dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie Zaprawa ciepłochronna czy zwykła + perlit ???

    Co sądzicie nt zaprawy robionej na placu budowy na bazie perlitu - czy jest to sprawdzone??? stosujecie to????
    za ok 3 tygodnie zaczynamy murować z Pth 44 i właśnie chciałem kupować zaprawę ciepłochronna Winerbergera - ale te koszty (myslałem, że tak trzeba), a może perlit???

    Pilnie potrzebuje porady obób, które wiedzą, znaja lub stosują

  2. #2

    Domyślnie

    ja jednak ciągle liczę, że ktoś się zlituje i napisze na ten temat coś mądrego

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    ja jednak ciągle liczę, że ktoś się zlituje i napisze na ten temat coś mądrego
    sprawdzone i moze to byc zarówno perlit jak i granulat styropianu dołozony do zwykłej zaprawy

  4. #4

    Domyślnie

    Ja miesiąc temu murowałem na zaprawie ciepłochronnej własnej roboty na bazie perlitu ale narazie cóż można powiedzieć - chyba tylko tyle że dom stoi a czy sie udało czy nie to zobaczymy jak zamieszkam. Jeśli chcesz to pytaj o konkretne szczegóły, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_jab
    Ja miesiąc temu murowałem na zaprawie ciepłochronnej własnej roboty na bazie perlitu ale narazie cóż można powiedzieć - chyba tylko tyle że dom stoi a czy sie udało czy nie to zobaczymy jak zamieszkam. Jeśli chcesz to pytaj o konkretne szczegóły, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.
    wysłałęm ci szczegóły na priva

  6. #6

    Domyślnie

    może ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami lub opiniami

  7. #7

    Domyślnie

    podciągam post do góry

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Cytat Napisał tomek_jab
    Ja miesiąc temu murowałem na zaprawie ciepłochronnej własnej roboty na bazie perlitu ale narazie cóż można powiedzieć - chyba tylko tyle że dom stoi a czy sie udało czy nie to zobaczymy jak zamieszkam. Jeśli chcesz to pytaj o konkretne szczegóły, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.
    wysłałęm ci szczegóły na priva
    Nic nie dostałem wiślij jeszcze raz na adres [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Sluchajcie, może te doświadczenia to jednak nie privem tylko tu - po co taki wątek gdzie pada pytanie a następnie towarzystwo się rozchodzi pogadać w ukryciu?

  10. #10

    Domyślnie

    tomek_jab
    chodziło mniej więcej o:
    - czy liczyłeś, jak to wychodzi cenowo w porównaniu z oryginalną zaprawą ciepłochronną (mniej więcej)
    - jaka była opinia wykonawców, jak się im murowało z takiej zaprawy
    - jak oceniasz wytrzymałość takiej zaprawy na twoich murach? jak to wygląda w praktyce? (nie kruszy się? nie pęka?, itp.)
    - w jaki sposób i w jakich proporcjach przygotowywaliście zaprawę?

  11. #11

    Domyślnie

    zbudowałam na zwykłą zaprawę - przedstawiciel wiennerbergera twierdził,że tak bardzo nie pogarsza to izolacyjności. Na razie nie widzę w tym zadnych problemów - nie jestem budowlańcem, fachowcy są różni, zaprawa do murowania powinna być porządna i nie zdecydowałam się na żadne własne pomysły. Pozdrawiam
    Pozdrawiam Marzena

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli już zdecydowałeś się na P 44 ,to dlaczego zamierzasz wypaczyć z powodu niewielkiej oszczędności sens zastosowania tego materiału?Wg mnie zaprawa ciepłochronna ,położona przez ludzi doświadczonych w murowaniu Porothermu.

  13. #13

    Domyślnie

    Moje doświadczenia są następujące:
    Ad 1. Ja za kupiłem perlitu za niecałe 1 tys. zł (40 worków 125 l) na ściany zewnętrzne domku o wymiarach 1360x886 cm - parter (11 rzędów pustaków) + 4 rzędy ścianka kolankowa + ściany szczytowe (do 45 stopni). Do tego trzeba doliczyć cement i wapno w ilościach jak do zaprawy zwykłej.
    Ad. 2. Opinia moich murarzy nie jest morze najważniejsza (według nich była ok), ale zaprawę tą konsultowałem z:
    a) kierownikiem budowy firmy która od kilku lat buduje domy na takiej zaprawie
    b) panem technologiem czy coś wtym rodzaju z Sierpca (firma która sprzedaje w Polsce perli) podał mi recepture i mówił że w tym roku będzie ona oficjalnie dostępna na ich stronie internetowej - sa w trakcie załatwiania pozwolenia na jej zamieszczenie (tajemnica handlowa firm produkujących gotowe zaprawy)
    c) moim byłym wykładowcą z Politechniki Śl. - w luźnej rozmowie stwierdził, że wszystko powinno być ok.
    Sam kończyłem Wydział Budownictwa Politechniki Śl lecz o specjalności - Budowa Dróg Lotnisk i Autostrad - więc nie jestem specjalistą w dziedzinie budowy domów. Pracuję w zawodzie więc ogólne pojęcie mam.
    Ad. 3. Badań wytrzymałości nie robiłem, ale nic nie pęka nie rysuje się itp. - 50 m obok buduje sie sąsiad który murował na gotowej zaprawie ciepłochronnej (chyba firmy Alpol czy coś takiego). Robiłem taki prymitywny test - wbijałem gwoździe do fugi mojej i sąsiada - wbijało się podobnie.
    Ad. 4. Zaprawę robi sie identycznie jak typową zaprawę cementowo-wapienną z tą różnicą, że zamiast piasku daje sie perlit. Ot cała tajemnica.
    Powodzenia.

  14. #14

    Domyślnie

    ciągle się waham a za parę dni muszę podjąć decyzję
    albo zaprawa Wienerbergera (dobra ale droga) albo kupić perlit i samemu robić zaprawę (????? ) albo jakaś inna "gotowa" zaprawa np dziś dostałem ofertę na zaprawę firmy ALPOL (na bazie perlitu) w cenie: 800zł /tonę (16 zł / worek 20 kg)??????????????
    czy może ktoś zna lub stosował???

  15. #15

    Domyślnie

    Gdzie budujesz jaeżeli na Śląsku to zapraszam do mnie na budowę i zobaczysz wymurowane ściany na samodzielnie robionej zaprawie a potem podejdziemy do sąsiada który murował na Alpolu to sobie porównasz. Według mnie nie ma różnicy. Acha i jeszcze jedna sprawa jeżeli nie masz naprawdę dokładnych murarzy to jednak polecam zaprawę robioną samodzielnie. Ja nie miałem za dokładnych i tak sobie myślę że na gotową zaprawę wydałbym chyba ,,wszystkie pieniądze'' .

  16. #16

    Domyślnie

    wielkie dzieki tomek_jab
    tak myslę, że może bym cie odwiedził w najbliższych dniach, jescze zobaczę jak mi wyjdzie z czasem (myslę, że to niedaleko, jakaś 1 godz jazdy)
    jeszcze dam znać

  17. #17

    Domyślnie

    Witam. Mamy podobny problem. Za tydzień zaczynamy murować z phorotermu 44. Przy jego zakupie myśleluśmy, że będziemy murować na zwykłą zaprawę. Jednak murarz stwierdził, ze jak na zwykłą, to należy potem dodatkowo ocieplić budynek, gdyż mur ze zwykłą zaprawą na pewno przemarznie. A tego (jak i dodatkowego ocieplania tak i przemarzania muru) wolelibyśmy uniknąć. W związku z tym, że nie możemy sobie pozwolić na tak drogą zaprawę gotową, zainteresowani jesteśmy samodzielnym przygotowywaniem mieszanki na bazie prlitu. I tutaj pytania do Tomka_jab: Czy mógłbyś napisać, jak przygotować tą mieszankę? Gdzie Kupowałeś perlit? Za info dzięki

  18. #18

    Domyślnie

    już miałem podjąć decyzje, że kupuje zaprawe Alpol (bo tańsza, a w karcie katalogowej pisze podobnie jak w Wienerbergerze) aż tu nagle słyszę opinie innych:
    zaprawy juz nie zmienisz, a:
    - w Alpolu jest znacznie mniej perlitu a stosonku do cementu (niż w Wienerbergerze)
    - Alpol: wytrzymałość na ściskanie tylko 2,5 MPa (a Wienerberger 5 MPa - podobno to taki standard)

    jasny gwint, ale mnie zakręcili

    a cena Alpolu jest i tak niższa o ok 350 zł/tonie licząc (800 zł do 1150zł/t) już duży rabat (15%) za Wienerbergera.

  19. #19

    Domyślnie

    może jeszcze jakieś opinie i porady.....
    to juz ostatnie dni na podjęcie decyzji .... w sobote zaczynamy murować

  20. #20

    Domyślnie

    Witam. Do poniedziałku niedaleko, więc decyzje trzeba podejmować szybko. Po analizie rynku lokalnego nasz wybór padł na pewną firmę w Cieszynie, która między innymi zajmuje się sprowadzaniem perlitu expanderowanego od naszych południowych sąsiadów. Cena brutto: 180 PLN za worek 125l. powierzcnia ścian podobna jak w przypadku domku tomka_jab. Przy założeniu, że spoina będzie miała 1,5 cm, zapotrzebowanie na perlit ok 5m^3. koszt ok 1 tys PLN. Do tego cement i wapno. Można wytrzymać. W przyszłości pomyślę o tynkach perlitowych. Od specjalistów z ZĘBCA dostałem namiary na gościa, który już sporo domów otynkował perlitem.
    do tomka_jab:
    dodawałeś jakiś dodatkowy plastyfikator do swojej zaprawy? Jak tak to jaki i gdzie kupowałeś?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony