dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie odnośnie pokrycia dachowego. Czy jest jakaś różnica w funkcjonalności i poza wyglądem pomiędzy blachą, dachówką ceramiczną i dachówką betonową.

  2. #2

    Domyślnie

    No pewnie ze jest, ale temat byl i jest dyskutowany w kilku watkach wiec poszukaj dobrze. Ja odrzucilem koncepcje blachy ze wzgledu na hałas w czasie deszczu, ale kazdy ma inne preferencje.

  3. #3

    Domyślnie

    warto zacząć od ceny (byt wyznacza świadomość, kto to pamięta?!, chyba nawet to miało być na odwrót). Słynna ondulina czy blacha w rzeczy samej nie jest dużo tańsza od tanich dachówek (ja nie odważyłem się na czeską lecz wybrałem betonową, bo po lekturze Muratora wiem, że jej praktycznie nie da się żle wyprodukować). Piszę oczywiście o dachówce podstawowej, bo choć ta kosztuje ok 20-25 zł za m2, to cenę podbijają dachówki skrajne (ok 50 zł za m bieżący, na skromnym dachu potrzeba za ok 1,5 tys. zł), gąsiory i dodatki (2-3 tys bez rynien i blachy na obróbki, która sama musi kosztować ponad 1 tys.), o których się często przy kalkulacjach wstępnych zapomina). Zasadnicza różnica polega na robociźnie i ilości drewna potrzebnej do wykonania prawidłowo wentylowanego dachu z dachówek). Warto więc najpierw wybrać pokrycie kalkulując ze szczegółami ostateczny koszt wykonania całego dach (ze szczegółami), a argumenty za lub przeciw innym pokryciom dziwnie szybko same się znajdą.
    pozdrawiam
    Finiszant

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony