dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tak dla pokazania skali z czym próbujemy się mierzyć.U mnie przy trzech osobach aby powietrze miało takie parametry jak na polu,potrzebował bym tysiące m3/h.Realne? Nierealne.
    ale sondujesz po ilości CO2 czy jak ?

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Po CO2 bo to się wydaje miarodajny wskaźnik.Zwłaszcza że wilgoć może być nawet poniżej wskazań a CO2 przekroczone.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    wykładzin nie ma, wszystko jest piękne nowe, powietrze suche, biura są bardzo przestronne.
    są np. w biurze 3 osoby, rano sobie wywietrzymy (oknami, niestety), po zamknięciu okien wchodzi czwarta osoba i za 10 minut jest znowu nieznośnie duszno.a wentylacja chodzi cały czas. i wietrzymy znowu oknami, robi sie zimno, a za chwilę znowu duszno.
    mam wrażenie, że w takim szczelnym budynku z trudem uzyskuje sie jako-taką równowagę dla okreslonej ilości osób, a każda nieprzewidziana dodatkowa osoba to zaburza i wszystko się rozregulowuje.
    non stop latamy otwierać okna, odkręcać kaloryfery, zamykać okna, zakręcać kaloryfery. mówię o zimie oczywiście, latem można wytrzymać tylko przy non stop włączonej klimie, bez względu na temperaturę na zewnątrz, bo po wyłączeniu klimy robi sie natychmiast sauna parowa.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale to wymaga przeprowadzania cichego śledztwa ... bo wynika na recyrkulację to raz i duszno robi się z dwóch powodów ...
    wilgoci ... sporo za duża w zimie plus stężenia CO2 ... na pewno to nie jest widna szczelności ... tylko jakości wentylacji

  5. #45

    Domyślnie

    A bo to pewnie działa tak jak ponizsze powiedzenie.
    ".Nie wystarcza się myć, trzeba jeszcze wodę zmieniac"

    Postawili pewnie technicznie dom pasywny, tylko zapomnieli o całej kupie elektroniki do sterowania tym i zapomnieli że klime trzeba serwisować A całoś adaptować do warunków istniejących a nie tych sprzed budowy na papierze

    No zasadniczo biuro to juz z założenia nie będzie pasywne, bo straty ciepła na ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi przekroczą te "cudowne 15", takie biuro musiałoby mieć niepasywną śluzę chyba
    Ostatnio edytowane przez Andrzej733 ; 11-04-2013 o 11:03

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Trzymam się netykiety. Zgodnie z nią jesteśmy per ty. Nieważne ile mamy lat. Ja sobie odpowiedziałem, bo zadałem sobie trud rozważenia za i przeciw, niestety jako jeden z niewielu. Niestety 98% usłyszy to co ja usłyszałem od architektów: płyta fundamentowa - bzdura, musi mieć co najmniej z 50 cm grubości i po co to komu; wentylacja mechaniczna - fanaberia kompletna, kosztuje fortunę, ile świeżego powietrza - co najmniej 1 wymiana na godzinę. Za to paradoksalnie nikt nie był w stanie odpowiedzieć, dlaczego ściana zewnętrzna z silikatów w domu parterowym musi mieć co najmniej 18 cm, a nie może mieć 15 cm. Owszem, któraś norma o tym mówi, ale wciąż, skąd to się wzięło w normie, to nie mam bladego pojęcia, i architekci raczej też nie.

    Także ja też życzę dużo zdrowia, niestety nie skorzystam z usług, bo mam alergię na: jako niezwykle doświaczony architekt, z kumplami w Bautechnologie, doskonale wiemy, dlaczego bycie super-eko jest super. Zapłać, to się przekonasz, dlaczego ściany ze słomy pozwalają żyć 10 lat dłużej od tych z silikatów. Niezmiennie jednak życzę powodzenia, każda dyskusja jest pożyteczna.
    taka sprzeczność logiczna jest u Ciebie, która niczym Smoleńsk może nie być kwestią faktów a wiary. Nie mniej jednak cześć rad nawet wynikających w wiary może być słuszna lub zmuszająca do myślenia.

    Nie pasuje mi, że masz problem z normamai, tym bardziej jako architekt dotyczących 18cm ściany zewn. z silikatów, które to robią specjaliści badając właściwości fizyczne i chemiczne oraz wytrzymałościowe silikatów, mają do tego laboratoria, urządzenia i sprawa jest dośc prosta aby określi grubość nazwijmy ją "bezpieczną" na polskie budowy
    za to
    nie masz problemu akceptować opinij kumpli z Bautechnologie (zamiast norm), którzy to nie mają bo i nie mogą mieć dowodów na to, że życie w takim domu ze słomy to +10 lat życia, czy nawet +1 rok życia. Dla mnie łatowej zbadać silikat i wytrzymałość niż organizm człowieka, czas życia i zależność bo kto i jak zbada wpływ pracy, środowiska, stres, etcx100. Inna bajka badań.
    Niemniej jednak czytam dalej co tam jeszcze jest takie niezdrowe; z GWC zrezygnowałem bo mi na logikę te rury od kanalizy, mokre i wilgotne ze spływem wilgoci do rurki zbiorczej nie pasowały.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    taka sprzeczność logiczna jest u Ciebie
    Nie wiem z kim polemizujesz i o co Ci chodzi, może zbyt pobieżnie przeczytałeś i nie zauważyłeś interpunkcji, a co za tym idzie sarkazmu. A co do silikatów, niezmiennie gdyby ktoś znał UZASADNIENIE magicznej wartości 18 cm, będę bardzo zobowiązany. Bo to że ktoś tak kiedyś stwierdził, to już wiem, ale ciekawy jestem na jakiej podstawie.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    A bo to pewnie działa tak jak ponizsze powiedzenie.
    ".Nie wystarcza się myć, trzeba jeszcze wodę zmieniac"

    Postawili pewnie technicznie dom pasywny, tylko zapomnieli o całej kupie elektroniki do sterowania tym i zapomnieli że klime trzeba serwisować A całoś adaptować do warunków istniejących a nie tych sprzed budowy na papierze

    No zasadniczo biuro to juz z założenia nie będzie pasywne, bo straty ciepła na ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi przekroczą te "cudowne 15", takie biuro musiałoby mieć niepasywną śluzę chyba
    jak pisałam już - wilgoci nie ma, jest bardzo sucho, tylko latem po wyłączeniu klimy jet sauna. firma jest przewrażliwiona na punkcie przeglądów i czystości, więc nic nie jest zaniedbane. są śluzy, samozamykacze, mnóstwo anemostatów, wszystko nowe. po prostu chyba faktycznie przy tak wrażliwym systemie ludzie nie powinni się zbyt mocno przemieszczać, więc w biurze taką sczelnośc mogli sobie darować. szczerze mówiąc w domu jednorodzinnym taki system z kupą elektroniki byłby troche przerażający - bez drogiego serwisu ani rusz.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    więc w biurze taką sczelnośc mogli sobie darować. szczerze mówiąc w domu jednorodzinnym taki system z kupą elektroniki byłby troche przerażający - bez drogiego serwisu ani rusz.
    w domu żadnych klim nie będzie ... jedynie schładzanie przez pompę ciepła ...
    która w lecie przekaże ... ciepło do zbiornika CWU ... tak że i ciepło i zimno będzie

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Trzymam się netykiety. Zgodnie z nią jesteśmy per ty. Nieważne ile mamy lat. Ja sobie odpowiedziałem, bo zadałem sobie trud rozważenia za i przeciw, niestety jako jeden z niewielu. Niestety 98% usłyszy to co ja usłyszałem od architektów: płyta fundamentowa - bzdura, musi mieć co najmniej z 50 cm grubości i po co to komu; wentylacja mechaniczna - fanaberia kompletna, kosztuje fortunę, ile świeżego powietrza - co najmniej 1 wymiana na godzinę. Za to paradoksalnie nikt nie był w stanie odpowiedzieć, dlaczego ściana zewnętrzna z silikatów w domu parterowym musi mieć co najmniej 18 cm, a nie może mieć 15 cm. Owszem, któraś norma o tym mówi, ale wciąż, skąd to się wzięło w normie, to nie mam bladego pojęcia, i architekci raczej też nie.

    Także ja też życzę dużo zdrowia, niestety nie skorzystam z usług, bo mam alergię na: jako niezwykle doświaczony architekt, z kumplami w Bautechnologie, doskonale wiemy, dlaczego bycie super-eko jest super. Zapłać, to się przekonasz, dlaczego ściany ze słomy pozwalają żyć 10 lat dłużej od tych z silikatów. Niezmiennie jednak życzę powodzenia, każda dyskusja jest pożyteczna.
    - 15 cm grubość ściany to za mało ze wzgl na siły działające na nią, konstruktor zna odpowiedz, chodzi o to że zbyt SMUKŁA ściana ma tendencje to pracy która potem sprawia ęe pęka, 18cm to jakieś minimum ktore ktos obliczyłi zbadał przy normatywnych założeniach..tyle. zadna tam tajemnica, podstawy konstrukcji.
    - architekci sa rózni , tak jak ludzie..bo to ludzie..tyle w temacie. po co szufladkowac zawody, warto przyjrzec się człowiekowi !
    - powtarzam.. jestem człowiekiem tak jak i inny zawodowcy , i szufladkowanie ludzi zawsze konczy sie tragicznie dla zufladkującego, dysonansem w rozmowie
    i zamiast dyskutowac, rozstajemy się bez sensu.
    -open source..na swecie od lat panuje pomysł na darmowe dzielenie się wiedzą. DIV, open source, ..cos jak Linux kiedys.. architektowi płaci sie za projekt, a nie za wiedzę, jesli mam czas, przekazuje, ale sa to jedynie skrawki, gdyz pisane słowo nie jest w stanie zastapić lat praktyki w zawodzie i deski kreślarskiej.
    nikt nie robil i nie zrobi badan czy 10 czy 20 lat przedłuża komuś coś życie, waże ze ZDROWE NAWYKI ktore kształtują naszą codziennośc procentują potem
    w naszym zyciu lepsza kondycją, kto wie czy nie długością życia ?..

    Odnośnie parametrów.. mieszkam w nowoczesnym domu z glina na scianach, sufitach, podłodze i wilgotnośc zimą przy -20st nie przekroczyła 36% przy temp 22st
    bez absolutnie żadnej aparatury, jedynie wentylacja grawitacyjna delikatnie kontrolowana. Latem dom jest komfortowo wręcz chłodny beż żadnej klimatyzacji lecz dopiero tego lata będe w stanie zmierzyć realne wartości. Aparatura pomiaru nie marketowa, pół profesjonalna.
    Odnosnie rekuperacji i powietrza.. ja jakośc powietrza ma wpływ zapewne kilkadziesiąt warunków, nie tylko steżenie Co2 czy wilgotność i jest to podobnie skomplikowane jak sam ludzki organizm. Ni tylko wody nam potrzeba i chleba.

    pozdrawiam,

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony