie to w tysiące.
    Jakie frezowanie komina zrobisz, tak sobie napalisz w kominku!

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    My budujemy się na Podkarpaciu. Robocizna za fundamenty, taras lany, ściany, strop, lane schody, do więźby to 23 000 zł. Podobno tanio, nie wiemy, za droższymi się nie rozglądaliśmy, bo po prostu nas nie stać. Ekipa solidna, pilnować nie trzeba ich było (nawet nie bardzo byłoby jak, bo oboje raczej długo pracujemy, a na działkę trzeba jeszcze dojechać), tylko w przypadku schodów nastąpiło spięcie, ale wymusiliśmy swoje, bo przecież to my będziemy w tym domu całe życie mieszkać. Stan surowy otwarty (wliczając geodetę, roboty ziemne, wjazd na działkę, ogrodzenie - siatka), razem z robocizną, może uda nam się zmieścić w 125 000 tysiącach. Biorąc kredyt nie wzięliśmy pod uwagę kosztów słupków, utwardzenia terenu, siatki, zjazdu, koparki, które to pokryliśmy z własnych środków. Te pieniądze poszłyby pewnie na co innego, gdyby nie nasze błędne założenia. Z własnych środków wydaliśmy ok. 45 000 zł (do stanu zero, co w naszym wypadku oznaczało zrobienie całych fundamentów, ich izolacja i ocieplenie, wypełnienie piaskiem, ułożenie kanalizacji, wylanie chudziaka). Może to nie jest odpowiedź na pytanie w wątku, ale jakiś obraz daje. Ogólnie, na razie, oprócz błędnych założeń na początku, idziemy zgodnie z rozpiską.

  3. #43

    Domyślnie

    Takie pisanie czy się da czy nie jest bezcelowe, wyślij zapytania do firm z projektem wtedy ci wycenią SSZ czy deweloperski czy pod klucz. Ja tak zrobiłem i cena za stan deweloperski pod Warszawą to około 2000/m2 robione wszystko jedną firmą bez pracy własnej. Pod klucz musisz doliczyć około 500zł/m2.
    Dom możesz wybudować i za grosze jak masz całą robociznę za darmo a ceny materiałów hurtowe.

  4. #44

    Domyślnie

    Chcialbym przypomniec ,iz SSO to ok 1/4 calkowitych kosztow budowy domu (liczac z wyposarzeniem),zas SSZ to przecietnie ok 1/3 kosztow .
    Regulamin forum

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nasz domek ma 104 m kw pow netto użytkowej jakieś 87 - to dom parterowy z poddaszem o pow. zabudowy malutkiej bo 65 m kw, ale na płycie fundamentowej, z wielkim przeszkleniem (15 m kw) w szczytach okna po 4 m kw każde, więc mimo niewielkiej powierzchni wydaje się przestronny, dach deskowany i kryty dachówką. Za SSO materiały wyszły nam taniej niż przewidywaliśmy. Robocizna 0 zł. Chcąc tanio zbudować trzeba iść do architekta i mu to powiedzieć ;] W naszym wypadku policzcie sobie po powierzchni koszt: płyta 65 m kw, ściany zew. 120 m kw dach: 94 m kw (z krótkim okapem gdyby dach wystawał za obrys ścian 80 cm wyszłoby 30% więcej). Będzie mały i energooszczędny - dlatego można go ogrzewać czymkolwiek. Zapotrzebowanie na ciepło: 3000 kwh rocznie. Bo to maleństwo w porównaniu z większym granatem z garażem czy innym projektem który ma niby 120 m kw a wychodzi w praniu wiele więcej. Nie mówię nie dużym domom ,ale to nie za 250 tys. Znam koszt budowy granatu: 360 000zł Karmelita 2m: 550 000 Sosenka III (90 000 samoróbka) i nie łudźcie się, że jak coś jest tylko kilkanaście metrów większe to nie będzie wcale drozsze... Bez architekta albo bez dokształcenia się i liczenia wszystkiego samemu analizowania każdego projektu pod kątem powierzchni nie widzę łatwej drogi na zbudowanie taniego domu.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Takeshi

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Starajcie się nie oszczędzać bo w niedalekiej przyszklosci odczujesz w którym momencie "przyzydziles"

  7. #47

    Domyślnie

    Bez problemu się da tylko trzeba będzie dużo wkładu własnego czasu poświęcić i nie pisze tutaj tylko o wkładzie pracy, ale także o wkładzie czasu na poszukiwanie. Prosta kalkulacja zaczynając od samego dołu - możesz kupić piasek za 20 zł a możesz za 50 zł - koszty rosną, tak samo jest ze wszystkim: pustaki, cegła, beton, dachówka, drewno, cement itp - można zaoszczędzić nawet do 30-40% jak się wie gdzie uderzyć i dobrze rozmawia. To samo dotyczy prac wykonawczych - wystarczy że 20% zrobisz sam i łatwe liczenie, koszt domu nagle Ci się zmniejsza o połowę. Następna sprawa - droższa ekipa nie zawsze oznacza lepszą ekipę, po reszto tak samo jest z materiałami budowlanymi. Ja w swoim życiu przymierzam się do budowy drugiego domu (jeden wybudowany a jeden odziedziczony w spadku), kubatura ok 130-140m (parter + poddasze) i nie zamierzam przekroczyć sumy 200 tys z wykończonym parterem. Już robiłem takie rzeczy więc jestem pewien, że mi się uda a dla tych co nie wierzyli a byli w trakcie budowy doradzałem i udowadniałem że rzeczywiście jest to możliwe. Jak chcecie budować dom za pomocą rozkazów przez telefon to rzeczywiście to jest nierealne bo każdy będzie Was rzeźbił na lewo i prawo, ale jak zamierzacie naprawdę zrobić wkład własnych najbliższych osób to bez problemu Wam się uda.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał keyo Zobacz post
    Bez problemu się da tylko trzeba będzie dużo wkładu własnego czasu poświęcić i nie pisze tutaj tylko o wkładzie pracy, ale także o wkładzie czasu na poszukiwanie. Prosta kalkulacja zaczynając od samego dołu - możesz kupić piasek za 20 zł a możesz za 50 zł - koszty rosną, tak samo jest ze wszystkim: pustaki, cegła, beton, dachówka, drewno, cement itp - można zaoszczędzić nawet do 30-40% jak się wie gdzie uderzyć i dobrze rozmawia. To samo dotyczy prac wykonawczych - wystarczy że 20% zrobisz sam i łatwe liczenie, koszt domu nagle Ci się zmniejsza o połowę. Następna sprawa - droższa ekipa nie zawsze oznacza lepszą ekipę, po reszto tak samo jest z materiałami budowlanymi. Ja w swoim życiu przymierzam się do budowy drugiego domu (jeden wybudowany a jeden odziedziczony w spadku), kubatura ok 130-140m (parter + poddasze) i nie zamierzam przekroczyć sumy 200 tys z wykończonym parterem. Już robiłem takie rzeczy więc jestem pewien, że mi się uda a dla tych co nie wierzyli a byli w trakcie budowy doradzałem i udowadniałem że rzeczywiście jest to możliwe. Jak chcecie budować dom za pomocą rozkazów przez telefon to rzeczywiście to jest nierealne bo każdy będzie Was rzeźbił na lewo i prawo, ale jak zamierzacie naprawdę zrobić wkład własnych najbliższych osób to bez problemu Wam się uda.
    dokładnie tak, bez zakasania własnych rękawów i bez wyszukiwania tańszych dostawców, taniego składu i negocjowania cen tanio wybudować się nie da. A oszczędzanie na jakości materiałów czy też ilości materiałów to bardzo zła droga

  9. #49

    Domyślnie

    Ja zamierzam wybudować dom za 250 000 zł
    http://z500.pl/projekt/724/Z273_a,po...kogroszek.html
    W tej kwocie będzie też poddasze użytkowe, myślę że nawet ogrodzenie i kostka brukowa.
    Kilka zmian w projekcie, wykończeniówka cała we własnym zakresie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    Ja zamierzam wybudować dom za 250 000 zł
    http://z500.pl/projekt/724/Z273_a,po...kogroszek.html
    W tej kwocie będzie też poddasze użytkowe, myślę że nawet ogrodzenie i kostka brukowa.
    Kilka zmian w projekcie, wykończeniówka cała we własnym zakresie.
    Ojj ciężko będzie

  11. #51

    Domyślnie

    Nikt nie mówi, że będzie łatwo

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zapominalski88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-015
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wszystko zależy od metrażu, projektu domu i jakości materiałów użytych do wzniesienia domu. Jak będzie mały i materiały ze średniej półki cenowej lub tańsze to się da. Poza tym jak słusznie zauważono wcześniej, nie trzymałbym się kurczowo tej kwoty, ale dorzucił do tego jeszcze trochę, bo wiadomo przy budowie zawsze coś jeszcze może wypaść, coś trzeba dokupić itd.

  13. #53

    Domyślnie

    Myślę, że jest to wykonalne przy niewielkim metrażu i jeśli masz już działkę

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    A może sprobojcie cos podobnego do Z500 zbudować w standardzie pasywnym własnymi ręcami: prosta bryla(stodola), brak komina, brak tradycyjnego CO czyli brak pieca, podlogowki, kaloryferów, brak okien dachowych i od północy, zero balkonow i wykuszy, lukarn. Ciepla plyta fundamentowa (tansza bo na niej 2 pelne kondygnacje), grubsza izolacja ok 30cm i 50cm w dachu, wentylacja mech i GGWC. Projekt jest bardzo wazny jeśli chodzi o późniejsze koszty. Rozłożyste parterówki o takiej samej powierzchni sa droższe bo maja droższy fundament i dach.
    aha tylko nie mowcie nikomu ze chcecie pasywny i nie starajcie się o dofinasowanie z NFOS bo wszyscy będą z was chcieli zedrzeć co najmniej 50% więcej...
    Ostatnio edytowane przez Brunoxp ; 24-10-2013 o 20:26

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie SSO za 40 000, tylko robocizna za SSO...
    Ameryki nie odkrywam ,ale budowa metodą gospodarczą jest najtańszym sposobem na własne locum. Osobiście buduję dom 140m2 . Aktualnie przy zaawansowaniu 55-60% wydałem 140 tyś.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bez problemu do stanu deweloperskiego o ile to będzie dom maly i prosty.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Na chwilę obecną mam SSO z wylanym chudziakiem, jest podbitka także, Kosztowało mnie to z działka jakieś 140tys , działka 40 tys. Mniej więcej ile potrzeba na wykończenie jeszcze aby zamieszkać? taki domek
    http://www.horyzont.com/projekt-domu...wo_stale/0/527

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    co najmniej drugie tyle do deweloperskiego.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Zależy jaki standard wykończenia i czy będziesz coś sam robił. Ogólnie i szacunkowo to powiem, że jeszcze ze 250 pójdzie, bo podobne domki forumowicze budują w okolicach 350-400.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyli SSO to koszt 100tys ( w moim przypadku ) a wykończenie będzie kosztować jeszcze 250tys?

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony